7:30 am               8:00 am               8:30 am               9:00 am               9:30 am               10:00 am               10:30 am               11:00 am               11:30 am               12:00 pm               12:30 pm               1:00 pm               1:30 pm               2:00 pm               2:30 pm               3:00 pm               3:30 pm               

WUNC
4
Daniel Tiger’s Neighborhood
7:30 am
Curious George
8:00 am
Wild Kratts
8:30 am
This Old House
9:00 am
Ask This Old House
9:30 am
Ncimpact
10:00 am
Front Row With Marc Rotterman
10:30 am
The Legacy List With Matt Paxton
11:00 am
Kevin Belton’s Cookin’ Louisiana
12:00 pm
Welcome to My Farm
12:30 pm
Christopher Kimball’s Milk Street Television
1:00 pm
Steven Raichlen’s Project Fire
1:30 pm
America’s Test Kitchen
2:00 pm
Cook’s Country
2:30 pm
Christina Cooks
3:00 pm
Side by Side With Nido Qubein
3:30 pm

WRAL
5
 WRAL News Sunday Morning
6:00 am
Sunday Today With Willie Geist
8:00 am
WRAL News Sunday Morning
9:00 am
Meet the Press
10:00 am
IndyCar Series Pre-Race
11:00 am
IndyCar Racing
12:30 pm

WTVD
11
 ABC 11 Sunday 7:00 AM News
7:00 am
Good Morning America: Weekend Edition
8:00 am
ABC 11 Eyewitness News @ 9AM
9:00 am
This Week With George Stephanopoulos
10:30 am
Our America: Because I am
11:30 am
OTRC: June Preview
12:00 pm
Best of Localish
12:30 pm
First Alert to Atlantic Hurricane Season
1:00 pm
Laura McKenzie’s Traveler
1:30 pm
Paid Programming
2:00 pm
Paid Programming
2:30 pm
Paid Programming
3:00 pm
Formula One Racing
3:30 pm

WNCN
17
 CBS 17 News at 7:00AM
7:00 am
CBS 17 News at 8:00AM
8:00 am
CBS Sunday Morning
9:00 am
Face the Nation
10:30 am
Attorneys on Call
11:30 am
WNBA Basketball
12:00 pm
PGA Tour Golf
2:00 pm

WLFL
22
In Search- Phil Sanders
7:30 am
Paid Programming
8:00 am
David Bibey Ministries
8:30 am
Paid Programming
9:00 am
Paid Programming
9:30 am
Upper Room
10:00 am
Paid Programming
10:30 am
Teen Kids News
11:00 am
Community Matters
11:30 am
Full Measure With Sharyl Attkisson
12:00 pm
Military Makeover
12:30 pm
American Ninja Warrior
1:00 pm
The Carbonaro Effect
2:00 pm
Street Magic
2:30 pm
TMZ
3:00 pm

WTNC
26
LA CQ
7:30 am
Animal FanPedia
8:00 am
Animal Fanpedia
8:30 am
El Mundo Es Tuyo
9:00 am
El mundo es tuyo
9:30 am
La Pandilla Curiosa
10:00 am
Programa Pagado
11:00 am
Programa Pagado
11:30 am
Programa Pagado
12:00 pm
Programa Pagado
12:30 pm
Una Familia de Diez
1:00 pm
Una Familia de Diez
1:30 pm
Journey 2: The Mysterious Island
2:00 pm
The Expendables 2
3:55 pm

WRDC
28
 David Jeremiah (Turning Point)
7:00 am
I Believe with Andy Thompson
8:00 am
Robert Jeffress
8:30 am
Andrew Wommack Weekly Edition
9:00 am
NEW Ninja Cookware – NeverStick!
10:00 am
Paid Programming
10:30 am
Cancer Caused by Roundup?
11:00 am
Paid Programming
11:30 am
Forgetful? Try THIS trick!
12:00 pm
Gospel Music
1:00 pm
African American Short Films
2:00 pm
Kickin’ It
3:00 pm

WRAY
30
Word Alive
7:30 am
Leading The Way With Dr. Michael Youssef
8:00 am
David Jeremiah (Turning Point)
8:30 am
Robert Jeffress
9:00 am
Higher Aim With Dr. Curt Dodd
9:30 am
To Be Announced
10:00 am
Christian Worship Hour
11:00 am
Worship Anew
11:30 am
Love Worth Finding with Adrian Rogers
12:00 pm
To Be Announced
12:30 pm
To Be Announced
1:00 pm
Dorinda
2:00 pm
To Be Announced
2:30 pm
Life Outreach International
3:30 pm

WUNP
36
Daniel Tiger’s Neighborhood
7:30 am
Curious George
8:00 am
Wild Kratts
8:30 am
This Old House
9:00 am
Ask This Old House
9:30 am
Ncimpact
10:00 am
Front Row With Marc Rotterman
10:30 am
The Legacy List With Matt Paxton
11:00 am
Kevin Belton’s Cookin’ Louisiana
12:00 pm
Welcome to My Farm
12:30 pm
Christopher Kimball’s Milk Street Television
1:00 pm
Steven Raichlen’s Project Fire
1:30 pm
America’s Test Kitchen
2:00 pm
Cook’s Country
2:30 pm
Christina Cooks
3:00 pm
Side by Side With Nido Qubein
3:30 pm

WUVC
40
Programación pagada
7:30 am
Despierta América en Domingo
8:00 am
Al Punto con Jorge Ramos
10:00 am
Aquí y Ahora
11:00 am
3 Idiotas
12:00 pm
Como dice el dicho
2:00 pm
Republica Deportiva
3:00 pm

ION
47
 NCIS: New Orleans
7:00 am
NCIS: New Orleans
8:00 am
NCIS
9:00 am
NCIS
10:00 am
NCIS
11:00 am
NCIS
12:00 pm
NCIS
1:00 pm
NCIS
2:00 pm
NCIS
3:00 pm

WRAZ
50
Tomorrow’s World
7:30 am
Education Matters
8:00 am
On the Record
8:30 am
Fox News Sunday
9:00 am
Joel Osteen
10:00 am
In Touch Ministries
10:30 am
Hayes Barton Baptist Church
11:00 am
Paid Programming
12:00 pm
Paid Programming
12:30 pm
Game Time with Boomer Esiason
1:00 pm
United By Football – A Season In The USFL
1:30 pm
USFL Football
2:00 pm

ESPN
70
Formula One Grand Prix Sunday
7:30 am
Formula One Racing
8:55 am
SportsCenter
11:00 am
Women’s College Lacrosse
12:00 pm
NCAA Softball Tournament
2:00 pm

FS1
83
NASCAR XFINITY Series
7:30 am
NASCAR Cup Series
10:30 am
America’s Day at the Races
12:30 pm

GO4IT
84
Paid Programming
7:30 am
Paid Programming
8:00 am
Paid Programming
8:30 am
Paid Programming
9:00 am
Paid Programming
9:30 am
Paid Programming
10:00 am
Paid Programming
10:30 am
Paid Programming
11:00 am
Paid Programming
11:30 am
Paid Programming
12:00 pm
Paid Programming
12:30 pm
Paid Programming
1:00 pm
Paid Programming
1:30 pm
Paid Programming
2:00 pm
Paid Programming
2:30 pm
Paid Programming
3:00 pm
Paid Programming
3:30 pm

TNT
108
 NCIS: New Orleans
7:00 am
NCIS: New Orleans
8:00 am
NCIS: New Orleans
9:00 am
NCIS: New Orleans
10:00 am
Batman v Superman: Dawn of Justice
11:00 am
Justice League
2:00 pm

TNT
109
 NCIS: New Orleans
7:00 am
NCIS: New Orleans
8:00 am
NCIS: New Orleans
9:00 am
NCIS: New Orleans
10:00 am
NCIS: New Orleans
11:00 am
NCIS: New Orleans
12:00 pm
NCIS: New Orleans
1:00 pm
Batman v Superman: Dawn of Justice
2:00 pm

TBS
112
 Rat in the Kitchen
7:00 am
American Dad!
8:00 am
American Dad!
8:30 am
American Dad!
9:00 am
American Dad!
9:30 am
Friends
10:00 am
Friends
10:30 am
Friends
11:00 am
Friends
11:30 am
Hot Pursuit
12:00 pm
Ocean’s Eight
2:00 pm

TBS
113
Family Matters
7:30 am
Family Matters
8:00 am
Family Matters
8:30 am
Rat in the Kitchen
9:00 am
Rat in the Kitchen
10:00 am
American Dad!
11:00 am
American Dad!
11:30 am
American Dad!
12:00 pm
American Dad!
12:30 pm
Friends
1:00 pm
Friends
1:30 pm
Friends
2:00 pm
Friends
2:30 pm
Hot Pursuit
3:00 pm

SMITH
118
 Aerial America
7:00 am
Aerial America
8:00 am
Aerial America
9:00 am
Aerial America
10:00 am
Aerial America
11:00 am
Aerial America
12:00 pm
The Unknown Flag Raiser of Iwo Jima
1:00 pm
Uncommon Courage: Breakout at Chosin
2:00 pm
Gun Trucks of Vietnam
3:00 pm

AMC
119
 Spaceballs
7:26 am
Weekend at Bernie’s
9:26 am
National Lampoon’s European Vacation
11:41 am
National Lampoon’s Christmas Vacation
1:41 pm
National Lampoon’s Vacation
3:56 pm

DSC
120
Into The Blue
7:30 am
Saltwater Experience
8:00 am
Sportsman’s Adventures With Captain Rick Murphy
8:30 am
Gold Rush: Dave Turin’s Lost Mine
9:00 am
Naked and Afraid
10:10 am
Naked and Afraid
11:05 am
Naked and Afraid
12:00 pm
Naked And Afraid XL
2:00 pm

BBC
122
UK PD
7:30 am
UK PD
8:30 am
G.I. Jane
9:30 am
X-Men
12:30 pm
WarGames
3:00 pm

USA
124
Local Programming Harry Potter and the Sorcerer’s Stone
7:50 am
Harry Potter and the Chamber of Secrets
11:20 am
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
3:15 pm

FXX
128
 The House With a Clock in Its Walls
7:00 am
Alita: Battle Angel
9:00 am
King of the Hill
11:30 am
King of the Hill
12:00 pm
King of the Hill
12:30 pm
King of the Hill
1:00 pm
King of the Hill
1:30 pm
The Simpsons
2:00 pm
The Simpsons
2:30 pm
The Simpsons
3:00 pm
The Simpsons
3:30 pm

FX
129
Mom
7:30 am
Mom
8:00 am
Mom
8:30 am
American Made
9:00 am
The Mummy
11:30 am
Mission: Impossible – Rogue Nation
2:00 pm

A&E
132
 Flipping Down South
7:00 am
Flipping Down South
8:00 am
Triple Digit Flip
9:00 am
Triple Digit Flip
10:00 am
The Shawshank Redemption
11:00 am
The Green Mile
2:00 pm

E!
134
Sex and the City
7:30 am
Burlesque
8:00 am
Enough
10:30 am
Second Act
1:00 pm
The Wedding Planner
3:15 pm

H&I
137
Dragonfly TV Sports
7:30 am
Family Style With Chef Jeff
8:00 am
Now Eat This! With Rocco DiSpirito
8:30 am
Batman
9:00 am
Batman
9:30 am
Wonder Woman
10:00 am
The Adventures of Superman
11:00 am
The Adventures of Superman
11:30 am
The Adventures of Superman
12:00 pm
The Adventures of Superman
12:30 pm
Walker, Texas Ranger
1:00 pm
Walker, Texas Ranger
2:00 pm
Walker, Texas Ranger
3:00 pm

TVLAND
138
The New Adventures of Old Christine
7:30 am
The Golden Girls
8:00 am
The Golden Girls
8:30 am
The Golden Girls
9:00 am
The Golden Girls
9:30 am
The Golden Girls
10:00 am
The Golden Girls
10:30 am
The Golden Girls
11:00 am
The Golden Girls
11:30 am
The Golden Girls
12:00 pm
The Golden Girls
12:30 pm
Mike & Molly
1:00 pm
Mike & Molly
1:30 pm
Mike & Molly
2:00 pm
Mike & Molly
2:30 pm
Mike & Molly
3:00 pm
Mike & Molly
3:30 pm

COMEDY
140
Seinfeld
7:30 am
Seinfeld
8:00 am
Seinfeld
8:30 am
Seinfeld
9:00 am
Seinfeld
9:30 am
Seinfeld
10:00 am
Seinfeld
10:30 am
Seinfeld
11:00 am
Seinfeld
11:30 am
The Office
12:00 pm
The Office
12:30 pm
The Office
1:00 pm
The Office
1:30 pm
The Office
2:00 pm
The Office
2:30 pm
The Office
3:00 pm
The Office
3:30 pm

PAR
145
The PiYo Craze from Beachbody!
7:30 am
Bar Rescue
8:00 am
Bar Rescue
8:58 am
Yellowstone
10:00 am
Yellowstone
11:05 am
Yellowstone
12:15 pm
Yellowstone
1:24 pm
Yellowstone
2:32 pm
Yellowstone
3:36 pm

AWE
147
Luxury Property Wars
7:30 am
Cursed Bloodlines
8:00 am
Behind the Gates
8:30 am
A Taste of Travel
9:00 am
Dream Cruises
9:30 am
Selling Mega Mansions
10:30 am
Find Me a Luxury Home
11:00 am
Tasting America
11:30 am
One America News
12:00 pm
Distant Shores
12:30 pm
LUX Lifestyle
1:00 pm
Facing Waves
1:30 pm
Top Travel
2:00 pm
Car Stories
2:30 pm
Selling Jets
3:00 pm
Life on the Road
3:30 pm

Syfy
151
Ukraine in Crisis!
7:30 am
Priest
8:00 am
Hunter Killer
10:00 am
Die Hard
12:34 pm
Die Hard 2
3:35 pm

BET
155
Tyler Perry’s House of Payne
7:30 am
Tyler Perry’s House of Payne
8:00 am
Tyler Perry’s House of Payne
8:30 am
The Fresh Prince of Bel-Air
9:00 am
The Fresh Prince of Bel-Air
9:30 am
The Fresh Prince of Bel-Air
10:00 am
The Fresh Prince of Bel-Air
10:30 am
New York Undercover
11:00 am
New York Undercover
12:00 pm
New York Undercover
1:00 pm
Blue Streak
2:00 pm

TVONE
157
All of Us
7:30 am
All of Us
8:00 am
All of Us
8:30 am
All of Us
9:00 am
All of Us
9:30 am
All of Us
10:00 am
All of Us
10:30 am
All of Us
11:00 am
All of Us
11:30 am
All of Us
12:00 pm
All of Us
12:30 pm
All of Us
1:00 pm
All of Us
1:30 pm
All of Us
2:00 pm
All of Us
2:30 pm
All of Us
3:00 pm
All of Us
3:30 pm

ASPRE
158
Unboxed With Nikki Chu
7:30 am
Paid Programming
8:00 am
Paid Programming
8:30 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
9:00 am
HBCU 101
10:00 am
HBCU 101
10:30 am
HBCU 101
11:00 am
HBCU 101
11:30 am
Chaos to Calm
12:00 pm
Chaos to Calm
12:30 pm
Chaos to Calm
1:00 pm
Chaos to Calm
1:30 pm
Just Angela
2:00 pm
Just Angela
2:30 pm
Just Angela
3:00 pm
Just Angela
3:30 pm

CI
163
Paid Programming
7:30 am
City Confidential
8:00 am
City Confidential
9:00 am
City Confidential
10:00 am
City Confidential
11:00 am
Monstresses
12:00 pm
Monstresses
1:00 pm
Monstresses
2:00 pm
Jacked: Auto Theft Task Force
3:00 pm
Jacked: Auto Theft Task Force
3:30 pm

truTV
164
Adam Ruins Everything
7:30 am
truTV Presents: World’s Dumbest…
8:00 am
truTV Presents: World’s Dumbest…
9:00 am
Impractical Jokers
10:00 am
Impractical Jokers
10:30 am
Impractical Jokers
11:00 am
Impractical Jokers
11:30 am
Impractical Jokers
12:00 pm
Impractical Jokers
12:30 pm
Impractical Jokers
1:00 pm
Impractical Jokers
1:30 pm
Impractical Jokers
2:00 pm
Impractical Jokers
2:30 pm
Impractical Jokers
3:00 pm
Impractical Jokers
3:30 pm

truTV
165
truTV Top Funniest
7:30 am
truTV Top Funniest
8:00 am
truTV Top Funniest
8:30 am
Adam Ruins Everything
9:00 am
Adam Ruins Everything
9:30 am
Adam Ruins Everything
10:00 am
Adam Ruins Everything
10:30 am
truTV Presents: World’s Dumbest…
11:00 am
truTV Presents: World’s Dumbest…
12:00 pm
Impractical Jokers
1:00 pm
Impractical Jokers
1:30 pm
Impractical Jokers
2:00 pm
Impractical Jokers
2:30 pm
Impractical Jokers
3:00 pm
Impractical Jokers
3:30 pm

JUST
166
Paid Programming
7:30 am
Paid Programming
8:00 am
Justice With Judge Mablean
9:00 am
Justice With Judge Mablean
9:30 am
America’s Court With Judge Ross
10:00 am
America’s Court With Judge Ross
10:30 am
We the People With Gloria Allred
11:00 am
We the People With Gloria Allred
11:30 am
Supreme Justice With Judge Karen
12:00 pm
Supreme Justice With Judge Karen
12:30 pm
Justice for All With Cristina Perez
1:00 pm
Justice for All With Cristina Perez
1:30 pm
Justice With Judge Mablean
2:00 pm
Justice With Judge Mablean
2:30 pm
The Verdict With Judge Hatchett
3:00 pm
The Verdict With Judge Hatchett
3:30 pm

OWN
170
 Dr. Phil
7:00 am
Dr. Phil
8:00 am
Dr. Phil
9:00 am
Dr. Phil
10:00 am
Super Soul Sunday
11:00 am
Super Soul Sunday
12:00 pm
All Rise
1:00 pm
All Rise
2:00 pm
All Rise
3:00 pm

IDEA
172
 Paid Programming
7:00 am
Paid Programming
8:00 am
Paid Programming
9:00 am
Paid Programming
10:00 am
Paid Programming
11:00 am
Paid Programming
12:00 pm
Paid Programming
1:00 pm
Paid Programming
2:00 pm
Paid Programming
3:00 pm

GSN
173
NEW Easiest & Fastest Way to do Makeup
7:30 am
Paid Programming
8:00 am
Paid Programming
8:30 am
America Says
9:00 am
America Says
9:30 am
America Says
10:00 am
America Says
10:30 am
America Says
11:00 am
America Says
11:30 am
Master Minds
12:00 pm
Master Minds
12:30 pm
Master Minds
1:00 pm
Master Minds
1:30 pm
Chain Reaction
2:00 pm
Chain Reaction
2:30 pm
Chain Reaction
3:00 pm
Chain Reaction
3:30 pm

FREFM
178
 Madagascar: Escape 2 Africa
7:00 am
Madagascar 3: Europe’s Most Wanted
9:00 am
Peter Rabbit
11:15 am
The Jungle Book
1:15 pm
Finding Nemo
3:45 pm

NEWSNTN
180
Leading the Way with Michael Youssef
7:30 am
Catholic Mass
8:00 am
Manna-Fest With Perry Stone
8:30 am
Last Man Standing
9:00 am
Last Man Standing
9:30 am
Last Man Standing
10:00 am
Last Man Standing
10:30 am
Last Man Standing
11:00 am
Last Man Standing
11:30 am
Last Man Standing
12:00 pm
Last Man Standing
12:30 pm
Last Man Standing
1:00 pm
Last Man Standing
1:30 pm
Last Man Standing
2:00 pm
Last Man Standing
2:30 pm
Last Man Standing
3:00 pm
Last Man Standing
3:30 pm

BRAVO
181
Local Programming Below Deck Sailing Yacht
7:57 am
Below Deck Sailing Yacht
8:58 am
Below Deck Sailing Yacht
9:59 am
Below Deck Sailing Yacht
11:00 am
Below Deck Sailing Yacht
12:00 pm
Below Deck Sailing Yacht
1:00 pm
Below Deck Sailing Yacht
2:00 pm
Below Deck Sailing Yacht
3:00 pm
Local Programming

FUSE
182
That White People..
7:30 am
TallBoyz
8:00 am
TallBoyz
8:30 am
Sam and Mattie Make a Zombie Movie
9:00 am
We Need to Talk About America
11:30 am
We Need to Talk About America
12:00 pm
Everybody Hates Chris
12:30 pm
Everybody Hates Chris
1:00 pm
Everybody Hates Chris
1:30 pm
Everybody Hates Chris
2:00 pm
Everybody Hates Chris
2:30 pm
Made From Scratch
3:00 pm
Made From Scratch
3:30 pm

LOGO
183
Married…With Children
7:30 am
Married…With Children
8:00 am
Married…With Children
8:30 am
Married…With Children
9:00 am
Married…With Children
9:30 am
Mama’s Family
10:00 am
Mama’s Family
10:30 am
Mama’s Family
11:00 am
Mama’s Family
11:30 am
Mama’s Family
12:00 pm
Mama’s Family
12:30 pm
Mama’s Family
1:00 pm
Mama’s Family
1:30 pm
Mama’s Family
2:00 pm
Mama’s Family
2:30 pm
Mama’s Family
3:00 pm
Mama’s Family
3:30 pm

POP
185
 Scorpion
7:00 am
Scorpion
8:00 am
Scorpion
9:00 am
Scorpion
10:00 am
Scorpion
11:00 am
Scorpion
12:00 pm
Scorpion
1:00 pm
Scorpion
2:00 pm
Scorpion
3:00 pm

TELEN
191
 Película
7:20 am
Película
8:40 am
Película
10:05 am
Película
1:05 pm
Película
2:30 pm

CNN
202
 New Day Weekend with Christi Paul and Boris Sanchez
7:00 am
Inside Politics With Abby Phillip
8:00 am
State of the Union With Jake Tapper and Dana Bash
9:00 am
Fareed Zakaria GPS
10:00 am
Reliable Sources
11:00 am
State of the Union With Jake Tapper and Dana Bash
12:00 pm
Fareed Zakaria GPS
1:00 pm
CNN Newsroom With Fredricka Whitfield
2:00 pm
CNN Newsroom With Fredricka Whitfield
3:00 pm

HLN
203
 Weekend Express
7:00 am
Weekend Express
8:00 am
Weekend Express
9:00 am
Sex & Murder
10:00 am
Sex & Murder
11:00 am
Sex & Murder
12:00 pm
Sex & Murder
1:00 pm
Sex & Murder
2:00 pm
Sex & Murder
3:00 pm

CNNI
205
 New Day Sunday
7:00 am
Inside Politics
8:00 am
State of the Union With Jake Tapper
9:00 am
Fareed Zakaria GPS
10:00 am
Reliable Sources
11:00 am
World Sport
12:00 pm
Inside Africa
12:30 pm
Local Programming African Voices Changemakers
1:30 pm
CNN Newsroom
2:00 pm
CNN Newsroom
3:00 pm

BBCWN
207
Unspun World with John Simpson
7:30 am
BBC World News
8:00 am
The Travel Show
8:30 am
Local Programming Click
9:30 am
Local Programming My Greatest Shot
10:30 am
Local Programming Counting the Cost
11:30 am
BBC World News
12:00 pm
Talking Business
12:30 pm
BBC World News
1:00 pm
Panorama
1:30 pm
Local Programming Click
2:30 pm
Local Programming Talking Movies
3:30 pm

OAN
208
 In Focus with Addison Smith
7:00 am
OAN News
8:00 am
Real America With Dan Ball
9:00 am
OAN News
10:00 am
OAN News
11:00 am
OAN News
12:00 pm
OAN News
1:00 pm
Weekly Briefing
2:00 pm
OAN News
3:00 pm

FNC
210
 Fox & Friends Weekend
6:00 am
Sunday Morning Futures With Maria Bartiromo
10:00 am
MediaBuzz
11:00 am
Fox News Live
12:00 pm
Fox News Live
1:00 pm
Fox News Sunday
2:00 pm
Sunday Morning Futures With Maria Bartiromo
3:00 pm

FBN
211
 America’s Weather Weekend
6:00 am
Maria Bartiromo’s Wall Street
9:00 am
WSJ at Large With Gerry Baker
9:30 am
Barron’s Roundtable
10:00 am
Maria Bartiromo’s Wall Street
10:30 am
WSJ at Large With Gerry Baker
11:00 am
Barron’s Roundtable
11:30 am
Michael Youssef
12:00 pm
Paid Programming
12:30 pm
Paid Programming
1:00 pm
Paid Programming
1:30 pm
Paid Programming
2:00 pm
Paid Programming
2:30 pm
Rare Silver Eagles
3:00 pm
Rare Silver Eagles
3:30 pm

NEWSY
213
Xploration: Awesome Planet
7:30 am
This Half Hour
8:00 am
Good to Know
9:00 am
The Race
9:30 am
The Timeline
10:00 am
The List
11:00 am
In Real Life
11:30 am
In The Loop With Christian Bryant
12:00 pm
In The Loop With Christian Bryant
1:00 pm
In The Loop With Christian Bryant
2:00 pm
In The Loop With Christian Bryant
3:00 pm

msnbc
215
 The Katie Phang Show
7:00 am
Velshi
8:00 am
Velshi
9:00 am
The Sunday Show with Jonathan Capehart
10:00 am
Alex Witt Reports
12:00 pm
Alex Witt Reports
1:00 pm
Yasmin Vossoughian Reports
2:00 pm
Yasmin Vossoughian Reports
3:00 pm

CNBC
216
Paid Programming
7:30 am
Rare Silver Morgans
8:00 am
Paid Programming
8:30 am
Paid Programming
9:00 am
NEW Easiest & Fastest Way to do Makeup
9:30 am
Paid Programming
10:00 am
Paid Programming
10:30 am
Paid Programming
11:00 am
Paid Programming
11:30 am
Rolex Equestrian Championship
12:00 pm
HSBC World Rugby Sevens Series
1:00 pm
HSBC World Rugby Sevens Series
3:00 pm

CNBCWO
217
The Edge
7:30 am
Finding Solutions
8:00 am
The Brave Ones
8:30 am
IoT: Powering the Digital Economy
9:00 am
Managing Asia 888
9:30 am
The Deed: Chicago
10:00 am
Secret Lives of the Super Rich
11:00 am
Secret Lives of the Super Rich
11:30 am
Restaurant Startup
12:00 pm
The Deed
1:00 pm
CNBC Conversation
2:00 pm
The Brave Ones
2:30 pm
The Car Chasers
3:00 pm

CNBC
218
Paid Programming
7:30 am
Rare Silver Morgans
8:00 am
Paid Programming
8:30 am
Paid Programming
9:00 am
NEW Easiest & Fastest Way to do Makeup
9:30 am
Paid Programming
10:00 am
Paid Programming
10:30 am
Paid Programming
11:00 am
Paid Programming
11:30 am
Rolex Equestrian Championship
12:00 pm
HSBC World Rugby Sevens Series
1:00 pm
HSBC World Rugby Sevens Series
3:00 pm

BTV
222
Paid Programming
7:30 am
Paid Programming
8:00 am
Paid Programming
8:30 am
Paid Programming
9:00 am
Paid Programming
9:30 am
Paid Programming
10:00 am
Paid Programming
10:30 am
Leaders With Lacqua
11:00 am
Bloomberg Studio 1.0
11:30 am
Bloomberg Wall Street Week
12:00 pm
Leaders With Lacqua
1:00 pm
Bloomberg New Economy Gateway Latin America
1:30 pm
The David Rubenstein Show: Peer to Peer Conversations
2:00 pm
Rare Silver Eagles
2:30 pm
Rare Silver Eagles
3:00 pm
Bloomberg Front Row
3:30 pm

i24
223
Skywatch
7:30 am
Beyond Today
8:00 am
ROOTS & REFLECTIONS WITH BARRY SEGAL
8:30 am
Jack Hibbs-Real Life
9:00 am
It’s Supernatural!
9:30 am
Holy Land Uncovered
10:00 am
Beyond the Headlines
10:30 am
i24 News Desk 11 AM
11:00 am
ISRAEL BUSINESS BEAT
11:30 am
Middle East Now
12:00 pm
The Rundown
1:00 pm
Middle East Now
2:00 pm
i24NEWS DESK 3 PM
3:00 pm
i24NEWS DESK 3:30 PM
3:30 pm

WEATH
225
 America’s Weekend Headquarters
7:00 am
America’s Weekend Headquarters
8:00 am
Weekend Recharge
9:00 am
Weekend Recharge
10:00 am
Weekend Recharge
11:00 am
Weekend Recharge
12:00 pm
Strangest Weather on Earth
1:00 pm
Strangest Weather on Earth
2:00 pm
Weird Earth
3:00 pm

GETIT
228
Paid Programming
7:30 am
Paid Programming
8:00 am
Paid Programming
8:30 am
Paid Programming
9:00 am
Paid Programming
9:30 am
Paid Programming
10:00 am
Paid Programming
10:30 am
Paid Programming
11:00 am
Paid Programming
11:30 am
Paid Programming
12:00 pm
Paid Programming
12:30 pm
Paid Programming
1:00 pm
Paid Programming
1:30 pm
Paid Programming
2:00 pm
Paid Programming
2:30 pm
Paid Programming
3:00 pm
Paid Programming
3:30 pm

CSPAN
230
 Washington Journal
7:00 am
Local Programming

CSPAN2
231
 Civil War Resources – Clothing and Ammunition
6:30 am
Alexander Burns and Jonathan Martin, This Will Not Pass – Trump, Biden, and…
8:00 am
Washington Journal
9:15 am
After Words
10:00 am
Alexander Burns and Jonathan Martin, This Will Not Pass – Trump, Biden, and…
11:00 am
Washington Journal
12:15 pm
After Words
1:00 pm
Jonathan Greenblatt, It Could Happen Here
2:00 pm
Michael Dine, This Way to the Universe
3:05 pm

CSPAN3
232
 Discussion on Critical Race Theory and Victimhood
7:15 am
Lectures in History
8:00 am
Washington Journal
9:00 am
Free Black and Revolutionary War Privateer James Forten
10:00 am
Lectures in History
11:00 am
Washington Journal
12:00 pm
Free Black and Revolutionary War Privateer James Forten
1:00 pm
The Presidency
2:01 pm
Sarah Silkey, Black Woman Reformer
3:00 pm

TLC
250
 My 600-lb Life: Where Are They Now?
7:00 am
My 600-lb Life
8:00 am
Unexpected
9:00 am
Unexpected
10:00 am
Unexpected
11:00 am
Little People, Big World
12:00 pm
Little People, Big World
1:00 pm
90 Day: The Single Life
2:00 pm
90 Day: The Single Life
3:00 pm

ANIMAL
252
Coyote Peterson: Brave the Wild
7:30 am
Coyote Peterson: Brave the Wild
8:00 am
Coyote Peterson: Brave the Wild
8:30 am
Coyote Peterson: Brave the Wild
9:00 am
Coyote Peterson: Brave the Wild
9:30 am
North Woods Law
10:00 am
Louisiana Law
11:00 am
Louisiana Law
12:00 pm
Louisiana Law
1:00 pm
Louisiana Law
2:00 pm
Louisiana Law
3:00 pm

TRAVEL
254
Man v. Food
7:30 am
Man v. Food
8:00 am
Man v. Food
8:30 am
Man v. Food
9:00 am
Man v. Food
9:30 am
Man v. Food
10:00 am
Man v. Food
10:30 am
Man v. Food
11:00 am
Man v. Food
11:30 am
Expedition Bigfoot
12:00 pm
Expedition Bigfoot
1:00 pm
Expedition Bigfoot
2:00 pm
Expedition Bigfoot
3:00 pm

HIST
256
WW2 From Space
7:30 am
Band of Brothers
9:30 am
Band of Brothers
11:15 am
Band of Brothers
12:31 pm
Band of Brothers
2:03 pm
Band of Brothers
3:30 pm

VICE
257
Paid Programming
7:30 am
Betraying the Badge
8:00 am
I, Sniper
9:00 am
I, Sniper
10:00 am
I, Sniper
11:00 am
I, Sniper
12:00 pm
I, Sniper
1:00 pm
I, Sniper
2:00 pm
I, Sniper
3:00 pm

SCI
258
 Deadly Engineering
7:00 am
Deadly Engineering
8:00 am
Deadly Engineering
9:00 am
Deadly Engineering
10:00 am
How It’s Made
11:00 am
How It’s Made
11:30 am
How Do They Do It
12:00 pm
How Do They Do It
12:30 pm
How It’s Made
1:00 pm
How It’s Made
1:30 pm
How It’s Made
2:00 pm
How It’s Made
2:30 pm
How It’s Made
3:00 pm
How It’s Made
3:30 pm

AHC
259
 America’s Most Badass
7:00 am
America’s Most Badass
8:00 am
America’s Hidden Bunkers
9:00 am
America’s Code Breakers
10:00 am
America: Facts vs. Fiction
11:00 am
America: Facts vs. Fiction
12:00 pm
America: Facts vs. Fiction: Bonus Round
1:00 pm
America: Facts vs. Fiction
2:00 pm
America: Facts vs. Fiction
3:00 pm

ID
260
 48 Hours On ID
7:00 am
48 Hours On ID
8:00 am
48 Hours On ID
9:00 am
48 Hours On ID
10:00 am
American Monster
11:00 am
American Monster
12:00 pm
American Monster
1:00 pm
American Monster
2:00 pm
American Monster
3:00 pm

NASA
264
The von Karman Lecture Series – 2020 – Making a Mars Rover
7:30 am
How Failure Helps Us Succeed: The Agony & Inspiration Of Defeat
8:30 am
Coverage of the Rendezvous and Autonomous Docking of the SpaceX CRS-21 Drag…
9:30 am
NASA Science Live: Lucy in the Sky Studying Asteroids
11:00 am
Why Observe?: Tree Height
11:30 am
Rocket Ranch Episode 23: Mars 2020: In the Midst of a Pandemic
12:00 pm
NASA STEM Stars: Thermal Coatings Engineer
12:30 pm
Million Girls Moonshot: Meeting the Artemis Generation
1:00 pm
The Journeys of Apollo
2:00 pm
NASA at Home: To the Moon and Beyond!
3:00 pm
Teaching Space With NASA – Exploring Mars Science with the Perseverance Mar…
3:30 pm

NGC
265
Save On Your Grocery Bills!
7:30 am
Paid Programming
8:00 am
Paid Programming
8:30 am
Alaska Fish Wars
9:00 am
Alaska Fish Wars
10:00 am
Alaska Fish Wars
11:00 am
Wicked Tuna
12:00 pm
Wicked Tuna
1:00 pm
Wicked Tuna
2:00 pm
Wild Fish
3:00 pm

NGWILD
266
 The Incredible Dr. Pol: Deja Moo!
7:00 am
The Incredible Dr. Pol: Deja Moo!
8:00 am
The Incredible Dr. Pol: Deja Moo!
9:00 am
The Incredible Dr. Pol: Deja Moo!
10:00 am
The Incredible Dr. Pol: Deja Moo!
11:00 am
The Incredible Dr. Pol: Deja Moo!
12:00 pm
The Incredible Dr. Pol: Deja Moo!
1:00 pm
The Incredible Dr. Pol
2:00 pm
The Incredible Dr. Pol
3:00 pm

FIDO
269
Paid Programming
7:30 am
Paid Programming
8:00 am
Paid Programming
8:30 am
Wolf Daddy
9:00 am
Wolf Daddy
9:30 am
Wolf Daddy
10:00 am
Tibor to the Rescue
10:30 am
Wolf Daddy
11:00 am
Wolf Daddy
11:30 am
Wolf Daddy
12:00 pm
Wolf Daddy
12:30 pm
Wolf Daddy
1:00 pm
My Dog’s Cancer: Changing the Journey
1:30 pm
Tibor to the Rescue
2:30 pm
Wolf Daddy
3:00 pm
Wolf Daddy
3:30 pm

QVC3
271
 Authentic Living With Sandra
7:00 am
Susan Graver Style
9:00 am
Fearless Gardening with Alberti
11:00 am
At Home With Alberti
12:00 pm
Belle Beach by Kim Gravel
1:00 pm
Today’s Top Tech
2:00 pm
In the Kitchen with Mary
3:00 pm

FYI
272
Duck Dynasty
7:30 am
Duck Dynasty
8:00 am
Duck Dynasty
8:30 am
Duck Dynasty
9:00 am
Duck Dynasty
9:30 am
Duck Dynasty
10:00 am
Duck Dynasty
10:30 am
Duck Dynasty
11:00 am
Duck Dynasty
11:30 am
Duck Dynasty
12:00 pm
Duck Dynasty
12:30 pm
Duck Dynasty
1:00 pm
Duck Dynasty
1:30 pm
Duck Dynasty
2:00 pm
Duck Dynasty
2:30 pm
Mountain Men
3:00 pm

MILH
276
Paid Programming
7:30 am
Top Shot
8:00 am
Rescue Of The Bataan “Ghost Soldiers”: Host: Arthur Kent
9:00 am
Clash of Warriors
10:00 am
The Lost Evidence
11:00 am
The Lost Evidence
12:00 pm
The Lost Evidence
1:00 pm
Top Shot
2:00 pm
Rescue Of The Bataan “Ghost Soldiers”: Host: Arthur Kent
3:00 pm

PETSTV
279
Paid Programming
7:30 am
Paid Programming
8:00 am
Paid Programming
8:30 am
Cologne Zoo
9:00 am
Pets Go to Panama
9:30 am
Canine Countdown
10:00 am
Canine Countdown
10:30 am
Animal Control Patrol: Pet Adoption
11:00 am
Top Dog Parks
11:30 am
About Dogs!
12:00 pm
A Dog on the Town
12:30 pm
Just Ask the Pet Vet: Puppy Edition
1:00 pm
Animal Control Patrol Goes Wild!
1:30 pm
Animal Control Patrol
2:00 pm
Animal Control Patrol: Esmerelda
2:30 pm
Cologne Zoo
3:00 pm
Pets Go to Panama
3:30 pm

CARSTV
280
Paid Programming
7:30 am
Paid Programming
8:00 am
Paid Programming
8:30 am
Monterey Car Week
9:00 am
SEMA Show
9:30 am
The Ultimate Car Collections: Cars. TV
10:00 am
Truspeed Autosport
10:30 am
Pebble Beach Concours d’Elegance
11:00 am
Pebble Beach Concours d’Elegance
11:30 am
Concorso Italiano
12:00 pm
Grand National Roadster Show
12:30 pm
Icons
1:00 pm
Icons
1:30 pm
Concorso Italiano
2:00 pm
Pebble Beach
2:30 pm
Monterey Car Week
3:00 pm
SEMA Show
3:30 pm

CMDYTV
281
 Paid Programming
7:00 am
Paid Programming
8:00 am
Paid Programming
8:30 am
Comics Unleashed With Byron Allen
9:00 am
Comics Unleashed
9:30 am
Funny You Should Ask
10:00 am
Funny You Should Ask
10:30 am
Comedy.TV
11:00 am
Comics Unleashed
12:00 pm
Comics Unleashed
12:30 pm
Comics Unleashed
1:00 pm
Comics Unleashed
1:30 pm
Funny You Should Ask
2:00 pm
Funny You Should Ask
2:30 pm
Comedy.TV
3:00 pm

ES.TV
282
 Paid Programming
7:00 am
Paid Programming
8:00 am
Paid Programming
8:30 am
ES.TV
9:00 am
ES.TV
9:30 am
American Athlete
10:00 am
ES.TV
10:30 am
ES.TV
11:00 am
ES.TV
11:30 am
ES.TV
12:00 pm
ES.TV
12:30 pm
ES.TV
1:00 pm
ES.TV
1:30 pm
Kickin’ It
2:00 pm
ES.TV
3:00 pm
ES.TV
3:30 pm

RCPETV
283
 Paid Programming
7:00 am
Paid Programming
8:00 am
Paid Programming
8:30 am
Paris Bistro Cooking
9:00 am
French Country Cooking With Edward Delling-Williams
9:30 am
French Country Cooking
10:00 am
Katie Parla’s Roman Kitchen
10:30 am
A Parisian Food Affair
11:00 am
A Taste of Ireland
11:30 am
Iconic Eats: LA
12:00 pm
A Taste of Ireland
12:30 pm
Katie Parla’s Rome
1:00 pm
Vera’s Latin America: Panama!
1:30 pm
Paris Bistro Cooking
2:00 pm
Paris Bistro Cooking
2:30 pm
Paris Bistro Cooking
3:00 pm
French Country Cooking With Edward Delling-Williams
3:30 pm

MYDSTV
284
Paid Programming
7:30 am
Paid Programming
8:00 am
Paid Programming
8:30 am
MyDestination.TV
9:00 am
MyDestination.TV
9:30 am
Beautiful Homes and Great Estates
10:00 am
Beautiful Homes and Great Estates
10:30 am
Beautiful Homes and Great Estates
11:00 am
MyDestination.TV
11:30 am
MyDestination.TV
12:00 pm
MyDestination.TV
12:30 pm
Beautiful Homes and Great Estates
1:00 pm
Beautiful Homes and Great Estates
1:30 pm
Beautiful Homes and Great Estates
2:00 pm
MyDestination.TV
2:30 pm
MyDestination.TV
3:00 pm
MyDestination.TV
3:30 pm

DISNEY
302
Big City Greens
7:30 am
Big City Greens
8:00 am
Big City Greens
8:30 am
The Owl House
9:00 am
The Owl House
9:30 am
Big City Greens
10:00 am
Big City Greens
10:30 am
Big City Greens
11:00 am
Big City Greens
11:30 am
Big City Greens
12:00 pm
Big City Greens
12:30 pm
Big City Greens
1:00 pm
Big City Greens
1:30 pm
Big City Greens
2:00 pm
Big City Greens
2:30 pm
Big City Greens
3:00 pm
Big City Greens
3:30 pm

DISXD
304
Amphibia
7:30 am
Amphibia
8:00 am
Beyblade Burst Quaddrive
8:30 am
Gravity Falls
9:00 am
Gravity Falls
9:30 am
Amphibia
10:00 am
Amphibia
10:30 am
The Ghost and Molly McGee
11:00 am
The Ghost and Molly McGee
11:30 am
Amphibia
12:00 pm
Amphibia
12:30 pm
Amphibia
1:00 pm
Amphibia
1:30 pm
Amphibia
2:00 pm
Amphibia
2:30 pm
Amphibia
3:00 pm
Amphibia
3:30 pm

DISJr
306
Local Programming Dino Ranch
8:00 am
Bluey
8:30 am
Bluey
9:00 am
Alice’s Wonderland Bakery
9:30 am
Mickey Mouse Funhouse
10:00 am
Spidey And His Amazing Friends
10:30 am
Spidey and His Amazing Friends
11:00 am
Bluey
11:30 am
Bluey
12:00 pm
Alice’s Wonderland Bakery
12:25 pm
Dino Ranch
12:55 pm
Mickey Mouse Funhouse
1:20 pm
Bluey
1:45 pm
Bluey
2:10 pm
Spidey And His Amazing Friends
2:35 pm
Spidey And His Amazing Friends
3:00 pm
Pj Masks
3:25 pm
Puppy Dog Pals
3:50 pm

BABY1
310
Rise & Shine
7:30 am
Color Crew
8:00 am
Mama and Me: Tot School
8:30 am
Breakfast Club
9:00 am
Breakfast Club
9:30 am
Breakfast Club
10:00 am
Breakfast Club
10:30 am
Playtime with Al
11:00 am
Playtime with Al
11:30 am
BabyFirst Favorite
12:00 pm
BabyFirst Favorite
12:30 pm
Mama and Me: Tot School
1:00 pm
Art & Music
1:30 pm
Developmental Programs for Baby
2:00 pm
Early Bloomers
2:30 pm
Mama and Me: Fun Time
3:00 pm
Mama and Me: Sing Along
3:30 pm

NIK
314
Nick News
7:30 am
SpongeBob SquarePants
8:00 am
The Patrick Star Show
8:30 am
The Patrick Star Show
9:00 am
The Loud House
9:30 am
The Loud House
10:00 am
The Loud House
10:30 am
The Loud House
11:00 am
The Loud House
11:30 am
The Loud House
12:00 pm
The Loud House
12:30 pm
The Loud House
1:00 pm
The Loud House
1:30 pm
The Loud House
2:00 pm
The Loud House
2:30 pm
The Loud House
3:00 pm
The Loud House
3:30 pm

NICK 2
316
Nick News
7:30 am
SpongeBob SquarePants
8:00 am
The Patrick Star Show
8:30 am
The Patrick Star Show
9:00 am
The Loud House
9:30 am
The Loud House
10:00 am
The Loud House
10:30 am
The Loud House
11:00 am
The Loud House
11:30 am
The Loud House
12:00 pm
The Loud House
12:30 pm
The Loud House
1:00 pm
The Loud House
1:30 pm
The Loud House
2:00 pm
The Loud House
2:30 pm
The Loud House
3:00 pm
The Loud House
3:30 pm

NICKTOON
318
ALVINNN!!! and the Chipmunks
7:30 am
ALVINNN!!! and the Chipmunks
8:00 am
ALVINNN!!! and The Chipmunks
8:30 am
ALVINNN!!! and the Chipmunks
9:00 am
ALVINNN!!! and the Chipmunks
9:30 am
ALVINNN!!! and the Chipmunks
10:00 am
ALVINNN!!! and the Chipmunks
10:30 am
ALVINNN!!! and the Chipmunks
11:00 am
ALVINNN!!! and the Chipmunks
11:30 am
ALVINNN!!! and the Chipmunks
12:00 pm
ALVINNN!!! and The Chipmunks
12:30 pm
ALVINNN!!! and the Chipmunks
1:00 pm
ALVINNN!!! and The Chipmunks
1:30 pm
ALVINNN!!! and the Chipmunks
2:00 pm
ALVINNN!!! and the Chipmunks
2:30 pm
ALVINNN!!! and the Chipmunks
3:00 pm
ALVINNN!!! and the Chipmunks
3:30 pm

NicJr
320
Paw Patrol
7:30 am
Peppa Pig
8:00 am
Peppa Pig
8:30 am
Peppa Pig
9:00 am
Peppa Pig
9:30 am
JoJo & Gran Gran
10:00 am
The Adventures of Paddington
10:30 am
Baby Shark’s Big Show!
11:00 am
Paw Patrol
11:30 am
Paw Patrol
12:00 pm
Paw Patrol
12:30 pm
Paw Patrol
1:00 pm
Paw Patrol
1:30 pm
Blaze and the Monster Machines
2:00 pm
Blaze and the Monster Machines
2:30 pm
Blaze and the Monster Machines
3:00 pm
Blaze and the Monster Machines
3:30 pm

TNCK
322
Henry Danger
7:30 am
Henry Danger
8:00 am
Henry Danger
8:30 am
Side Hustle
9:00 am
Side Hustle
9:30 am
Side Hustle
10:00 am
Side Hustle
10:30 am
Side Hustle
11:00 am
Side Hustle
11:30 am
Side Hustle
12:00 pm
Side Hustle
12:30 pm
Side Hustle
1:00 pm
Side Hustle
1:30 pm
Side Hustle
2:00 pm
Side Hustle
2:30 pm
Side Hustle
3:00 pm
Side Hustle
3:30 pm

  Printable TV Guide

America's leading cord cutting resource now shows TV guide listings for ! Easily watch what is on TV now and tonight in primetime with a TV antenna. In fact, every television series and TV show you see here can be watched absolutely free with a quality DTV antenna. Our TV schedule shows you what is on local broadcast TV over the next 8 hours and beyond. NoCable provides show details and times for every local channel within the Area Channels - Broadcast TV viewing area. We are not affiliated with TVGuide.com.