11:30 am               12:00 pm               12:30 pm               1:00 pm               1:30 pm               2:00 pm               2:30 pm               3:00 pm               3:30 pm               4:00 pm               4:30 pm               5:00 pm               5:30 pm               6:00 pm               6:30 pm               7:00 pm               7:30 pm               

WREG-DT
3.1
new  The Young and the Restless
11:00 am
new WREG News Channel 3 @ Noon
12:00 pm
new The Bold and the Beautiful
12:30 pm
The Talk
1:00 pm
Let’s Make a Deal
2:00 pm
Inside Edition
3:00 pm
Jeopardy!
3:30 pm
WREG News Channel 3 at 4:00
4:00 pm
new WREG News Channel 3 @ 4.30p
4:30 pm
WREG News Channel 3 @ 5:00PM
5:00 pm
new CBS Evening News With Norah O’Donnell
5:30 pm
new WREG News Channel 3 @ 6:00PM
6:00 pm
new ET Entertainment Tonight
6:30 pm
Young Sheldon
A Slump, a Cross and Roadside Gravel7:00 pm
The Unicorn
7:31 pm

WREGN
3.2
new  WREG News Channel 3 News
10:00 am
WREG News Channel 3 Local News and Weather
12:00 pm
new WREG News Channel 3 News
12:30 pm
WREG News Channel 3 Local News and Weather
4:00 pm
WREG News Channel 3 Local News and Weather
5:00 pm
new WREG News Channel 3 News
5:30 pm
WREG News Channel 3 Local News and Weather
6:00 pm
new WREG News Channel 3 News
6:30 pm

ANTEN
3.3
That Girl
11:30 am
I Dream of Jeannie
12:00 pm
I Dream of Jeannie
12:30 pm
Bewitched
1:00 pm
Bewitched
1:30 pm
The Facts of Life
2:00 pm
The Facts of Life
2:30 pm
Diff’rent Strokes
3:00 pm
Diff’rent Strokes
3:30 pm
227
4:00 pm
Gimme a Break!
4:30 pm
Benson
5:00 pm
Barney Miller
5:30 pm
Archie Bunker’s Place
6:00 pm
Alice
6:30 pm
It’s a Living
7:00 pm
Three’s Company
7:30 pm

WMC-DT
5.1
new  Live With Kelly and Ryan
Maria Menounos; Howie Mande11:00 am
new Action News 5 at Noon
12:00 pm
new Days of Our Lives
1:00 pm
The Kelly Clarkson Show
2:00 pm
WMC Action News 5 at 3pm
3:00 pm
Action News 5 at 3:30 PM
3:30 pm
new Action News 5 at 4:00 PM
4:00 pm
new Action News 5
5:00 pm
new NBC Nightly News With Lester Holt
5:30 pm
new Action News 5
6:00 pm
Wheel of Fortune
6:30 pm
Superstore
7:00 pm
Brooklyn Nine-Nine
7:30 pm

BOUNC
5.2
 Law & Order
Guardian11:00 am
Without a Trace
One and Only12:00 pm
The Bernie Mac Show
Growing Pains1:00 pm
movie The Brothers
1:30 pm
Local Programming The Game
The Pre-season Game Episode6:00 pm
The Game
The Busted Episode6:30 pm
Local Programming

GRIT
5.3
F Troop
11:30 am
Hee Haw
12:00 pm
The Dailey and Vincent Show
1:00 pm
The Dailey and Vincent Show
1:30 pm
TBA
2:00 pm
My Opry Debut
2:30 pm
Opry
3:00 pm
Hee Haw
4:00 pm
TBA
5:00 pm
My Opry Debut
5:30 pm
Opry
6:00 pm
Craig’s World
7:00 pm
The Southern Weekend
7:30 pm

CIRCLE
5.4
 The Virginian
Man of the People11:00 am
Laramie
No Second Chance1:00 pm
Laramie
Drifter’s Gold2:00 pm
Laramie
.45 Calibre3:00 pm
Tales of Wells Fargo
Killing of Johnny Lash4:00 pm
Tales of Wells Fargo
The Wade Place4:30 pm
Tales of Wells Fargo
Reward for Gaine5:00 pm
Tales of Wells Fargo
Jeff Davis’s Treasure6:00 pm
Tales of Wells Fargo
The Bride and the Bandit6:30 pm
movie Return of the Gunfighter
7:00 pm

KAITHD
8.1
Local Programming new GMA3: Strahan, Sara & Keke
12:00 pm
Local Programming Judge Judy
Lesbian Choking Catfight!; Retaliatory Mood Swing?2:00 pm
Judge Judy
Inheritance Riddled with Debt!; Fool Falls for Nigerian Stranger Scam!2:30 pm
The Kelly Clarkson Show
3:00 pm
The Ellen DeGeneres Show
Ed O’neill4:00 pm
new Region 8 News @ 5P
5:00 pm
new ABC World News Tonight With David Muir
5:30 pm
new Region 8 News @ 6P
6:00 pm
Wheel of Fortune
6:30 pm
new Holey Moley II: The Sequel
It’s Apple Sauce Time!7:00 pm

KAIT2
8.2
 Tamron Hall
11:00 am
Local Programming new Days of Our Lives
1:00 pm
Jeopardy!
03-28-20192:00 pm
new RightThisMinute
2:30 pm
Dr. Phil
3:00 pm
Inside Edition
4:00 pm
Jeopardy!
4:30 pm
new Region 8 News @ 5P
4:55 pm
new NBC Nightly News With Lester Holt
5:30 pm
new Region 8 News @ 6P
6:00 pm
new ET Entertainment Tonight
6:30 pm
Superstore
7:00 pm
Brooklyn Nine-Nine
7:30 pm

KAIT3
8.3
 Maury
11:00 am
Local Programming Judge Jerry
2:00 pm
Judge Jerry
2:30 pm
Jerry Springer
Bruised Beauties3:00 pm
black-ish
Please Don’t Ask, Please Don’t Tell4:00 pm
black-ish
Each One, Teach One4:30 pm
Bob’s Burgers
Cheer Up Sleepy Gene5:00 pm
Bob’s Burgers
The Trouble With Doubles5:30 pm
Family Guy
Screams of Silence: The Story of Brenda Q6:00 pm
Family Guy
Blind Ambition6:30 pm
new Killer Camp
A Killer Twist7:00 pm

WKNO
10.1
new  Camp TV
11:00 am
Ready Jet Go!
Mars Rock for Mom Sean Has a Cold12:00 pm
Pinkalicious & Peterrific
That Unicorn Feeling; School Rules12:30 pm
Hero Elementary
Bugging Out; Eager Beavers1:00 pm
Let’s Go Luna!
Glocken Around the Clock; Good Knight1:30 pm
Nature Cat
Nature Cat’s Nature Stories Pattern Problema2:00 pm
Wild Kratts
Falcon City2:30 pm
Molly of Denali
Mollyball; Visit Qyah3:00 pm
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Kate Warne; I Am Sir Arthur Conan Doyle3:30 pm
Odd Squad
Trading Places; Bad Lemonade4:00 pm
Arthur
Binky Barnes, Art Expert; Arthur’s Lucky Pencil4:30 pm
Jamie’s Quick & Easy Food
Sea Bass; Mushrooms; Chicken; Pineapple5:00 pm
new BBC World News America
5:30 pm
new PBS NewsHour
6:00 pm
Tennessee Crossroads
7:00 pm
The Best Times
7:30 pm

WKNODT2
10.2
Simply Ming
Jamie Bissonnette11:30 am
Healthful Indian Flavors With Alamelu
South Indian Flavors12:00 pm
Kitchen Queens: New Orleans
12:30 pm
Samantha Brown’s Places to Love
The Southern Finger Lakes, NY1:00 pm
Born to Explore With Richard Wiese
South Africa: A Village Reborn1:30 pm
Garden Smart
2:00 pm
Paint This With Jerry Yarnell
Big Red, Part 12:30 pm
Knit and Crochet Now!
Rectangular Throw Pillows3:00 pm
Allaire Back Fitness
Improving Your Posture3:30 pm
Yoga in Practice
Learning to Slow Down4:00 pm
Sit and Be Fit
Variety: The Spice of Life4:30 pm
new PBS NewsHour
5:00 pm
new BBC World News America
6:00 pm
Jamie’s Quick & Easy Food
Sea Bass; Mushrooms; Chicken; Pineapple6:30 pm
American Experience
Reagan7:00 pm

WKNODT3
10.3
Arthur
Binky Barnes, Art Expert; Arthur’s Lucky Pencil11:30 am
Odd Squad
Portalandia; Slides and Ladders12:00 pm
Molly of Denali
The Night Manager; Not So Permafrost12:30 pm
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Kate Warne; I Am Sir Arthur Conan Doyle1:00 pm
Wild Kratts
Spots in the Desert1:30 pm
Dinosaur Train
Buck-Tooth Bucky; Tiny’s Tiny Friend2:00 pm
Daniel Tiger’s Neighborhood
Daniel’s Tiger Twirl; You Can Play Your Own Way2:30 pm
new Sesame Street
Sesame Friendship3:00 pm
Pinkalicious & Peterrific
Lost Voice Doll Hospital3:30 pm
Let’s Go Luna!
Glocken Around the Clock; Good Knight4:00 pm
Nature Cat
Stop and Hear the Cicadas; Cold-Blooded4:30 pm
Wild Kratts
Stars of the Tides5:00 pm
Wild Kratts
Spots in the Desert5:30 pm
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Kate Warne; I Am Sir Arthur Conan Doyle6:00 pm
Molly of Denali
The Night Manager; Not So Permafrost6:30 pm
Hero Elementary
The Butterfly Chasers; Something Shady7:00 pm
Odd Squad
Portalandia; Slides and Ladders7:30 pm

WPRQ
12
 Emergency
Insomnia11:00 am
Emergency
Inheritance Tax12:00 pm
Highway to Heaven
The Squeaky Wheel1:00 pm
Highway to Heaven
Goodbye, Mr. Zelinka2:00 pm
Pieni talo preerialla
To Live with Fear3:00 pm
Pieni talo preerialla
The Wisdom of Solomon4:00 pm
Pieni talo preerialla
The Music Box5:00 pm
The Munsters
The Midnight Ride of Herman Munster6:00 pm
The Munsters
Sleeping Cutie6:30 pm
Frasier
Freudian Sleep7:00 pm
Frasier
Caught in the Act7:30 pm

WPRQ
12.1
 Emergency
Insomnia11:00 am
Emergency
Inheritance Tax12:00 pm
Highway to Heaven
The Squeaky Wheel1:00 pm
Highway to Heaven
Goodbye, Mr. Zelinka2:00 pm
Pieni talo preerialla
To Live with Fear3:00 pm
Pieni talo preerialla
The Wisdom of Solomon4:00 pm
Pieni talo preerialla
The Music Box5:00 pm
The Munsters
The Midnight Ride of Herman Munster6:00 pm
The Munsters
Sleeping Cutie6:30 pm
Frasier
Freudian Sleep7:00 pm
Frasier
Caught in the Act7:30 pm

WHBQ
13.1
Divorce Court
Essence Jackson v. Ronnie Jackson11:30 am
The Real
Katy Mixon12:00 pm
Tamron Hall
1:00 pm
Judge Jerry
2:00 pm
Judge Jerry
2:30 pm
Family Feud
3:00 pm
Family Feud
3:30 pm
Judge Judy
Lesbian Choking Catfight!; Retaliatory Mood Swing?4:00 pm
Judge Judy
Inheritance Riddled with Debt!; Fool Falls for Nigerian Stranger Scam!4:30 pm
FOX 13 News 5pm
5:00 pm
FOX 13 News 5:30pm
5:30 pm
sports MLB Baseball: Chicago Cubs at Kansas City Royals
Chicago Cubs at Kansas City Royals6:00 pm

H&I
13.2
 Monk
Mr. Monk and the TV Star11:00 am
Monk
Mr. Monk and the Missing Granny12:00 pm
Monk
Mr. Monk and the Captain’s Wife1:00 pm
Monk
Mr. Monk Gets Married2:00 pm
Monk
Mr. Monk Goes to Jail3:00 pm
Monk
Mr. Monk Takes Manhattan4:00 pm
Monk
Mr. Monk and the Panic Room5:00 pm
Monk
Mr. Monk and the Blackout6:00 pm
Star Trek: The Original Series
7:00 pm

WHBQDT3
13.3
It Takes a Killer
A Wife Goes Missing11:30 am
The FBI Files
Atlanta Prison Riot12:00 pm
American Greed
Fouled Out: Rumeal Robinson1:00 pm
American Greed
The Imposter: Dr. Barnes; The Interstate Bank Mart Bandit2:00 pm
Unsolved Mysteries
3:00 pm
Unsolved Mysteries
4:00 pm
Crime Watch Daily with Chris Hansen
5:00 pm
Crime Watch Daily With Chris Hansen
6:00 pm
movie John Grisham’s ‘The Rainmaker’
7:00 pm

WTWV
14.1
 First Presbyterian Church of Jackson
11:00 am
Innovation Church
12:00 pm
Divine Life Connection
12:30 pm
North Jacksonville Baptist Church
1:00 pm
Grace Christian Church
2:00 pm
New Dimensions
2:30 pm
We Believe in Memphis
3:00 pm
A Bible Answer
3:30 pm
Counterpoint
4:00 pm
Memphis Metro Church
4:30 pm
In Depth TV
5:00 pm
The Promise Land Church
5:30 pm
The House of Christ
6:00 pm
Pentecostal Temple
6:30 pm
Oak Grove Baptist Church
7:00 pm
Gathering of the Choicest
7:30 pm

WMAVDT1
18.1
The Cat in the Hat Knows a Lot About That!
Manatees and Mermaids; The Last Chocolate11:30 am
new Sesame Street
Earth Day12:00 pm
Pinkalicious & Peterrific
That Unicorn Feeling; School Rules12:30 pm
Rick Steves’ Europe
1:00 pm
A Chef’s Life
1:30 pm
10 That Changed America
2:00 pm
10 That Changed America
3:00 pm
Death in Paradise
4:00 pm
new BBC World News America
5:00 pm
BBC World News Outside Source
5:30 pm
new PBS NewsHour
6:00 pm
Mississippi Roads
7:00 pm
Mississippi Outdoors
7:30 pm

WMAVDT2
18.2
Arthur
Binky Barnes, Art Expert; Arthur’s Lucky Pencil11:30 am
Odd Squad
Portalandia; Slides and Ladders12:00 pm
Molly of Denali
The Night Manager; Not So Permafrost12:30 pm
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Kate Warne; I Am Sir Arthur Conan Doyle1:00 pm
Wild Kratts
Spots in the Desert1:30 pm
Dinosaur Train
Buck-Tooth Bucky; Tiny’s Tiny Friend2:00 pm
Daniel Tiger’s Neighborhood
Daniel’s Tiger Twirl; You Can Play Your Own Way2:30 pm
new Sesame Street
Sesame Friendship3:00 pm
Pinkalicious & Peterrific
Lost Voice Doll Hospital3:30 pm
Let’s Go Luna!
Glocken Around the Clock; Good Knight4:00 pm
Nature Cat
Stop and Hear the Cicadas; Cold-Blooded4:30 pm
Wild Kratts
Stars of the Tides5:00 pm
Wild Kratts
Spots in the Desert5:30 pm
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Kate Warne; I Am Sir Arthur Conan Doyle6:00 pm
Molly of Denali
The Night Manager; Not So Permafrost6:30 pm
Hero Elementary
The Butterfly Chasers; Something Shady7:00 pm
Odd Squad
Portalandia; Slides and Ladders7:30 pm

WMAVDT3
18.3
Lucky Chow
Innovators11:30 am
Quilting Arts
Drawing12:00 pm
Local Programming A Craftsman’s Legacy
The Gun Maker1:00 pm
Woodsmith Shop
Bride’s Chest1:30 pm
The Best of The Joy of Painting
Nature’s Paradise2:00 pm
Quilting Arts
Drawing2:30 pm
Ciao Italia
Sunday Supper3:00 pm
Lucky Chow
Innovators3:30 pm
In the Americas With David Yetman
Kites of the Dead in Guatemala4:00 pm
Local Programming Rick Steves’ Europe
England’s Bath and York5:00 pm
My Greek Table With Diane Kochilas
Naxos : Meat & Potatoes Like You Never Had’em5:30 pm
Steven Raichlen’s Project Smoke
Ham Sessions6:00 pm
Pati’s Mexican Table
Mexamericana6:30 pm
Christopher Kimball’s Milk Street Television
Milk Street Suppers7:00 pm
My Greek Table With Diane Kochilas
Naxos : Meat & Potatoes Like You Never Had’em7:30 pm

AETN1
19.1
The Cat in the Hat Knows a Lot About That!
Manatees and Mermaids; The Last Chocolate11:30 am
new Sesame Street
Earth Day12:00 pm
Pinkalicious & Peterrific
That Unicorn Feeling; School Rules12:30 pm
Hero Elementary
Bugging Out; Eager Beavers1:00 pm
Let’s Go Luna!
Glocken Around the Clock; Good Knight1:30 pm
Nature Cat
Nature Cat’s Nature Stories Pattern Problema2:00 pm
Wild Kratts
Falcon City2:30 pm
Molly of Denali
Mollyball; Visit Qyah3:00 pm
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Kate Warne; I Am Sir Arthur Conan Doyle3:30 pm
Odd Squad
Trading Places; Bad Lemonade4:00 pm
Arthur
Binky Barnes, Art Expert; Arthur’s Lucky Pencil4:30 pm
Life on the Line
For the Love of Paradise5:00 pm
new BBC World News America
5:30 pm
new PBS NewsHour
6:00 pm
Cooking on the Wild Side
7:00 pm
Cooking on the Wild Side
7:30 pm

AETN2
19.2
Lucky Chow
Innovators11:30 am
Local Programming Yoga with Andrea
12:30 pm
A Craftsman’s Legacy
The Gun Maker1:00 pm
Woodsmith Shop
Bride’s Chest1:30 pm
The Best of The Joy of Painting
Nature’s Paradise2:00 pm
Quilting Arts
Drawing2:30 pm
Ciao Italia
Sunday Supper3:00 pm
Lucky Chow
Innovators3:30 pm
In the Americas With David Yetman
Kites of the Dead in Guatemala4:00 pm
Local Programming Rick Steves’ Europe
England’s Bath and York5:00 pm
My Greek Table With Diane Kochilas
Naxos : Meat & Potatoes Like You Never Had’em5:30 pm
Steven Raichlen’s Project Smoke
Ham Sessions6:00 pm
Pati’s Mexican Table
Mexamericana6:30 pm
Christopher Kimball’s Milk Street Television
Milk Street Suppers7:00 pm
My Greek Table With Diane Kochilas
Naxos : Meat & Potatoes Like You Never Had’em7:30 pm

AETN3
19.3
Arthur
Binky Barnes, Art Expert; Arthur’s Lucky Pencil11:30 am
Odd Squad
Portalandia; Slides and Ladders12:00 pm
Molly of Denali
The Night Manager; Not So Permafrost12:30 pm
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Kate Warne; I Am Sir Arthur Conan Doyle1:00 pm
Wild Kratts
Spots in the Desert1:30 pm
Dinosaur Train
Buck-Tooth Bucky; Tiny’s Tiny Friend2:00 pm
Daniel Tiger’s Neighborhood
Daniel’s Tiger Twirl; You Can Play Your Own Way2:30 pm
new Sesame Street
Sesame Friendship3:00 pm
Pinkalicious & Peterrific
Lost Voice Doll Hospital3:30 pm
Let’s Go Luna!
Glocken Around the Clock; Good Knight4:00 pm
Nature Cat
Stop and Hear the Cicadas; Cold-Blooded4:30 pm
Wild Kratts
Stars of the Tides5:00 pm
Wild Kratts
Spots in the Desert5:30 pm
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Kate Warne; I Am Sir Arthur Conan Doyle6:00 pm
Molly of Denali
The Night Manager; Not So Permafrost6:30 pm
Hero Elementary
The Butterfly Chasers; Something Shady7:00 pm
Odd Squad
Portalandia; Slides and Ladders7:30 pm

AETN4
19.4
 NOVA
Polar Extremes11:00 am
Changing Seas
Galápagos: Windows Into the Future1:00 pm
Changing Seas
The Fate of Carbon1:30 pm
Frontline
Fire in Paradise2:00 pm
Nature
Yosemite3:00 pm
DW News
4:00 pm
new BBC World News America
4:30 pm
France 24
5:00 pm
NHK Newsline
5:30 pm
NOVA
Rise of the Mammals6:00 pm
Forces of Nature
Color7:00 pm

WBII
20.1
Ray Bradbury Theater
Let’s Play Poison11:30 am
Police Surgeon
The Meddler12:00 pm
The Adventures of Sherlock Holmes
The Case of the Haunted Gainsbourgough12:30 pm
Naked City
A Succession of Heartbeats1:00 pm
Route 66
Poor Little Kangaroo Rat2:00 pm
Local Programming Legacy Of The Silver Shadow
Ticket to Ride5:00 pm
One Step Beyond
The Aerialist5:30 pm
Ray Bradbury Theater
Let’s Play Poison6:00 pm
The Doctors
6:30 pm
Doctor Who
The Creature from the Pit – Part 47:00 pm
Doctor Who
Nightmare of Eden – Part 17:30 pm

WBII2
20.2
 Local Programming
12:00 am

WBII3
20.3
Local Programming Believer’s Voice of Victory
12:00 pm
Go Deeper – Dr Mark Chironna
12:30 pm
The Open Door Experience
1:00 pm
Influencers with Betty King
1:30 pm
Travel the Road
2:00 pm
Vineyard National Leadership
2:30 pm
Israel Breaking News
3:30 pm
Jewish Voice – Rabbi Bernis
4:00 pm
Local Programming Israel Breaking News
5:00 pm
Creflo Dollar Ministries
5:30 pm
CfAN TV
6:00 pm
Gospel Truth – Andrew Wommack
6:30 pm
Enjoying Everyday Life
7:00 pm
Billy Graham Classic Crusades
7:30 pm

WTWV
23.1
 First Presbyterian Church of Jackson
11:00 am
Innovation Church
12:00 pm
Divine Life Connection
12:30 pm
North Jacksonville Baptist Church
1:00 pm
Grace Christian Church
2:00 pm
New Dimensions
2:30 pm
We Believe in Memphis
3:00 pm
A Bible Answer
3:30 pm
Counterpoint
4:00 pm
Memphis Metro Church
4:30 pm
In Depth TV
5:00 pm
The Promise Land Church
5:30 pm
The House of Christ
6:00 pm
Pentecostal Temple
6:30 pm
Oak Grove Baptist Church
7:00 pm
Gathering of the Choicest
7:30 pm

WTWV2
23.2
movie TBA
11:48 am
Password
12:52 pm
Ramar of the Jungle
1:18 pm
TBA
1:44 pm
movie TBA
2:10 pm
Mr. Lucky
3:44 pm
Four Star Playhouse
4:10 pm
Dragnet
4:36 pm
TBA
5:02 pm
movie TBA
5:26 pm
Mr. and Mrs. North
6:24 pm
Dragnet
6:54 pm
Local Programming

WATND
24.1
new  Local 24 News, Midday
11:00 am
new GMA3: Strahan, Sara & Keke
12:00 pm
Local Programming The Doctors
2:00 pm
Dr. Phil
3:00 pm
The Ellen DeGeneres Show
Ed O’neill4:00 pm
new Local 24 News at 5
5:00 pm
new ABC World News Tonight With David Muir
5:30 pm
new Local 24 News at 6
6:00 pm
black-ish
Please Don’t Ask, Please Don’t Tell6:30 pm
new Holey Moley II: The Sequel
It’s Apple Sauce Time!7:00 pm

LAFF
24.2
Home Improvement
11:30 am
Night Court
12:00 pm
Night Court
12:30 pm
Night Court
1:00 pm
Night Court
1:30 pm
Night Court
2:00 pm
Night Court
2:30 pm
That ’70s Show
3:00 pm
That ’70s Show
3:30 pm
That ’70s Show
4:00 pm
That ’70s Show
4:30 pm
According to Jim
5:00 pm
According to Jim
5:30 pm
According to Jim
6:00 pm
According to Jim
6:30 pm
According to Jim
7:00 pm
According to Jim
7:30 pm

COZI
24.3
 Emergency
Insomnia11:00 am
Emergency
Inheritance Tax12:00 pm
Highway to Heaven
The Squeaky Wheel1:00 pm
Highway to Heaven
Goodbye, Mr. Zelinka2:00 pm
Pieni talo preerialla
To Live with Fear3:00 pm
Pieni talo preerialla
The Wisdom of Solomon4:00 pm
Pieni talo preerialla
The Music Box5:00 pm
The Munsters
The Midnight Ride of Herman Munster6:00 pm
The Munsters
Sleeping Cutie6:30 pm
Frasier
Freudian Sleep7:00 pm
Frasier
Caught in the Act7:30 pm

KPMF
26.1
 Modern Marvels
11:00 am
Local Programming How Booze Built America
1:00 pm
How Booze Built America
2:00 pm
How Booze Built America
3:00 pm
Auction Kings
4:00 pm
Auction Kings
4:30 pm
Unsolved History
5:00 pm
Modern Marvels
6:00 pm
Law & Order: Criminal Intent
Delicate7:00 pm

KPMF2
26.2
 Walker, Texas Ranger
A Matter of Faith11:00 am
Walker, Texas Ranger
Vision Quest12:00 pm
Walker, Texas Ranger
Everyday Heroes1:00 pm
Walker, Texas Ranger
Warriors2:00 pm
Paradise
Dead Run3:00 pm
Paradise
All the Pretty Little Horses4:00 pm
Good Times
The Travelling Christmas5:00 pm
Good Times
A Place to Die5:30 pm
Sanford and Son
The Blind Mellow Jelly Collection6:00 pm
Sanford and Son
A House Is Not a Poolroom6:30 pm
All in the Family
Edith Gets Fired7:00 pm
All in the Family
The Family Next Door7:30 pm

KPMF3
26.3
 Babylon 5
Ceremonies of Light and Dark11:00 am
The Outer Limits
In the Zone12:00 pm
The Outer Limits
Rite of Passage1:00 pm
The Outer Limits
Criminal Nature2:00 pm
Sliders
New Gods for Old3:00 pm
Sliders
Please Press One4:00 pm
Quantum Leap
The Color of Truth5:00 pm
Quantum Leap
Camikazi Kid6:00 pm
Battlestar Galactica
Exodus7:00 pm

KPMF4
26.4
Match Game
11:30 am
Classic Concentration
12:00 pm
Classic Concentration
12:30 pm
Password
1:00 pm
Password Plus
1:30 pm
Super Password
2:00 pm
Tattletales
2:30 pm
Press Your Luck
3:00 pm
Card Sharks
3:30 pm
Match Game
4:00 pm
Match Game
4:30 pm
Match Game
5:00 pm
Match Game
5:30 pm
Sale of the Century
6:00 pm
Concentration
6:30 pm
Password Plus
7:00 pm
Let’s Make a Deal
7:30 pm

KPMF5
26.5
Study in the Word
11:30 am
Family Worship Center – Associate Pastor Broadcast
12:00 pm
FWC Music
1:00 pm
Donnie Swaggart Broadcast
3:00 pm
Insight
5:00 pm
Study in the Word
5:30 pm
Frances and Friends
6:00 pm

KPMF6
26.6
 Bethlehem Lights Seasonal Lighting
11:00 am
Inspire Me! Home Decor
12:00 pm
Hello Spring
1:00 pm
House to Home by Valerie Holiday Edition
3:00 pm
You’re Home With Jill
5:00 pm
Down Home With David
7:00 pm

WLMT-DT
30.1
 Judge Mathis
04-14-202011:00 am
Jerry Springer
Pillows & Fights12:00 pm
The People’s Court
01-22-20191:00 pm
Lauren Lake’s Paternity Court
Woodbury v Cage2:00 pm
Lauren Lake’s Paternity Court
Hines v Copley2:30 pm
Jerry Springer
Bruised Beauties3:00 pm
Maury
Maury After the Results…Time to Come Clean!4:00 pm
Local Programming Hot Bench
I’ll Shoot You If You Enter!; Boat Deal Sinks!5:30 pm
The Big Bang Theory
The Bad Fish Paradigm6:00 pm
The Big Bang Theory
6:30 pm
new Killer Camp
A Killer Twist7:00 pm

WLMTD
30.2
 The Waltons
The Changeling11:00 am
Gunsmoke
Perce12:00 pm
Bonanza
Gift of Water1:00 pm
The Rifleman
Squeeze Play2:00 pm
The Rifleman
Gun Shy2:30 pm
Wagon Train
Around the Horn3:00 pm
Adam-12
North Hollywood Division4:00 pm
Adam-12
Taking It Easy4:30 pm
The Flintstones
Kleptomaniac Pebbles5:00 pm
Happy Days
Fonz-How Inc.5:30 pm
M*A*S*H
Inga6:00 pm
M*A*S*H
The Price6:30 pm
The Andy Griffith Show
Aunt Bee the Warden7:00 pm
The Andy Griffith Show
The County Nurse7:30 pm

STARTTV
30.3
 Medium
The One Behind the Wheel11:00 am
Crossing Jordan
Dead Again12:00 pm
Crossing Jordan
D.O.A.1:00 pm
Cold Case
Breaking News2:00 pm
Cold Case
The Brush Man3:00 pm
Cagney & Lacey
Rules of the Game4:00 pm
The Closer
Flashpoint5:00 pm
The Closer
Fantasy Date6:00 pm
Ghost Whisperer
Body of Water7:00 pm

WDYR
33
Enjoying Everyday Life with Joyce Meyer
11:30 am
TCT Today
12:00 pm
Joseph Prince
12:30 pm
Ask the Pastor
1:00 pm
movie TBA
2:00 pm
Julie & Friends
4:00 pm
Ancient Jewish Wisdom
4:30 pm
CBN NewsWatch
5:00 pm
The 700 Club
5:30 pm
Monumental
6:30 pm
TCT Today
7:00 pm
Lakewood Church Live
7:30 pm
Local Programming

WWTW
34.1
movie TBA
11:48 am
Password
12:52 pm
Ramar of the Jungle
1:18 pm
TBA
1:44 pm
movie TBA
2:10 pm
Mr. Lucky
3:44 pm
Four Star Playhouse
4:10 pm
Dragnet
4:36 pm
TBA
5:02 pm
movie TBA
5:26 pm
Mr. and Mrs. North
6:24 pm
Dragnet
6:54 pm
Local Programming

WWTW
34.2
 First Presbyterian Church of Jackson
11:00 am
Innovation Church
12:00 pm
Divine Life Connection
12:30 pm
North Jacksonville Baptist Church
1:00 pm
Grace Christian Church
2:00 pm
New Dimensions
2:30 pm
We Believe in Memphis
3:00 pm
A Bible Answer
3:30 pm
Counterpoint
4:00 pm
Memphis Metro Church
4:30 pm
In Depth TV
5:00 pm
The Promise Land Church
5:30 pm
The House of Christ
6:00 pm
Pentecostal Temple
6:30 pm
Oak Grove Baptist Church
7:00 pm
Gathering of the Choicest
7:30 pm

WQEK
36.2
Family Affair
11:30 am
Petticoat Junction
12:00 pm
Petticoat Junction
12:30 pm
The Mary Tyler Moore Show
1:00 pm
The Mary Tyler Moore Show
1:30 pm
The Bob Newhart Show
2:00 pm
The Bob Newhart Show
2:30 pm
Newhart
3:00 pm
Newhart
3:30 pm
The Jeffersons
4:00 pm
The Jeffersons
4:30 pm
The Best of the Ed Sullivan Show
5:00 pm
The Best of the Ed Sullivan Show
5:30 pm
Rowan & Martin’s Laugh-In
6:00 pm
Through the Decades
7:00 pm

WQEK
36.3
movie The Fallen Sparrow
11:30 am
movie The Strange One
1:35 pm
movie Over-Exposed
3:45 pm
movie Detour
5:30 pm
movie Lady in the Lake
7:00 pm

WQEK
36.4
sports  Strongman Champions League
2017 Serbia11:00 am
sports Ring of Honor Wrestling
12:00 pm
sports Ring of Honor Wrestling
1:00 pm
new Fight Stars
Deontay Wilder2:00 pm
new Fight Stars
Canelo Alvarez2:30 pm
new The Short List
Combat Sports Women3:00 pm
new The Short List
Golf Drama3:30 pm
sports Stadium NFL Draft Special
4:00 pm
sports Stadium NFL Draft Special
4:30 pm
new Stadium NFL Draft Special
5:00 pm
new #InsideTheAssociation
5:30 pm
sports Shogun Fights 16: From Baltimore
6:00 pm
sports Shogun Fights 17
7:00 pm

WQEK
36.5
 Cold Case Files
11:00 am
City Confidential
12:00 pm
City Confidential
1:00 pm
City Confidential
2:00 pm
City Confidential
3:00 pm
Evil Up Close
4:00 pm
Evil Up Close
5:00 pm
Cold Case Files
6:00 pm
Cold Case Files
7:00 pm

WQEK
36.7
 Jewelry: Marropino Morganite
11:00 am
Madagascar Purple Sapphire
12:00 pm
Madagascar Purple Sapphire
1:00 pm
Madagascar Purple Sapphire
2:00 pm
Madagascar Purple Sapphire
3:00 pm
Sunfire Quartz
4:00 pm
Sunfire Quartz
5:00 pm
Sunfire Quartz
6:00 pm
Sunfire Quartz
7:00 pm

WQEK
36.8
 Gourmet Holiday
9:00 am
Barefoot Dreams – California Style
12:00 pm
In the Kitchen With David – PM Edition
1:00 pm
Barefoot Dreams – California Style
3:00 pm
Gourmet Holiday
4:00 pm
Barefoot Dreams – California Style
7:00 pm

KJNBHD
39.1
 The People’s Court
01-22-201911:00 am
Local Programming Hot Bench
I’ll Shoot You If You Enter!; Boat Deal Sinks!12:30 pm
Maury
Maury After the Results…Time to Come Clean!1:00 pm
The Real
Katy Mixon2:00 pm
The Wendy Williams Show
Luenell3:00 pm
Mom
Cinderella and a Drunk MacGyver4:00 pm
Mom
4:30 pm
Two and a Half Men
5:00 pm
Two and a Half Men
5:30 pm
sports MLB Baseball: Teams to be announced
Teams TBA6:00 pm

KJNB2
39.2
new The Young and the Restless
11:30 am
new The Bold and the Beautiful
12:30 pm
The Talk
1:00 pm
Let’s Make a Deal
2:00 pm
The Doctors
3:00 pm
The Dr. Oz Show
Man Whose Wife Murdered His New Girlfriend And Then Committed Suicide4:00 pm
Family Feud
5:00 pm
new CBS Evening News With Norah O’Donnell
5:30 pm
new Northeast Arkansas News @ 6
6:00 pm
Family Feud
6:30 pm
Young Sheldon
A Slump, a Cross and Roadside Gravel7:00 pm
The Unicorn
7:31 pm

MeTV
39.3
 The Waltons
The Changeling11:00 am
Gunsmoke
Perce12:00 pm
Bonanza
Gift of Water1:00 pm
The Rifleman
Squeeze Play2:00 pm
The Rifleman
Gun Shy2:30 pm
Wagon Train
Around the Horn3:00 pm
Adam-12
North Hollywood Division4:00 pm
Adam-12
Taking It Easy4:30 pm
The Flintstones
Kleptomaniac Pebbles5:00 pm
Happy Days
Fonz-How Inc.5:30 pm
M*A*S*H
Inga6:00 pm
M*A*S*H
The Price6:30 pm
Law & Order: Criminal Intent
Delicate7:00 pm

TBN
40.1
Pastor Robert Morris Ministries
11:30 am
Enjoying Everyday Life with Joyce Meyer
12:00 pm
Better Together
12:30 pm
Life Today
1:00 pm
Natural Health Remedies
1:30 pm
The 700 Club
2:00 pm
Hagee Ministries
3:00 pm
Hope Generation With Ben Courson
3:30 pm
BillyGraham.TV
4:00 pm
Billy Graham Crusade
4:30 pm
Joel Osteen
5:00 pm
Our Jewish Roots
5:30 pm
John Gray World
6:00 pm
The Potter’s Touch with Bishop T.D. Jakes
6:30 pm
Praise
7:00 pm

WBUYDT2
40.2
Colour Conference: Main Stage
11:30 am
Hillsong Teaching with Gary Clarke
12:00 pm
HIllsong Conference Live
12:30 pm
Cafe Theology With Terry Crist
1:30 pm
Ron Carpenter
2:00 pm
The Spirit Contemporary Life
2:30 pm
Worship by Hillsong
3:00 pm
Joseph Prince Special
4:00 pm
Destined to Win With Frank Santora
4:30 pm
Elevation with Steven Furtick
5:00 pm
From His Heart with Jeff Schreve
5:30 pm
Joel Osteen
6:00 pm
Joseph Prince Ministries
6:30 pm
John Gray World
7:00 pm
Kingdom Connection With Jentezen Franklin
7:30 pm

COMBO
40.3
Hermie and Friends
11:30 am
Adventures in BoogaBooga Land
12:00 pm
Mickey’s Farm
12:30 pm
Owlegories
1:00 pm
Paws and Tales
1:30 pm
Zoo Clues
2:00 pm
Mike’s Inspiration Station
2:30 pm
Rocka-bye Island
3:00 pm
The Choo Choo Bob Show
3:30 pm
Monster Truck Adventures
4:00 pm
Wild About Animals
4:30 pm
VeggieTales
5:00 pm
Sea Kids
5:30 pm
RocKids TV
6:00 pm
Two By 2
6:30 pm
iShine KNECT
7:00 pm
Superbook
7:30 pm

WBUYDT4
40.4
Mundo Cristiano
11:30 am
Otoniel Font
12:00 pm
Todo es posible
12:30 pm
Aquí entre nos
1:00 pm
Venga Tu Reino
2:00 pm
Vivencias
2:30 pm
Operación Rescate
3:00 pm
Él puede hacerlo de nuevo
3:30 pm
Por una vida mejor
4:00 pm
Vida nueva para el mundo
4:30 pm
Sueños sin límites
5:30 pm
El vigilante
6:00 pm
Visión y éxito para tu vida
6:30 pm
Local Programming Un estilo de vida
7:30 pm

WBUYS
40.5
movie  TBA
10:30 am
movie TBA
12:30 pm
movie TBA
3:00 pm
movie TBA
5:00 pm
movie TBA
7:00 pm

W50EA-D
42.1
 Revelation of Hope (Pacleb)
Revelation’s Answer for Global Peace11:00 am
Ultimate Prescription
The Number 1 Killer12:00 pm
Multitude of Counselors
My Brush With Suicide12:30 pm
The Heavens Declare
The Large Hadron Collider1:00 pm
Three Angels Broadcasting Network Programming
1:30 pm
Body & Spirit
Quick Start Cardio2:00 pm
Contending for the Faith
Natural Law2:30 pm
3ABN Today
Place Holder3:00 pm
3ABN Kids Camp Bible Buzz
Joseph Remained Faithful4:15 pm
3ABN Homecoming
Persisting for His Presence5:00 pm
Carter Report, The
Place Holder6:00 pm
Carter Report, The
Place Holder6:30 pm
Sabbath School Study Hour
Unlimited Possibilities7:00 pm
Local Programming

W50EA-D2
42.2
 Voice of Prophecy Speaks
11:00 am
Discover Prophecy Ministries
12:00 pm
Behold the Lamb Presents
1:00 pm
In the Footsteps of Paul
2:00 pm
It Is Written
2:30 pm
The Midnight Cry
3:00 pm
New Perceptions
4:00 pm
Revelation Insights
5:00 pm
White Horse Media
6:00 pm
White Horse Media
6:30 pm
Discover Prophecy Ministries
7:00 pm

W50EA-D3
42.3
Magnify Him
11:30 am
Taste of Paradise
12:00 pm
For Guys Only
12:30 pm
Table Talk
1:00 pm
Local Programming Perfecting Me
2:30 pm
Breath of Life
3:00 pm
Breath of Life
3:30 pm
Abundant Living
4:00 pm
Chew’s Challenge
4:30 pm
Pumped Up Parents
5:00 pm
Free Indeed
5:30 pm
Urban Report
6:00 pm
SISS
6:30 pm
The New Journey
7:00 pm
Multitude of Counselors
7:30 pm

W50EA-D4
42.4
 Encontrando esperanza
11:00 am
Primicias
12:00 pm
Melodías del corazón
12:30 pm
Cuerpo y Espíritu
1:00 pm
Cocinemos juntos
1:30 pm
Capilla de fe
2:00 pm
Educando para la Eternidad
2:30 pm
Local Programming Amiguitos de Jesús
4:30 pm
Punto joven
5:00 pm
Renacer en Jesús
5:30 pm
Descubra
6:00 pm
Certeza y Convicción
6:30 pm
Descubriendo los Misterios del Génesis
7:00 pm

W50EA-D5
42.5
 Anchors of Truth
11:00 am
Bible In Living Sound
12:00 pm
Health for a Lifetime
12:30 pm
World-Wide Evangelism Group B
1:00 pm
Bible Answers
2:00 pm
Local Programming In Search of the Truth
3:30 pm
Discovery Mountain
4:00 pm
The Incomparable Jesus
4:30 pm
Anchors of Truth
5:00 pm
Celebrating Life With Cheri
6:00 pm
Carter Report, The
6:30 pm
Your Story Hour
7:00 pm
Local Programming

W50EA-D6
42.6
 3ABN Radio Latino
1:00 am

W50EA-D7
42.7
 Songs of Praise
11:00 am
Your Story Hour
12:00 pm
Word of God: Bible Reading
12:35 pm
Songs of the Kingdom
1:00 pm
Amazing Facts With Doug Batchelor
2:00 pm
Songs of the Kingdom
3:00 pm
Word of God: Bible Reading
3:35 pm
White Horse Media
4:00 pm
Songs of the Kingdom
5:00 pm
Local Programming Voice of Prophecy
6:00 pm
Word of God: Bible Reading
6:35 pm
Your Story Hour
7:00 pm
Bible In Living Sound
7:30 pm

VTN
48.1
 The 700 Club
11:00 am
Gary Keesee: Fixing the Money Thing
12:00 pm
Drenda Keesee
12:30 pm
Prophectic Times with Dr. Deborah Harrell Isom
1:00 pm
Joyce Meyer – Enjoying Everyday Life
1:30 pm
Your Health With Dr. Richard and Cindy Becker
2:00 pm
Rick Renner
3:00 pm
Dr. Wonder’s Workshop
3:30 pm
John Hagee Ministries
4:00 pm
CBN NewsWatch
4:30 pm
Abundant Life with Ashley & Carlie Terradez
5:00 pm
Mark Hankins Ministries
5:30 pm
John Tweedie
6:00 pm
Prophecy Watchers
6:30 pm
The Coming Apocalypse with Dr. Paul Begley
7:00 pm
Charles Capps
7:30 pm

ION HD
50.1
 Chicago P.D.
11:00 am
Chicago P.D.
12:00 pm
Chicago P.D.
1:00 pm
Chicago P.D.
2:00 pm
Chicago P.D.
3:00 pm
Chicago P.D.
4:00 pm
Chicago P.D.
5:00 pm
Chicago P.D.
6:00 pm
Chicago P.D.
7:00 pm

Qubo
50.2
Fishtronaut
The Case of the Silent Animalp; The Case of the Growing Mystery11:30 am
Wibbly Pig
Telescope; Star12:00 pm
Wibbly Pig
Dance12:30 pm
Monster Math Squad
Mail Carrier Monster’s Big Mess1:00 pm
Monster Math Squad
Too Heavy for the Hopping Honkers1:30 pm
Jakers!
Picture Perfect2:00 pm
Jakers!
Teacher Creature2:30 pm
Pirates: Adventures in Art
The Golden Gorgon3:00 pm
Pirates: Adventures in Art
The Phantom of Crazy Castle3:30 pm
Babar and the Adventures of Badou
Badou Unmasked; Slog Soaring4:00 pm
Babar and the Adventures of Badou
Jumpball Bu; Mission Zoompossible4:30 pm
Cosmic Quantum Ray
Pirates of the Dark Matter5:00 pm
Cosmic Quantum Ray
Wild Wild Worm Hole5:30 pm
The DaVincibles
When Opposites Attract6:00 pm
The DaVincibles
Lincoln Slept Here6:30 pm
Madeline
Madeline and the Easter Bonnet7:00 pm
Madeline
Madeline and the New House7:30 pm

ION Plus
50.3
 Rookie Blue
Class Dismissed11:00 am
Rookie Blue
A Good Shoot12:00 pm
Rookie Blue
Girls’ Night Out1:00 pm
Rookie Blue
Messy Houses2:00 pm
Rookie Blue
Coming Home3:00 pm
Rookie Blue
Leap of Faith4:00 pm
Rookie Blue
The Girlfriend Experience5:00 pm
Rookie Blue
Out of Time6:00 pm
Local Programming

QVC
50.5
 Bethlehem Lights Seasonal Lighting
11:00 am
Inspire Me! Home Decor
12:00 pm
Hello Spring
1:00 pm
House to Home by Valerie Holiday Edition
3:00 pm
You’re Home With Jill
5:00 pm
Down Home With David
7:00 pm

HSN
50.6
 MarlaWynne Fashions & Jewelry
11:00 am
FILA Footwear
12:00 pm
Local Programming MarlaWynne Fashions & Jewelry
2:00 pm
MarlaWynne Fashions & Jewelry
3:00 pm
Anuschka Handbags 1st Anniversary
4:00 pm
Anuschka Handbags 1st Anniversary
5:00 pm
MarlaWynne Fashions & Jewelry
6:00 pm
MarlaWynne Fashions & Jewelry
7:00 pm

WDNM
59.1
 Ministry Now!
11:00 am
Drenda
12:00 pm
Jonathan Bernis: Jewish Voice
12:30 pm
Larry & Tiz Huch
1:00 pm
Today With Marilyn and Sarah
1:30 pm
Joseph Prince
2:00 pm
Gary Keesee: Fixing the Money Thing
2:30 pm
Reflections
3:00 pm
Bill Winston
3:30 pm
Paula Today
4:00 pm
David Jeremiah
4:30 pm
Guillermo Maldonado
5:00 pm
Love a Child
5:30 pm
The Jewish Jesus
6:00 pm
John Hagee Ministries
6:30 pm
Andrew Wommack
7:00 pm
Joni Table Talk
7:30 pm

  Printable TV Guide

America’s leading cord cutting resource now shows TV guide listings for ! Easily watch what is on TV now and tonight in primetime with a TV antenna. In fact, every television series and TV show you see here can be watched absolutely free with a quality DTV antenna. Our TV schedule shows you what is on local broadcast TV over the next 8 hours and beyond. NoCable provides show details and times for every local channel within the Area Channels – Broadcast TV viewing area. We are not affiliated with TVGuide.com.