3:00 am               3:30 am               4:00 am               4:30 am               5:00 am               5:30 am               6:00 am               6:30 am               7:00 am               7:30 am               8:00 am               8:30 am               9:00 am               9:30 am               10:00 am               10:30 am               11:00 am               

KTVI-DT
2.1
new  Access Hollywood
2:30 am
Fox 2 News at 10:00pm
3:30 am
new Fox 2 News at 4:00am
4:00 am
new Fox 2 News at 5:00am
5:00 am
new Fox 2 News at 5:30am
5:30 am
new Fox 2 News at 6:00am
6:00 am
new Fox 2 News in the Morning
7:00 am
new Fox 2 News at 9:00am
9:00 am
Rachael Ray
It’s ‘Makeover Monday!10:00 am
new Fox 2 News Mid-Day
11:00 am

KTVI-AN
2.2
Barney Miller
Blizzard3:00 am
Barney Miller
Chase3:30 am
Growing Pains
4:00 am
Growing Pains
4:30 am
The Partridge Family
5:00 am
The Partridge Family
5:30 am
The Joey Bishop Show
6:00 am
The Joey Bishop Show
6:30 am
The George Burns and Gracie Allen Show
7:00 am
The George Burns and Gracie Allen Show
7:30 am
Father Knows Best
8:00 am
Father Knows Best
8:30 am
Dennis the Menace
9:00 am
Dennis the Menace
9:30 am
Hazel
10:00 am
Hazel
10:30 am
That Girl
11:00 am

KTVIDT3
2.3
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Scandal
Any Questions?5:00 am
American Greed
Reed Slatkin6:00 am
American Greed
Boy Band Bandit7:00 am
Crime Watch Daily With Chris Hansen
8:00 am
Corrupt Crimes
Anchorwoman Murder9:00 am
Corrupt Crimes
Murder by Teacup9:30 am
It Takes a Killer
A Treacherous Triangle10:00 am
It Takes a Killer
If the Walls Could Talk10:30 am
It Takes a Killer
A Preference for Poison11:00 am

DABL
2.4
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Paid Program
5:00 am
Paid Program
5:30 am
Paid Program
6:00 am
Paid Program
6:30 am
Paid Program
7:00 am
Jamie’s 15 Minute Meals
Crispy Pork and Grilled Mushroom Sub7:30 am
The Martha Stewart Show
Weekend Entertaining8:00 am
The Martha Stewart Show
The Entertaining Show9:00 am
The Essence of Emeril
Scallops10:00 am
The Essence of Emeril
New Spanish10:30 am
Emeril Live
Summer Salad11:00 am

KMOV-DT
4.1
new  CBS Overnight News
1:00 am
new CBS Morning News
3:30 am
new News 4 @ 4am
4:00 am
new News 4 @ 4.30am
4:30 am
new News 4 This Morning at 5am
5:00 am
new News 4 This Morning at 6am
6:00 am
new CBS This Morning
7:00 am
Great Day St. Louis
9:00 am
The Price Is Right
10:00 am
new The Young and the Restless
11:00 am

KMOV2
4.2
Murdoch Mysteries
Unlucky in Love3:00 am
Cindy Crawford’s Skincare Secrets
4:00 am
Make Room for Daddy
Double Dinner5:00 am
Make Room for Daddy
Danny’s Big Fan5:30 am
Murder, She Wrote
Stage Struck6:00 am
Murder, She Wrote
Night of the Headless Horseman7:00 am
Charlie’s Angels
Little Angels of the Nite8:00 am
The Bionic Woman
Escape to Love9:00 am
The Six Million Dollar Man
The Solid Gold Kidnapping10:00 am
Emergency
Body Language11:00 am

MyTV
4.3
Local Programming Protection Court
Slap Yes, Punch No; Trainer Needs a Restrainer6:00 am
Caught in Providence
11-21-20186:30 am
Supreme Justice With Judge Karen
Deconstruction; Blatant Disregard7:00 am
Personal Injury Court
Allen v Hunt7:30 am
America’s Court With Judge Ross
No Vacation For You!; Bad News Barber8:00 am
The Verdict With Judge Hatchett
Cupid’s Misfire; Blood’s Not Thicker than Bond8:30 am
Divorce Court
Diamond Walton v Eric Watkins9:00 am
Divorce Court
Shree Hill v Brandon Harris9:30 am
Personal Injury Court
Williams v Anderson10:00 am
Protection Court
He’s Moving Out So She Can Move In; She Attacked Me at the Mall10:30 am
Dr. Phil
The Adoption Imposter Faces Her Victims (P2)11:00 am

KMOVDT4
4.4
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Local Programming World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
The Time of Your Life5:30 am
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
Trampoline Day Wasn’t All That Great6:00 am
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
You Should Have Just Walked Away6:30 am
Grace Under Fire
Grace and Sailor Bob7:00 am
Grace Under Fire
Dating Buddies7:30 am
Grace Under Fire
The Ghost and Mrs. Kelly8:00 am
Grace Under Fire
Road to Nowhere8:30 am
Grace Under Fire
Redeeming Jimmy9:00 am
Grace Under Fire
The Show-Me State9:30 am
Night Court
Auntie Maim10:00 am
Night Court
Attack of the Mac Snacks10:30 am
Night Court
Branded11:00 am

KSDK-DT
5.1
Local Programming new Early Today
3:30 am
new Early Today
4:00 am
Today in St. Louis
4:30 am
Today in St. Louis
5:00 am
Today in St. Louis
5:30 am
Today in St. Louis
6:00 am
new Today
7:00 am
new Today 3rd Hour
9:00 am
Today in St. Louis at 10:00AM
10:00 am
Show Me St. Louis
10:30 am
new Today with Hoda & Jenna
11:00 am

KSDKW
5.2
Without a Trace
The Damage Done3:00 am
The Wendy Williams Show
Lena Waithe4:00 am
The Real
5:00 am
Judge Faith
Shady Sublet6:00 am
Judge Faith
While You Were Sleeping6:30 am
Judge Faith
The Bad Pet Parent; Two More Weeks7:00 am
Judge Faith
Lawn and Order; Mutual Mistake7:30 am
Judge Joe Brown
8:00 am
Judge Joe Brown
8:30 am
Judge Joe Brown
9:00 am
Judge Joe Brown
9:30 am
Local Programming Law & Order
Wannabe11:00 am

JN
5.3
Local Programming Drugs Inc.
4:00 am
Rescue 911
5:00 am
Rescue 911
5:30 am
The Investigators
6:00 am
Dog the Bounty Hunter
7:00 am
Dog the Bounty Hunter
7:30 am
Crime Stories
8:00 am
Crime Stories
9:00 am
Crime Stories
10:00 am
Crime Stories
11:00 am

QUEST
5.4
Modern Marvels
3:00 am
Local Programming Most Daring
5:00 am
IRT Deadliest Roads
6:00 am
American Loggers
7:00 am
Auction Kings
8:00 am
Auction Kings
8:30 am
Unsolved History
9:00 am
Modern Marvels
10:00 am
Modern Marvels
11:00 am

KPTN
7.1
Sleep Solutions featuring South Street Loft
3:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
4:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
5:00 am
Fashion & Accessories Clearance
6:00 am
Fashion & Accessories Clearance
7:00 am
Home Sweet Home featuring Beautyrest Mattresses
8:00 am
Gabor Wigs
9:00 am
Healthy Living featuring FitQuest
10:00 am
Home Sweet Home featuring Beautyrest Mattresses
11:00 am

KPTN2
7.2
Jimmy Swaggart Crusade Classics
3:00 am
FWC Music
5:00 am
Study in the Word
6:00 am
FWC Music
6:30 am
Message of the Cross
7:00 am
FWC Music
8:00 am
Insight
8:30 am
Frances and Friends
9:00 am
FWC Music
11:00 am

KPTN
7.3
DERMAPORE by DERMAFLASH
3:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
4:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
5:00 am
AM Style with Leah Williams
6:00 am
LOGO by Lori Goldstein
8:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
9:00 am
Zuda – Athleisure
10:00 am
Your Inspo Spot – Daily Deals
11:00 am

KPTN4
7.4
Spin for Savings
3:00 am
Spin for Savings
4:00 am
Spin for Savings
5:00 am
Spin for Savings
6:00 am
Spin for Savings
7:00 am
Spin for Savings
8:00 am
Orissa Rhodolite Garnet
9:00 am
Orissa Rhodolite Garnet
10:00 am
Orissa Rhodolite Garnet
11:00 am

KPTN
7.5
Shark Solutions
3:00 am
Bright Ideas With Kerstin
4:00 am
Mornings With Pat & Dan
6:00 am
Bright Ideas with Jennifer
8:00 am
Teeter Inversion by Roger Teeter
10:00 am
Down Home With David
11:00 am

ONTV4U
7.7
 ONTV4U
12:00 am

WSIU1
8.1
American Experience
Reagan3:00 am
Market to Market
5:00 am
Classical Stretch: The Esmonde Technique
Tone Your Abs & Strengthen Your Legs5:30 am
Curious George
George’s Super Subway Adventure; Well Done, George6:00 am
Peg + Cat
The Play Date Problem; The Blabberwocky Problem6:30 am
Hero Elementary
A Leg up; Sneezitis Solution7:00 am
Molly of Denali
Wild Moose Chase / Where the Bison Roam7:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Kate Warne; I am Sir Arthur Conan Doyle8:00 am
Let’s Go Luna!
The Mystery of the Mask / Movie Monday8:30 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
The Family Campout; A Game Night for Everyone9:00 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
Katerina’s Costume; Dress Up Day9:30 am
Sesame Street
Earth Day10:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Sand Palace; Zoo Day10:30 am
Dinosaur Train
An Apatosaurus Adventure; Nature Art11:00 am

WSIU2
8.2
Great Conversations
Charles Graeber and Dr. Thomas Gajewski3:00 am
Skindigenous
Taiwan4:00 am
Skindigenous
Lebret4:30 am
BBC World News
5:00 am
Overheard With Evan Smith
Bari Weiss, New York Times Writer5:30 am
Global 3000
6:00 am
Focus on Europe
6:30 am
Animals with Cameras, A Nature Miniseries
Episode 37:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
First Steps8:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
Testing Limits9:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
New Frontiers10:00 am
Ken Burns Presents The Gene: An Intimate History
Episode One11:00 am

WSIU3
8.3
Legacy List With Matt Paxton
Day Family; Llewellyn Park, Nj3:00 am
Christina Cooks: Back to the Cutting Board
The Italian Table4:00 am
Jazzy Vegetarian
Appetizing Appetizers4:30 am
Legacy List With Matt Paxton
Lambert Family/Mechanicsville, Va.5:00 am
Best of Sewing With Nancy
30 Minute Doll Clothes, Part 26:00 am
Paint This With Jerry Yarnell
Bison Valley, Part 36:30 am
This Old House
7:00 am
Ask This Old House
7:30 am
Dining With the Chef
Clear Soup and Limushi Steamed Rice8:00 am
Savor Dakota
Episode 88:30 am
Hometown Georgia
Episode 119:00 am
Fly Brother With Ernest White II
Sao Paulo: Don’t Sleep9:30 am
Rick Steves’ Europe
Naples and Pompeii10:00 am
The Best of The Joy of Painting
Mountain Hide-Away10:30 am
Flavor of Poland
Warszawa11:00 am

KETCHD
9.1
Rudy Maxa’s World
3:00 am
The Best of The Joy of Painting
3:30 am
Rare Visions & Roadside Revelations
4:00 am
Joseph Rosendo’s Travelscope
4:30 am
Rick Steves’ Europe
5:00 am
Classical Stretch by Essentrics
5:30 am
BBC World News
6:00 am
Wild Kratts
Back in Creature Time: Day of the Dodo6:30 am
Hero Elementary
A Leg up; Sneezitis Solution7:00 am
Molly of Denali
Wild Moose Chase / Where the Bison Roam7:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Kate Warne; I am Sir Arthur Conan Doyle8:00 am
Let’s Go Luna!
The Mystery of the Mask / Movie Monday8:30 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
The Family Campout; A Game Night for Everyone9:00 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
Katerina’s Costume; Dress Up Day9:30 am
Sesame Street
Earth Day10:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Sand Palace; Zoo Day10:30 am
Dinosaur Train
An Apatosaurus Adventure; Nature Art11:00 am

KETCDT
9.2
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Louis Pasteur; I Am Rachel Carson3:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Kate Warne; I am Sir Arthur Conan Doyle3:30 am
Xavier Riddle and the Secret Movie: I Am Madam President
4:00 am
Splash and Bubbles
Partner Pals; Ultimate Hide and Seek5:00 am
Clifford the Big Red Dog
Come Back, Mac; Boo!5:30 am
Peg + Cat
The Package Problem; the Train Problem6:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Drawing Noses; Pinkalicious on Ice6:30 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
The Family Campout; A Game Night for Everyone7:00 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
Daniel Learns About Lizards; Daniel Wonders About Trolley7:30 am
new Sesame Street
Sesame Friendship8:00 am
Esme & Roy
A Rock Business & Bedtime for Hugo8:30 am
Super WHY!
The Ghost Who Was Afraid of Halloween9:00 am
The Cat in the Hat Knows a Lot About That!
You’re It; The Holes Story9:30 am
Nature Cat
The Great Grasshopper Race; Fall for Hal10:00 am
Ready Jet Go!
Water, Water Everywhere; Commander Cressida Story Contest10:30 am
Cyberchase
A Camping Conundrum11:00 am

KETCW
9.3
Great Conversations
Charles Graeber and Dr. Thomas Gajewski3:00 am
Skindigenous
Taiwan4:00 am
Skindigenous
Lebret4:30 am
BBC World News
5:00 am
Overheard With Evan Smith
Bari Weiss, New York Times Writer5:30 am
Global 3000
6:00 am
Focus on Europe
6:30 am
Animals with Cameras, A Nature Miniseries
Episode 37:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
First Steps8:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
Testing Limits9:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
New Frontiers10:00 am
Ken Burns Presents The Gene: An Intimate History
Episode One11:00 am

KETCC
9.4
Legacy List With Matt Paxton
Day Family; Llewellyn Park, Nj3:00 am
Christina Cooks: Back to the Cutting Board
The Italian Table4:00 am
Jazzy Vegetarian
Appetizing Appetizers4:30 am
Legacy List With Matt Paxton
Lambert Family/Mechanicsville, Va.5:00 am
Best of Sewing With Nancy
30 Minute Doll Clothes, Part 26:00 am
Paint This With Jerry Yarnell
Bison Valley, Part 36:30 am
This Old House
7:00 am
Ask This Old House
7:30 am
Dining With the Chef
Clear Soup and Limushi Steamed Rice8:00 am
Savor Dakota
Episode 88:30 am
Hometown Georgia
Episode 119:00 am
Fly Brother With Ernest White II
Sao Paulo: Don’t Sleep9:30 am
Rick Steves’ Europe
Naples and Pompeii10:00 am
The Best of The Joy of Painting
Mountain Hide-Away10:30 am
Flavor of Poland
Warszawa11:00 am

DKPLR
11.1
True Crime Files
3:00 am
The Steve Wilkos Show
Confession Leads to Stunning Reactions4:00 am
Last Man Standing
House of Tutor5:00 am
Mike & Molly
5:30 am
new News 11 at 6am
6:00 am
The Andy Griffith Show
7:00 am
The Andy Griffith Show
7:30 am
black-ish
Good in the ‘Hood8:00 am
The Game
The Jersey Episode Part 28:30 am
Judge Jerry
9:00 am
Judge Jerry
01-16-20209:30 am
Lauren Lake’s Paternity Court
Reynolds v Fleetion10:00 am
Lauren Lake’s Paternity Court
Wiley v Zeigler10:30 am
Couples Court
Noor v Anwar11:00 am

KPLR2
11.2
new The FBI Files
Without Remorse3:00 am
new The FBI Files
Betrayed4:00 am
new The FBI Files
When Seconds Count5:00 am
new The FBI Files
Held for Ransom6:00 am
Local Programming new Corrupt Crimes
The Notorious Lobbyist7:30 am
Court TV Live
8:00 am
new Deep Undercover
Operation Chokehold: Busting Boston’s Mob11:00 am

DAYSTAR
13.1
 Reflections
2:30 am
Reflections
3:30 am
Joseph Prince
4:30 am
Marriage Today
5:00 am
Rod Parsley
5:30 am
Joni Table Talk
6:00 am
TD Jakes
6:30 am
Life Today
7:00 am
Andrew Wommack
7:30 am
Larry & Tiz Huch
8:00 am
Today With Marilyn and Sarah
8:30 am
Kenneth Copeland
9:00 am
Local Programming Sid Roth It’s Supernatural
10:00 am
Enjoying Everyday Life with Joyce Meyer
10:30 am
Ministry Now!
11:00 am

WSECDT1
14.1
American Experience
Reagan3:00 am
Ready Jet Go!
Water, Water Everywhere; Commander Cressida Story Contest5:00 am
Arthur
Arthur Makes a Movie; Go to Your Room, D.W.5:30 am
Classical Stretch by Essentrics
Full Body Strengthening6:00 am
Allaire Back Fitness
Improve Quality of Life6:30 am
Hero Elementary
A Leg up; Sneezitis Solution7:00 am
Molly of Denali
Wild Moose Chase / Where the Bison Roam7:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Kate Warne; I am Sir Arthur Conan Doyle8:00 am
Let’s Go Luna!
The Mystery of the Mask / Movie Monday8:30 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
The Family Campout; A Game Night for Everyone9:00 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
Katerina’s Costume; Dress Up Day9:30 am
Sesame Street
Earth Day10:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Sand Palace; Zoo Day10:30 am
Dinosaur Train
An Apatosaurus Adventure; Nature Art11:00 am

WSECW
14.2
Great Conversations
Charles Graeber and Dr. Thomas Gajewski3:00 am
Skindigenous
Taiwan4:00 am
Skindigenous
Lebret4:30 am
BBC World News
5:00 am
Overheard With Evan Smith
Bari Weiss, New York Times Writer5:30 am
Global 3000
6:00 am
Focus on Europe
6:30 am
Animals with Cameras, A Nature Miniseries
Episode 37:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
First Steps8:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
Testing Limits9:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
New Frontiers10:00 am
Ken Burns Presents The Gene: An Intimate History
Episode One11:00 am

WSECC
14.3
Legacy List With Matt Paxton
Day Family; Llewellyn Park, Nj3:00 am
Christina Cooks: Back to the Cutting Board
The Italian Table4:00 am
Jazzy Vegetarian
Appetizing Appetizers4:30 am
Legacy List With Matt Paxton
Lambert Family/Mechanicsville, Va.5:00 am
Best of Sewing With Nancy
30 Minute Doll Clothes, Part 26:00 am
Paint This With Jerry Yarnell
Bison Valley, Part 36:30 am
This Old House
7:00 am
Ask This Old House
7:30 am
Dining With the Chef
Clear Soup and Limushi Steamed Rice8:00 am
Savor Dakota
Episode 88:30 am
Hometown Georgia
Episode 119:00 am
Fly Brother With Ernest White II
Sao Paulo: Don’t Sleep9:30 am
Rick Steves’ Europe
Naples and Pompeii10:00 am
The Best of The Joy of Painting
Mountain Hide-Away10:30 am
Flavor of Poland
Warszawa11:00 am

KNLCD
24.1
Peter Gunn
Semi-Private Eye3:00 am
Peter Gunn
Letter of the Law3:30 am
Highway Patrol
Insulin4:00 am
Dragnet
The Big High4:30 am
Dragnet
The Big Ad5:00 am
I Love Lucy
Visitor from Italy5:30 am
The Beverly Hillbillies
Clampetts Entertain6:00 am
My Three Sons
Steve and the Viking6:30 am
Leave It to Beaver
Beaver’s Crush7:00 am
Leave It to Beaver
The Clubhouse7:30 am
Perry Mason
The Case of the Howling Dog8:00 am
Matlock
The Mark9:00 am
Local Programming The Waltons
The Captive11:00 am

NLEC
24.2
 Renewable Energy
1:30 am
LONE RANGER
3:30 am
Daniel Boone
4:00 am
ROY ROGERS MOVIES
5:00 am
NLEC Worship
6:00 am
AgDay
7:00 am
NLEC Worship
7:30 am
Shape Up
8:00 am
Local Programming Creation
9:00 am
Coffee With America
9:30 am
Business First AM
10:00 am
The Balancing Act
Covering The Latest on Broadway10:30 am
Your Health With Dr. Richard and Cindy Becker
11:00 am

KNLC
24.3
Mutant X
Fool for Love3:00 am
Cheyenne
Satonka4:00 am
Maverick
5:00 am
Wanted: Dead or Alive
6:00 am
Wanted: Dead or Alive
6:30 am
Have Gun, Will Travel
7:00 am
Have Gun, Will Travel
7:30 am
Rawhide
8:00 am
The High Chaparral
9:00 am
Nash Bridges
10:00 am
Nash Bridges
11:00 am

KNLC
24.4
movie  Johnny Eager
1:30 am
movie Phantom Ranger
3:50 am
movie Pal Joey
5:00 am
movie Pretty Boy Floyd
7:20 am
movie Dillinger
9:35 am
Local Programming

KNLC
24.5
Rhoda
Blind Date3:00 am
Rhoda
Ida Alone3:30 am
Local Programming Rhoda
Happy Anniversary4:30 am
Rhoda
The Jack Story5:00 am
Rhoda
Rhoda Cheats5:30 am
The Best of the Ed Sullivan Show
6:00 am
The Best of the Ed Sullivan Show
6:30 am
new Through the Decades
7:00 am
I Love Lucy
8:00 am
I Love Lucy
8:30 am
The Lucy Show
9:00 am
The Lucy Show
9:30 am
The Donna Reed Show
10:00 am
The Donna Reed Show
10:30 am
Family Affair
11:00 am

KNLC
24.6
Sue Thomas: F.B.Eye
He Said, She Said3:00 am
Joan of Arcadia
No Future4:00 am
Dr. Quinn, Medicine Woman
5:00 am
Dr. Quinn, Medicine Woman
6:00 am
Local Programming Unforgettable
9:00 am
Medium
10:00 am
Medium
11:00 am

K25NG
25.1
3ABN Homecoming
Persisting for His Presence3:00 am
Table Talk
Righteousness by Faith: The Jesus of the Gospels -part 24:00 am
Local Programming Cook 30
Mega Stir Fry5:30 am
Body & Spirit
Eating Disorders6:00 am
Pressing In To His Presence
Two-way Communication6:30 am
Tiny Tots for Jesus
7:00 am
Local Programming 3ABN Today
Place Holder8:00 am
House Calls
Aspects Of Prayer, Pt. 29:00 am
Free Indeed
I Give Myself Away10:00 am
Books of the Book
Mistreated for Doing What’s Right,10:30 am
3ABN Sabbath School Panel
11:00 am

K25NG2
25.2
3ABN on the Road
3:00 am
3ABN Homecoming
4:00 am
Breath of Life “Walter Pearson”
5:00 am
Breath of Life “Walter Pearson”
5:30 am
His Harvest Is Ready
6:00 am
Thunder in the Holy Land
7:00 am
It Is Written
7:30 am
Free Indeed
8:00 am
Breath of Life
8:30 am
Revelation Insights
9:00 am
Michigan Conference Camp Meeting
10:00 am
Voice of Prophecy Speaks
11:00 am

K25NG3
25.3
 Multitude of Counselors
2:30 am
Magnify Him
3:30 am
Taste of Paradise
4:00 am
Action 4 Life
5:00 am
Breath of Life
5:30 am
Abundant Living
6:00 am
Engage
6:30 am
Battles of Faith
7:00 am
Chew’s Challenge
7:30 am
Behold the Lamb Presents
8:00 am
From Sickness To Health
8:30 am
Urban Report
9:00 am
SISS
9:30 am
The New Journey
10:00 am
Multitude of Counselors
10:30 am
Take it to the Bank
11:00 am

K25NG4
25.4
Adoptados por su espíritu
3:00 am
Melodías del corazón
4:00 am
Capilla de fe
4:30 am
Conexiones bíblicas
5:00 am
Viva en abundacia
5:30 am
Buenos días Señor Jesús
6:00 am
Vida en acción
6:30 am
Estrellitas de Jesús
7:00 am
Sí podemos
7:30 am
Afirmaciones de fe
8:00 am
Local Programming Respuestas Bíblicas
9:00 am
GYC en Español
10:00 am
Diálogos en familia
11:00 am

K25NG5
25.5
 LX Network Programming
11:00 pm

K25NG6
25.6
Adoptados por su espíritu
3:00 am
Melodías del corazón
4:00 am
Capilla de fe
4:30 am
Conexiones bíblicas
5:00 am
Viva en abundacia
5:30 am
Buenos días Señor Jesús
6:00 am
Vida en acción
6:30 am
Estrellitas de Jesús
7:00 am
Sí podemos
7:30 am
Afirmaciones de fe
8:00 am
Local Programming Respuestas Bíblicas
9:00 am
GYC en Español
10:00 am
Diálogos en familia
11:00 am

K25NG7
25.7
Nocturne
3:00 am
Word of God: Bible Reading
3:35 am
Nocturne
4:15 am
Nocturne
5:30 am
Songs of Praise
6:00 am
Word of God: Bible Reading
6:35 am
Local Programming Amazing Facts With Joe Crews
8:00 am
Songs of Praise
8:30 am
Local Programming Word of God: Bible Reading
9:35 am
Amazing Facts With Doug Batchelor
10:00 am
ABCs of Prayer
11:00 am
Local Programming

W29CI
29.1
3ABN Homecoming
Persisting for His Presence3:00 am
Table Talk
Righteousness by Faith: The Jesus of the Gospels -part 24:00 am
Local Programming Cook 30
Mega Stir Fry5:30 am
Body & Spirit
Eating Disorders6:00 am
Pressing In To His Presence
Two-way Communication6:30 am
Tiny Tots for Jesus
7:00 am
Local Programming 3ABN Today
Place Holder8:00 am
House Calls
Aspects Of Prayer, Pt. 29:00 am
Free Indeed
I Give Myself Away10:00 am
Books of the Book
Mistreated for Doing What’s Right,10:30 am
3ABN Sabbath School Panel
11:00 am

W29CI2
29.2
3ABN on the Road
3:00 am
3ABN Homecoming
4:00 am
Breath of Life “Walter Pearson”
5:00 am
Breath of Life “Walter Pearson”
5:30 am
His Harvest Is Ready
6:00 am
Thunder in the Holy Land
7:00 am
It Is Written
7:30 am
Free Indeed
8:00 am
Breath of Life
8:30 am
Revelation Insights
9:00 am
Michigan Conference Camp Meeting
10:00 am
Voice of Prophecy Speaks
11:00 am

W29CI3
29.3
 Multitude of Counselors
2:30 am
Magnify Him
3:30 am
Taste of Paradise
4:00 am
Action 4 Life
5:00 am
Breath of Life
5:30 am
Abundant Living
6:00 am
Engage
6:30 am
Battles of Faith
7:00 am
Chew’s Challenge
7:30 am
Behold the Lamb Presents
8:00 am
From Sickness To Health
8:30 am
Urban Report
9:00 am
SISS
9:30 am
The New Journey
10:00 am
Multitude of Counselors
10:30 am
Take it to the Bank
11:00 am

W29CI4
29.4
Adoptados por su espíritu
3:00 am
Melodías del corazón
4:00 am
Capilla de fe
4:30 am
Conexiones bíblicas
5:00 am
Viva en abundacia
5:30 am
Buenos días Señor Jesús
6:00 am
Vida en acción
6:30 am
Estrellitas de Jesús
7:00 am
Sí podemos
7:30 am
Afirmaciones de fe
8:00 am
Local Programming Respuestas Bíblicas
9:00 am
GYC en Español
10:00 am
Diálogos en familia
11:00 am

W29CI5
29.5
Disclosure
3:00 am
World-Wide Evangelism Group B
4:00 am
Musical Meditations
5:00 am
Inverse
6:00 am
Local Programming Your Story Hour
7:00 am
Homecoming Radio-3ABN Radio Edition
7:30 am
Simulcast- 3ABN Today
8:00 am
Table Talk
9:00 am
Behold the Lamb Presents
10:00 am
More Abundant Life
11:00 am

W29CI6
29.6
 3ABN Radio Latino
1:00 am

W29CI7
29.7
Nocturne
3:00 am
Word of God: Bible Reading
3:35 am
Nocturne
4:15 am
Nocturne
5:30 am
Songs of Praise
6:00 am
Word of God: Bible Reading
6:35 am
Local Programming Amazing Facts With Joe Crews
8:00 am
Songs of Praise
8:30 am
Local Programming Word of God: Bible Reading
9:35 am
Amazing Facts With Doug Batchelor
10:00 am
ABCs of Prayer
11:00 am
Local Programming

KDNL-DT
30.1
new World News Now
3:00 am
new America This Morning
5:00 am
new America This Morning
6:00 am
new Good Morning America
7:00 am
Live With Kelly and Ryan
Liza Koshy; Julie Chen9:00 am
The View
10:00 am
Judge Mathis
04-29-202011:00 am

TBD
30.2
FBE: Try Again
3:00 am
FBE: Try Again
3:30 am
FBE: React
4:00 am
FBE: React
4:30 am
Cooking with Trust
5:07 am
Local Programming Brain & Memory Boost!
6:30 am
Local Programming movie Banking on Bitcoin
8:00 am
Dust
10:00 am
The Laboratory with CRH
11:00 am
Local Programming

KDNL
30.4
Stadium
3:00 am
Stadium
4:00 am
Stadium
5:00 am
Stadium
6:00 am
Stadium
7:00 am
Stadium
8:00 am
Stadium
9:00 am
Stadium
10:00 am
Stadium
11:00 am

KBGU
33.1
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
To Tell the Truth
5:00 am
What’s My Line?
5:30 am
Sale of the Century
6:00 am
Supermarket Sweep
6:30 am
Split Second
7:00 am
Blockbusters
7:30 am
Match Game Hollywood Squares Hour
8:00 am
Match Game
9:00 am
Match Game
9:30 am
Classic Concentration
10:00 am
Classic Concentration
10:30 am
Password
11:00 am

KBGU
33.2
Spin for Savings
3:00 am
Spin for Savings
4:00 am
Spin for Savings
5:00 am
Spin for Savings
6:00 am
Spin for Savings
7:00 am
Spin for Savings
8:00 am
Orissa Rhodolite Garnet
9:00 am
Orissa Rhodolite Garnet
10:00 am
Orissa Rhodolite Garnet
11:00 am

KBGU
33.3
‘Til Death
Sob Story3:00 am
‘Til Death
Second Marriage Guy3:30 am
All in the Family
Stephanie and the Crime Wave4:00 am
All in the Family
Barney the Gold Digger4:30 am
Amen
To Catch a Thief5:00 am
Amen
The Widow5:30 am
The Steve Harvey Show
Educating Piggy6:00 am
The Steve Harvey Show
Welcome to Bernie’s6:30 am
Good Times
The Evans Get Involved7:00 am
Sanford and Son
Sgt. Gork7:30 am
Amen
Child’s Play8:00 am
Local Programming The Steve Harvey Show
Here Comes the Judge9:00 am
The Steve Harvey Show
Addicted to Love and Whatnot9:30 am
Good Times
The Gang10:00 am
Sanford and Son
Camping Trip10:30 am
Walker, Texas Ranger
Justice Delayed11:00 am

KBGU
33.4
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Local Programming World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
The Time of Your Life5:30 am
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
Trampoline Day Wasn’t All That Great6:00 am
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
You Should Have Just Walked Away6:30 am
Grace Under Fire
Grace and Sailor Bob7:00 am
Grace Under Fire
Dating Buddies7:30 am
Grace Under Fire
The Ghost and Mrs. Kelly8:00 am
Grace Under Fire
Road to Nowhere8:30 am
Grace Under Fire
Redeeming Jimmy9:00 am
Grace Under Fire
The Show-Me State9:30 am
Night Court
Auntie Maim10:00 am
Night Court
Attack of the Mac Snacks10:30 am
Night Court
Branded11:00 am

KBGU
33.5
Lock & Lock Storage
3:00 am
Vitamix – More Than a Blender
4:00 am
Temp-tations Presentable Kitchen
5:00 am
Lock & Lock Storage
6:00 am
Gourmet Holiday
7:00 am
Temp-tations Presentable Kitchen
10:00 am
Kitchen Unlimited with Carolyn
11:00 am

KBGU
33.6
Local Programming Orphan’s Promise
5:00 am
Global Lane
5:30 am
Prayer Link
6:00 am
Studio 5 Uncut
6:30 am
Local Programming Jerusalem Dateline
7:30 am
700 Club Interactive
8:00 am
Global Lane
8:30 am
Local Programming Christian World News
9:30 am
The 700 Club
10:00 am
Local Programming

KBGU
33.7
Local Programming Zane Grey Theatre
A Time to Live5:00 am
Zane Grey Theatre
Decision at Wilson’s Creek5:30 am
Death Valley Days
Gates Ajar Morgan6:00 am
Death Valley Days
The Grand Duke6:30 am
movie Hangman’s Knot
7:00 am
The Virginian
Hideout9:00 am
The Virginian
Six Graves at Cripple Creek11:00 am

K38HD
38.1
Sleep Solutions featuring South Street Loft
3:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
4:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
5:00 am
Fashion & Accessories Clearance
6:00 am
Fashion & Accessories Clearance
7:00 am
Home Sweet Home featuring Beautyrest Mattresses
8:00 am
Gabor Wigs
9:00 am
Healthy Living featuring FitQuest
10:00 am
Home Sweet Home featuring Beautyrest Mattresses
11:00 am

WODK
45.1
Murdoch Mysteries
Unlucky in Love3:00 am
Cindy Crawford’s Skincare Secrets
4:00 am
Make Room for Daddy
Double Dinner5:00 am
Make Room for Daddy
Danny’s Big Fan5:30 am
Murder, She Wrote
Stage Struck6:00 am
Murder, She Wrote
Night of the Headless Horseman7:00 am
Charlie’s Angels
Little Angels of the Nite8:00 am
The Bionic Woman
Escape to Love9:00 am
The Six Million Dollar Man
The Solid Gold Kidnapping10:00 am
Emergency
Body Language11:00 am

WODK
45.2
CornerStore
3:00 am
CornerStore
3:30 am
CornerStore
4:00 am
CornerStore
4:30 am
CornerStore
5:00 am
CornerStore
5:30 am
CornerStore
6:00 am
CornerStore
6:30 am
CornerStore
7:00 am
CornerStore
7:30 am
CornerStore
8:00 am
CornerStore
8:30 am
CornerStore
9:00 am
CornerStore
9:30 am
CornerStore
10:00 am
CornerStore
10:30 am
CornerStore
11:00 am

WODK
45.4
CornerStore
3:00 am
CornerStore
3:30 am
CornerStore
4:00 am
CornerStore
4:30 am
CornerStore
5:00 am
CornerStore
5:30 am
CornerStore
6:00 am
CornerStore
6:30 am
CornerStore
7:00 am
CornerStore
7:30 am
CornerStore
8:00 am
CornerStore
8:30 am
CornerStore
9:00 am
CornerStore
9:30 am
CornerStore
10:00 am
CornerStore
10:30 am
CornerStore
11:00 am

WODK
45.5
sports Tape Don’t Lie
3:00 am
sports Tape Don’t Lie
3:30 am
Local Programming sports Classic MLB Baseball: 2004: Houston Astros at St. Louis Cardinals
2004: Houston Astros at St. Louis Cardinals7:00 am
sports Strongman Champions League
2017 Canada10:00 am
sports Strongman Champions League
2017 Canada11:00 am

WODK
45.6
sports  Tuff TV Programming
11:00 pm

WODK
45.7
Naturally Beautiful W/ Danny Seo
3:00 am
Medic Therapeutics
4:00 am
Local Programming Naturally Beautiful W/ Danny Seo
6:00 am
Medic Therapeutics
7:00 am
Fashion Talk With Fatima & Kathy
8:00 am
Fashion Talk With Fatima & Kathy
9:00 am
Fashion Talk With Fatima & Kathy
10:00 am
Naturally Beautiful W/ Danny Seo
11:00 am

ION HD
46.1
Local Programming Through the Bible with Les Feldick
5:30 am
The Listener
Desperate Hours6:00 am
The Listener
To Die For7:00 am
The Listener
Eye of the Storm8:00 am
The Listener
Reckoning9:00 am
CSI: Miami
Paint It Black10:00 am
CSI: Miami
No Man’s Land11:00 am

qubo
46.2
Local Programming Jerry and the Raiders
Hair-Em Scare-Em5:00 am
Vivi
Hawaii; Atacama Desert5:30 am
Doki
North to Doki-Land; Runway Runaround6:00 am
Rainbow Ruby
Farm Fun; Tummy Trouble6:30 am
Monkey See, Monkey Do
Swan7:00 am
Monkey See, Monkey Do
Ostrich7:30 am
Mike the Knight
Golden Arrow; Triple Loop8:00 am
Mike the Knight
Mike the Knight and the Bad Weather Box; Mike the Knight and Great Wizard Comet8:30 am
Chirp
Ghost Town9:00 am
Chirp
Foiled Again9:30 am
Harry and His Bucket Full of Dinosaurs
What’s Thunder; Once Upon a Time10:00 am
Harry and His Bucket Full of Dinosaurs
Superheroes Don’t Dance; I Love Strawberries10:30 am
Fishtronaut
The Case of Dr. Green; The Case of the Missing Tooth11:00 am

QVC
46.5
DERMAPORE by DERMAFLASH
3:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
4:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
5:00 am
AM Style with Leah Williams
6:00 am
LOGO by Lori Goldstein
8:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
9:00 am
Zuda – Athleisure
10:00 am
Your Inspo Spot – Daily Deals
11:00 am

HSN
46.6
Sleep Solutions featuring South Street Loft
3:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
4:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
5:00 am
Fashion & Accessories Clearance
6:00 am
Fashion & Accessories Clearance
7:00 am
Home Sweet Home featuring Beautyrest Mattresses
8:00 am
Gabor Wigs
9:00 am
Healthy Living featuring FitQuest
10:00 am
Home Sweet Home featuring Beautyrest Mattresses
11:00 am

WCIX
49.1
Local Programming Recipe TV
04-27-20206:30 am
new Morning Show on WCIA 3
7:00 am
The Mel Robbins Show
Trapped in Trauma and Can’t Move On8:00 am
ES.TV
9:00 am
The King of Queens
Assaulted Nuts9:30 am
The Game
The Jersey Episode Part 210:00 am
The Game
10:30 am
America’s Court With Judge Ross
No Vacation For You!; Bad News Barber11:00 am

WCIAHD
49.2
new  CBS Overnight News
1:30 am
new Up to the Minute
4:00 am
new CBS Weekend News
4:30 am
new The Morning Show
5:00 am
new CBS This Morning
7:00 am
new The 9.00am Morning Show
9:00 am
The Price Is Right
10:00 am
new The Young and the Restless
11:00 am

WCIXDT3
49.3
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Scandal
Any Questions?5:00 am
American Greed
Reed Slatkin6:00 am
American Greed
Boy Band Bandit7:00 am
Crime Watch Daily With Chris Hansen
8:00 am
Corrupt Crimes
Anchorwoman Murder9:00 am
Corrupt Crimes
Murder by Teacup9:30 am
It Takes a Killer
A Treacherous Triangle10:00 am
It Takes a Killer
If the Walls Could Talk10:30 am
It Takes a Killer
A Preference for Poison11:00 am

Laff
49.4
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Local Programming World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
The Time of Your Life5:30 am
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
Trampoline Day Wasn’t All That Great6:00 am
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
You Should Have Just Walked Away6:30 am
Grace Under Fire
Grace and Sailor Bob7:00 am
Grace Under Fire
Dating Buddies7:30 am
Grace Under Fire
The Ghost and Mrs. Kelly8:00 am
Grace Under Fire
Road to Nowhere8:30 am
Grace Under Fire
Redeeming Jimmy9:00 am
Grace Under Fire
The Show-Me State9:30 am
Night Court
Auntie Maim10:00 am
Night Court
Attack of the Mac Snacks10:30 am
Night Court
Branded11:00 am

DAYSTAR
51.1
 Reflections
2:30 am
Reflections
3:30 am
Joseph Prince
4:30 am
Marriage Today
5:00 am
Rod Parsley
5:30 am
Joni Table Talk
6:00 am
TD Jakes
6:30 am
Life Today
7:00 am
Andrew Wommack
7:30 am
Larry & Tiz Huch
8:00 am
Today With Marilyn and Sarah
8:30 am
Kenneth Copeland
9:00 am
Local Programming Sid Roth It’s Supernatural
10:00 am
Enjoying Everyday Life with Joyce Meyer
10:30 am
Ministry Now!
11:00 am


Local Programming Babylon 5
Interludes and Examinations9:00 am
Babylon 5
War Without End10:00 am
Babylon 5
War Without End11:00 am


Local Programming Daytime
8:00 am
Merv Griffin’s Crosswords
9:00 am
The Adventures of Ozzie & Harriet
Halloween Party9:30 am
I Married Joan
10:00 am
The Green Archer
10:30 am
The Lone Ranger
High Heels11:00 am


Local Programming Daytime
8:00 am
Merv Griffin’s Crosswords
9:00 am
The Adventures of Ozzie & Harriet
Halloween Party9:30 am
I Married Joan
10:00 am
The Green Archer
10:30 am
The Lone Ranger
High Heels11:00 am


Local Programming Magnum, P.I.
9:00 am
Magnum, P.I.
10:00 am
Magnum, P.I.
11:00 am


Local Programming Through the Bible with Les Feldick
9:00 am
Transformed by Grace
9:30 am
Zoo Clues
Life at the River10:00 am
Zoo Clues
Amazing Adaptations10:30 am
Zoo Clues
Animals of the World: Africa11:00 am

  Printable TV Guide

America’s leading cord cutting resource now shows TV guide listings for ! Easily watch what is on TV now and tonight in primetime with a TV antenna. In fact, every television series and TV show you see here can be watched absolutely free with a quality DTV antenna. Our TV schedule shows you what is on local broadcast TV over the next 8 hours and beyond. NoCable provides show details and times for every local channel within the Area Channels – Broadcast TV viewing area. We are not affiliated with TVGuide.com.