12:00 am               12:30 am               1:00 am               1:30 am               2:00 am               2:30 am               3:00 am               3:30 am               4:00 am               4:30 am               5:00 am               5:30 am               6:00 am               6:30 am               7:00 am               7:30 am               8:00 am               

AETN1
2.1
Antiques Roadshow
Tucson12:00 am
Lark Rise to Candleford
Season 3, Episode 61:00 am
Doc Martin
Blade on the Feather2:00 am
Endeavour on Masterpiece
Oracle3:00 am
Yoga in Practice
Stand in Your Light5:00 am
Classical Stretch: The Esmonde Technique
Pain Relief: Calf & Knee Strengthening5:30 am
Curious George
Zeros to Donuts; Curious George, Stain Remover6:00 am
Wild Kratts
Back in Creature Time: Tasmanian Tiger Time6:30 am
Hero Elementary
With a Little Push; Track That Pack7:00 am
Molly of Denali
Ice Sculpture; Tale of a Totem7:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Mary Shelley; I Am Harry Houdini8:00 am

AETN2
2.2
Simply Ming
On the Road in California: Monterey12:00 am
Cook’s Country
Regional Italian American Favorites12:30 am
No Passport Required
Los Angeles1:00 am
Flavor of Poland
Warszawa2:00 am
To Dine For With Kate Sullivan
Kevin Kwan, Author of Crazy Rich Asian2:30 am
This Old House
Westerly: Return to Paradise3:00 am
Ask This Old House
Women’s Repair Class, Garden3:30 am
Rick Steves’ Europe
Naples and Pompeii4:00 am
The Best of The Joy of Painting
Mountain Hide-Away4:30 am
J Schwanke’s Life in Bloom
The Garden, Contained5:00 am
A Growing Passion
5:30 am
Quilting Arts
Yin and Yang6:00 am
Landscapes Through Time With David Dunlop
Honfleur: ‘Turner: The Harbor of Dieppe’6:30 am
A Craftsman’s Legacy
The Blacksmith7:00 am
Woodsmith Shop
Miterless Picture Frames7:30 am
Ciao Italia
Salads from Guy’s Garden8:00 am

AETN3
2.3
Let’s Go Luna!
The Mystery of the Mask / Movie Monday12:00 am
Nature Cat
The Great Grasshopper Race; Fall for Hal12:30 am
Wild Kratts
The Other Martins1:00 am
Wild Kratts
In Search of the Easter Bunny1:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Kate Warne; I am Sir Arthur Conan Doyle2:00 am
Molly of Denali
Rocky Rescue / Canoe Journey2:30 am
Hero Elementary
Turtle Beach; Shine a Light on Me3:00 am
Odd Squad
The O Team; Show Me the Money3:30 am
Arthur
Arthur Makes a Movie; Go to Your Room, D.W.4:00 am
WordGirl
Chuck With a Sidekick of Brent; Yarn-4-Gold4:30 am
Splash and Bubbles
One Big Ocean: Parts 3 and 45:00 am
Clifford the Big Red Dog
Fan Mail; Hooray for Cleo5:30 am
Peg + Cat
The George Washington Problem; The High Noon Problem6:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Peter’s Blues; Pink Raspberry6:30 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
The Tiger Family Grows; Daniel Learns About Being a Big Brother7:00 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
Calm at the Restaurant; Calm in Class7:30 am
new Sesame Street
Elmo the Engineer8:00 am

AETN4
2.4
Life From Above
Colorful Planet12:00 am
Beyond the Canvas
Episode 21:00 am
Stories From the Stage
Sounds Like Summer1:30 am
PBS NewsHour
2:00 am
Amanpour and Company
3:00 am
movie Shanghai 1937: Where World War II Began
4:00 am
BBC World News
5:00 am
Local Programming Four Seasons in Japan
6:30 am
Life From Above
Moving Planet7:00 am
Life From Above
Colorful Planet8:00 am

KARKHD
4.1
 Late Night With Seth Meyers
11:36 pm
A Little Late With Lilly Singh
12:36 am
Today with Hoda & Jenna
1:06 am
new Early Today
2:00 am
new Early Today
2:30 am
new ET Entertainment Tonight
3:00 am
new Early Today
3:30 am
new KARK 4 Today
4:00 am
new KARK 4 News Today @ 5
5:00 am
new KARK 4 News Today @ 6
6:00 am
new Today
7:00 am

LAFF
4.2
According to Jim
The Hunters12:00 am
According to Jim
Poking the Bear12:30 am
3rd Rock from the Sun
This Little Dick Goes to Market1:00 am
3rd Rock from the Sun
Youth Is Wasted on the Dick1:30 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Local Programming World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
The Ties That Bind5:30 am
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
Collateral Damage6:00 am
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
Recreational Activities6:30 am
Grace Under Fire
Fire Music7:00 am
Grace Under Fire
Grace Tests Out7:30 am
Grace Under Fire
A Holly Jolly Christmas8:00 am

GRIT
4.3
movie  One-Eyed Jacks
10:00 pm
movie Sagebrush Trail
1:30 am
Local Programming Zane Grey Theatre
Black Is for Grief5:00 am
Zane Grey Theatre
Badge of Honor5:30 am
Death Valley Days
Sam Kee and Uncle Sam6:00 am
Death Valley Days
One in a Hundred6:30 am
movie Fort Worth
7:00 am

AETN1
6.1
Antiques Roadshow
Tucson12:00 am
Lark Rise to Candleford
Season 3, Episode 61:00 am
Doc Martin
Blade on the Feather2:00 am
Endeavour on Masterpiece
Oracle3:00 am
Yoga in Practice
Stand in Your Light5:00 am
Classical Stretch: The Esmonde Technique
Pain Relief: Calf & Knee Strengthening5:30 am
Curious George
Zeros to Donuts; Curious George, Stain Remover6:00 am
Wild Kratts
Back in Creature Time: Tasmanian Tiger Time6:30 am
Hero Elementary
With a Little Push; Track That Pack7:00 am
Molly of Denali
Ice Sculpture; Tale of a Totem7:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Mary Shelley; I Am Harry Houdini8:00 am

AETN2
6.2
Simply Ming
On the Road in California: Monterey12:00 am
Cook’s Country
Regional Italian American Favorites12:30 am
No Passport Required
Los Angeles1:00 am
Flavor of Poland
Warszawa2:00 am
To Dine For With Kate Sullivan
Kevin Kwan, Author of Crazy Rich Asian2:30 am
This Old House
Westerly: Return to Paradise3:00 am
Ask This Old House
Women’s Repair Class, Garden3:30 am
Rick Steves’ Europe
Naples and Pompeii4:00 am
The Best of The Joy of Painting
Mountain Hide-Away4:30 am
J Schwanke’s Life in Bloom
The Garden, Contained5:00 am
A Growing Passion
5:30 am
Quilting Arts
Yin and Yang6:00 am
Landscapes Through Time With David Dunlop
Honfleur: ‘Turner: The Harbor of Dieppe’6:30 am
A Craftsman’s Legacy
The Blacksmith7:00 am
Woodsmith Shop
Miterless Picture Frames7:30 am
Ciao Italia
Salads from Guy’s Garden8:00 am

AETN3
6.3
Let’s Go Luna!
The Mystery of the Mask / Movie Monday12:00 am
Nature Cat
The Great Grasshopper Race; Fall for Hal12:30 am
Wild Kratts
The Other Martins1:00 am
Wild Kratts
In Search of the Easter Bunny1:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Kate Warne; I am Sir Arthur Conan Doyle2:00 am
Molly of Denali
Rocky Rescue / Canoe Journey2:30 am
Hero Elementary
Turtle Beach; Shine a Light on Me3:00 am
Odd Squad
The O Team; Show Me the Money3:30 am
Arthur
Arthur Makes a Movie; Go to Your Room, D.W.4:00 am
WordGirl
Chuck With a Sidekick of Brent; Yarn-4-Gold4:30 am
Splash and Bubbles
One Big Ocean: Parts 3 and 45:00 am
Clifford the Big Red Dog
Fan Mail; Hooray for Cleo5:30 am
Peg + Cat
The George Washington Problem; The High Noon Problem6:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Peter’s Blues; Pink Raspberry6:30 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
The Tiger Family Grows; Daniel Learns About Being a Big Brother7:00 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
Calm at the Restaurant; Calm in Class7:30 am
new Sesame Street
Elmo the Engineer8:00 am

AETN4
6.4
Life From Above
Colorful Planet12:00 am
Beyond the Canvas
Episode 21:00 am
Stories From the Stage
Sounds Like Summer1:30 am
PBS NewsHour
2:00 am
Amanpour and Company
3:00 am
movie Shanghai 1937: Where World War II Began
4:00 am
BBC World News
5:00 am
Local Programming Four Seasons in Japan
6:30 am
Life From Above
Moving Planet7:00 am
Life From Above
Colorful Planet8:00 am

KATVH
7.1
Local Programming Modern Family
The Big Guns1:35 am
Local Programming new World News Now
2:35 am
new America This Morning
4:00 am
new Daybreak 4:30
4:30 am
new Daybreak – Early
5:00 am
new Daybreak
6:00 am
new Good Morning America
7:00 am

COMET
7.2
Babylon 5
In the Kingdom of the Blind12:00 am
Babylon 5
A Tragedy of Telepaths1:00 am
Babylon 5
Phoenix Rising2:00 am
Local Programming

CHARGE
7.3
Walker, Texas Ranger
12:00 am
Walker, Texas Ranger
1:00 am
Walker, Texas Ranger
2:00 am
Local Programming

TBDTV
7.4
Pranks Network After Dark
12:00 am
Pranks Network After Dark
12:30 am
Dust
1:00 am
FBE: People vs. Food
2:00 am
FBE: People vs. Food
3:00 am
FBE: Try Again
3:30 am
FBE: React
4:00 am
FBE: React
4:30 am
A Bra So Supporting & Flattering, Yet So Comfortable
5:00 am
Local Programming Total Gym; the most effective way to stay your best, without leaving home!
6:00 am
Local Programming Medicare Plans with Dental Coverage
7:00 am
Local Programming movie Gameplay: The Story of the Videogame Revolution
8:00 am

KAITHD
8.1
Local Programming new World News Now
1:07 am
new America This Morning
4:00 am
new Good Morning Region 8 @ 4:30AM
4:30 am
new Good Morning Region 8 at 5AM
5:00 am
new Good Morning Region 8 at 6AM
6:00 am
new Good Morning America
7:00 am

KAIT2
8.2
 Late Night With Seth Meyers
11:37 pm
A Little Late With Lilly Singh
12:37 am
Today with Hoda & Jenna
1:07 am
new Early Today
2:01 am
new Early Today
2:31 am
new Early Today
3:00 am
Local Programming new Early Today
4:00 am
new Good Morning Region 8 @ 4:30AM
4:30 am
new Good Morning Region 8 at 5AM
5:00 am
new Good Morning Region 8 at 6AM
6:00 am
new Today
7:00 am

KAIT3HD
8.3
sports SSN Sports Pure Outdoor
12:00 am
Cops
Odd Arrests #212:30 am
Local Programming Judge Jerry
01-15-20206:00 am
Judge Jerry
01-16-20206:30 am
Maury
7:00 am
The Steve Wilkos Show
Here’s Your Chance, Prove You’re Innocent8:00 am

AETN1
9.1
Antiques Roadshow
Tucson12:00 am
Lark Rise to Candleford
Season 3, Episode 61:00 am
Doc Martin
Blade on the Feather2:00 am
Endeavour on Masterpiece
Oracle3:00 am
Yoga in Practice
Stand in Your Light5:00 am
Classical Stretch: The Esmonde Technique
Pain Relief: Calf & Knee Strengthening5:30 am
Curious George
Zeros to Donuts; Curious George, Stain Remover6:00 am
Wild Kratts
Back in Creature Time: Tasmanian Tiger Time6:30 am
Hero Elementary
With a Little Push; Track That Pack7:00 am
Molly of Denali
Ice Sculpture; Tale of a Totem7:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Mary Shelley; I Am Harry Houdini8:00 am

AETN2
9.2
Simply Ming
On the Road in California: Monterey12:00 am
Cook’s Country
Regional Italian American Favorites12:30 am
No Passport Required
Los Angeles1:00 am
Flavor of Poland
Warszawa2:00 am
To Dine For With Kate Sullivan
Kevin Kwan, Author of Crazy Rich Asian2:30 am
This Old House
Westerly: Return to Paradise3:00 am
Ask This Old House
Women’s Repair Class, Garden3:30 am
Rick Steves’ Europe
Naples and Pompeii4:00 am
The Best of The Joy of Painting
Mountain Hide-Away4:30 am
J Schwanke’s Life in Bloom
The Garden, Contained5:00 am
A Growing Passion
5:30 am
Quilting Arts
Yin and Yang6:00 am
Landscapes Through Time With David Dunlop
Honfleur: ‘Turner: The Harbor of Dieppe’6:30 am
A Craftsman’s Legacy
The Blacksmith7:00 am
Woodsmith Shop
Miterless Picture Frames7:30 am
Ciao Italia
Salads from Guy’s Garden8:00 am

AETN3
9.3
Let’s Go Luna!
The Mystery of the Mask / Movie Monday12:00 am
Nature Cat
The Great Grasshopper Race; Fall for Hal12:30 am
Wild Kratts
The Other Martins1:00 am
Wild Kratts
In Search of the Easter Bunny1:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Kate Warne; I am Sir Arthur Conan Doyle2:00 am
Molly of Denali
Rocky Rescue / Canoe Journey2:30 am
Hero Elementary
Turtle Beach; Shine a Light on Me3:00 am
Odd Squad
The O Team; Show Me the Money3:30 am
Arthur
Arthur Makes a Movie; Go to Your Room, D.W.4:00 am
WordGirl
Chuck With a Sidekick of Brent; Yarn-4-Gold4:30 am
Splash and Bubbles
One Big Ocean: Parts 3 and 45:00 am
Clifford the Big Red Dog
Fan Mail; Hooray for Cleo5:30 am
Peg + Cat
The George Washington Problem; The High Noon Problem6:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Peter’s Blues; Pink Raspberry6:30 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
The Tiger Family Grows; Daniel Learns About Being a Big Brother7:00 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
Calm at the Restaurant; Calm in Class7:30 am
new Sesame Street
Elmo the Engineer8:00 am

AETN4
9.4
Life From Above
Colorful Planet12:00 am
Beyond the Canvas
Episode 21:00 am
Stories From the Stage
Sounds Like Summer1:30 am
PBS NewsHour
2:00 am
Amanpour and Company
3:00 am
movie Shanghai 1937: Where World War II Began
4:00 am
BBC World News
5:00 am
Local Programming Four Seasons in Japan
6:30 am
Life From Above
Moving Planet7:00 am
Life From Above
Colorful Planet8:00 am

KTVED
10.1
 Late Night With Seth Meyers
11:36 pm
A Little Late With Lilly Singh
12:36 am
Today with Hoda & Jenna
1:06 am
new Early Today
2:00 am
new Early Today
2:30 am
new Early Today
3:00 am
new ET Entertainment Tonight
3:30 am
Shepherd’s Chapel
4:00 am
new NBC10 Today
5:00 am
new Today
7:00 am

KTVEW
10.2
Two and a Half Men
12:00 am
2 Broke Girls
And the Basketball Jones12:30 am
Impractical Jokers
Scarytales1:00 am
Mom
Sticky Hands and a Walk on the Wild Side1:30 am
Mike & Molly
2:00 am
Forensic Files
Tooth or Consequences2:30 am
new TMZ
3:00 am
The Game
3:30 am
Chicago P.D.
Home4:00 am
Judge Mathis
05-14-20205:00 am
Personal Injury Court
Darling v Freemont6:00 am
Andrew Wommack
6:30 am
new Fox 14 Your Morning News
7:00 am

KTVE
10.3
According to Jim
The Hunters12:00 am
According to Jim
Poking the Bear12:30 am
3rd Rock from the Sun
This Little Dick Goes to Market1:00 am
3rd Rock from the Sun
Youth Is Wasted on the Dick1:30 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Local Programming World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
The Ties That Bind5:30 am
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
Collateral Damage6:00 am
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
Recreational Activities6:30 am
Grace Under Fire
Fire Music7:00 am
Grace Under Fire
Grace Tests Out7:30 am
Grace Under Fire
A Holly Jolly Christmas8:00 am

KTVE
10.4
Crime Watch Daily With Chris Hansen
12:00 am
Unsolved Mysteries
1:00 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Scandal
White Hat’s Back On5:00 am
American Greed
The Body Snatcher6:00 am
American Greed
Suicide Is Painless7:00 am
Crime Watch Daily With Chris Hansen
8:00 am

KTHVHD
11.1
 The Late Late Show With James Corden
11:37 pm
Daily Blast Live
12:37 am
Local Programming new Access Hollywood
1:37 am
new CBS Overnight News
2:07 am
CBS Evening News With Norah O’Donnell
4:00 am
new Wake Up Central
4:30 am
new Wake Up Central
5:00 am
new Wake Up Central
6:00 am
new CBS This Morning
7:00 am

ANTTV
11.2
 Court TV Live
10:00 pm
Court TV Live
1:00 am
new The FBI Files
Brothers Betrayed4:00 am
new The FBI Files
The Price of Greed5:00 am
new The FBI Files
Caught in the Act6:00 am
new Corrupt Crimes
A Rogue Trader7:00 am
new Corrupt Crimes
The Killer Imposter7:30 am
Court TV Live
8:00 am

JN
11.3
I Killed My BFF
12:00 am
I Killed My BFF
1:00 am
Local Programming The Real NCIS
4:00 am
Rescue 911
5:00 am
Rescue 911
5:30 am
The Investigators
6:00 am
Dog the Bounty Hunter
7:00 am
Dog the Bounty Hunter
7:30 am
Body of Evidence
8:00 am

QUEST
11.4
Auction Kings
12:00 am
Auction Kings
12:30 am
Unsolved History
1:00 am
Modern Marvels
2:00 am
Modern Marvels
3:00 am
Local Programming Most Daring
5:00 am
IRT Deadliest Roads
6:00 am
American Loggers
7:00 am
Auction Kings
8:00 am

KQPS-LD
14.1
 100 días para enamorarnos
11:30 pm
Caso cerrado
12:30 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
12 Corazones
2:30 am
Noticias Telemundo: Edición especial
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Suelta la sopa
5:00 am
new Un nuevo día
6:00 am

KQPS-LD2
14.2
 Local Programming
11:00 pm

FOX16HD
16.1
2 Broke Girls
And the Basketball Jones12:00 am
2 Broke Girls
And the Pastry Porn12:30 am
new TMZ
1:00 am
Pawn Stars
1:30 am
new TMZ Live
2:00 am
Chicago P.D.
A Little Devil Complex3:00 am
Comics Unleashed With Byron Allen
04-28-20204:00 am
Local Programming AgDay
6:00 am
Business First
6:30 am
new Good Day Arkansas
7:00 am

KLRT2
16.2
Crime Watch Daily With Chris Hansen
12:00 am
Unsolved Mysteries
1:00 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Scandal
White Hat’s Back On5:00 am
American Greed
The Body Snatcher6:00 am
American Greed
Suicide Is Painless7:00 am
Crime Watch Daily With Chris Hansen
8:00 am

CW HD
16.3
True Crime Files
12:00 am
Sheriffs…El Dorado County
1:00 am
Forensic Files
Dressed to Kill1:30 am
Cheaters
2:00 am
Extra
2:30 am
new Dish Nation
Episode 2463:00 am
Local Programming Justice With Judge Mablean
Blink Don’t Blink5:00 am
Couples Court
Scott v Bisnauth5:30 am
Shepherd’s Chapel
6:00 am
Local Programming Caught in Providence
11-19-20188:00 am

KTVV-LD
18.1
TBA
12:00 am

LIGHT
18.2
movie  TBA
10:00 pm
Flipper
1:30 am
Flipper
2:00 am
Flipper
2:30 am
The Patty Duke Show
3:00 am
The Patty Duke Show
3:30 am
Local Programming Flipper
7:00 am
Green Acres
8:00 am

THISTV
18.3
movie  Chato’s Land
11:30 pm
movie Assassination
1:30 am
Green Acres
Parity Begins at Home3:30 am
Local Programming In the Heat of the Night
Singing the Blues8:00 am

KTVV-LD4
18.4
Miz Mooz Shoes
12:00 am
Dr. Denese SkinScience
1:00 am
Denim & Co.
2:00 am
Denim & Co.
3:00 am
Denim & Co.
4:00 am
Denim & Co.
5:00 am
LOGO by Lori Goldstein
6:00 am
Mary’s Closet
7:00 am
Denim & Co.
8:00 am

KTVV-LD5
18.5
PM Style with Shawn Killinger Clearance
12:00 am
WEN by Chaz Dean—Hair & Body Care
2:00 am
Homeworx by Harry Slatkin-Candles & Home Fragrance
3:00 am
Christmas Shoppe
4:00 am
WEN by Chaz Dean—Hair & Body Care
5:00 am
TBA
6:00 am
TBA
7:00 am
WEN by Chaz Dean—Hair & Body Care
8:00 am

TCN
18.6
 Video Jukebox
11:00 pm
Local Programming TCN Mornings
6:00 am

KTVV-LD7
18.7
Under $20 Jewelry
12:00 am
Under $20 Jewelry
1:00 am
Under $20 Jewelry
2:00 am
Under $20 Jewelry
3:00 am
Under $20 Jewelry
4:00 am
Under $20 Jewelry
5:00 am
Under $20 Jewelry
6:00 am
Under $20 Jewelry
7:00 am
Under $20 Jewelry
8:00 am

KTVV-LD8
18.8
TBA
12:00 am

KMYA-CA
20
The Alfred Hitchcock Hour
The Second Verdict12:00 am
Mannix
Walk a Double Line1:00 am
Cannon
The Quasar Kill2:00 am
Barnaby Jones
Fatal Witness3:00 am
Highway Patrol
The Seventh Green4:00 am
Dragnet
The Missing Realtor4:30 am
Dragnet
The Big Dog5:00 am
I Love Lucy
Off to Florida5:30 am
The Beverly Hillbillies
Clampetts in Court6:00 am
My Three Sons
Par for the Course6:30 am
Leave It to Beaver
Wally’s Girl Trouble7:00 am
Leave It to Beaver
Beaver’s Short Pants7:30 am
Perry Mason
The Case of the Calendar Girl8:00 am

KLRAHD
20.1
new Inocente de ti
12:00 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
Vecinos
2:00 am
Familia P. Luche
2:30 am
El gordo y la flaca
3:00 am
Nosotros los guapos
4:00 am
Noticiero Univisión: Edición nocturna
4:35 am
Como dice el dicho
5:00 am
new Despierta América
6:00 am

QVC
20.2
Miz Mooz Shoes
12:00 am
Dr. Denese SkinScience
1:00 am
Denim & Co.
2:00 am
Denim & Co.
3:00 am
Denim & Co.
4:00 am
Denim & Co.
5:00 am
LOGO by Lori Goldstein
6:00 am
Mary’s Closet
7:00 am
Denim & Co.
8:00 am

KLRA
20.3
 Moonlight Madness
11:00 pm
new Affordable Jewelry Luxuries
1:00 am
new Affordable Jewelry Luxuries
3:00 am
new Jewelry Under $100
5:00 am
new Sparkle in Silver Jewelry
7:00 am

SSNTV
20.4
movie  Movie
11:00 pm
Local Programming The Tech Show
6:30 am
Gospel Rush
7:00 am
Great Gospel Morning
8:00 am

VTN
25.1
Joyce Meyer – Enjoying Everyday Life
12:00 am
John Hagee Ministries
12:30 am
The Coming Apocalypse with Dr. Paul Begley
1:00 am
A Faith Walk With Chas & Joni Stevenson
1:30 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
2:00 am
The Gospel Truth
3:00 am
Lawson Perdue
3:30 am
Joseph Prince
4:00 am
Today with Dr. Dwain Miller
4:30 am
Through the Bible with Les Feldick
5:00 am
Rick Renner
5:30 am
The Gospel Truth
6:00 am
Joyce Meyer – Enjoying Everyday Life
6:30 am
Arkansas Alive with Pastor Happy Caldwell
7:00 am
Life Today
7:30 am
Kenneth Copeland
8:00 am

KVTHDT
26.1
Joyce Meyer – Enjoying Everyday Life
12:00 am
John Hagee Ministries
12:30 am
The Coming Apocalypse with Dr. Paul Begley
1:00 am
A Faith Walk With Chas & Joni Stevenson
1:30 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
2:00 am
The Gospel Truth
3:00 am
Lawson Perdue
3:30 am
Joseph Prince
4:00 am
Today with Dr. Dwain Miller
4:30 am
Through the Bible with Les Feldick
5:00 am
Rick Renner
5:30 am
The Gospel Truth
6:00 am
Joyce Meyer – Enjoying Everyday Life
6:30 am
Arkansas Alive with Pastor Happy Caldwell
7:00 am
Life Today
7:30 am
Kenneth Copeland
8:00 am

K27JP-D
27.1
Local Programming
12:00 am

K27JP-D2
27.2
Revelation Speaks Peace
12:00 am
Eleventh Hour Evidence
1:00 am
Life Discovery Series
2:00 am
3ABN on the Road
3:00 am
3ABN Homecoming
4:00 am
Breath of Life “Walter Pearson”
5:00 am
Breath of Life “Walter Pearson”
5:30 am
His Harvest Is Ready
6:00 am
Thunder in the Holy Land
7:00 am
It Is Written
7:30 am
Remodeling Your Life
8:00 am

K27JP-D3
27.3
 Chew’s Challenge
11:30 pm
SISS
12:30 am
The New Journey
1:00 am
Multitude of Counselors
1:30 am
Take it to the Bank
2:00 am
Magnify Him
2:30 am
Taste of Paradise
3:00 am
Pathway of Hope
3:30 am
Action 4 Life
4:00 am
Breath of Life
4:30 am
Abundant Living
5:00 am
Engage
5:30 am
Battles of Faith
6:00 am
Chew’s Challenge
6:30 am
Behold the Lamb Presents
7:00 am
Urban Report
8:00 am

K27JP-D4
27.4
Hay Esperanza
12:00 am
Seguridad Nacional
1:00 am
Profecías Maravilhosas
2:00 am
Local Programming 3ABN Visita
4:00 am
Diálogo Abierto
4:30 am
Mejor cada día
5:00 am
Local Programming Buenos días Señor Jesús
6:00 am
Cuerpo y Espíritu
6:30 am
Amiguitos de Jesús
7:00 am
Escrito está
7:30 am
new 3 ABN en vivo hoy
8:00 am

TELMUN
30.1
 100 días para enamorarnos
11:30 pm
Caso cerrado
12:30 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
12 Corazones
2:30 am
Noticias Telemundo: Edición especial
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Suelta la sopa
5:00 am
new Un nuevo día
6:00 am

HSN
30.2
Anna Griffin Elegant Paper Crafting
12:00 am
Create It Yourself featuring Cricut
1:00 am
Anna Griffin Elegant Paper Crafting
2:00 am
Create It Yourself featuring Cricut
3:00 am
Anna Griffin Elegant Paper Crafting
4:00 am
Create It Yourself featuring Cricut
5:00 am
Snap it & Scrap It
6:00 am
Crafter’s Companion
7:00 am
Create It Yourself featuring Cricut
8:00 am

STAD
30.3
sports Stadium Extra
12:00 am
sports Stadium Extra
12:30 am
sports Stadium NFL Draft Special
1:00 am
sports Stadium NFL Draft Special
1:30 am
sports Ring of Honor Wrestling
2:00 am
Local Programming sports Classic MLB Baseball: 2005: Braves vs. Astros
2005: Braves vs. Astros7:00 am

BUZZR
30.4
Match Game Hollywood Squares Hour
12:00 am
Classic Concentration
1:00 am
Classic Concentration
1:30 am
Family Feud
2:00 am
Family Feud
2:30 am
Match Game
3:00 am
Match Game
3:30 am
Match Game
4:00 am
Match Game
4:30 am
Paid Program
5:00 am
Paid Program
5:30 am
Paid Program
6:00 am
Paid Program
6:30 am
To Tell the Truth
7:00 am
What’s My Line?
7:30 am
Sale of the Century
8:00 am

DAYSTAR
36
Ministry Now!
12:00 am
Joni Table Talk
1:00 am
Reflections
1:30 am
Sid Roth It’s Supernatural
2:00 am
Reflections
2:30 am
Reflections
3:30 am
Joseph Prince
4:30 am
Marriage Today
5:00 am
Rod Parsley
5:30 am
Joni Table Talk
6:00 am
TD Jakes
6:30 am
Life Today
7:00 am
Andrew Wommack
7:30 am
Sid Roth It’s Supernatural
8:00 am

KKAPDT
36.1
Ministry Now!
12:00 am
Joni Table Talk
1:00 am
Reflections
1:30 am
Sid Roth It’s Supernatural
2:00 am
Reflections
2:30 am
Reflections
3:30 am
Joseph Prince
4:30 am
Marriage Today
5:00 am
Rod Parsley
5:30 am
Joni Table Talk
6:00 am
TD Jakes
6:30 am
Life Today
7:00 am
Andrew Wommack
7:30 am
Sid Roth It’s Supernatural
8:00 am

CW HD
38.1
True Crime Files
12:00 am
Sheriffs…El Dorado County
1:00 am
Forensic Files
Dressed to Kill1:30 am
Cheaters
2:00 am
Extra
2:30 am
new Dish Nation
Episode 2463:00 am
Local Programming Justice With Judge Mablean
Blink Don’t Blink5:00 am
Couples Court
Scott v Bisnauth5:30 am
Shepherd’s Chapel
6:00 am
Local Programming Caught in Providence
11-19-20188:00 am

KARZD
42.1
Bob’s Burgers
Boywatch12:00 am
Bob’s Burgers
As I Walk Through the Alley of the Shadow of Ramps12:30 am
Impractical Jokers
Scarytales1:00 am
Impractical Jokers
Pantsing with the Stars1:30 am
Local Programming new Access Daily
8:00 am

KARZ2
42.2
movie  Pawn
11:30 pm
The Game
Stay Fierce, Malik1:30 am
Without a Trace
The Calm Before2:00 am
Scandal
The Miseducation of Susan Ross3:00 am
The Wendy Williams Show
Adam Pally4:00 am
The Real
AKON (Akonda)5:00 am
Judge Faith
Good Deed Gone Wrong; Busted Basement6:00 am
Judge Faith
Sign In, Sign Out; Temps and T-Boned6:30 am
Judge Faith
Lovers Loan7:00 am
Judge Faith
Up, Up and No Pay7:30 am
Judge Joe Brown
8:00 am

ION
42.3
CSI: Miami
Bang, Bang, Your Debt12:00 am
The Listener
The Bank Job1:00 am
Local Programming Inspiration Today Camp Meeting
4:00 am
Local Programming Through the Bible with Les Feldick
5:30 am
Law & Order: Criminal Intent
Faithfully6:00 am
Law & Order: Criminal Intent
Astoria Helen7:00 am
Law & Order: Criminal Intent
Folie a Deux8:00 am

MeTV
49.1
The Alfred Hitchcock Hour
The Second Verdict12:00 am
Mannix
Walk a Double Line1:00 am
Cannon
The Quasar Kill2:00 am
Barnaby Jones
Fatal Witness3:00 am
Highway Patrol
The Seventh Green4:00 am
Dragnet
The Missing Realtor4:30 am
Dragnet
The Big Dog5:00 am
I Love Lucy
Off to Florida5:30 am
The Beverly Hillbillies
Clampetts in Court6:00 am
My Three Sons
Par for the Course6:30 am
Leave It to Beaver
Wally’s Girl Trouble7:00 am
Leave It to Beaver
Beaver’s Short Pants7:30 am
Perry Mason
The Case of the Calendar Girl8:00 am

COZI
49.2
Will & Grace
Von Trapped12:00 am
Will & Grace
Bathroom Humor12:30 am
Will & Grace
Forbidden Fruit1:00 am
Will & Grace
Cop to It1:30 am
The Nanny
Here Comes the Brood2:00 am
The Nanny
The Butler, the Husband, the Wife and Her Mother2:30 am
Here’s Lucy
Lucy Is a Bird Sitter3:00 am
Here’s Lucy
Lucy and Chuck Connors Have a Surprise Slumber Party3:30 am
Cindy Crawford’s Skincare Secrets
4:00 am
Make Room for Daddy
Surprise Party5:00 am
Make Room for Daddy
Gina for President5:30 am
Murder, She Wrote
Corpse Flew First Class6:00 am
Murder, She Wrote
Crossed Up7:00 am
Charlie’s Angels
The Jade Trap8:00 am

KMYA3
49.3
NYPD Blue
12:00 am
NYPD Blue
1:00 am
NYPD Blue
2:00 am
NYPD Blue
3:00 am
Cheyenne
4:00 am
Maverick
5:00 am
Wanted: Dead or Alive
6:00 am
Wanted: Dead or Alive
6:30 am
Have Gun, Will Travel
7:00 am
Have Gun, Will Travel
7:30 am
Rawhide
8:00 am

KMYA4
49.4
Profiler
12:00 am
The Division
1:00 am
Family Law
2:00 am
Sue Thomas: F.B.Eye
3:00 am
Joan of Arcadia
4:00 am
Dr. Quinn, Medicine Woman
5:00 am
Dr. Quinn, Medicine Woman
6:00 am
Local Programming

KTSS
50
CSI: Miami
Bang, Bang, Your Debt12:00 am
The Listener
The Bank Job1:00 am
Local Programming Inspiration Today Camp Meeting
4:00 am
Local Programming Through the Bible with Les Feldick
5:30 am
Video Classifieds
6:00 am
Providence Baptist Church
6:30 am
Video Classifieds
7:00 am

KLRA
58
new Inocente de ti
12:00 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
Vecinos
2:00 am
Familia P. Luche
2:30 am
El gordo y la flaca
3:00 am
Nosotros los guapos
4:00 am
Noticiero Univisión: Edición nocturna
4:35 am
Como dice el dicho
5:00 am
new Despierta América
6:00 am

  Printable TV Guide

America’s leading cord cutting resource now shows TV guide listings for ! Easily watch what is on TV now and tonight in primetime with a TV antenna. In fact, every television series and TV show you see here can be watched absolutely free with a quality DTV antenna. Our TV schedule shows you what is on local broadcast TV over the next 8 hours and beyond. NoCable provides show details and times for every local channel within the Area Channels – Broadcast TV viewing area. We are not affiliated with TVGuide.com.