Antenna TV Guide Schedule

Russellville, AR 72801  

Change Date (now)   Register to Customize

                              9:30 am               10:00 am               10:30 am               11:00 am               11:30 am               12:00 pm               12:30 pm               1:00 pm               1:30 pm               2:00 pm               2:30 pm               3:00 pm               3:30 pm               4:00 pm               4:30 pm               5:00 pm               5:30 pm               

AETN1
2.1
Paint This With Jerry Yarnell
9:30 am
Painting and Travel With Roger & Sarah Bansemer
10:00 am
Growing a Greener World
10:30 am
P. Allen Smith's Garden Home
11:00 am
  new   Garden Smart
03-30-202011:30 am
The Woodwright's Shop
12:00 pm
  movie   TBA
12:30 pm
Cooking on the Wildside
2:30 pm
Nick Stellino: Storyteller in the Kitchen
3:00 pm
Food Over 50
3:30 pm
Christopher Kimball's Milk Street Television
4:00 pm
America's Test Kitchen
4:30 pm
Local Programming Firing Line With Margaret Hoover
5:30 pm

AETN2
2.2
America's Test Kitchen
Sous Vide for Everybody9:30 am
America's Test Kitchen
Brunch Favorites10:00 am
America's Test Kitchen
Vibrant Mediterranean Cooking10:30 am
America's Test Kitchen
Mexican Fare11:00 am
America's Test Kitchen
All Chocolate, All the Time11:30 am
America's Test Kitchen
Mediterranean Sweets12:00 pm
America's Test Kitchen
Vegan for Everyone12:30 pm
America's Test Kitchen
Brunch at Home1:00 pm
America's Test Kitchen
Grilled Steak and Fruit Tart1:30 pm
This Old House
Westerly; Seaside Transformation2:00 pm
Ask This Old House
2:30 pm
Cook's Country
Pub-Style Seafood3:00 pm
Lidia's Kitchen
A Seaside Buffet3:30 pm
  movie   Real Rail Adventures: Switzerland
4:00 pm
Rick Steves' Europe
Budapest: The Best of Hungary5:00 pm
100 Days, Drinks, Dishes & Destinations
Vienna, Austria5:30 pm

AETN3
2.3
Esme & Roy
Ooga, Party of Six & How Hugo Got His Toots Back9:30 am
Super WHY!
The Beach Day Mystery10:00 am
Daniel Tiger's Neighborhood
Daniel Is Jealous; Jealousy at the Treehouse10:30 am
Daniel Tiger's Neighborhood
Daniel Goes to Sleep; Prince Wednesday Sleeps Over11:00 am
Dinosaur Train
Underwater Race; Buddy Wants to Fly11:30 am
Dinosaur Train
King and Crystal Play Red Rock; Nick of Time12:00 pm
Pinkalicious & Peterrific
Aqualicious; Sing in the Spring12:30 pm
Let's Go Luna!
Lost and Found; Time of Goodbye1:00 pm
Nature Cat
Breezy Rider; Swamp Thing1:30 pm
Arthur
Arthur Loses His Marbles; Friday the 13th2:00 pm
Arthur
When Carl Met George; D.W. Swims With the Fishes2:30 pm
Odd Squad
Train of Thoughts; Overdue!3:00 pm
Odd Squad
Trading Places; Bad Lemonade3:30 pm
Molly of Denali
Operation Sleepover; Beneath the Surface4:00 pm
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Mary Shelley; I Am Harry Houdini4:30 pm
Wild Kratts
Voyage of the Butterflier XT5:00 pm
Wild Kratts
Aardvark Town5:30 pm

AETN4
2.4
 Inheritance
8:00 am
Consuelo Mack Wealthtrack
10:00 am
Second Opinion
Addiction & Recovery10:30 am
  movie   Mankiller
11:00 am
  movie   Massacre River: The Woman Without a Country
12:00 pm
American Experience
The Polio Crusade1:00 pm
Inheritance
2:00 pm
To the Contrary With Bonnie Erbé
4:00 pm
Washington Week
4:30 pm
  new   Focus on Europe
5:00 pm
Airplay: The Rise and Fall of Rock Radio 
5:30 pm

KARKHD
4.1
  new   TBA
9:30 am
TBA
10:00 am
TBA
10:30 am
Local Programming TBA
12:00 pm
TBA
2:30 pm
Local Programming   new   NBC Nightly News With Lester Holt
5:30 pm

LAFF
4.2
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown
Ice Ice Baby9:30 am
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown
Hanging Around the House10:00 am
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown
Road Trip10:30 am
  movie   Elizabethtown
11:00 am
  movie   Win a Date With Tad Hamilton!
2:00 pm
  movie   A Very Brady Sequel
4:00 pm

GRIT
4.3
  movie    Ambush
9:00 am
  movie   Blue Steel
11:00 am
  movie   Riders of Destiny
12:30 pm
  movie   Fort Apache
2:00 pm
  movie   The Train Robbers 
5:00 pm

ANTEN
4.4
Ocean Mysteries With Jeff Corwin
Bear Necessities9:30 am
Outback Adventures With Tim Faulkner
Western Australia Lizard Expedition10:00 am
Did I Mention Invention?
Digital Camera Inventor10:30 am
Diff'rent Strokes
The Accident11:00 am
Diff'rent Strokes
The Accident11:30 am
The Facts of Life
Ain't Miss Beholden12:00 pm
The Facts of Life
The Source12:30 pm
Gimme a Break!
Parents Week1:00 pm
Gimme a Break!
Parents Week1:30 pm
Webster
That's Entertainment2:00 pm
Webster
Educating Katherine2:30 pm
227
Rapture3:00 pm
Local Programming What's Happening Now!!
The Improbable Dream4:00 pm
What's Happening Now!!
Goodbye, Mr. Ripps4:30 pm
The Partridge Family
Tale of Two Hamsters5:00 pm
The Partridge Family
The 40-Year Itch5:30 pm

AETN1
6.1
Paint This With Jerry Yarnell
9:30 am
Painting and Travel With Roger & Sarah Bansemer
10:00 am
Growing a Greener World
10:30 am
P. Allen Smith's Garden Home
11:00 am
  new   Garden Smart
03-30-202011:30 am
The Woodwright's Shop
12:00 pm
  movie   TBA
12:30 pm
Cooking on the Wildside
2:30 pm
Nick Stellino: Storyteller in the Kitchen
3:00 pm
Food Over 50
3:30 pm
Christopher Kimball's Milk Street Television
4:00 pm
America's Test Kitchen
4:30 pm
Local Programming Firing Line With Margaret Hoover
5:30 pm

AETN2
6.2
America's Test Kitchen
Sous Vide for Everybody9:30 am
America's Test Kitchen
Brunch Favorites10:00 am
America's Test Kitchen
Vibrant Mediterranean Cooking10:30 am
America's Test Kitchen
Mexican Fare11:00 am
America's Test Kitchen
All Chocolate, All the Time11:30 am
America's Test Kitchen
Mediterranean Sweets12:00 pm
America's Test Kitchen
Vegan for Everyone12:30 pm
America's Test Kitchen
Brunch at Home1:00 pm
America's Test Kitchen
Grilled Steak and Fruit Tart1:30 pm
This Old House
Westerly; Seaside Transformation2:00 pm
Ask This Old House
2:30 pm
Cook's Country
Pub-Style Seafood3:00 pm
Lidia's Kitchen
A Seaside Buffet3:30 pm
  movie   Real Rail Adventures: Switzerland
4:00 pm
Rick Steves' Europe
Budapest: The Best of Hungary5:00 pm
100 Days, Drinks, Dishes & Destinations
Vienna, Austria5:30 pm

AETN3
6.3
Esme & Roy
Ooga, Party of Six & How Hugo Got His Toots Back9:30 am
Super WHY!
The Beach Day Mystery10:00 am
Daniel Tiger's Neighborhood
Daniel Is Jealous; Jealousy at the Treehouse10:30 am
Daniel Tiger's Neighborhood
Daniel Goes to Sleep; Prince Wednesday Sleeps Over11:00 am
Dinosaur Train
Underwater Race; Buddy Wants to Fly11:30 am
Dinosaur Train
King and Crystal Play Red Rock; Nick of Time12:00 pm
Pinkalicious & Peterrific
Aqualicious; Sing in the Spring12:30 pm
Let's Go Luna!
Lost and Found; Time of Goodbye1:00 pm
Nature Cat
Breezy Rider; Swamp Thing1:30 pm
Arthur
Arthur Loses His Marbles; Friday the 13th2:00 pm
Arthur
When Carl Met George; D.W. Swims With the Fishes2:30 pm
Odd Squad
Train of Thoughts; Overdue!3:00 pm
Odd Squad
Trading Places; Bad Lemonade3:30 pm
Molly of Denali
Operation Sleepover; Beneath the Surface4:00 pm
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Mary Shelley; I Am Harry Houdini4:30 pm
Wild Kratts
Voyage of the Butterflier XT5:00 pm
Wild Kratts
Aardvark Town5:30 pm

AETN4
6.4
 Inheritance
8:00 am
Consuelo Mack Wealthtrack
10:00 am
Second Opinion
Addiction & Recovery10:30 am
  movie   Mankiller
11:00 am
  movie   Massacre River: The Woman Without a Country
12:00 pm
American Experience
The Polio Crusade1:00 pm
Inheritance
2:00 pm
To the Contrary With Bonnie Erbé
4:00 pm
Washington Week
4:30 pm
  new   Focus on Europe
5:00 pm
Airplay: The Rise and Fall of Rock Radio 
5:30 pm

KATVH
7.1
  new    Saturday Daybreak
8:00 am
  new   Good Morning America: Weekend Edition
10:00 am
Jack Hanna's Wild Countdown
11:00 am
Ocean Treks With Jeff Corwin
11:30 am
Local Programming   sports   TBA
1:00 pm
Local Programming   new   Channel 7 News
5:00 pm
  new   ABC World News Tonight with David Muir
5:30 pm

COMET
7.2
  movie    Reptilicus
9:00 am
  movie   Squirm
11:00 am
  movie   Futureworld
1:00 pm
  movie   The Adventures of Hercules
3:00 pm
  movie   Scarecrows 
5:00 pm

CHARGE
7.3
Local Programming   movie   Chrome and Hot Leather
11:00 am
  movie   Valdez Is Coming
1:00 pm
  movie   Murphy's Law
3:00 pm
  movie   UHF 
5:00 pm

TBDTV
7.4
Pranks Network After Dark
9:30 am
FailFactory
10:00 am
FailFactory
10:30 am
Animals Unscripted
11:00 am
Animals Unscripted
11:30 am
The Extreme World of Devin Super Tramp
12:00 pm
The Extreme World of Devin Super Tramp
12:30 pm
The Extreme World of Devin Super Tramp
1:00 pm
The Extreme World of Devin Super Tramp
1:30 pm
The Extreme World of Devin Super Tramp
2:00 pm
The Extreme World of Devin Super Tramp
2:30 pm
The Extreme World of Devin Super Tramp
3:00 pm
The Extreme World of Devin Super Tramp
3:30 pm
The Extreme World of Devin Super Tramp
4:00 pm
The Extreme World of Devin Super Tramp
4:30 pm
The Extreme World of Devin Super Tramp
5:00 pm
The Extreme World of Devin Super Tramp
5:30 pm

KAITHD
8.1
Biz Kid$
What Is a Biz Kid?9:30 am
Teen Kids News
10:00 am
Live Life and Win!
10:30 am
Local Programming   sports   TBA
12:00 pm
Judge Judy
Creepy Gardening4:00 pm
Judge Judy
Floating Wedding Gift!; Illegal Lock Out!4:30 pm
RightThisMinute
5:00 pm
  new   ABC World News Tonight with David Muir
5:30 pm

KAIT2
8.2
 TBA
8:00 am
Local Programming TBA
12:00 pm
TBA
2:30 pm
  new   Region 8 News @ 5P
5:00 pm
  new   NBC Nightly News With Lester Holt
5:30 pm

KAIT3HD
8.3
This Old House: Trade School
9:30 am
Chicken Soup for the Soul's Animal Tales
10:00 am
Did I Mention Invention?
10:30 am
Campmeeting Inspirational Ministries
11:00 am
Made in Hollywood
03-30-202012:00 pm
Local Programming The Listener
Man in the Mirror1:00 pm
The Listener
Amuse Bouche2:00 pm
Elementary
An Unnatural Arrangement3:00 pm
Local Programming Sheriffs...El Dorado County
5:00 pm
Family Guy
Bill and Peter's Bogus Journey5:30 pm

AETN1
9.1
Paint This With Jerry Yarnell
9:30 am
Painting and Travel With Roger & Sarah Bansemer
10:00 am
Growing a Greener World
10:30 am
P. Allen Smith's Garden Home
11:00 am
  new   Garden Smart
03-30-202011:30 am
The Woodwright's Shop
12:00 pm
  movie   TBA
12:30 pm
Cooking on the Wildside
2:30 pm
Nick Stellino: Storyteller in the Kitchen
3:00 pm
Food Over 50
3:30 pm
Christopher Kimball's Milk Street Television
4:00 pm
America's Test Kitchen
4:30 pm
Local Programming Firing Line With Margaret Hoover
5:30 pm

AETN2
9.2
America's Test Kitchen
Sous Vide for Everybody9:30 am
America's Test Kitchen
Brunch Favorites10:00 am
America's Test Kitchen
Vibrant Mediterranean Cooking10:30 am
America's Test Kitchen
Mexican Fare11:00 am
America's Test Kitchen
All Chocolate, All the Time11:30 am
America's Test Kitchen
Mediterranean Sweets12:00 pm
America's Test Kitchen
Vegan for Everyone12:30 pm
America's Test Kitchen
Brunch at Home1:00 pm
America's Test Kitchen
Grilled Steak and Fruit Tart1:30 pm
This Old House
Westerly; Seaside Transformation2:00 pm
Ask This Old House
2:30 pm
Cook's Country
Pub-Style Seafood3:00 pm
Lidia's Kitchen
A Seaside Buffet3:30 pm
  movie   Real Rail Adventures: Switzerland
4:00 pm
Rick Steves' Europe
Budapest: The Best of Hungary5:00 pm
100 Days, Drinks, Dishes & Destinations
Vienna, Austria5:30 pm

AETN3
9.3
Esme & Roy
Ooga, Party of Six & How Hugo Got His Toots Back9:30 am
Super WHY!
The Beach Day Mystery10:00 am
Daniel Tiger's Neighborhood
Daniel Is Jealous; Jealousy at the Treehouse10:30 am
Daniel Tiger's Neighborhood
Daniel Goes to Sleep; Prince Wednesday Sleeps Over11:00 am
Dinosaur Train
Underwater Race; Buddy Wants to Fly11:30 am
Dinosaur Train
King and Crystal Play Red Rock; Nick of Time12:00 pm
Pinkalicious & Peterrific
Aqualicious; Sing in the Spring12:30 pm
Let's Go Luna!
Lost and Found; Time of Goodbye1:00 pm
Nature Cat
Breezy Rider; Swamp Thing1:30 pm
Arthur
Arthur Loses His Marbles; Friday the 13th2:00 pm
Arthur
When Carl Met George; D.W. Swims With the Fishes2:30 pm
Odd Squad
Train of Thoughts; Overdue!3:00 pm
Odd Squad
Trading Places; Bad Lemonade3:30 pm
Molly of Denali
Operation Sleepover; Beneath the Surface4:00 pm
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Mary Shelley; I Am Harry Houdini4:30 pm
Wild Kratts
Voyage of the Butterflier XT5:00 pm
Wild Kratts
Aardvark Town5:30 pm

AETN4
9.4
 Inheritance
8:00 am
Consuelo Mack Wealthtrack
10:00 am
Second Opinion
Addiction & Recovery10:30 am
  movie   Mankiller
11:00 am
  movie   Massacre River: The Woman Without a Country
12:00 pm
American Experience
The Polio Crusade1:00 pm
Inheritance
2:00 pm
To the Contrary With Bonnie Erbé
4:00 pm
Washington Week
4:30 pm
  new   Focus on Europe
5:00 pm
Airplay: The Rise and Fall of Rock Radio 
5:30 pm

KTVED
10.1
  new   TBA
9:30 am
  new   TBA
10:00 am
  new   TBA
10:30 am
TBA
11:00 am
TBA
12:00 pm
TBA
2:30 pm
Local Programming   new   NBC Nightly News With Lester Holt
5:30 pm

KTVEW
10.2
Xploration Nature Knows Best
9:30 am
Xploration Awesome Planet
10:00 am
Xploration Outer Space
10:30 am
  sports   Best of Greatest Sports Legends
11:00 am
  sports   Sports Gone Wild
12:00 pm
  movie   Steel Magnolias
1:00 pm
  sports   TBA
3:00 pm
The Big Bang Theory
5:00 pm
The Big Bang Theory
5:30 pm

KTVE
10.3
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown
Ice Ice Baby9:30 am
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown
Hanging Around the House10:00 am
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown
Road Trip10:30 am
  movie   Elizabethtown
11:00 am
  movie   Win a Date With Tad Hamilton!
2:00 pm
  movie   A Very Brady Sequel
4:00 pm

KTVE
10.4
 American Greed
The Jersey Score9:00 am
American Greed
Phony Phone Calls; Heavy Metal Fraud10:00 am
American Greed
Insider Trading Trio; Cocaine Cash Cleaner11:00 am
Unsolved Mysteries
12:00 pm
Unsolved Mysteries
1:00 pm
Crime Watch Daily with Chris Hansen
2:00 pm
Local Programming Crime Watch Daily With Chris Hansen
The Revenge Plot4:00 pm
Forensic Files
Two in a Million5:00 pm
Forensic Files
Message in a Bottle5:30 pm

KTHVHD
11.1
  new    TBA
8:00 am
  new   TBA
10:00 am
  new   TBA
10:30 am
  new   TBA
11:00 am
  new   TBA
11:30 am
Local Programming   new   WTT Celebrity All-Star Special
12:30 pm
Local Programming Open House
2:00 pm
Paid Program
2:30 pm
Cars.TV
4:00 pm
  new   CBS Weekend News
5:30 pm

KTHV2
11.2
  new    The FBI Files
No Place to Hide9:00 am
  new   The FBI Files
A Bitter End10:00 am
  new   The FBI Files
Dangerous Gamble11:00 am
  new   Oj25
I Think You Know His Record12:00 pm
  new   Oj25
A Plaintive Wail1:00 pm
  new   The FBI Files
Radical Agenda2:00 pm
  new   Corrupt Crimes
Deadly Religion3:00 pm
  new   Corrupt Crimes
Casanova Serial Killer3:30 pm
  new   Corrupt Crimes
A Motown Family Tragedy4:00 pm
Local Programming   new   It Takes a Killer
Six Degrees of Serial Murder5:30 pm

JN
11.3
  new    Extreme Forensics
Extreme Forensics Season 2 Episode 19:00 am
  new   Extreme Forensics
Extreme Forensics Season 2 Episode 210:00 am
TBA
11:00 am
Dr. G: Medical Examiner
Deadly Storms12:00 pm
Dr. G: Medical Examiner
Fatal Flaw1:00 pm
Dr. G: Medical Examiner
Deadly Dive2:00 pm
Dr. G: Medical Examiner
Deadly Descent3:00 pm
Dr. G: Medical Examiner
A Deadly Deal4:00 pm
Body of Evidence
Clues From the Grave5:00 pm
Body of Evidence
A Lethal Pose5:30 pm

QUEST
11.4
 Unsolved History
9:00 am
Modern Marvels
10:00 am
Modern Marvels
11:00 am
Local Programming How Booze Built America
1:00 pm
Quest Television
2:00 pm
Auction Kings
Jefferson's Desk; Jeu de Course2:30 pm
Auction Kings
Buckets of Silver; USS Yorktown Locker3:00 pm
Auction Kings
Star Wars Stormtrooper; Mustang Motorcycle3:30 pm
Dual Survival
Out of Africa4:00 pm
Dual Survival
Hippo Island5:00 pm

CIRCLE
11.5
 Live at Billy Bob's Texas
9:00 am
Nashville Insider
10:00 am
Bellamy Brothers' Honky Tonk Ranch
10:30 am
Country Fix
11:00 am
Bluegrass Ridge
11:30 am
Country Classics
12:00 pm
Country Fix
12:30 pm
Stand Up Nashville!
1:00 pm
Chasing Down Madison Brown
2:00 pm
The Southern Weekend
2:30 pm
Phil Vassar's Songs From The Cellar
3:00 pm
TBA
3:30 pm
Authentic America
5:30 pm

KQPS-LD
14.1
  new   Taller del consumidor
9:30 am
Programación pagada
10:00 am
Programación pagada
10:30 am
Mega desastres
11:00 am
  movie   Noah
12:00 pm
La voz
3:00 pm
Decisiones
5:00 pm
  new   Noticias Telemundo fin de semana
5:30 pm

KQPS-LD2
14.2
 Local Programming 
11:00 pm

FOX16HD
16.1
Weekend Marketplace
9:30 am
Weekend Marketplace
10:00 am
Weekend Marketplace
10:30 am
Local Programming   movie   Steel Magnolias
1:00 pm
Local Programming   sports   American Athlete
Chase Outlaw; Mickie James; Danielle Collins4:00 pm
TBA
4:30 pm
Local Programming

KLRT2
16.2
 American Greed
The Jersey Score9:00 am
American Greed
Phony Phone Calls; Heavy Metal Fraud10:00 am
American Greed
Insider Trading Trio; Cocaine Cash Cleaner11:00 am
Unsolved Mysteries
12:00 pm
Unsolved Mysteries
1:00 pm
Crime Watch Daily with Chris Hansen
2:00 pm
Local Programming Crime Watch Daily With Chris Hansen
The Revenge Plot4:00 pm
Forensic Files
Two in a Million5:00 pm
Forensic Files
Message in a Bottle5:30 pm

CW HD
16.3
This Old House: Trade School
9:30 am
Chicken Soup for the Soul's Animal Tales
10:00 am
Did I Mention Invention?
10:30 am
Animal Exploration With Jarod Miller
The Fast and the Ferocious11:00 am
Today's Homeowner
Bathroom Renovation11:30 am
Designing Spaces
Oscar Mike Foundation, Part 312:00 pm
Ron Hazelton's HouseCalls
12:30 pm
Beautiful Homes and Great Estates
01-27-20201:00 pm
Local Programming   movie   Did You Hear About the Morgans?
2:00 pm
Local Programming Murdoch Mysteries
Great Balls of Fire (Pt 1)5:00 pm

KTVV-LD
18.1
 TBA 
12:00 am

LIGHT
18.2
The Patty Duke Show
9:30 am
Mister Ed
10:00 am
Mister Ed
10:30 am
It's About Time
11:00 am
My Mother, the Car
11:30 am
Flipper
12:00 pm
  movie   TBA
1:00 pm
  movie   TBA
3:00 pm
  movie   TBA 
5:00 pm

THISTV
18.3
 In the Heat of the Night
Triangle9:00 am
Local Programming   movie   Quigley Down Under
12:30 pm
  movie   Soul Plane
3:00 pm
  movie   Death Wish II 
5:00 pm

KTVV-LD4
18.4
 Saturday Morning Q
9:00 am
Smart Home
12:00 pm
Beekman Bath & Body
1:00 pm
Dyson: Designs for Living
2:00 pm
Styld by Ken Paves
3:00 pm
Denim & Co.
4:00 pm
TBA
5:00 pm

KTVV-LD5
18.5
 Keurig---Gourmet Coffee Made Perfect
9:00 am
Dyson: Designs for Living
10:00 am
In the Kitchen with Mary
11:00 am
Today's Top Tech
2:00 pm
Keurig---Gourmet Coffee Made Perfect
3:00 pm
Now You're Cooking
4:00 pm
Get in Shape
5:00 pm

TCN
18.6
Dog Tales
Helping retired racing greyhounds9:30 am
Video Jukebox
10:00 am
Country Music Highway 23
2:00 pm
Video Jukebox
2:30 pm
Nashville Insider
03-30-20203:00 pm
Video Jukebox 
3:30 pm

KTVV-LD7
18.7
 Diamond Smackdown
9:00 am
Diamond Smackdown
10:00 am
Diamond Smackdown
11:00 am
Diamond Smackdown
12:00 pm
Diamond Smackdown
1:00 pm
Diamond Smackdown
2:00 pm
Diamond Smackdown
3:00 pm
Diamond Smackdown
4:00 pm
Diamond Smackdown
5:00 pm

KTVV-LD8
18.8
 TBA 
12:00 am

KMYA-CA
20
 Maverick
Point Blank9:00 am
Wagon Train
The Nancy Davis Story10:00 am
The Big Valley
Battle of Mineral Springs11:00 am
Gunsmoke
General Parsley Smith12:00 pm
Gunsmoke
Magnus12:30 pm
Bonanza
The Younger Brother's Younger Brother1:00 pm
Rawhide
Incident of the Wolvers2:00 pm
Wanted: Dead or Alive
Die by the Gun3:00 pm
Wanted: Dead or Alive
Rawhide Breed3:30 pm
The Rifleman
Stopover4:00 pm
The Rifleman
The Lonesome Bride4:30 pm
Local Programming

KLRAHD
20.1
Naturaleza Humana
9:30 am
Así es
10:00 am
Programación pagada
10:30 am
Programación pagada
11:00 am
Programación pagada
11:30 am
  sports   Misión Europa: Edición UEFA Champions League
12:00 pm
Cuéntamelo Ya!... Al fin
1:00 pm
Como dice el dicho
1:55 pm
  sports   Fútbol de la MLS
2:30 pm
Razorbacks en Español
4:00 pm
Una familia de 10
4:30 pm
María de todos los Ángeles
5:00 pm
  new   Noticiero Univisión: Fin de semana
5:30 pm

QVC
20.2
 Saturday Morning Q
9:00 am
Smart Home
12:00 pm
Beekman Bath & Body
1:00 pm
Dyson: Designs for Living
2:00 pm
Styld by Ken Paves
3:00 pm
Denim & Co.
4:00 pm
TBA
5:00 pm

KLRA
20.3
  new    Morning Mix Weekend Edition
9:00 am
  new   Moissanite Fire Jewelry
11:00 am
  new   Southwest Style Jewelry Collection by JTV
1:00 pm
  new   Silver Jewelry Showcase
3:00 pm
  new   Moissanite Fire Jewelry 
5:00 pm

SSNTV
20.4
Real Life 101
9:30 am
DC Breakdown
10:00 am
  movie   Movie
11:00 am
  movie   Movie
1:00 pm
  movie   Movie
3:00 pm
  movie   Movie 
5:00 pm

VTN
25.1
Love a Child Ministries
9:30 am
Abundant Life with Ashley & Carlie Terradez
10:00 am
Influence Living
10:30 am
Sekulow
11:00 am
Christian World News
11:30 am
Gary Keesee: Fixing the Money Thing
12:00 pm
Drenda Keesee
12:30 pm
Jesus the Healer with Nancy Dufresne
1:00 pm
John Hagee Ministries
1:30 pm
Our Jewish Roots
2:30 pm
Christ in Prophecy
3:00 pm
SkyWatch TV
3:30 pm
Prophecy Watchers
4:00 pm
Charles Capps
4:30 pm
Manna-Fest With Perry Stone
5:00 pm
The Coming Apocalypse with Dr. Paul Begley
5:30 pm

KVTHDT
26.1
Love a Child Ministries
9:30 am
Abundant Life with Ashley & Carlie Terradez
10:00 am
Influence Living
10:30 am
Sekulow
11:00 am
Christian World News
11:30 am
Gary Keesee: Fixing the Money Thing
12:00 pm
Drenda Keesee
12:30 pm
Jesus the Healer with Nancy Dufresne
1:00 pm
John Hagee Ministries
1:30 pm
Our Jewish Roots
2:30 pm
Christ in Prophecy
3:00 pm
SkyWatch TV
3:30 pm
Prophecy Watchers
4:00 pm
Charles Capps
4:30 pm
Manna-Fest With Perry Stone
5:00 pm
The Coming Apocalypse with Dr. Paul Begley
5:30 pm

K27JP-D
27.1
 Local Programming 
12:00 am

K27JP-D2
27.2
 Revelation Insights
9:00 am
Michigan Conference Camp Meeting
10:00 am
Voice of Prophecy Speaks
11:00 am
Discover Prophecy Ministries
12:00 pm
Behold the Lamb Presents
1:00 pm
In the Footsteps of Paul
2:00 pm
It Is Written
2:30 pm
Give Me the Bible
3:00 pm
New Perceptions
4:00 pm
Revelation Insights
5:00 pm

K27JP-D3
27.3
Perfecting Me
9:30 am
Foundation of Our Faith
10:00 am
Battles of Faith
11:00 am
True Knowledge of Self
11:30 am
Missing Peace
12:00 pm
Magnify Him
12:30 pm
The New Journey
1:00 pm
Pure Choices
1:30 pm
Special
2:00 pm
Perfecting Me
3:00 pm
Table Talk
3:30 pm
Missing Peace
4:30 pm
Urban Report
5:00 pm
SISS
5:30 pm

K27JP-D4
27.4
Estudiemos juntos
9:30 am
Ofrenda Musical
11:00 am
Capilla de fe
11:30 am
Anclas de la Verdad
12:00 pm
Orígenes
1:00 pm
Descubra
1:30 pm
Guardianes de la Llama
2:00 pm
3ABN Hoy
3:00 pm
3ABN Visita
4:00 pm
Estrellitas de Jesús
4:30 pm
Conexiones bíblicas
5:00 pm
Ciencia 360
5:30 pm

TELMUN
30.1
  new   Taller del consumidor
9:30 am
Programación pagada
10:00 am
Programación pagada
10:30 am
Mega desastres
11:00 am
  movie   Noah
12:00 pm
La voz
3:00 pm
Decisiones
5:00 pm
  new   Noticias Telemundo fin de semana
5:30 pm

HSN
30.2
 Saturday Morning with Callie & Alyce
9:00 am
Saturday Morning with Callie & Alyce
10:00 am
  new   Shopping With Colleen
11:00 am
Shopping With Colleen
12:00 pm
Mine Finds by Jay King Jewelry
1:00 pm
Mine Finds by Jay King Jewelry
2:00 pm
Dyson Innovations
3:00 pm
Tech Talk
4:00 pm
Perlier Beauty
5:00 pm

STAD
30.3
  sports   Dream Teams
9:30 am
  sports   The Immortals
10:00 am
  sports   The Immortals
10:30 am
  sports   WCC All-Access
11:00 am
  sports   Sauce & Shram Extra
11:30 am
  sports   MLL Lacrosse
12:00 pm
  sports   Change in Play
2:00 pm
  sports   Change in Play
2:30 pm
  sports   College Football 
3:00 pm

BUZZR
30.4
Split Second
9:30 am
Split Second
10:00 am
Match Game
10:30 am
Match Game
11:00 am
Match Game
11:30 am
Match Game
12:00 pm
Match Game
12:30 pm
Match Game
1:00 pm
Match Game
1:30 pm
Let's Make a Deal
2:00 pm
Let's Make a Deal
2:30 pm
Classic Concentration
3:00 pm
Classic Concentration
3:30 pm
Classic Concentration
4:00 pm
Classic Concentration
4:30 pm
Classic Concentration
5:00 pm
Classic Concentration
5:30 pm

KWMO-LD
34.1
 Historia Detrás del Mito: Fin de Semana
9:00 am
Lo mejor de "Venga la alegría"
10:00 am
  movie   Cuando los Padres se Quedan Solos
12:00 pm
Hablemos de Cine
2:00 pm
Lo Mejor de 'Ventaneando'
3:00 pm
Escape perfecto
4:00 pm
Escape perfecto
5:00 pm

DAYSTAR
36
Maralee Dawn & Friends
9:30 am
Local Programming Religious Programming
10:30 am
Scaly Adventures
11:00 am
Love a Child
11:30 am
The Jim Bakker Show
12:00 pm
Jerusalem Dateline
1:00 pm
Sid Roth It's Supernatural
1:30 pm
Love a Child
2:00 pm
Katherine Ruonala
2:30 pm
Christian Worship Hour
3:00 pm
Mission Feeding Special
3:30 pm
  sports   Beyond the Game with Tony & JB
4:00 pm
Larry & Tiz Huch
4:30 pm
The Jewish Jesus
5:00 pm
Gospel Music Showcase
5:30 pm

KKAPDT
36.1
Maralee Dawn & Friends
9:30 am
Local Programming Religious Programming
10:30 am
Scaly Adventures
11:00 am
Love a Child
11:30 am
The Jim Bakker Show
12:00 pm
Jerusalem Dateline
1:00 pm
Sid Roth It's Supernatural
1:30 pm
Love a Child
2:00 pm
Katherine Ruonala
2:30 pm
Christian Worship Hour
3:00 pm
Mission Feeding Special
3:30 pm
  sports   Beyond the Game with Tony & JB
4:00 pm
Larry & Tiz Huch
4:30 pm
The Jewish Jesus
5:00 pm
Gospel Music Showcase
5:30 pm

CW HD
38.1
This Old House: Trade School
9:30 am
Chicken Soup for the Soul's Animal Tales
10:00 am
Did I Mention Invention?
10:30 am
Animal Exploration With Jarod Miller
The Fast and the Ferocious11:00 am
Today's Homeowner
Bathroom Renovation11:30 am
Designing Spaces
Oscar Mike Foundation, Part 312:00 pm
Ron Hazelton's HouseCalls
12:30 pm
Beautiful Homes and Great Estates
01-27-20201:00 pm
Local Programming   movie   Did You Hear About the Morgans?
2:00 pm
Local Programming Murdoch Mysteries
Great Balls of Fire (Pt 1)5:00 pm

KARZD
42.1
Rock the Park
Katmai: Return To The Valley of 10,000 Smokes9:30 am
Jack Hanna's Into the Wild
Anti-Poaching Patrol10:00 am
Local Programming Heartland
11:00 am
Local Programming The King of Queens
1:00 pm
The King of Queens
1:30 pm
Local Programming   movie   Terms of Endearment
3:00 pm
Local Programming

KARZ2
42.2
Living Single
Scoop Dreams9:30 am
The Bernie Mac Show
J-O-R-D-A-N Spells Funny10:00 am
The Bernie Mac Show
Make Room for Caddy10:30 am
Local Programming   movie   The Forbidden Kingdom
1:00 pm
  movie   Chain Reaction
3:30 pm

ION
42.3
 Law & Order: Special Victims Unit
Limitations9:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Entitled10:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
The Third Guy11:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Misleader12:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Chat Room1:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Contact2:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Remorse3:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Nocturne4:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Slaves5:00 pm

MeTV
49.1
 Maverick
Point Blank9:00 am
Wagon Train
The Nancy Davis Story10:00 am
The Big Valley
Battle of Mineral Springs11:00 am
Gunsmoke
General Parsley Smith12:00 pm
Gunsmoke
Magnus12:30 pm
Bonanza
The Younger Brother's Younger Brother1:00 pm
Rawhide
Incident of the Wolvers2:00 pm
Wanted: Dead or Alive
Die by the Gun3:00 pm
Wanted: Dead or Alive
Rawhide Breed3:30 pm
The Rifleman
Stopover4:00 pm
The Rifleman
The Lonesome Bride4:30 pm
Local Programming

COZI
49.2
 Murder, She Wrote
Harbinger of Death9:00 am
Murder, She Wrote
Curse of the Danaav10:00 am
Local Programming Starsky & Hutch
Survival1:00 pm
Charlie's Angels
Game, Set, Death2:00 pm
Stellar Sunday
3:00 pm
Black College Quiz
3:30 pm
Local Programming Emergency
The Promise5:00 pm

KMYA3
49.3
 The Greatest American Hero
The Devil and the Deep Blue Sea9:00 am
MacGyver
Tough Boys10:00 am
MacGyver
Humanity11:00 am
MacGyver
The Gun12:00 pm
Martial Law
Sammo Claus1:00 pm
Martial Law
No Quarter2:00 pm
The Pretender
To Serve and Protect3:00 pm
The Pretender
A Virus Among Us4:00 pm
Renegade
The Ballad of D.B. Cooper5:00 pm

KMYA4
49.4
 Unforgettable
We Can Be Heroes9:00 am
Medium
Head Games10:00 am
Medium
Heads Will Roll11:00 am
Crossing Jordan
Don't Leave Me This Way12:00 pm
Crossing Jordan
Retribution1:00 pm
Cold Case
Red Glare2:00 pm
Cold Case
Mind Hunter3:00 pm
Cagney & Lacey
Rules of the Game4:00 pm
The Closer
Old Money5:00 pm

KTSS
50
 Law & Order: Special Victims Unit
Limitations9:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Entitled10:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
The Third Guy11:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Misleader12:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Chat Room1:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Contact2:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Remorse3:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Nocturne4:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Slaves5:00 pm

KLRA
58
Naturaleza Humana
9:30 am
Así es
10:00 am
Programación pagada
10:30 am
Programación pagada
11:00 am
Programación pagada
11:30 am
  sports   Misión Europa: Edición UEFA Champions League
12:00 pm
Cuéntamelo Ya!... Al fin
1:00 pm
Como dice el dicho
1:55 pm
  sports   Fútbol de la MLS
2:30 pm
Razorbacks en Español
4:00 pm
Una familia de 10
4:30 pm
María de todos los Ángeles
5:00 pm
  new   Noticiero Univisión: Fin de semana
5:30 pm

  Printable TV Guide



America's leading cord cutting resource now shows TV guide listings for 72801! Easily watch what is on TV now and tonight in primetime with a TV antenna. In fact, every television series and TV show you see here can be watched absolutely free with a quality DTV antenna. Our TV schedule shows you what is on local broadcast TV over the next 8 hours and beyond. NoCable provides show details and times for every local channel within the Little Rck-Pine Blff Area Channels - Broadcast TV viewing area. We are not affiliated with TVGuide.com.