7:00 pm               7:30 pm               8:00 pm               8:30 pm               9:00 pm               9:30 pm               10:00 pm               10:30 pm               11:00 pm               11:30 pm               12:00 am               12:30 am               1:00 am               1:30 am               2:00 am               2:30 am               3:00 am               

WFMY-DT
2.1
new WFMY News 2 at 7:00
7:00 pm
Jeopardy!
7:30 pm
Bull
The Sovereigns8:00 pm
S.W.A.T.
Knockout9:00 pm
48 Hours
10:00 pm
new WFMY News 2 at 11:00
11:00 pm
sports Panthers Huddle
11:35 pm
Wheel of Fortune
America’s Game – Day 112:05 am
Madam Secretary
12:35 am
White House Chess Set
1:35 am
Cooking with Trust
2:05 am
Larry King Special Report
2:35 am
Local Programming

JN
2.2
Most Shocking
Dangerous Drivers 47:00 pm
Most Shocking
Under the Influence 28:00 pm
Most Shocking
Fights & Wild Riots 39:00 pm
Most Shocking
Criminals Out of Control 310:00 pm
Most Shocking
Dumbest Criminals 211:00 pm
World’s Most Evil Killers
Charles Ng and Leonard Lake12:00 am
World’s Most Evil Killers
The Railway Killers1:00 am
Trace of Evil
The Bus Stop Rapist2:00 am
Trace of Evil
Executions in Paradise3:00 am

WFMYN
2.3
Corrupt Crimes
Murder in the Basement7:00 pm
Corrupt Crimes
Assassination of Anna7:30 pm
movie Fatal Attraction
8:00 pm
movie The Temp
10:30 pm
Corrupt Crimes
Bomb in a Bali Nightclub12:30 am
Crime Watch Daily With Chris Hansen
CEO Fakes Death1:00 am
Crime Watch Daily With Chris Hansen
Army Medic Murder2:00 am
Paid Program
3:00 am

QUEST
2.4
Dual Survival
Trouble in Paradise7:00 pm
Dual Survival
On the Menu8:00 pm
America’s Book of Secrets
Presidential Transports9:00 pm
Presidential Secrets: Building the Beast
Presidential Secrets: Building The Beast10:00 pm
America’s Book of Secrets
Presidential Cover-Ups11:00 pm
America’s Book of Secrets
The Secret Service12:00 am
Yukon Gold
Bedrock Blues1:00 am
Yukon Gold
Desperation Mode2:00 am
Mega Builders
Arctic Ice Crusher3:00 am

UNCTV
4.1
As Time Goes By
Animal Magnetism7:00 pm
As Time Goes By
The Bathroom7:30 pm
Midsomer Murders
Echoes of the Dead8:00 pm
Midsomer Murders
Echoes of the Dead9:00 pm
Father Brown
The Scales of Justice10:00 pm
Professor T.
The Family11:00 pm
Austin City Limits
Billie Eilish12:00 am
new Echo Sessions
Aaron Woody Wood/ Sufi Brothers/ King Zeros1:00 am
Songs at the Center
Carl Jackson; Larry Cordle; Jerry Salley1:30 am
Islands of Wonder
Borneo2:00 am
TBA
3:00 am

UNCKD
4.2
movie Odd Squad: World Turned Odd
7:00 pm
The Rhythm and Roots of Arthur
8:00 pm
Wild Kratts: Amazin’ Amazon Adventure
9:00 pm
Cyberchase
The Cyberchase Movie10:00 pm
Molly of Denali
Stand Back Up / Seal Meal10:30 pm
Pinkalicious & Peterrific
Snow Fairy; To Catch a Leaf11:00 pm
Elinor Wonders Why
Leave It to Ari; Snow Friend11:30 pm
Local Programming Daniel Tiger’s Neighborhood
Be a Vegetable Taster!; Daniel Tries a New Food12:30 am
Let’s Go Luna!
More Than All That Jazz; Swamp Pals1:00 am
Local Programming WordGirl: The Rise of Miss Power
2:00 am
movie Odd Squad: World Turned Odd
3:00 am

UNCEX
4.3
Hacking Your Mind
Weapons of Influence7:00 pm
movie Hawking
8:00 pm
The War
A World Without War: March 1945 – September 19459:00 pm
Homecoming: Sgt. Hamilton’s Long Journey
11:30 pm
movie Remember Pearl Harbor
12:00 am
Homecoming: Sgt. Hamilton’s Long Journey
1:30 am
The War
A World Without War: March 1945 – September 19452:00 am

NC
4.4
Bluegrass Underground
Gregory Alan Isakov7:00 pm
Echo Sessions
7:30 pm
Song of the Mountains
Abby the Spoon Lady & Chris Rodrigues/ Chatham Rabbits/?8:00 pm
new Farm and Fun Time
9:00 pm
The Kate
Karl Denson’s Tiny Universe10:00 pm
Austin City Limits
Billie Eilish11:00 pm
Classic Gospel
Singing Contractors: Working on a Building12:00 am
Bluegrass Underground
Gregory Alan Isakov1:00 am
Echo Sessions
1:30 am
Song of the Mountains
Abby the Spoon Lady & Chris Rodrigues/ Chatham Rabbits/?2:00 am
Farm and Fun Time
3:00 am

WRAL
5.1
sports Panthers Huddle
7:00 pm
On the Record
7:30 pm
sports Stanley Cup Playoff: Game 5 (if necessary): Tampa Bay Lightning vs. Dallas …
Game 5 (if necessary): Stanley Cup Final8:00 pm
new WRAL News @ 11PM
10:59 pm
Saturday Night Live
11:29 pm
Your Move With Andy Stanley
1:02 am
1st Look
1:30 am
Open House NYC
2:00 am
Open House NYC
2:30 am
movie 12 Dogs of Christmas: Great Puppy Rescue
3:00 am

WRAL2
5.2
Emergency
The Great Crash Diet7:00 pm
Columbo
A Butterfly in Shades of Grey8:00 pm
Columbo
Undercover10:00 pm
The Six Million Dollar Man
Target in the Sky12:00 am
The Six Million Dollar Man
One of Our Running Backs Is Missing1:00 am
Hart to Hart
Homemade Murder2:00 am
Hart to Hart
A Solid Gold Murder3:00 am

WRAL-DT3
5.3
Local Programming Ghost Whisperer
First Do No Harm8:00 pm
Ghost Whisperer
Home but Not Alone9:00 pm
Ghost Whisperer
The Gravesitter10:00 pm
The Good Wife
Driven11:00 pm
In Plain Sight
The Born Identity12:00 am
Unforgettable
Moving On1:00 am
Profiler
Paradise Lost2:00 am
The Division
The Box3:00 am

WITN-HD
7.1
Wheel of Fortune
America’s Game – Day 17:00 pm
Jeopardy!
7:30 pm
sports Stanley Cup Playoff: Game 5 (if necessary): Tampa Bay Lightning vs. Dallas …
Game 5 (if necessary): Stanley Cup Final8:00 pm
new WITN 7 News at 11 – Saturday
11:00 pm
Saturday Night Live
11:29 pm
TBA
1:00 am
The Carbonaro Effect
3D Galastical Morphin Ranging Power Tents2:00 am
The Carbonaro Effect
Serious déjà vu2:30 am
1st Look
3:00 am

WITN2
7.2
Last Man Standing
Giving Mike the Business7:00 pm
Last Man Standing
Bride of Prankenstein7:30 pm
The King of Queens
Two Thirty8:00 pm
The King of Queens
King Pong8:30 pm
World’s Funniest Weather
9:00 pm
World’s Funniest Weather
9:30 pm
Weather Gone Viral
Wrong Time… Wrong Place10:00 pm
Storm of Suspicion
Snow Job11:00 pm
Murdoch Mysteries
The Talking Dead12:00 am
Forensic Files
Fashion Police1:00 am
Forensic Files
Church Dis-service1:30 am
Local Programming

MeTV
7.3
Local Programming new TBA
8:00 pm
Star Trek
Miri10:00 pm
Buck Rogers in the 25th Century
Shgoratchx!11:00 pm
Kolchak: The Night Stalker
They Have Been, They Are, They Will Be12:00 am
Lost in Space
Revolt of the Androids1:00 am
Voyage to the Bottom of the Sea
The Condemned2:00 am
Land of the Giants
Nightmare AKA The Delta Effect3:00 am

WITNDT4
7.4
Local Programming Ghost Whisperer
First Do No Harm8:00 pm
Ghost Whisperer
Home but Not Alone9:00 pm
Ghost Whisperer
The Gravesitter10:00 pm
The Good Wife
Driven11:00 pm
In Plain Sight
The Born Identity12:00 am
Unforgettable
Moving On1:00 am
Profiler
Paradise Lost2:00 am
The Division
The Box3:00 am

WITNDT5
7.5
Black Sheep Squadron
Hotshot7:00 pm
Tour of Duty
Hard Stripe8:00 pm
Combat!
Bridgehead9:00 pm
The Rat Patrol
The Blow Sky-High Raid10:00 pm
The Rat Patrol
The Moment of Truce Raid10:30 pm
12 O’clock High
Rx for a Sick Bird11:00 pm
Hill Street Blues
Rites of Spring12:00 am
Hill Street Blues
Jungle Madness1:00 am
Police Story
Incident in the Kill Zone2:00 am
Police Story
Headhunter3:00 am

WGHPFOX8
8.1
sports MLB Baseball: Teams to be announced
Teams TBA7:00 pm
new Fox8 10:00 News
10:00 pm
Labor of Love
40 Year Old… Fathers11:00 pm
Seinfeld
The Little Jerry12:00 am
Seinfeld
The Comeback12:30 am
Major Crimes
Acting Out1:00 am
Worlds Funniest Weather
2:00 am
Impractical Jokers
Joke & Dagger2:30 am
Impractical Jokers
Pseudo-Sumo3:00 am

ANTEN
8.2
Father Knows Best
No Partiality7:00 pm
Father Knows Best
Close Decision7:30 pm
Hazel
George’s Assistant8:00 pm
Hazel
Hazel’s Day8:30 pm
I Dream of Jeannie
My Master, the Thief9:00 pm
I Dream of Jeannie
This Is Murder9:30 pm
Bewitched
Samantha’s Bad Day in Salem10:00 pm
Bewitched
Samantha’s Old Salem Trip10:30 pm
Local Programming That Girl
The Seventh Time Around11:30 pm
McHale’s Navy
War Italian Style12:00 am
McHale’s Navy
The Bathtub Thief12:30 am
The George Burns and Gracie Allen Show
The Home Graduation1:00 am
The George Burns and Gracie Allen Show
Blanche’s Mother Arrives1:30 am
The Jack Benny Show
Jack Becomes a Surgeon2:00 am
The Jack Benny Show
Jack Goes to Las Vegas2:30 am
The Joey Bishop Show
The Image3:00 am

WGHP3
8.3
new It Takes a Killer
New Orleans Massacre7:00 pm
new It Takes a Killer
The Bladerunner7:30 pm
new Forensic Files
A Wrong Foot8:00 pm
new Forensic Files
Private Thoughts8:30 pm
new Forensic Files
Room With a View9:00 pm
new Forensic Files
Telltale Tracks9:30 pm
new Corrupt Crimes
British Pub Massacre10:00 pm
new Corrupt Crimes
Stranger at the Station10:30 pm
TBA
11:00 pm
new Forensic Files
Head Games12:00 am
new Forensic Files
The Financial Downfall12:30 am
new The FBI Files
Dangerous Takedown1:00 am
new The FBI Files
Inside the Bureau2:00 am
new The FBI Files
Above the Law3:00 am

WGHP4
8.4
Local Programming TBA
8:00 pm
TBA
8:30 pm
TBA
9:00 pm
Sell This House!
Yorktown Heights, New York10:00 pm
Sell This House!
Houston, TX: David & Jane Steadman10:30 pm
Find & Design
Matt & Felicia11:00 pm
Find & Design
Frankie & Susie11:30 pm
Local Programming Escape to the Country
Pembrokeshire1:00 am
Local Programming Unlimited Antenna
2:30 am
Cop Cam
3:00 am

WTVDD
11.1
sports College Football Scoreboard
7:00 pm
sports College Football: Florida State at Miami
Florida State at Miami7:30 pm
new ABC 11 Eyewitness News at 11:00 PM
11:00 pm
new ABC 11 Eyewitness News Extra
11:30 pm
Wipeout
Episode 20412:00 am
Wipeout
Winter Wipeout: That Snow Way to Fall Down1:00 am
Vitamin D Immune
2:00 am
Slim Cycle
2:30 am
How Men Stay Health
3:00 am

WTVD2
11.2
Pumped
LHPMP190037:00 pm
Worth the Wait
LHWTW190037:30 pm
My Go-To
LHMGT190048:00 pm
All Good
8:30 pm
Glam Lab
LHGLL190039:00 pm
More in Common
9:30 pm
Local Programming Pumped
LHPMP1900311:00 pm
Celebrity Page
11:30 pm
My Go-To
LHMGT1900412:00 am
All Good
12:30 am
Glam Lab
LHGLL190031:00 am
More in Common
1:30 am
Best of Localish
2:00 am
Pumped
LHPMP190033:00 am

LAFF
11.3
That ’70s Show
I Love Cake7:00 pm
That ’70s Show
Sleepover7:30 pm
That ’70s Show
Eric Gets Suspended8:00 pm
That ’70s Show
Red’s Birthday8:30 pm
How I Met Your Mother
Brunch9:00 pm
How I Met Your Mother
Ted Mosby, Architect9:30 pm
How I Met Your Mother
World’s Greatest Couple10:00 pm
How I Met Your Mother
Aldrin Justice10:30 pm
How I Met Your Mother
Swarley11:00 pm
How I Met Your Mother
Atlantic City11:30 pm
According to Jim
The Meaningful Gift12:00 am
According to Jim
Kyle’s Crush12:30 am
Grace Under Fire
Pills1:00 am
Grace Under Fire
Waiting for Peugeot1:30 am
Grace Under Fire
Birthin’ Babies2:00 am
Grace Under Fire
Vega$2:30 am
Paid Program
3:00 am

WPDE
15.1
new TBA
7:00 pm
TBA
8:00 pm
ABC15 News at 11
11:00 pm
America This Week
11:35 pm
TBA
12:35 am
sports GAMETIME with Boomer Esiason
George Will1:05 am
new TBA
1:35 am
new TBA
2:35 am

COMET
15.3
movie  Godzilla Raids Again
6:00 pm
movie Rodan
8:00 pm
movie Godzilla vs. Mothra
10:00 pm
movie Ghidorah, the Three-Headed Monster
12:00 am
movie Ebirah, Horror of the Deep
2:00 am

TBD
15.4
Best of the Week
7:00 pm
Best of the Week
7:30 pm
Best of the Week
8:00 pm
Best of the Week
8:30 pm
Best of the Week
9:00 pm
Best of the Week
9:30 pm
Best of the Week
10:00 pm
Best of the Week
10:30 pm
Best of the Week
11:00 pm
Best of the Week
11:30 pm
Best of the Week
12:00 am
Best of the Week
12:30 am
Pranks Network After Dark
1:00 am
Pranks Network After Dark
1:30 am
Pranks Network After Dark
2:00 am
Pranks Network After Dark
2:30 am
FBE: People vs. Food
3:00 am

DABL
15.5
Local Programming TBA
8:00 pm
TBA
8:30 pm
TBA
9:00 pm
Sell This House!
Yorktown Heights, New York10:00 pm
Sell This House!
Houston, TX: David & Jane Steadman10:30 pm
Find & Design
Matt & Felicia11:00 pm
Find & Design
Frankie & Susie11:30 pm
Local Programming Escape to the Country
Pembrokeshire1:00 am
Local Programming Unlimited Antenna
2:30 am
Cop Cam
3:00 am

WNCB
16.1
Sábados en concierto
7:00 pm
Nos cayó la noche
9:00 pm
Rica famosa latina
10:00 pm
Secretos
11:00 pm
Secretos
11:30 pm
Programación pagada
12:00 am
Programación pagada
12:30 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Dra. Polo y OmegaXL
2:30 am
Programación pagada
3:00 am

WNCB
16.2
Card Sharks
7:00 pm
Card Sharks
7:30 pm
Match Game Hollywood Squares Hour
8:00 pm
Super Password
9:00 pm
Super Password
9:30 pm
Tattletales
10:00 pm
Tattletales
10:30 pm
Match Game Hollywood Squares Hour
11:00 pm
Super Password
12:00 am
Super Password
12:30 am
Tattletales
1:00 am
Tattletales
1:30 am
To Tell the Truth
2:00 am
To Tell the Truth
2:30 am
Password
3:00 am

WNCB
16.3
Frances and Friends
7:00 pm
FWC Music
9:00 pm
Family Worship Center Wednesday Night Service
10:00 pm
FWC Music
11:00 pm
Crossfire Service
12:00 am
Jimmy Swaggart Broadcast
1:00 am
FWC Music
3:00 am

WNCB
16.4
new Michelle Malkin Sovereign Nation
7:00 pm
new Diamond and Silk Crystal Clear
7:30 pm
JFK’s Women: The Scandals Revealed
8:00 pm
Marilyn Monroe: Fascination
9:00 pm
Secret KGB Sex Files
10:00 pm
movie The Majestic Life of Queen Elizabeth II
12:00 am
Sniper: Inside the Crosshairs
2:00 am

WNCB
16.5
TBA
7:00 pm
Tweak’d by Nature – Hair & Body Care
8:00 pm
Holiday Gift Preview
9:00 pm
Flameless Candles
12:00 am
Holiday Gift Preview
1:00 am
Flameless Candles
3:00 am

WNCB
16.6
Down Home With David
7:00 pm
Shark Solutions
9:00 pm
Gourmet Holiday
10:00 pm
Shark Solutions
12:00 am
House to Home by Valerie Holiday Edition
1:00 am
Shark Solutions
3:00 am

WNCN-DT
17.1
TBA
7:00 pm
Bull
The Sovereigns8:00 pm
S.W.A.T.
Knockout9:00 pm
48 Hours
10:00 pm
new CBS 17 News at 11:00PM
11:00 pm
CBS 17 News Saturday-Late
11:30 pm
new TBA
12:00 am
Weather Gone Viral
1:00 am
The World’s Funniest Weather
2:00 am
The World’s Funniest Weather
2:30 am
Just for Laughs Gags
3:00 am

WNCN
17.3
movie  Tumbleweed
6:00 pm
movie Drums Across the River
8:00 pm
movie Ride a Crooked Trail
10:00 pm
movie Run of the Arrow
12:00 am
movie The Gal Who Took the West
2:00 am

WNCN
17.4
Corrupt Crimes
Murder in the Basement7:00 pm
Corrupt Crimes
Assassination of Anna7:30 pm
movie Fatal Attraction
8:00 pm
movie The Temp
10:30 pm
Corrupt Crimes
Bomb in a Bali Nightclub12:30 am
Crime Watch Daily With Chris Hansen
CEO Fakes Death1:00 am
Crime Watch Daily With Chris Hansen
Army Medic Murder2:00 am
Paid Program
3:00 am

WNVN
20
Hit the Spot
7:00 pm
HSN Cooks Event: Company’s Coming
7:30 pm
Local Programming Profiles and Biographies
10:00 pm
Only In
11:00 pm
Wow, I Never Knew That!
11:30 pm
movie Movie
12:00 am
Local Programming

WLFL-DT
22.1
The Big Bang Theory
The Conjugal Conjecture7:00 pm
The Big Bang Theory
The Military Miniaturization7:30 pm
The Listener
The Shooting8:00 pm
Local Programming new ABC11 Eyewitness News at 10 on CW22
10:00 pm
Local Programming Last Man Standing
Giving Mike the Business11:05 pm
TBA
11:35 pm
Cheaters
12:05 am
The King of Queens
Two Thirty1:05 am
The King of Queens
King Pong1:35 am
Local Programming

WLFL
22.2
sports Shogun Fights 10: From Baltimore
7:00 pm
sports Shogun Fights 11: Part 1 from Baltimore
8:00 pm
sports Shogun Fights 11: Part 2 from Baltimore
9:00 pm
sports The Short List
Combat Sports Upsets10:00 pm
new Total Combat
10:30 pm
sports EFC Premium Fights
11:00 pm
sports EFC Premium Fights
12:00 am
sports Strongman Champions League
Holland1:00 am
sports Strongman Champions League
Russia2:00 am
sports Strongman Champions League
Serbia3:00 am

TBD
22.3
Best of the Week
7:00 pm
Best of the Week
7:30 pm
Best of the Week
8:00 pm
Best of the Week
8:30 pm
Best of the Week
9:00 pm
Best of the Week
9:30 pm
Best of the Week
10:00 pm
Best of the Week
10:30 pm
Best of the Week
11:00 pm
Best of the Week
11:30 pm
Best of the Week
12:00 am
Best of the Week
12:30 am
Pranks Network After Dark
1:00 am
Pranks Network After Dark
1:30 am
Pranks Network After Dark
2:00 am
Pranks Network After Dark
2:30 am
FBE: People vs. Food
3:00 am

WLFL
22.4
Father Knows Best
No Partiality7:00 pm
Father Knows Best
Close Decision7:30 pm
Hazel
George’s Assistant8:00 pm
Hazel
Hazel’s Day8:30 pm
I Dream of Jeannie
My Master, the Thief9:00 pm
I Dream of Jeannie
This Is Murder9:30 pm
Bewitched
Samantha’s Bad Day in Salem10:00 pm
Bewitched
Samantha’s Old Salem Trip10:30 pm
Local Programming That Girl
The Seventh Time Around11:30 pm
McHale’s Navy
War Italian Style12:00 am
McHale’s Navy
The Bathtub Thief12:30 am
The George Burns and Gracie Allen Show
The Home Graduation1:00 am
The George Burns and Gracie Allen Show
Blanche’s Mother Arrives1:30 am
The Jack Benny Show
Jack Becomes a Surgeon2:00 am
The Jack Benny Show
Jack Goes to Las Vegas2:30 am
The Joey Bishop Show
The Image3:00 am

W24CP
24.1
TBA
7:00 pm
TBA
8:00 pm
TBA
9:00 pm
TBA
10:00 pm
TBA
10:30 pm
TBA
12:00 am
TBA
1:00 am
TBA
2:00 am
TBA
3:00 am

W24CP2
24.2
Amazing Prophecies
7:00 pm
Discover Prophecy Ministries
8:00 pm
Salvation in Symbols and Signs
9:00 pm
Multitude of Counselors
9:30 pm
Central Study Hour
10:00 pm
Anchors of Truth
11:00 pm
new Revelation Now
12:00 am
Revelation Speaks Peace
1:00 am
Eleventh Hour Evidence
2:00 am
Life Discovery Series
3:00 am

3ABNDD
24.3
Urban Report
7:00 pm
SISS
7:30 pm
The New Journey
8:00 pm
Magnify Him
8:30 pm
True Knowledge of Self
9:00 pm
A Father’s Heart
9:30 pm
From Sickness To Health
10:00 pm
Pure Choices
10:30 pm
Taste of Paradise
11:00 pm
Chew’s Challenge
11:30 pm
Living to Be Well
12:00 am
Perfecting Me
12:30 am
Breath of Life
1:00 am
Chew’s Challenge
1:30 am
Table Talk
2:00 am
The New Journey
3:00 am

3ABNL
24.4
Hechos “Libros Del Libro”
7:00 pm
Salud Total
7:30 pm
Enfoque Teológico
8:00 pm
Escrito está
8:30 pm
3ABN Hoy culto familiar
9:00 pm
Pilares de la Profecia
10:00 pm
Respuestas Bíblicas
11:00 pm
Descubriendo los Misterios del Génesis
12:00 am
Vence
1:00 am
Batallas de Fe
1:30 am
Profecías Maravilhosas
3:00 am

W24CPR
24.5
Inverse
7:00 pm
Reaching Your Heart
7:30 pm
Your Story Hour – Sabbath Program
8:00 pm
Local Programming Simulcast- 3ABN Today
9:00 pm
Musical Meditations
10:00 pm
Bible In Living Sound
11:00 pm
Carter Report, The
11:30 pm
Bible Answers
12:00 am
Disclosure
1:00 am
3ABN Today
2:00 am
It Is Written
3:00 am

W24CPR
24.6
 3ABN Radio Latino
2:00 am
Local Programming

W24RAD
24.7
Songs of the Kingdom
7:00 pm
Word of God: Bible Reading
7:35 pm
Your Story Hour
8:00 pm
Bible In Living Sound
8:30 pm
Songs of the Kingdom
9:00 pm
Eventide
10:00 pm
Word of God: Bible Reading
10:35 pm
Amazing Facts With Doug Batchelor
11:00 pm
White Horse Media
12:00 am
It Is Written
1:00 am
Word of God: Bible Reading
1:35 am
Nocturne
2:00 am
Amazing Facts With Doug Batchelor
3:00 am

UNCTV
25.1
As Time Goes By
Animal Magnetism7:00 pm
As Time Goes By
The Bathroom7:30 pm
Midsomer Murders
Echoes of the Dead8:00 pm
Midsomer Murders
Echoes of the Dead9:00 pm
Father Brown
The Scales of Justice10:00 pm
Professor T.
The Family11:00 pm
Austin City Limits
Billie Eilish12:00 am
new Echo Sessions
Aaron Woody Wood/ Sufi Brothers/ King Zeros1:00 am
Songs at the Center
Carl Jackson; Larry Cordle; Jerry Salley1:30 am
Islands of Wonder
Borneo2:00 am
TBA
3:00 am

UNCKD
25.2
movie Odd Squad: World Turned Odd
7:00 pm
The Rhythm and Roots of Arthur
8:00 pm
Wild Kratts: Amazin’ Amazon Adventure
9:00 pm
Cyberchase
The Cyberchase Movie10:00 pm
Molly of Denali
Stand Back Up / Seal Meal10:30 pm
Pinkalicious & Peterrific
Snow Fairy; To Catch a Leaf11:00 pm
Elinor Wonders Why
Leave It to Ari; Snow Friend11:30 pm
Local Programming Daniel Tiger’s Neighborhood
Be a Vegetable Taster!; Daniel Tries a New Food12:30 am
Let’s Go Luna!
More Than All That Jazz; Swamp Pals1:00 am
Local Programming WordGirl: The Rise of Miss Power
2:00 am
movie Odd Squad: World Turned Odd
3:00 am

UNCEX
25.3
Hacking Your Mind
Weapons of Influence7:00 pm
movie Hawking
8:00 pm
The War
A World Without War: March 1945 – September 19459:00 pm
Homecoming: Sgt. Hamilton’s Long Journey
11:30 pm
movie Remember Pearl Harbor
12:00 am
Homecoming: Sgt. Hamilton’s Long Journey
1:30 am
The War
A World Without War: March 1945 – September 19452:00 am

NC
25.4
Bluegrass Underground
Gregory Alan Isakov7:00 pm
Echo Sessions
7:30 pm
Song of the Mountains
Abby the Spoon Lady & Chris Rodrigues/ Chatham Rabbits/?8:00 pm
new Farm and Fun Time
9:00 pm
The Kate
Karl Denson’s Tiny Universe10:00 pm
Austin City Limits
Billie Eilish11:00 pm
Classic Gospel
Singing Contractors: Working on a Building12:00 am
Bluegrass Underground
Gregory Alan Isakov1:00 am
Echo Sessions
1:30 am
Song of the Mountains
Abby the Spoon Lady & Chris Rodrigues/ Chatham Rabbits/?2:00 am
Farm and Fun Time
3:00 am

WTNC
26.1
movie  Shooter
6:00 pm
movie The Last Castle
8:30 pm
movie The Losers
11:00 pm
movie Shooter
1:00 am

WTNC
26.2
new TBA
7:00 pm
null: Pumas UNAM vs. Los Rayos Necaxa
7:30 pm
new TBA
10:00 pm
new TBA
10:30 pm
Mi querida herencia
11:00 pm
new TBA
11:30 pm
new TBA
12:00 am
Como dice el dicho
Sobre el muerto las coronas1:00 am
TBA
2:00 am
TBA
2:30 am
new TBA
3:00 am

WTNC
26.3
movie Where’s the Money
7:00 pm
movie All About the Benjamins
9:00 pm
movie Fire With Fire
11:00 pm
movie The Brave One
1:00 am

WTNC
26.4
Walker, Texas Ranger
Behind the Badge7:00 pm
Walker, Texas Ranger
Blackout8:00 pm
Walker, Texas Ranger
Deadline9:00 pm
The Johnny Cash Show
Featuring Stevie Wonder, Bill Monroe, and Ian & Sylvia10:00 pm
The Johnny Cash Show
Featuring Kris Kristofferson, Mama Cass and Lorne Greene11:00 pm
Married…With Children
Married…With Who?12:00 am
Married…With Children
The Godfather12:30 am
Married…With Children
Look Who’s Barking1:00 am
Married…With Children
A Man’s Castle1:30 am
Hot in Cleveland
Look Who’s Hot Now2:00 am
Hot in Cleveland
Cleveland Indians2:30 am
Amen
Dueling Ministers3:00 am

WTNC
26.5
Most Shocking
Dangerous Drivers 47:00 pm
Most Shocking
Under the Influence 28:00 pm
Most Shocking
Fights & Wild Riots 39:00 pm
Most Shocking
Criminals Out of Control 310:00 pm
Most Shocking
Dumbest Criminals 211:00 pm
World’s Most Evil Killers
Charles Ng and Leonard Lake12:00 am
World’s Most Evil Killers
The Railway Killers1:00 am
Trace of Evil
The Bus Stop Rapist2:00 am
Trace of Evil
Executions in Paradise3:00 am

WTNC
26.6
Dual Survival
Trouble in Paradise7:00 pm
Dual Survival
On the Menu8:00 pm
America’s Book of Secrets
Presidential Transports9:00 pm
Presidential Secrets: Building the Beast
Presidential Secrets: Building The Beast10:00 pm
America’s Book of Secrets
Presidential Cover-Ups11:00 pm
America’s Book of Secrets
The Secret Service12:00 am
Yukon Gold
Bedrock Blues1:00 am
Yukon Gold
Desperation Mode2:00 am
Mega Builders
Arctic Ice Crusher3:00 am

WIRP
27.1
Sábados en concierto
7:00 pm
Nos cayó la noche
9:00 pm
Rica famosa latina
10:00 pm
Secretos
11:00 pm
Secretos
11:30 pm
Programación pagada
12:00 am
Programación pagada
12:30 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Dra. Polo y OmegaXL
2:30 am
Programación pagada
3:00 am

WIRP
27.2
Corazón Grupero
7:00 pm
La resolana
9:00 pm
movie Chucho el Remendado
10:00 pm
Ya Cayó Renovado
12:00 am
Programación pagada
1:00 am
World’s Greatest Iron Spanish
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am

WIRP
27.3
Gold Plus Smackdown
7:00 pm
Gold Plus Smackdown
8:00 pm
Gold Plus Smackdown
9:00 pm
Gold Plus Smackdown
10:00 pm
Gold Plus Smackdown
11:00 pm
Today’s Leading Value
12:00 am
Jewelry: Under $10
1:00 am
Jewelry: Under $10
2:00 am
Jewelry: Under $10
3:00 am

WIRP
27.4
Black Sheep Squadron
Hotshot7:00 pm
Tour of Duty
Hard Stripe8:00 pm
Combat!
Bridgehead9:00 pm
The Rat Patrol
The Blow Sky-High Raid10:00 pm
The Rat Patrol
The Moment of Truce Raid10:30 pm
12 O’clock High
Rx for a Sick Bird11:00 pm
Hill Street Blues
Rites of Spring12:00 am
Hill Street Blues
Jungle Madness1:00 am
Police Story
Incident in the Kill Zone2:00 am
Police Story
Headhunter3:00 am

WIRP
27.5
TBA
7:00 pm
Tweak’d by Nature – Hair & Body Care
8:00 pm
Holiday Gift Preview
9:00 pm
Flameless Candles
12:00 am
Holiday Gift Preview
1:00 am
Flameless Candles
3:00 am

WIRP
27.6
Down Home With David
7:00 pm
Shark Solutions
9:00 pm
Gourmet Holiday
10:00 pm
Shark Solutions
12:00 am
House to Home by Valerie Holiday Edition
1:00 am
Shark Solutions
3:00 am

WIRP
27.7
movie  A Star Is Born
4:05 pm
movie Cabaret
8:00 pm
movie 42nd Street
10:40 pm
movie International Lady
12:40 am
Local Programming

WRDC
28.1
TBA
7:00 pm
The Simpsons
Daddicus Finch8:00 pm
The Simpsons
Tis the 30th Season8:30 pm
After the Pandemic
9:00 pm
sports Ring of Honor
10:00 pm
Family Guy
Trump Guy11:00 pm
Family Guy
Bri Robot11:30 pm
Bob’s Burgers
There’s No Business Like Mr. Business Business12:00 am
Bob’s Burgers
Aquaticism12:30 am
Local Programming PROTECT YOUR RETIREMENT
1:30 am
SSN: The Shortlist
2:30 am
sports SSN Sports Outdoor
3:00 am

WRDC2
28.2
movie  Survivor
6:00 pm
movie Top Dog
8:00 pm
movie Mechanik
10:00 pm
movie Stolen
12:00 am
movie Trespass
2:00 am

COMET
28.3
movie  Godzilla Raids Again
6:00 pm
movie Rodan
8:00 pm
movie Godzilla vs. Mothra
10:00 pm
movie Ghidorah, the Three-Headed Monster
12:00 am
movie Ebirah, Horror of the Deep
2:00 am

WRAY
30.1
 TBA
6:00 pm
The Way of the Master
8:30 pm
TCT Today
9:00 pm
TCT Today
9:30 pm
TBA
10:00 pm
Health and Nutrition
11:00 pm
movie A PROMISE TO ASTRID
11:30 pm
movie WHAT KATY DID
1:00 am
movie THE MYSTERIOUS NOTE
2:30 am

WRAYH
30.2
 TBA
6:00 pm
The Way of the Master
8:30 pm
TCT Today
9:00 pm
TCT Today
9:30 pm
TBA
10:00 pm
Dorinda
11:00 pm
movie A PROMISE TO ASTRID
11:30 pm
movie WHAT KATY DID
1:00 am
movie THE MYSTERIOUS NOTE
2:30 am

WRAYH
30.3
Capt’n Chuckleberry
7:00 pm
The Adventures of Ozzie & Harriet
7:30 pm
The Beverly Hillbillies
8:00 pm
The Lucy Show
8:30 pm
movie Two Weeks to Live
9:00 pm
movie Li’l Abner
10:30 pm
Buffalo Bill Jr.
11:30 pm
TBA
12:00 am
Buffalo Bill Jr.
1:00 am
Cowboy G-Men
1:30 am
Four Star Playhouse
2:00 am
TBA
2:29 am

ABN
30.4
 Aramaic Broadcasting Network
1:00 am
Local Programming

UNCTV
31.1
As Time Goes By
Animal Magnetism7:00 pm
As Time Goes By
The Bathroom7:30 pm
Midsomer Murders
Echoes of the Dead8:00 pm
Midsomer Murders
Echoes of the Dead9:00 pm
Father Brown
The Scales of Justice10:00 pm
Professor T.
The Family11:00 pm
Austin City Limits
Billie Eilish12:00 am
new Echo Sessions
Aaron Woody Wood/ Sufi Brothers/ King Zeros1:00 am
Songs at the Center
Carl Jackson; Larry Cordle; Jerry Salley1:30 am
Islands of Wonder
Borneo2:00 am
TBA
3:00 am

UNCKD
31.2
movie Odd Squad: World Turned Odd
7:00 pm
The Rhythm and Roots of Arthur
8:00 pm
Wild Kratts: Amazin’ Amazon Adventure
9:00 pm
Cyberchase
The Cyberchase Movie10:00 pm
Molly of Denali
Stand Back Up / Seal Meal10:30 pm
Pinkalicious & Peterrific
Snow Fairy; To Catch a Leaf11:00 pm
Elinor Wonders Why
Leave It to Ari; Snow Friend11:30 pm
Local Programming Daniel Tiger’s Neighborhood
Be a Vegetable Taster!; Daniel Tries a New Food12:30 am
Let’s Go Luna!
More Than All That Jazz; Swamp Pals1:00 am
Local Programming WordGirl: The Rise of Miss Power
2:00 am
movie Odd Squad: World Turned Odd
3:00 am

UNCEX
31.3
Hacking Your Mind
Weapons of Influence7:00 pm
movie Hawking
8:00 pm
The War
A World Without War: March 1945 – September 19459:00 pm
Homecoming: Sgt. Hamilton’s Long Journey
11:30 pm
movie Remember Pearl Harbor
12:00 am
Homecoming: Sgt. Hamilton’s Long Journey
1:30 am
The War
A World Without War: March 1945 – September 19452:00 am

NCCHL
31.4
Bluegrass Underground
Gregory Alan Isakov7:00 pm
Echo Sessions
7:30 pm
Song of the Mountains
Abby the Spoon Lady & Chris Rodrigues/ Chatham Rabbits/?8:00 pm
new Farm and Fun Time
9:00 pm
The Kate
Karl Denson’s Tiny Universe10:00 pm
Austin City Limits
Billie Eilish11:00 pm
Classic Gospel
Singing Contractors: Working on a Building12:00 am
Bluegrass Underground
Gregory Alan Isakov1:00 am
Echo Sessions
1:30 am
Song of the Mountains
Abby the Spoon Lady & Chris Rodrigues/ Chatham Rabbits/?2:00 am
Farm and Fun Time
3:00 am

WACN
34
 TBA
6:30 pm
Michael Youssef
8:30 pm
Kenneth W. Hagin
9:00 pm
Religious Programming
9:30 pm
In Touch with Dr. Charles Stanley
10:00 pm
Manna-Fest With Perry Stone
11:00 pm
Local Programming Israel: The Prophetic Connection
12:00 am
The Jewish Jesus
12:30 am
Getting to Know Your Bible
1:00 am
The Ramp With Karen Wheaton
1:30 am
Ron Carpenter
2:00 am
On the Road to Freedom
2:30 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
3:00 am

WDRN-LD
34.1
 TBA
6:30 pm
Michael Youssef
8:30 pm
Kenneth W. Hagin
9:00 pm
Religious Programming
9:30 pm
In Touch with Dr. Charles Stanley
10:00 pm
Manna-Fest With Perry Stone
11:00 pm
Local Programming Israel: The Prophetic Connection
12:00 am
The Jewish Jesus
12:30 am
Getting to Know Your Bible
1:00 am
The Ramp With Karen Wheaton
1:30 am
Ron Carpenter
2:00 am
On the Road to Freedom
2:30 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
3:00 am

WARZ
34.2
Doctor Who
Arc of Infinity – Part 37:00 pm
Doctor Who
Arc of Infinity – Part 47:30 pm
The Indian Doctor
8:00 pm
Murdoch Mysteries
9:00 pm
movie The Hitch-hiker
10:00 pm
movie Fear in the Night
12:00 am
Local Programming

WARZ
34.3
Doctor Who
Arc of Infinity – Part 37:00 pm
Doctor Who
Arc of Infinity – Part 47:30 pm
The Indian Doctor
8:00 pm
Murdoch Mysteries
9:00 pm
movie The Hitch-hiker
10:00 pm
movie Fear in the Night
12:00 am
Local Programming

UNCEX
36.1
Hacking Your Mind
Weapons of Influence7:00 pm
movie Hawking
8:00 pm
The War
A World Without War: March 1945 – September 19459:00 pm
Homecoming: Sgt. Hamilton’s Long Journey
11:30 pm
movie Remember Pearl Harbor
12:00 am
Homecoming: Sgt. Hamilton’s Long Journey
1:30 am
The War
A World Without War: March 1945 – September 19452:00 am

UNCTV
36.2
As Time Goes By
Animal Magnetism7:00 pm
As Time Goes By
The Bathroom7:30 pm
Midsomer Murders
Echoes of the Dead8:00 pm
Midsomer Murders
Echoes of the Dead9:00 pm
Father Brown
The Scales of Justice10:00 pm
Professor T.
The Family11:00 pm
Austin City Limits
Billie Eilish12:00 am
new Echo Sessions
Aaron Woody Wood/ Sufi Brothers/ King Zeros1:00 am
Songs at the Center
Carl Jackson; Larry Cordle; Jerry Salley1:30 am
Islands of Wonder
Borneo2:00 am
TBA
3:00 am

UNCKD
36.3
movie Odd Squad: World Turned Odd
7:00 pm
The Rhythm and Roots of Arthur
8:00 pm
Wild Kratts: Amazin’ Amazon Adventure
9:00 pm
Cyberchase
The Cyberchase Movie10:00 pm
Molly of Denali
Stand Back Up / Seal Meal10:30 pm
Pinkalicious & Peterrific
Snow Fairy; To Catch a Leaf11:00 pm
Elinor Wonders Why
Leave It to Ari; Snow Friend11:30 pm
Local Programming Daniel Tiger’s Neighborhood
Be a Vegetable Taster!; Daniel Tries a New Food12:30 am
Let’s Go Luna!
More Than All That Jazz; Swamp Pals1:00 am
Local Programming WordGirl: The Rise of Miss Power
2:00 am
movie Odd Squad: World Turned Odd
3:00 am

NC
36.4
Bluegrass Underground
Gregory Alan Isakov7:00 pm
Echo Sessions
7:30 pm
Song of the Mountains
Abby the Spoon Lady & Chris Rodrigues/ Chatham Rabbits/?8:00 pm
new Farm and Fun Time
9:00 pm
The Kate
Karl Denson’s Tiny Universe10:00 pm
Austin City Limits
Billie Eilish11:00 pm
Classic Gospel
Singing Contractors: Working on a Building12:00 am
Bluegrass Underground
Gregory Alan Isakov1:00 am
Echo Sessions
1:30 am
Song of the Mountains
Abby the Spoon Lady & Chris Rodrigues/ Chatham Rabbits/?2:00 am
Farm and Fun Time
3:00 am

WUVCD
40.1
new TBA
7:00 pm
null: Pumas UNAM vs. Los Rayos Necaxa
7:30 pm
new TBA
10:00 pm
new TBA
10:30 pm
Mi querida herencia
11:00 pm
new TBA
11:30 pm
new TBA
12:00 am
Como dice el dicho
Sobre el muerto las coronas1:00 am
TBA
2:00 am
TBA
2:30 am
new TBA
3:00 am

WUVCDT2
40.2
movie  Shooter
6:00 pm
movie The Last Castle
8:30 pm
movie The Losers
11:00 pm
movie Shooter
1:00 am

WUVCDT3
40.3
movie Where’s the Money
7:00 pm
movie All About the Benjamins
9:00 pm
movie Fire With Fire
11:00 pm
movie The Brave One
1:00 am

getTV
40.4
Walker, Texas Ranger
Behind the Badge7:00 pm
Walker, Texas Ranger
Blackout8:00 pm
Walker, Texas Ranger
Deadline9:00 pm
The Johnny Cash Show
Featuring Stevie Wonder, Bill Monroe, and Ian & Sylvia10:00 pm
The Johnny Cash Show
Featuring Kris Kristofferson, Mama Cass and Lorne Greene11:00 pm
Married…With Children
Married…With Who?12:00 am
Married…With Children
The Godfather12:30 am
Married…With Children
Look Who’s Barking1:00 am
Married…With Children
A Man’s Castle1:30 am
Hot in Cleveland
Look Who’s Hot Now2:00 am
Hot in Cleveland
Cleveland Indians2:30 am
Amen
Dueling Ministers3:00 am

JN
40.5
Most Shocking
Dangerous Drivers 47:00 pm
Most Shocking
Under the Influence 28:00 pm
Most Shocking
Fights & Wild Riots 39:00 pm
Most Shocking
Criminals Out of Control 310:00 pm
Most Shocking
Dumbest Criminals 211:00 pm
World’s Most Evil Killers
Charles Ng and Leonard Lake12:00 am
World’s Most Evil Killers
The Railway Killers1:00 am
Trace of Evil
The Bus Stop Rapist2:00 am
Trace of Evil
Executions in Paradise3:00 am

QUEST
40.6
Dual Survival
Trouble in Paradise7:00 pm
Dual Survival
On the Menu8:00 pm
America’s Book of Secrets
Presidential Transports9:00 pm
Presidential Secrets: Building the Beast
Presidential Secrets: Building The Beast10:00 pm
America’s Book of Secrets
Presidential Cover-Ups11:00 pm
America’s Book of Secrets
The Secret Service12:00 am
Yukon Gold
Bedrock Blues1:00 am
Yukon Gold
Desperation Mode2:00 am
Mega Builders
Arctic Ice Crusher3:00 am

WHFL
43.1
More than Conquerors
7:00 pm
The Alternative
7:30 pm
Health Tips
8:00 pm
God’s Unchangeable Word
8:30 pm
BGEA Classics
9:00 pm
Walk in the Word
9:30 pm
Rejoice in the Lord
10:00 pm
Pathway to Victory
11:00 pm
SBTS
11:30 pm
John Hagee Today
12:00 am
Radiant TV
1:00 am
Luther Rice Seminary Apologetics Course
2:00 am
Leading The Way
2:30 am
Truth for Today
3:00 am

WHFL
43.2
Southern Gospel Country
7:00 pm
Harmony Road
7:30 pm
Great American Gospel
8:00 pm
Great American Bluegrass
8:30 pm
movie Cyrano de Bergerac
9:00 pm
Las Vegas Tonight With Dale Davidson
11:00 pm
What’s My Line?
12:00 am
The Loretta Young Show
12:30 am
Decoy
1:00 am
Public Defender
1:30 am
movie Cyrano de Bergerac
2:00 am

WHFL
43.3
 WHFL Music Programming
1:00 am
WHFL Music
1:00 am
WHFL Music
1:30 am
WHFL Music
2:00 am
WHFL Music
2:30 am
WHFL Music
3:00 am

WYBE
44
Gina D’s Kids Club
7:00 pm
Town Talk
7:30 pm
Southern Pines Living
8:00 pm
Pinehurst Surgical
9:00 pm
Marci’s Window
9:30 pm
Local Programming Healthy Living
10:30 pm
Southern Pines Living
11:00 pm
Classic Arts Showcase
12:00 am

WZGS
44.1
 null: Guadalajara vs. Mazatlán FC
5:55 pm
new The condemned 2
8:00 pm
Minuto para ganar
10:00 pm
new Noticias Telemundo fin de semana
11:00 pm
new Zona Mixta
11:30 pm
Decisiones
12:00 am
new Latinx Now!
12:30 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
movie El Caballo Bayo
2:00 am

WXLVH
45.1
sports College Football Scoreboard
7:00 pm
sports College Football: Florida State at Miami
Florida State at Miami7:30 pm
sports Ring of Honor
11:00 pm
America This Week
12:00 am
NCIS: New Orleans
Risk Assessment1:00 am
Raw Travel
Made in Hong Kong2:00 am
On the Money
2:30 am
TBA
3:00 am

WXLV
45.2
sports Shogun Fights 10: From Baltimore
7:00 pm
sports Shogun Fights 11: Part 1 from Baltimore
8:00 pm
sports Shogun Fights 11: Part 2 from Baltimore
9:00 pm
sports The Short List
Combat Sports Upsets10:00 pm
new Total Combat
10:30 pm
sports EFC Premium Fights
11:00 pm
sports EFC Premium Fights
12:00 am
sports Strongman Champions League
Holland1:00 am
sports Strongman Champions League
Russia2:00 am
sports Strongman Champions League
Serbia3:00 am

WXLV
45.3
movie  Survivor
6:00 pm
movie Top Dog
8:00 pm
movie Mechanik
10:00 pm
movie Stolen
12:00 am
movie Trespass
2:00 am

TBD
45.4
Best of the Week
7:00 pm
Best of the Week
7:30 pm
Best of the Week
8:00 pm
Best of the Week
8:30 pm
Best of the Week
9:00 pm
Best of the Week
9:30 pm
Best of the Week
10:00 pm
Best of the Week
10:30 pm
Best of the Week
11:00 pm
Best of the Week
11:30 pm
Best of the Week
12:00 am
Best of the Week
12:30 am
Pranks Network After Dark
1:00 am
Pranks Network After Dark
1:30 am
Pranks Network After Dark
2:00 am
Pranks Network After Dark
2:30 am
FBE: People vs. Food
3:00 am

W46EU-LD
46.1
Black Friday Jump Start
7:00 pm
Black Friday Jump Start
8:00 pm
Beekman 1802 Beauty
9:00 pm
Beekman 1802 Beauty
10:00 pm
Health & Fitness Solutions with Tony Little
11:00 pm
Tech Talk featuring HP
12:00 am
Tech Talk featuring HP
1:00 am
Tech Talk featuring HP
2:00 am
Tech Talk featuring HP
3:00 am

ION HD
47.1
Law & Order: Special Victims Unit
Bound7:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Poison8:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Head9:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Birthright10:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Debt11:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Obscene12:00 am
Law & Order
Submission1:00 am
Inspiration Today Camp Meeting
2:00 am
Local Programming

qubo
47.2
Pet Alien
A World Without Hamburgers/The Evil that Pinched My Feet7:00 pm
Pet Alien
The Earth Boy Who Needed Protection/Seventy Foot Tommy7:30 pm
Inspector Gadget
Amusement Park8:00 pm
Inspector Gadget
Art Heist8:30 pm
Inspector Gadget
Volcano Island9:00 pm
Inspector Gadget
Invasion9:30 pm
Inspector Gadget
Infiltration10:00 pm
Inspector Gadget
The Curse of the Pharaoh10:30 pm
Inspector Gadget
M.A.D. Trap11:00 pm
Inspector Gadget
Basic Training11:30 pm
Inspector Gadget
Sleeping Gas12:00 am
Inspector Gadget
Gadget’s Replacement12:30 am
Local Programming

QVC
47.5
TBA
7:00 pm
Tweak’d by Nature – Hair & Body Care
8:00 pm
Holiday Gift Preview
9:00 pm
Flameless Candles
12:00 am
Holiday Gift Preview
1:00 am
Flameless Candles
3:00 am

HSN
47.6
Black Friday Jump Start
7:00 pm
Black Friday Jump Start
8:00 pm
Beekman 1802 Beauty
9:00 pm
Beekman 1802 Beauty
10:00 pm
Health & Fitness Solutions with Tony Little
11:00 pm
Tech Talk featuring HP
12:00 am
Tech Talk featuring HP
1:00 am
Tech Talk featuring HP
2:00 am
Tech Talk featuring HP
3:00 am

K48MR-D
48.1
movie  Clambake
5:30 pm
movie Frankie and Johnny
8:00 pm
movie Follow that Dream
10:00 pm
movie Kid Galahad
12:30 am
movie Clambake
2:30 am

K48MR2
48.2
Corazón Grupero
7:00 pm
La resolana
9:00 pm
movie Chucho el Remendado
10:00 pm
Ya Cayó Renovado
12:00 am
Programación pagada
1:00 am
World’s Greatest Iron Spanish
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am

K48MR3
48.3
The Appraisers
7:20 pm
sports Championship Wrestling From Arizona
7:50 pm
sports Championship Wrestling From Hollywood
8:45 pm
sports Formula Americas Network
9:40 pm
sports The Honda Classic
10:40 pm
sports EA FIFA All-Star
11:15 pm
sports The Game 365
12:10 am
sports IWWA Wrestling
12:40 am
American Car Prospector
1:10 am
Car Show Television
2:05 am
sports The Immortals
2:35 am
Local Programming

K48MR4
48.4
movie  Rain Man
6:30 pm
movie Thelma & Louise
9:00 pm
movie Rain Man
11:30 pm
movie Thelma & Louise
2:00 am

FAMTV
48.5
Hit the Spot
7:00 pm
HSN Cooks Event: Company’s Coming
7:30 pm
Local Programming Profiles and Biographies
10:00 pm
Only In
11:00 pm
Wow, I Never Knew That!
11:30 pm
movie Movie
12:00 am
Local Programming

HLND
48.6
Country Music Rewind
7:00 pm
Country Fix
8:00 pm
Nashville Insider
8:30 pm
Funny Business
9:00 pm
movie Arizona Days
10:00 pm
movie Boots and Saddles
11:00 pm
Country Music Today
12:00 am
3rd Shift
1:00 am

WRAZD1
50.1
sports MLB Baseball: Teams to be announced
Teams TBA7:00 pm
new WRAL’s 10PM News on Fox50
10:00 pm
Inside Edition Weekend
10:35 pm
Labor of Love
40 Year Old… Fathers11:05 pm
Mom
Curious George and the Big Red Nightmare12:05 am
Mike & Molly
Mike’s Boss12:35 am
NCIS
Once Upon a Tim1:05 am
Two and a Half Men
Gumby with a Pokey2:00 am
Two and a Half Men
This Is Not Gonna End Well2:30 am
new TBA
3:00 am

WRAZD2
50.2
Local Programming new TBA
8:00 pm
Star Trek
Miri10:00 pm
Buck Rogers in the 25th Century
Shgoratchx!11:00 pm
Kolchak: The Night Stalker
They Have Been, They Are, They Will Be12:00 am
Lost in Space
Revolt of the Androids1:00 am
Voyage to the Bottom of the Sea
The Condemned2:00 am
Land of the Giants
Nightmare AKA The Delta Effect3:00 am

WRAZD3
50.3
Local Programming TBA
8:00 pm
TBA
8:30 pm
TBA
9:00 pm
Sell This House!
Yorktown Heights, New York10:00 pm
Sell This House!
Houston, TX: David & Jane Steadman10:30 pm
Find & Design
Matt & Felicia11:00 pm
Find & Design
Frankie & Susie11:30 pm
Local Programming Escape to the Country
Pembrokeshire1:00 am
Local Programming Unlimited Antenna
2:30 am
Cop Cam
3:00 am

TELMUN
54.1
 null: Guadalajara vs. Mazatlán FC
5:55 pm
new The condemned 2
8:00 pm
Minuto para ganar
10:00 pm
new Noticias Telemundo fin de semana
11:00 pm
new Zona Mixta
11:30 pm
Decisiones
12:00 am
new Latinx Now!
12:30 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
movie El Caballo Bayo
2:00 am

WHFL
56
More than Conquerors
7:00 pm
The Alternative
7:30 pm
Health Tips
8:00 pm
God’s Unchangeable Word
8:30 pm
BGEA Classics
9:00 pm
Walk in the Word
9:30 pm
Rejoice in the Lord
10:00 pm
Pathway to Victory
11:00 pm
SBTS
11:30 pm
John Hagee Today
12:00 am
Radiant TV
1:00 am
Luther Rice Seminary Apologetics Course
2:00 am
Leading The Way
2:30 am
Truth for Today
3:00 am

ION Plus
62.1
Murdoch Mysteries
Midnight Train to Kingston7:00 pm
new Murdoch Mysteries
Murdoch in Ragtime8:00 pm
Murdoch Mysteries
Journey to the Center of Toronto9:00 pm
Murdoch Mysteries
Unfinished Business10:00 pm
Murdoch Mysteries
The Murdoch Sting11:00 pm
Murdoch Mysteries
Friday the 13th, 190112:00 am
Local Programming Inspiration Today Camp Meeting
2:00 am
Local Programming

WWIW
66.1
 TBA
6:30 pm
Michael Youssef
8:30 pm
Kenneth W. Hagin
9:00 pm
Religious Programming
9:30 pm
In Touch with Dr. Charles Stanley
10:00 pm
Manna-Fest With Perry Stone
11:00 pm
Local Programming Israel: The Prophetic Connection
12:00 am
The Jewish Jesus
12:30 am
Getting to Know Your Bible
1:00 am
The Ramp With Karen Wheaton
1:30 am
Ron Carpenter
2:00 am
On the Road to Freedom
2:30 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
3:00 am

WWIW-LD2
66.2
 TBA
6:30 pm
Michael Youssef
8:30 pm
Kenneth W. Hagin
9:00 pm
Religious Programming
9:30 pm
In Touch with Dr. Charles Stanley
10:00 pm
Manna-Fest With Perry Stone
11:00 pm
Local Programming Israel: The Prophetic Connection
12:00 am
The Jewish Jesus
12:30 am
Getting to Know Your Bible
1:00 am
The Ramp With Karen Wheaton
1:30 am
Ron Carpenter
2:00 am
On the Road to Freedom
2:30 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
3:00 am

  Printable TV Guide

America’s leading cord cutting resource now shows TV guide listings for ! Easily watch what is on TV now and tonight in primetime with a TV antenna. In fact, every television series and TV show you see here can be watched absolutely free with a quality DTV antenna. Our TV schedule shows you what is on local broadcast TV over the next 8 hours and beyond. NoCable provides show details and times for every local channel within the Area Channels – Broadcast TV viewing area. We are not affiliated with TVGuide.com.