9:30 am               10:00 am               10:30 am               11:00 am               11:30 am               12:00 pm               12:30 pm               1:00 pm               1:30 pm               2:00 pm               2:30 pm               3:00 pm               3:30 pm               4:00 pm               4:30 pm               5:00 pm               5:30 pm               

WESH-DT
2.1
TBA
9:30 am
Earth Odyssey With Dylan Dreyer
Sri Lanka10:00 am
Earth Odyssey With Dylan Dreyer
Cambodia10:30 am
A New Leaf
A Dedication to Dance11:00 am
sports The Champion Within
The Perfect Pairings11:30 am
TBA
12:00 pm
sports Premier League Soccer: Teams TBA
Teams TBA12:30 pm
TBA
2:30 pm
TBA
3:00 pm

Me-TV
2.2
Have Gun, Will Travel
Champagne Safari9:30 am
Maverick
Duel at Sundown10:00 am
Wagon Train
The Countess Baranof Story11:00 am
The Big Valley
Hazard12:00 pm
Gunsmoke
Quint-Incident1:00 pm
Local Programming Rawhide
Incident at Two Graves3:00 pm
Wanted: Dead or Alive
The Looters4:00 pm
Wanted: Dead or Alive
The Twain Shall Meet4:30 pm
The Rifleman
Shattered Iron, The5:00 pm
The Rifleman
The Long Gun from Tucson5:30 pm

WESH-LD18
2.3
TBA
9:30 am
Earth Odyssey With Dylan Dreyer
Sri Lanka10:00 am
Earth Odyssey With Dylan Dreyer
Cambodia10:30 am
A New Leaf
A Dedication to Dance11:00 am
sports The Champion Within
The Perfect Pairings11:30 am
TBA
12:00 pm
sports Premier League Soccer: Teams TBA
Teams TBA12:30 pm
TBA
2:30 pm
TBA
3:00 pm

WESH-LD218
2.4
Have Gun, Will Travel
Champagne Safari9:30 am
Maverick
Duel at Sundown10:00 am
Wagon Train
The Countess Baranof Story11:00 am
The Big Valley
Hazard12:00 pm
Gunsmoke
Quint-Incident1:00 pm
Local Programming Rawhide
Incident at Two Graves3:00 pm
Wanted: Dead or Alive
The Looters4:00 pm
Wanted: Dead or Alive
The Twain Shall Meet4:30 pm
The Rifleman
Shattered Iron, The5:00 pm
The Rifleman
The Long Gun from Tucson5:30 pm

WKMG-DT
6.1
new TBA
9:30 am
Mission Unstoppable
Teeth, Tremors and Tech10:00 am
Hope in the Wild
Semi-Aquatic Rodent Rehab10:30 am
Pet Vet Dream Team
Puppy Problems11:00 am
All in With Laila Ali
Photo Finish11:30 am
Ready, Set, Renovate
12:00 pm
You Have Real Estate with Attorney Justin Clark
12:30 pm
TBA
1:00 pm
sports TBA
3:00 pm
sports College Football: Teams TBA
Teams TBA3:30 pm

WKMGDT2
6.2
Wild Stories At The San Diego Zoo
Orangutan Baby and Mountain Lions9:30 am
Animal Rescue
Dog, Gosling and Tiger Rescues10:00 am
Dog Tales
Family Dog Profile; Actor Bryan Cranston and His Dog10:30 am
Local Programming TBA
11:30 am
From Martha’s Garden
Light Meter; Humidity Detector12:00 pm
From Martha’s Garden
Rose Techniques12:30 pm
Sell This House!
San Francisco, CA1:00 pm
Sell This House!
San Mateo, CA1:30 pm
Find & Design
Tom and Renee McDonald2:00 pm
Find & Design
Brian Li and Lance Lee2:30 pm
Tricking and Treating With Martha Stewart
3:00 pm
Yum!
Kale4:00 pm
The Essence of Emeril
Techniques of Confit4:30 pm
Emeril Live
Cranberry Cravings5:00 pm

WKMGDT3
6.3
 Murder, She Wrote
Ship of Thieves9:00 am
Murder, She Wrote
The Survivor10:00 am
Murder, She Wrote
Love’s Deadly Desire11:00 am
Starsky & Hutch
Iron Mike12:00 pm
Starsky & Hutch
Little Girl Lost1:00 pm
Starsky & Hutch
Bloodbath2:00 pm
Charlie’s Angels
Bullseye3:00 pm
Charlie’s Angels
Consenting Adults4:00 pm
Charlie’s Angels
The Seance5:00 pm

WKMGDT4
6.4
 Touched by an Angel
Monica’s Bad Day9:00 am
Any Day Now
It’s a Mother-Daughter Thing10:00 am
Medium
A Person of Interest11:00 am
Medium
…About Last Night12:00 pm
Crossing Jordan
Conspiracy1:00 pm
Crossing Jordan
Cruel and Unusual2:00 pm
Cold Case
Stealing Home3:00 pm
Cold Case
4:00 pm
Cagney & Lacey
Street Scene5:00 pm

WKMGDT5
6.5
Beakman’s World
9:30 am
Animal Rescue Classics
10:00 am
Animal Rescue Classics
10:30 am
Missing: Cold Cases
11:00 am
Missing: Cold Cases
11:30 am
Hammer House of Horror
Witching Time12:00 pm
Hammer House of Horror
The Thirteenth Reunion1:00 pm
Hammer House of Horror
Rude Awakening2:00 pm
Hammer House of Horror
Growing Pains3:00 pm
Hammer House of Horror
The House that Bled to Death4:00 pm
Hammer House of Horror
Charlie Boy5:00 pm

WFTV-DT
9.1
new  Good Morning America: Weekend Edition
9:00 am
new Good Morning America: Weekend Edition
10:00 am
new Ocean Treks With Jeff Corwin
Culture in Kyoto11:00 am
new Sea Rescue
Cops to the Rescue!11:30 am
sports College Football: Oklahoma at TCU
Oklahoma at TCU12:00 pm
sports College Football Scoreboard
3:00 pm
sports College Football: Notre Dame at Pittsburgh
Notre Dame at Pittsburgh3:30 pm

LAFF
9.2
Night Court
Leon, We Hardly Knew Ye9:30 am
Night Court
Muggee10:00 am
Night Court
Could This Be Magic?10:30 am
3rd Rock from the Sun
Gwen, Larry, Dick and Mary11:00 am
3rd Rock from the Sun
Dick Puts the ‘Id’ in Cupid11:30 am
3rd Rock from the Sun
Rutherford Beauty12:00 pm
3rd Rock from the Sun
Big Giant Head Returns12:30 pm
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
Celebrations1:00 pm
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
Man vs Machine1:30 pm
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
Down and Dirty2:00 pm
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
Games People Play2:30 pm
According to Jim
The Smell of Success3:00 pm
According to Jim
Slumber Party3:30 pm
According to Jim
The Ring4:00 pm
According to Jim
Wonder Woman4:30 pm
Home Improvement
Insult to Injury5:00 pm
Home Improvement
Family Un-Ties5:30 pm

WFTVDT3
9.3
Murderous Affairs
Whodunit?9:30 am
American Greed
Kevin Trudeau’s Secrets; Remington Steal10:00 am
American Greed
Fake It To Make It; Kill The Witnesses11:00 am
American Greed
Vintage Wine Fraud12:00 pm
Unsolved Mysteries
1:00 pm
Unsolved Mysteries
2:00 pm
Crime Watch Daily With Chris Hansen
Suicide or Murder?; Connected Killer?3:00 pm
Crime Watch Daily With Chris Hansen
Missing in Mississippi; 6 Ft. 8 Killer4:00 pm
Crime Watch Daily With Chris Hansen
The Husband, the Wife, and the Knife5:00 pm

WSWF-LD
10.1
 Laughter Yoga
9:00 am
Pushpanjali
10:00 am
Yuva Bharati
10:30 am
India’s World
11:00 am
Policy Watch
11:30 am
Showbiz India
12:00 pm
Diya TV Spotlight
1:00 pm
Ink Talks
1:30 pm
Sai Baba
2:00 pm
Vishnupuran
3:00 pm
Diya TV Classic Cinema
4:00 pm

WSWF
10.2
 Biz Television Network
12:00 am

WSWF
10.3
 TBA
12:00 am

WSWF
10.4
Local Programming movie Fargo
10:00 am
movie The Cutting Edge
12:30 pm
movie Road House
2:30 pm
movie The Terminator
4:30 pm

WDSC1
15.1
Biz Kid$
What Can You Do With Money?9:30 am
America’s Heartland
10:00 am
Jamie’s Ultimate Veg
Asparagus, Sweet Leek Carbonara, Roasted Cauliflow10:30 am
Rick Steves’ Europe
Lisbon11:00 am
Growing a Greener World
Bringing Nature Home11:30 am
tasteMAKERS
In the Wild12:00 pm
Lucky Chow
Taiwan’s True Flavors12:30 pm
Canvasing the World with Sean Diediker
Canvasing Heidelberg, Germany1:00 pm
sports Fishing Behind the Lines
Family Bonds1:30 pm
Born to Explore With Richard Wiese
It’s All About Family2:00 pm
Weekends With Yankee
Treasures From the Earth2:30 pm
Travels With Darley
Castles of the Rhine3:00 pm
The Travel Detective With Peter Greenberg
Hidden Gems of Mexico City3:30 pm
Today’s Wild West
A Desert Dude Ranch in Summer; Carver Family Cattle Drive4:00 pm
Kid Stew
Episode 54:30 pm
The Aviators
Landings; Seabee; Varied Aviation Training5:00 pm
Home Diagnosis
Chicago, IL: Renovation Review5:30 pm

WDSC
15.2
 Florida Legislature Channel
12:00 am

WDSC3
15.3
Euromaxx
9:30 am
Local Programming Check-in – The Travel Guide
10:30 am
Documentaries and Reports
11:15 am
Conflict Zone: Confronting the Powerful
12:30 pm
Local Programming In Good Shape
1:30 pm
Local Programming Tomorrow Today
2:30 pm
Documentaries and Reports
3:15 pm
Arts.21
4:30 pm
Local Programming Eco@Africa – The Environment Magazine
5:30 pm
Local Programming

WKCF-DT
18.1
This Old House: Trade School
9:30 am
Jewels of the Natural World
10:00 am
Tails of Valor
10:30 am
Ocean Mysteries With Jeff Corwin
11:00 am
Real Green
Creating a Home Green Garden; Fishermen in India Adopt Sustainable Practices11:30 am
The Carbonaro Effect
Dead Man Walking12:00 pm
The Carbonaro Effect
Japanese Waterless Folding Toilet12:30 pm
movie Quarantine
1:00 pm
The First 48
Shell Shocked; Cradle to Grave3:00 pm
The First 48
Ashes and Snow4:00 pm
American Ninja Warrior
Los Angeles Qualifier Hour 25:00 pm

EWKCF
18.2
Masterminds
A Day at the Races9:30 am
Extreme Forensics
Extreme Forensics10:00 am
Extreme Forensics
Extreme Forensics Season 2 Episode 1111:00 am
Extreme Forensics
Episode 1212:00 pm
FBI: Criminal Pursuit
Shots Fired1:00 pm
FBI: Criminal Pursuit
Internet Slave Master2:00 pm
FBI: Criminal Pursuit
Murder By Mail3:00 pm
FBI: Criminal Pursuit
Lethal Contact4:00 pm
FBI: Criminal Pursuit
Taken5:00 pm

WKCF
18.3
Programación pagada
9:30 am
Programación pagada
10:00 am
Programación pagada
10:30 am
Programación pagada
11:00 am
Programación pagada
11:30 am
Fábrica de la Risa
12:00 pm
Fábrica de la Risa
12:30 pm
movie Película
1:00 pm
movie Película
3:00 pm
100 latinos dijeron
5:00 pm

W21AU
21.1
 Programación pagada
9:00 am
Programación pagada
10:00 am
Programación pagada
11:00 am
Programación pagada
12:00 pm
Programación pagada
12:30 pm
Programación pagada
1:00 pm
Programación pagada
1:30 pm
Programación pagada
2:00 pm
Programación pagada
3:00 pm
Programación pagada
4:00 pm
Programación pagada
5:00 pm

W21AU-LD2
21.2
 Tele-Romántica
8:00 am
Tele-Romántica
10:00 am
Tele-Romántica
12:00 pm
Tele-Romántica
2:00 pm
Tele-Romántica
4:00 pm

WUCF1
24.1
Growing Bolder
Give Your Life a Beatle Beat9:30 am
TBA
10:00 am
TBA
10:30 am
TBA
11:00 am
TBA
11:30 am
Cook’s Country
Bread, Cheese and Meat Can’t Be Beat12:00 pm
Sara’s Weeknight Meals
Sunday Comfort Meals12:30 pm
America’s Test Kitchen
The Perfect Cookie1:00 pm
America’s Test Kitchen
Chicken and Biscuits1:30 pm
Christopher Kimball’s Milk Street Television
Milk Street Bakes!Milk Street Bakes!2:00 pm
TBA
2:30 pm
Antiques Roadshow
Our 50 States 13:00 pm
American Experience
Freedom Summer4:00 pm

WUCF2
24.2
Growing a Greener World
From Seed to Fork: Growing an Abundant and Beautiful Cold-Climate Garden9:30 am
The Best of The Joy of Painting
Mountain Hide-Away10:00 am
The Best of The Joy of Painting
Reflections of Calm10:30 am
The Best of The Joy of Painting
Tranquility Cove11:00 am
The Best of The Joy of Painting
Autumn Images11:30 am
The Best of The Joy of Painting
Autumn Distinction12:00 pm
The Best of The Joy of Painting
Bridge to Autumn12:30 pm
The Best of The Joy of Painting
Splendor of Autumn1:00 pm
The Best of The Joy of Painting
1:30 pm
The Best of The Joy of Painting
2:00 pm
The Best of The Joy of Painting
2:30 pm
This Old House
3:00 pm
Ask This Old House
3:30 pm
America’s Test Kitchen
How to Braise Everything4:00 pm
Cook’s Country
Pork and Pie4:30 pm
Great Estates Scotland
Inveraray5:00 pm

WUCF3
24.3
Clifford the Big Red Dog
Episode 3029:30 am
Local Programming Dinosaur Train
A Heck of a Neck; Gilbert Visits the Nest10:30 am
The Cat in the Hat Knows a Lot About That!
Sniff and Seek; Aye Aye!11:00 am
Martha Speaks
Martha’s Slumber Party of the Weird; Return to Martha’s Slumber Party of the Weird11:30 am
Nature Cat
Where Have All the Butterflies Gone?!; For the Birdies!12:00 pm
Ready Jet Go!
Castaway Carrot; Jet Can’t Sleep12:30 pm
Arthur
Dear Adil; Bitzi’s Break-Up1:00 pm
Odd Squad
Deposit Slip up; Villains Always Win1:30 pm
Cyberchase
Invasion of the Funky Flower2:00 pm
Molly of Denali
King Run; The Native Youth Olympics2:30 pm
Pinkalicious & Peterrific
Fashion Fun; Welcome Pinka Bear3:00 pm
Elinor Wonders Why
The Paper Trail; Bath Time3:30 pm
Sesame Street
The Great Fruit Strike4:00 pm
Daniel Tiger’s Neighborhood
The Neighborhood Fall Festival; Field Day at School4:30 pm
Curious George
George-O-Matic; Curious George, Sheep Herder5:00 pm
Curious George
George’s Curious Dragon Dance; Bowling for Bobolinks5:30 pm

WUCF4
24.4
 TBA
9:10 am
new Biz Stream
10:10 am
Local Programming Cool Japan
12:10 pm
NHK World Showcase
1:10 pm
TBA
2:25 pm
TBA
3:10 pm
Biz Stream
4:10 pm
Local Programming

WOTF-DT
26.1
Vecinos
9:30 am
Mita y Mita
10:00 am
Mita y Mita
10:30 am
Programación pagada
11:00 am
Programación pagada
11:30 am
Programación pagada
12:00 pm
Programación pagada
12:30 pm
TBA
1:00 pm
movie El Último Samurai
3:00 pm

WOTF-DT2
26.2
 Shop LC
9:00 am
Shop LC
10:00 am
Shop LC
11:00 am
Programa Pagado
12:00 pm
Programa Pagado
12:30 pm
Programa Pagado
1:00 pm
Programa Pagado
1:30 pm
Programa Pagado
2:00 pm
Programa Pagado
2:30 pm
Programa Pagado
3:00 pm
Programa Pagado
3:30 pm
Programa Pagado
4:00 pm
Wow, I Never Knew That
4:30 pm
Videos2Go
5:00 pm

WOTF-DT3
26.3
Local Programming Night Gallery
The Tune in Dan’s Cafe; Marmalade Wine10:00 am
Night Gallery
A Fear of Spiders, a; Junior; Act of Chivalry10:34 am
Night Gallery
Little Girl Lost11:08 am
Night Gallery
Death on a Barge11:42 am
Night Gallery
Dear Joan, We’re Going to Scare You to Death12:16 pm
Night Gallery
The Other Way Out12:50 pm
Night Gallery
The Eyes That Wouldn’t Die1:24 pm
movie Rabid
2:00 pm
movie Zombie Night
4:00 pm
Local Programming

WOTF-DT4
26.4
Local Programming Medicare Plans with Dental Coverage
11:00 am
Local Programming movie Blitz
12:00 pm
Local Programming movie Eye See You
4:00 pm

WOTF-DT5
26.5
new It Takes a Killer
The Venomous Veterinarian9:30 am
new The FBI Files
Brothers Betrayed10:00 am
new The FBI Files
Deadly Paradise11:00 am
new The FBI Files
Cracking the Cartel12:00 pm
new The FBI Files
A Stranger in Town1:00 pm
new TBA
2:00 pm
new TBA
3:00 pm
new Corrupt Crimes
Killers by Blood4:00 pm
new Corrupt Crimes
Pickaxe Murders4:30 pm
new Corrupt Crimes
Mexican Wrestling Maniac5:00 pm
new Corrupt Crimes
Movie Theater Massacre5:30 pm

TV27
27.1
Appliance Direct
9:30 am
Appliance Direct
10:00 am
Local Programming Orlando Ultratooth Implants
11:00 am
Local Programming Boniface Auto Group
12:00 pm
Boniface Auto Group
12:30 pm
Appliance Direct
1:00 pm
Boniface Auto Group
1:30 pm
Andrew Young Presents
2:00 pm
We have a Dream
3:00 pm
Friends
4:00 pm
Friends
4:30 pm
The King of Queens
Work Related5:00 pm
The King of Queens
Twisted Sitters5:30 pm

ANTEN
27.2
new It Takes a Killer
The Venomous Veterinarian9:30 am
new The FBI Files
Brothers Betrayed10:00 am
new The FBI Files
Deadly Paradise11:00 am
new The FBI Files
Cracking the Cartel12:00 pm
new The FBI Files
A Stranger in Town1:00 pm
new TBA
2:00 pm
new TBA
3:00 pm
new Corrupt Crimes
Killers by Blood4:00 pm
new Corrupt Crimes
Pickaxe Murders4:30 pm
new Corrupt Crimes
Mexican Wrestling Maniac5:00 pm
new Corrupt Crimes
Movie Theater Massacre5:30 pm

GRIT
27.4
Death Valley Days
From the Earth, a Heritage9:30 am
movie Wagons West
10:00 am
Death Valley Days
The Hero at Fort Halleck11:30 am
movie Smoke Signal
12:00 pm
movie The Road to Denver
2:00 pm
movie Rails into Laramie
4:00 pm

WFEF
28.1
Local Programming Night Gallery
The Tune in Dan’s Cafe; Marmalade Wine10:00 am
Night Gallery
A Fear of Spiders, a; Junior; Act of Chivalry10:34 am
Night Gallery
Little Girl Lost11:08 am
Night Gallery
Death on a Barge11:42 am
Night Gallery
Dear Joan, We’re Going to Scare You to Death12:16 pm
Night Gallery
The Other Way Out12:50 pm
Night Gallery
The Eyes That Wouldn’t Die1:24 pm
movie Rabid
2:00 pm
movie Zombie Night
4:00 pm
Local Programming

WFEF
28.3
Local Programming sports Campus Insiders
Weekend Kickoff10:00 am
sports Campus Insiders
Weekend Kickoff11:00 am
sports Boundless
Egypt: The Ancient Sea12:00 pm
new Boundless
Egypt: Castles Made of Sand1:00 pm
TBA
2:00 pm
sports Stadium NFL Draft Special
3:00 pm
sports Inside the League
3:30 pm
sports Strongman Champions League
2017 Norway4:00 pm
Local Programming

WFEF
28.4
 Diamond Smackdown
9:00 am
Diamond Smackdown
10:00 am
Diamond Smackdown
11:00 am
Diamond Smackdown
12:00 pm
Diamond Smackdown
1:00 pm
Diamond Smackdown
2:00 pm
Diamond Smackdown
3:00 pm
Diamond Smackdown
4:00 pm
Diamond Smackdown
5:00 pm

WFEF
28.5
 AM Style with Leah Williams
7:00 am
Saturday Morning Gifts
10:00 am
Tech Gifts
2:00 pm
TBA
3:00 pm

WFEF
28.6
 Duraflame – Heaters
9:00 am
TBA
10:00 am
Duraflame – Heaters
1:00 pm
David & Jane’s Holi-Yays
2:00 pm
Duraflame – Heaters
5:00 pm

WFEF
28.7
 Buen Dia Festiva
9:00 am
Tropi Mex
10:00 am
Tropi Mex
11:00 am
Local Programming Bacha Pop
2:00 pm
UrbanPop, Urbanos, Tropicales y Pop
3:00 pm
UrbanPop, Urbanos, Tropicales y Pop
4:00 pm
Tropi Pop
5:00 pm

WRCF-CD
29.1
The Barkleys
Play No Favorites9:30 am
The Lone Ranger
The Tenderfeet10:00 am
Legacy Of The Silver Shadow
Round One10:30 am
The Genie from Down Under
Where It’s At11:00 am
Sky Trackers
The Beast11:30 am
Spellbinder II: Land of the Dragon Lord
Oracle12:00 pm
Girl From Tomorrow
Truth and Lies12:30 pm
Escape from Jupiter
Stake Out1:00 pm
The Soupy Sales Show
1:30 pm
The Jerry Lewis Show
2:00 pm
The Lucy Show
Lucy Meets the Law2:30 pm
Petticoat Junction
The Ringer3:00 pm
The Beverly Hillbillies
Jed Cuts the Family Tree3:30 pm
Dragnet
The Big Cast4:00 pm
The Green Hornet
Seek, Stalk and Destroy4:30 pm
Ray Bradbury Theater
The Pedestrian5:00 pm
Ray Bradbury Theater
A Sound of Thunder5:30 pm

WRCF-CD2
29.2
 Orange County Board of County Commissioners Meeting
7:00 am
Information Channel
12:00 pm
Information Channel
12:30 pm
Orange County Board of Zoning Adjustment Meeting
1:00 pm
new OCFL News
4:00 pm
Information Channel
5:00 pm
Information Channel
5:30 pm

WRCF-CD3
29.3
Bill Nye the Science Guy
9:30 am
To Serve and Protect
10:00 am
Today’s Airforce
10:30 am
Army NewsWatch
11:00 am
Pet Pals TV
11:30 am
Orange County Scrapbook
12:00 pm
Downtown Orange County
12:30 pm
Colors of Courage
1:00 pm
Sam Rivers Live at Zorafest
2:00 pm
Orange County Celebrates
3:00 pm
Elizabeth en tu Agenda
4:00 pm
Salud
4:30 pm
Conozca sus Derechos
5:00 pm
Los Hispanos y la Salud
5:30 pm

WRCF-CD4
29.4
Animal Rescue
09-18-20179:30 am
America’s Heartland
A Farm in Las Vegas; Making Dog Food From Fish; Farm Art10:00 am
Dog Tales
Family dog profile; Police dog training school; Breed profile: Black & Tan Coonhounds10:30 am
Video Jukebox
11:00 am
Country Music Highway 23
3:00 pm
Video Jukebox
3:30 pm
TBA
4:00 pm
Local Programming

WTMOD
31.1
El viajero con Josh García
9:30 am
El viajero con Josh García
10:00 am
new TBA
10:30 am
Programación pagada
11:00 am
Programación pagada
11:30 am
null: Manchester United vs. Chelsea
12:00 pm
Mega desastres
2:30 pm
movie End of Days
3:30 pm

WTMOD
31.2
El viajero con Josh García
9:30 am
El viajero con Josh García
10:00 am
new TBA
10:30 am
Programación pagada
11:00 am
Programación pagada
11:30 am
null: Manchester United vs. Chelsea
12:00 pm
Mega desastres
2:30 pm
movie End of Days
3:30 pm

TeleXito
31.3
La Fórmula D Avanzada del Dr. Cannell ayuda a tener un sistema inmunológi…
9:30 am
Xploration DIY Sci
10:00 am
Xploration DIY Sci
10:30 am
Xploration Animal Science
11:00 am
Xploration Animal Science
11:30 am
Xploration Nature Knows Best
12:00 pm
Xploration Nature Knows Best
12:30 pm
Programación pagada
1:00 pm
Programación pagada
1:30 pm
Cambio Climático
2:00 pm
Covert Affairs
2:30 pm
Covert Affairs
3:30 pm
Covert Affairs
4:30 pm
Covert Affairs
5:30 pm

W32DJ-LD
32.1
 3ABN Today
Place Holder9:00 am
TBA
10:00 am
TBA
11:00 am
Three Cosmic Messages: Earth’s Final Conflict
Creation Speaks12:00 pm
TBA
1:00 pm
TBA
2:00 pm
Local Programming AWR360 Broadcast to Baptism
Awr360º – Cell Phone Evangelism Part 23:30 pm
3ABN Today
Place Holder4:00 pm
TBA
5:00 pm
Hope In Motion
A Better Future5:30 pm

W32DJ-LD2
32.2
Breath of Life
9:30 am
Revelation Insights
10:00 am
Revelation Insights
10:30 am
Michigan Conference Camp Meeting
11:00 am
Voice of Prophecy Speaks
12:00 pm
Discover Prophecy Ministries
1:00 pm
Behold the Lamb Presents
2:00 pm
In the Footsteps of Paul
3:00 pm
It Is Written
3:30 pm
The Midnight Cry
4:00 pm
New Perceptions
5:00 pm

W32DJ-LD3
32.3
 3ABN Hoy
9:00 am
A Cristo adoremos
10:00 am
TBA
10:30 am
Será anunciado
11:00 am
TBA
12:00 pm
3ABN Visita
12:30 pm
Será anunciado
1:00 pm
Orígenes
2:00 pm
TBA
2:30 pm
La Esperanza Es Jesús
3:00 pm
3ABN Hoy
4:00 pm
TBA
5:00 pm
Estrellitas de Jesús
5:30 pm

W32DJ-LD4
32.4
 Simulcast- 3ABN Today
9:00 am
Local Programming Discovery Mountain
10:30 am
Musical Meditations
11:00 am
Anchors of Truth
12:00 pm
Bible In Living Sound
1:00 pm
3ABN Radio Family
1:30 pm
World-Wide Evangelism Group B
2:00 pm
Local Programming The Pen of Inspiration
3:30 pm
Local Programming Lift Him Up
4:30 pm
The Best of 3ABN Camp Meetings
5:00 pm

W32DJ-LD5
32.5
Songs of Praise
9:30 am
Local Programming Word of God: Bible Reading
10:35 am
Amazing Facts With Doug Batchelor
11:00 am
Heartwise
12:00 pm
White Horse Media
1:00 pm
Word of God: Bible Reading
1:35 pm
Songs of the Kingdom
2:00 pm
Amazing Facts With Doug Batchelor
3:00 pm
Songs of the Kingdom
4:00 pm
Word of God: Bible Reading
4:35 pm
It Is Written
5:00 pm

WOFL-DT
35.1
Orlando Matters
9:30 am
TBA
10:00 am
null: Nebraska at Ohio State
12:00 pm
sports College Football: Iowa State at Oklahoma State
Iowa State at Oklahoma State3:30 pm

LightTV
35.2
 Flipper
On The Ropes9:00 am
Are You Smarter Than a 5th Grader?
10:00 am
Are You Smarter Than a 5th Grader?
10:30 am
Are You Smarter Than a 5th Grader?
11:00 am
Are You Smarter Than a 5th Grader?
11:30 am
movie Sleepover
12:00 pm
movie Nicholas Nickleby
2:00 pm
movie The Cutting Edge
4:30 pm

WHDO
38.1
sports 1000cc Raw Thrill
9:30 am
My Classic Car
10:00 am
My Classic Car
10:30 am
The Lund International Truck & Jeep Show
11:00 am
sports All Out Racing
11:30 am
American Car Prospector
12:00 pm
Performance TV
1:00 pm
sports Boats N’ Bike
1:30 pm
sports Intrepid Power Boats
2:00 pm
sports Pleasure Boater
2:30 pm
Hot Rod Madness
3:00 pm
sports Grassroots-Road Racing
3:30 pm
Lokar Car Show
4:00 pm
Mother’s Car Show
4:30 pm
Brand New Muscle Car: Yenko Camaro
5:00 pm
My Classic Car
5:30 pm

WHDO-CD2
38.2
Programación pagada
9:30 am
VX Power Evolution Fitness
5:00 pm
Programación pagada
5:30 pm

WVEN-DT
43.1
Local Programming Naturaleza Humana
10:00 am
Naturaleza Humana
10:30 am
PRUEBE KRILL OMEGA
11:00 am
Programación pagada
11:30 am
Programación pagada
12:00 pm
Programación pagada
12:30 pm
Nosotros los guapos
1:00 pm
Nosotros los guapos
1:30 pm
Vecinos
2:00 pm
Vecinos
2:30 pm
sports Fútbol Central
3:00 pm
Local Programming

WVEN-DT2
43.2
Curiosity Quest
Mirrors9:30 am
Shane
High Road to Valor10:00 am
Hondo
The War Hawks11:15 am
Laredo
Any Way the Wind Blows12:30 pm
Local Programming Guns of Paradise
The Search for K.C. Cavanaugh3:00 pm
Hawkeye
The Escape4:00 pm
Bret Maverick
Hallie5:00 pm

WVEN
43.3
One on One
Manic Monday9:30 am
Living Single
High Anxiety10:00 am
Living Single
Reconcilable Differences10:30 am
The Bernie Mac Show
The King and I11:00 am
The Bernie Mac Show
Hall of Fame11:30 am
movie Dr. Dolittle 2
12:00 pm
movie Boomerang
2:00 pm
movie Kingdom Come
4:30 pm

WVEN
43.4
Murderous Affairs
Whodunit?9:30 am
American Greed
Kevin Trudeau’s Secrets; Remington Steal10:00 am
American Greed
Fake It To Make It; Kill The Witnesses11:00 am
American Greed
Vintage Wine Fraud12:00 pm
Unsolved Mysteries
1:00 pm
Unsolved Mysteries
2:00 pm
Crime Watch Daily With Chris Hansen
Suicide or Murder?; Connected Killer?3:00 pm
Crime Watch Daily With Chris Hansen
Missing in Mississippi; 6 Ft. 8 Killer4:00 pm
Crime Watch Daily With Chris Hansen
The Husband, the Wife, and the Knife5:00 pm

QUEST
43.5
 I’m Alive
Last Man Standing9:00 am
Dogs With Jobs – E/I
Eagle, Vasala, Tillamook Cheddar10:00 am
Dogs With Jobs – E/I
Lucy, Harvey, and Chokydar10:30 am
Brojects
The ATV-Powered Barge11:00 am
Brojects
Ultimate She-Shed11:30 am
Brojects
Ultimate Boathouse Bed & Breakfast12:00 pm
Brojects
The Ultimate Driveway Tennis Court12:30 pm
Backroad Bounty
Yard Sale Round Up1:00 pm
Backroad Bounty
Backroad Beatrice2:00 pm
Auction Kings
Shrunken Head; MLK Letter3:00 pm
Auction Kings
Napoleon Mirror; WWI Boy Scout Poster3:30 pm
Auction Kings
Happy Days Pinball; Wall of Shame4:00 pm
Auction Kings
Declaration of Independence; Concession Wagon4:30 pm
Dual Survival
Meltdown5:00 pm

WTGLD
45.1
My Destiny Place
9:30 am
Tween You and Me
10:00 am
Superbook
10:30 am
Adventures in Odyssey
11:00 am
The Torchlighters
11:30 am
Aspiring Women
12:00 pm
Hope for Today
12:30 pm
Babbie’s House
1:00 pm
Today’s Life
1:30 pm
Grace in High Heels
2:00 pm
Origins
2:30 pm
Convocation
3:00 pm
Studio 5
4:00 pm
Christian World News
4:30 pm
In Touch with Dr. Charles Stanley
5:00 pm

WTGL
45.2
Growing a Greener World
From Seed to Fork: Growing an Abundant and Beautiful Cold-Climate Garden9:30 am
The Best of The Joy of Painting
Mountain Hide-Away10:00 am
The Best of The Joy of Painting
Reflections of Calm10:30 am
The Best of The Joy of Painting
Tranquility Cove11:00 am
The Best of The Joy of Painting
Autumn Images11:30 am
The Best of The Joy of Painting
Autumn Distinction12:00 pm
The Best of The Joy of Painting
Bridge to Autumn12:30 pm
The Best of The Joy of Painting
Splendor of Autumn1:00 pm
The Best of The Joy of Painting
1:30 pm
The Best of The Joy of Painting
2:00 pm
The Best of The Joy of Painting
2:30 pm
This Old House
3:00 pm
Ask This Old House
3:30 pm
America’s Test Kitchen
How to Braise Everything4:00 pm
Cook’s Country
Pork and Pie4:30 pm
Great Estates Scotland
Inveraray5:00 pm

CTNI
45.3
Clifford the Big Red Dog
Episode 3029:30 am
Local Programming Dinosaur Train
A Heck of a Neck; Gilbert Visits the Nest10:30 am
The Cat in the Hat Knows a Lot About That!
Sniff and Seek; Aye Aye!11:00 am
Martha Speaks
Martha’s Slumber Party of the Weird; Return to Martha’s Slumber Party of the Weird11:30 am
Nature Cat
Where Have All the Butterflies Gone?!; For the Birdies!12:00 pm
Ready Jet Go!
Castaway Carrot; Jet Can’t Sleep12:30 pm
Arthur
Dear Adil; Bitzi’s Break-Up1:00 pm
Odd Squad
Deposit Slip up; Villains Always Win1:30 pm
Cyberchase
Invasion of the Funky Flower2:00 pm
Molly of Denali
King Run; The Native Youth Olympics2:30 pm
Pinkalicious & Peterrific
Fashion Fun; Welcome Pinka Bear3:00 pm
Elinor Wonders Why
The Paper Trail; Bath Time3:30 pm
Sesame Street
The Great Fruit Strike4:00 pm
Daniel Tiger’s Neighborhood
The Neighborhood Fall Festival; Field Day at School4:30 pm
Curious George
George-O-Matic; Curious George, Sheep Herder5:00 pm
Curious George
George’s Curious Dragon Dance; Bowling for Bobolinks5:30 pm

WTGL4
45.4
 TBA
9:10 am
new Biz Stream
10:10 am
Local Programming Cool Japan
12:10 pm
NHK World Showcase
1:10 pm
TBA
2:25 pm
TBA
3:10 pm
Biz Stream
4:10 pm
Local Programming

MIRATV
47.1
Programación pagada
9:30 am
Programación pagada
10:00 am
Programación pagada
10:30 am
Programación pagada
11:00 am
Programación pagada
11:30 am
Programación pagada
12:00 pm
Programación pagada
12:30 pm
Programación pagada
1:00 pm
Mega Kids
1:30 pm
Mega Kids
2:00 pm
Corazones de guerreros todo niños
2:30 pm
Buena Vida
3:00 pm
Impacto TDN
4:00 pm
Puerta Astral
5:00 pm

WYKE
49
Local Programming Nature Knows Best
10:00 am
Weird But True
10:30 am
The Great Dr. Scott
11:00 am
Ocean Mysteries With Jeff Corwin
11:30 am
Coffee With America
12:00 pm
Coffee With America
12:30 pm
The Chef’s Kitchen
1:00 pm
Positively Paula
1:30 pm
Talk! With Audrey
2:00 pm
sports Sports Stars of Tomorrow
2:30 pm
The 900 Series
3:00 pm
Never Fear Power Outages
3:30 pm
Heartland Poker Tour
4:00 pm
Chamber Report
5:00 pm
Citrus Today
5:30 pm

WPXB-LD
50.1
Gospel Time Square
9:30 am
Maralee Dawn & Friends
10:00 am
Superbook
10:30 am
The Torchlighters
11:00 am
Local Programming Scaly Adventures
12:00 pm
Love a Child
12:30 pm
The Jim Bakker Show
1:00 pm
Jerusalem Dateline
2:00 pm
Religious Programming
2:30 pm
Love a Child
3:00 pm
Katherine Ruonala
3:30 pm
Christian Worship Hour
4:00 pm
Mission Feeding Special
4:30 pm
Gospel Music Showcase
5:00 pm
Larry & Tiz Huch
5:30 pm

WPXB-LD2
50.2
Secret Millionaires Club
Listen to the Music9:30 am
Secret Millionaires Club
Paranormally We Don’t Do This Kind of Thing10:00 am
Secret Millionaires Club
A Gift Shop Too Far10:30 am
Thomas Edison’s Secret Lab
Murphy’s Law of Gravity; The Mystery of Pirate Woods11:00 am
Thomas Edison’s Secret Lab
Electric Kent!; Fashion Genes11:30 am
Thomas Edison’s Secret Lab
It Takes One to Know One; Smells Like Teen Stink12:00 pm
Thomas Edison’s Secret Lab
Monster Smash; A Monster of a Mystery12:30 pm
Thomas Edison’s Secret Lab
Slime Time; It’s Always Sharkest1:00 pm
Thomas Edison’s Secret Lab
Zero Chemisty; Von Dropout1:30 pm
Fireman Sam
Double Trouble, Sailor Steele2:00 pm
Local Programming Fireman Sam
Day at the Seaside, A, Model Plane3:00 pm
Fireman Sam
Three Legged Race, Norman’s Ark3:30 pm
Fireman Sam
Open Day, Mike’s Rocket4:00 pm
Fireman Sam
Danger: Falling Sheep4:30 pm
Pet Alien
The Creature Who Left/It Came from the Fan Club5:00 pm
Pet Alien
The Guest Who Wouldn’t Leave… Ever/Day of the Naked Aliens5:30 pm

ION Plus
50.3
 Law & Order: Special Victims Unit
Unorthodox9:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Inconceivable10:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Undercover11:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Closet12:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Authority1:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Trade2:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Cold3:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Trials4:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Confession5:00 pm

WPXB-LD4
50.4
 Local Programming
12:00 am

WPXB-LD5
50.5
 AM Style with Leah Williams
7:00 am
Saturday Morning Gifts
10:00 am
Tech Gifts
2:00 pm
TBA
3:00 pm

WPXB-LD6
50.6
 Chef Curtis Stone Holiday Prep
9:00 am
TBA
10:00 am
TBA
11:00 am
Shopping with Colleen Gift Edition
12:00 pm
Shopping with Colleen Gift Edition
1:00 pm
TBA
2:00 pm
TBA
3:00 pm
TBA
4:00 pm
Chef Curtis Stone Holiday Prep
5:00 pm

WOGXH
51.1
 Good Day Orlando Saturday @ 9am
9:00 am
TBA
10:00 am
null: Nebraska at Ohio State
12:00 pm
sports College Football: Iowa State at Oklahoma State
Iowa State at Oklahoma State3:30 pm

MOVIE
51.2
movie Blondie in the Dough
9:30 am
movie The Canterville Ghost
11:15 am
Matt Houston
1:30 pm
movie The Revengers
3:10 pm
movie Magnum Force
5:15 pm

ION
51.3
 Law & Order: Special Victims Unit
Unorthodox9:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Inconceivable10:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Undercover11:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Closet12:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Authority1:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Trade2:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Cold3:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Trials4:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Confession5:00 pm

WOGXDT4
51.4
Beakman’s World
9:30 am
Animal Rescue Classics
10:00 am
Animal Rescue Classics
10:30 am
Missing: Cold Cases
11:00 am
Missing: Cold Cases
11:30 am
Hammer House of Horror
Witching Time12:00 pm
Hammer House of Horror
The Thirteenth Reunion1:00 pm
Hammer House of Horror
Rude Awakening2:00 pm
Hammer House of Horror
Growing Pains3:00 pm
Hammer House of Horror
The House that Bled to Death4:00 pm
Hammer House of Horror
Charlie Boy5:00 pm

WHLV
52.1
Sea Kids
9:30 am
Joel Osteen
10:00 am
Joseph Prince
10:30 am
VeggieTales
11:00 am
VeggieTales
11:30 am
Superbook
12:00 pm
Ryan Defrates: Secret Agent
12:30 pm
Drive Thru History: The Gospels
1:00 pm
Creation in the 21st Century
1:30 pm
TBA
2:00 pm
Behind the Scenes Legacy
2:30 pm
Jordan Rubin: CBD 1 Capsules
3:00 pm
Christian World News
3:30 pm
David Jeremiah (Turning Point)
4:00 pm
Billy Graham Crusade
5:00 pm
BillyGraham.TV
5:30 pm

WHLV2
52.2
 David Jeremiah (Turning Point)
9:00 am
Gregory Dickow: Power to Change Today
10:00 am
The Potter’s Touch
10:30 am
Hillsong Worship: There is More
11:00 am
Worship & Creative Conference Special
12:00 pm
Worship & Creative Conference Special
1:00 pm
Worship & Creative Conference Special
2:00 pm
The Basics With Beth
3:00 pm
The Spirit Contemporary Life
3:30 pm
Worship & Creative Conference Special
4:00 pm
Winning Walk
5:00 pm
PowerPoint With Jack Graham
5:30 pm

WHLVJ
52.3
Bed Bug Bible Gang
9:30 am
BJ’s Teddy Bear Club and Bible Stories
10:00 am
Dooley and Pals
10:30 am
Mike’s Inspiration Station
11:00 am
Dr. Wonder’s Workshop
11:30 am
Cherub Wings
12:00 pm
Miss Charity’s Diner
12:30 pm
VeggieTales
1:00 pm
Gina D’s Kids Club
1:30 pm
Sarah’s Stories
2:00 pm
Mary Rice Hopkins & Puppets With a Heart
2:30 pm
Faithville
3:00 pm
Mustard Pancakes
3:30 pm
Adventures in BoogaBooga Land
4:00 pm
Topsy Turvy
4:30 pm
Charlie Church Mouse
5:00 pm
RocKids TV
5:30 pm

WHLVE
52.4
Música Enlace
9:30 am
Vivencias
10:00 am
En Dios confiamos
10:30 am
Para ti mujer
11:00 am
La Voz de Victoria del Creyente – Kenneth Copeland
11:30 am
El show de los niños
12:00 pm
Enlace ora
12:30 pm
Especial infantil
1:00 pm
Chiquivida
1:30 pm
Código de vida
2:00 pm
Especial infantil
2:30 pm
Fe urbana
3:00 pm
Local Programming Consejos prácticos
4:00 pm
Local Programming Evas
5:00 pm
Especial infantil
5:30 pm

WHLVS
52.5
movie The Wager
9:30 am
movie Common Chord
11:30 am
movie The Wager
1:30 pm
movie Common Chord
3:30 pm
movie Forever Karla Faye Tucker
5:30 pm

WACX
55.1
Variety
9:30 am
Local Programming TBA
10:30 am
TBA
11:00 am
Never Fear Power Outages
11:30 am
It’s Supernatural! with Sid Roth
12:00 pm
SuperChannel Presents
12:30 pm
CBN News
1:00 pm
The Hal Lindsey Report
1:30 pm
Variety
2:00 pm
Variety
2:30 pm
Local Programming Jump Ministries
3:30 pm
Local Programming Variety
4:30 pm
TBA
5:00 pm
Variety
5:30 pm

WACX2
55.2
Brian Hallam
9:30 am
Influencers with Betty King
10:00 am
Israel Now News
10:30 am
The Jewish Jesus With Rabbi Kirt Schneider
11:00 am
Local Programming C3 Presence Conference – Sydney
12:00 pm
Parent Compass
1:00 pm
Local Programming God at Work
2:00 pm
Desire of All Nations
2:30 pm
Billy Graham Classic Crusades
3:00 pm
Jewish Voice Special
3:30 pm
ORU Chapel
4:00 pm
Courts Of Heaven
5:00 pm
Jewish Voice – Rabbi Bernis
5:30 pm

WACX3
55.3
Adventures in Dry Gulch
9:30 am
NASA
10:00 am
Kids like You
10:30 am
Tween You and Me
11:00 am
International Fellowship of Christian and Jews
11:30 am
Ron Hazelton’s HouseCalls
12:00 pm
Laura McKenzie’s Traveler
12:30 pm
Campmeeting
1:00 pm
Walter Hallam
2:00 pm
Everyday Answers With Joyce Meyer
2:30 pm
Operation Smile
3:00 pm
RHEMA Praise
4:00 pm
Understanding the End of the Age
4:30 pm
ORU Chapel Service
5:00 pm

WACX-DT4
55.4
 FWC Music
9:00 am
Study in the Word
10:00 am
Family Worship Center Sunday Service
10:30 am
FWC Music
1:00 pm
Generation of The Cross
2:00 pm
Family Worship Center Sunday Service
3:00 pm
FWC Music
5:30 pm

WACX-DT5
55.5
movie  Película
8:00 am
Nuestra Hora
11:00 am
Análisis semanal
12:00 pm
En una hora
1:00 pm
movie Película
2:00 pm
Nuestra Hora
4:00 pm
Tu país
5:00 pm

WACX6
55.6
Local Programming Live Your Dreams
11:30 am
Kellie and Jerri
12:00 pm
Prophetic Witness With Dr. Billye Brim
12:30 pm
FaithChurch.com
1:00 pm
TBA
1:30 pm
Kenneth Copeland-Victorious Living
2:00 pm
Winner’s Way With Mac Hammond
3:00 pm
Live Your Faith
3:30 pm
Rhema Praise – Kenneth W. Hagin
4:00 pm
Legacy Television
4:30 pm
FLC-Keith Moore
5:00 pm
Mark T. Barclay
5:30 pm

ALIENTOV
55.7
Tu Historia Preferida
9:30 am
Aventuras en Odisea
10:00 am
Los pasos del maestro
10:30 am
En defensa de la fe
11:00 am
En defensa de la fe
11:30 am
Catedral de la fe
12:00 pm
Catedral de la fe
12:30 pm
Local Programming Vivir feliz
1:30 pm
Vivir feliz
2:00 pm
Vive Más
2:30 pm
Beats
3:00 pm
Edificador de Naciones
3:30 pm
TBA
4:00 pm
Local Programming Retorno
5:00 pm
Yo amo a la Familia
5:30 pm

ION HD
56.1
 Law & Order: Special Victims Unit
Unorthodox9:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Inconceivable10:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Undercover11:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Closet12:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Authority1:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Trade2:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Cold3:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Trials4:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Confession5:00 pm

qubo
56.2
Secret Millionaires Club
Listen to the Music9:30 am
Secret Millionaires Club
Paranormally We Don’t Do This Kind of Thing10:00 am
Secret Millionaires Club
A Gift Shop Too Far10:30 am
Thomas Edison’s Secret Lab
Murphy’s Law of Gravity; The Mystery of Pirate Woods11:00 am
Thomas Edison’s Secret Lab
Electric Kent!; Fashion Genes11:30 am
Thomas Edison’s Secret Lab
It Takes One to Know One; Smells Like Teen Stink12:00 pm
Thomas Edison’s Secret Lab
Monster Smash; A Monster of a Mystery12:30 pm
Thomas Edison’s Secret Lab
Slime Time; It’s Always Sharkest1:00 pm
Thomas Edison’s Secret Lab
Zero Chemisty; Von Dropout1:30 pm
Fireman Sam
Double Trouble, Sailor Steele2:00 pm
Local Programming Fireman Sam
Day at the Seaside, A, Model Plane3:00 pm
Fireman Sam
Three Legged Race, Norman’s Ark3:30 pm
Fireman Sam
Open Day, Mike’s Rocket4:00 pm
Fireman Sam
Danger: Falling Sheep4:30 pm
Pet Alien
The Creature Who Left/It Came from the Fan Club5:00 pm
Pet Alien
The Guest Who Wouldn’t Leave… Ever/Day of the Naked Aliens5:30 pm

ION Plus
56.3
Local Programming U-Box by U-Haul moving and storage containers provide a convenient, flexibl…
10:00 am
Local Programming Murdoch Mysteries
Monsieur Murdoch11:00 am
Murdoch Mysteries
Dead End Street12:00 pm
Murdoch Mysteries
Confederate Treasure1:00 pm
Murdoch Mysteries
Dial ‘M’ for Murdoch2:00 pm
Murdoch Mysteries
The Black Hand3:00 pm
Murdoch Mysteries
Voices4:00 pm
Murdoch Mysteries
Bloodlust5:00 pm

SHOP
56.4
Local Programming Unlimited Antenna
1:00 pm
Medicare Plans with Dental Coverage
1:30 pm
Local Programming U-Box by U-Haul moving and storage containers provide a convenient, flexibl…
2:30 pm
Cyber Protection – Lifelock and Norton
3:00 pm
Local Programming

QVC
56.5
 AM Style with Leah Williams
7:00 am
Saturday Morning Gifts
10:00 am
Tech Gifts
2:00 pm
TBA
3:00 pm

HSN
56.6
 Chef Curtis Stone Holiday Prep
9:00 am
TBA
10:00 am
TBA
11:00 am
Shopping with Colleen Gift Edition
12:00 pm
Shopping with Colleen Gift Edition
1:00 pm
TBA
2:00 pm
TBA
3:00 pm
TBA
4:00 pm
Chef Curtis Stone Holiday Prep
5:00 pm

WRBW-DT
65.1
Local Programming Relief from inflammation
12:30 pm
Local Programming Copper Chef Titan
2:00 pm
Local Programming movie Carriers
3:00 pm
Monk
Mr. Monk and the 12th Man5:00 pm

Movie
65.2
movie Blondie in the Dough
9:30 am
movie The Canterville Ghost
11:15 am
Matt Houston
1:30 pm
movie The Revengers
3:10 pm
movie Magnum Force
5:15 pm

H&I
65.3
 The Greatest American Hero
The Shock Will Kill You9:00 am
The Greatest American Hero
A Chicken in Every Plot10:00 am
MacGyver
Legend of Holy Rose11:00 am
MacGyver
Legend of Holy Rose12:00 pm
MacGyver
Black Corsage1:00 pm
Martial Law
Dead Ringers2:00 pm
Martial Law
Funny Money3:00 pm
The Pretender
Extreme4:00 pm
The Pretender
Wild Child5:00 pm

Buzzr
65.4
Paid Program
9:30 am
Science Now
10:00 am
Split Second
10:30 am
Split Second
11:00 am
Match Game
11:30 am
Match Game
12:00 pm
Match Game
12:30 pm
Match Game
1:00 pm
Match Game
1:30 pm
Match Game
2:00 pm
Match Game
2:30 pm
Let’s Make a Deal
3:00 pm
Let’s Make a Deal
3:30 pm
Classic Concentration
4:00 pm
Classic Concentration
4:30 pm
Classic Concentration
5:00 pm
Classic Concentration
5:30 pm

WEFS
68.1
Growing a Greener World
10-19-20209:30 am
Trails to Oishii Tokyo
10:00 am
Simply Ming
Sarah Grueneberg10:30 am
Into The Outdoors
High Schooling for Bass11:00 am
America’s Test Kitchen
Springtime Feast11:30 am
TBA
12:00 pm
Growing a Greener World
In Susan’s Garden: A Backyard Habitat in Harmony with Nature (Spokane, WA)12:30 pm
Make48
The Team Pitches, Pt. 11:00 pm
Lidia’s Kitchen
Growing up Italian1:30 pm
Cook’s Country
Bread, Cheese and Meat Can’t Be Beat2:00 pm
sports Fishing Behind the Lines
Reservoir Fish2:30 pm
Kitchen Queens: New Orleans
3:00 pm
American Woodshop
The Folk Art Rooster3:30 pm
Woodsmith Shop
Take Care of Your Tools4:00 pm
Travels With Darley
New Mexico’s Continental Divide Trail4:30 pm
Christopher Kimball’s Milk Street Television
Best European Desserts5:00 pm
Growing a Greener World
The Weekend Farmer5:30 pm

ARTS
68.2
 WBCC Classic Arts Showcase
12:00 am

NASA
68.3
 WBCC NASA Education Channel
12:00 am

FLACH
68.4
 The Florida Channel Coverage of State Government
8:00 am

  Printable TV Guide

America's leading cord cutting resource now shows TV guide listings for ! Easily watch what is on TV now and tonight in primetime with a TV antenna. In fact, every television series and TV show you see here can be watched absolutely free with a quality DTV antenna. Our TV schedule shows you what is on local broadcast TV over the next 8 hours and beyond. NoCable provides show details and times for every local channel within the Area Channels - Broadcast TV viewing area. We are not affiliated with TVGuide.com.