1:30 am               2:00 am               2:30 am               3:00 am               3:30 am               4:00 am               4:30 am               5:00 am               5:30 am               6:00 am               6:30 am               7:00 am               7:30 am               8:00 am               8:30 am               9:00 am               9:30 am               

KAXTD1
1.1
 Diya TV Playlist
1:00 am
Local Programming Diya TV Playlist
5:00 am
Local Programming The Big Picture
6:30 am
Kundalini Yoga
7:00 am
Ask Dr. Nandi
8:00 am
Diya TV Classic Cinema
9:00 am

KAXTD10
1.10
Tiempo de meditación
1:30 am
Tiempo de meditación
2:00 am
Tiempo de meditación
2:30 am
Tiempo de meditación
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Videos musicales
5:00 am
Videos musicales
5:30 am
Buenas Nuevas
6:00 am
Programación pagada
6:30 am
En contacto
7:00 am
En la escuela bíblica
7:30 am
En la escuela bíblica
8:00 am
Club 700
8:30 am
Programa infantil
9:00 am
Él puede hacerlo de nuevo
9:30 am

KAXTD11
1.11
new  Gold Jewelry Showcase
1:00 am
new Sparkle in Silver Jewelry
3:00 am
new Bella Luce Jewelry
5:00 am
Jewel School – Jewelry Making
7:00 am
new Exclusively Gold Jewelry
9:00 am

KAXTD12
1.12
 Rerun Program
12:00 am
VN Anthem News
6:00 am
News 24
7:00 am
Tech Corner
8:00 am
Music
9:00 am

KAXTD13
1.13
 Brioso — Classical Music
1:00 am

KAXTD14
1.14
 Spanish Radio
1:00 am

KAXTD15
1.15
 TBA Radio
1:00 am

KAXTD16
1.16
 TBA Radio
1:00 am

KAXTD17
1.17
 TBA Radio
1:00 am

KAXTD18
1.18
 Radio on TV
1:00 am

KAXTD19
1.19
 Radio on TV
1:00 am

KAXTD2
1.2
Rhoda
Ida Alone1:30 am
Local Programming Rhoda
Happy Anniversary2:30 am
Rhoda
The Jack Story3:00 am
Rhoda
Rhoda Cheats3:30 am
The Best of the Ed Sullivan Show
4:00 am
The Best of the Ed Sullivan Show
4:30 am
new Through the Decades
5:00 am
I Love Lucy
6:00 am
I Love Lucy
6:30 am
The Lucy Show
7:00 am
The Lucy Show
7:30 am
The Donna Reed Show
8:00 am
The Donna Reed Show
8:30 am
Family Affair
9:00 am
Family Affair
9:30 am

KAXTD20
1.20
 Radio on TV
1:00 am

KAXTD3
1.3
 DERMAPORE by DERMAFLASH
1:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
2:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
3:00 am
AM Style with Leah Williams
4:00 am
LOGO by Lori Goldstein
6:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
7:00 am
Zuda – Athleisure
8:00 am
Your Inspo Spot – Daily Deals
9:00 am

KAXTD4
1.4
Ca Nhac TL Cooking Chay
1:30 am
Phim Phat
2:00 am
Phat Giao Do Day
3:00 am
Thuyet Phap Van Dap
3:30 am
Phim Truyen
4:00 am
Talk Show Shopping
5:00 am
Cai Luong
5:30 am
Local Programming Hai Kich Am Thuc
6:30 am
Phim Truyen Nuoc Ngoai
7:00 am
Ca Nhac Du Lich the Gloi
8:00 am
Am Thuc Khoa Hoc
8:30 am
Yoga Hoat Hinh
9:00 am
Ca Nhac TL Cooking Chay
9:30 am

KAXTD5
1.5
Phim Truyen
1:30 am
Chuyen LA
2:00 am
Phong su Cong Dong
2:30 am
Tin Tuc
3:00 am
Cau chuyen thoi su
3:30 am
Cai Luong
4:00 am
Cai Luong
4:30 am
VBS
5:00 am
Chuyen Viet Nam
9:00 am
Tin Giai Tri
9:30 am

KAXTD6
1.6
NetViet Show
1:30 am
Weekend Movies
2:00 am
Weekend Movies
2:30 am
Surfing Web Show
3:00 am
Beauty Show
3:30 am
Weekend News
4:00 am
Talk Show
4:30 am
Teen Music
5:00 am
Law in Real Life
5:30 am
Weekend Movies
6:00 am
Weekend Movies
6:30 am
Weekend News
7:00 am
Cartoon
7:30 am
Vietnamese Movie
8:00 am
Vietnamese Movie
8:30 am
News
9:00 am
Music
9:30 am

KAXTD7
1.7
Local Programming

KAXTD8
1.8
Life of Science and Christian Faith
1:30 am
SC: Hope of Life
2:30 am
Sunday Worship
3:00 am
A Revealing Journey Into Israel
4:00 am
Angel Family
4:30 am
Hundred Thousand Testimonies
5:00 am
Stream of Praise Time
5:30 am
Stream of Praise Time
6:30 am
Stream of Praise Time
7:30 am
Liu’s couple testimony and sermon
8:30 am
Sunday Worship
9:30 am

KAXTD9
1.9
Moment of Serenity
1:30 am
Chinese News
2:00 am
River of Notes
2:30 am
Eye Around the World
3:00 am
Eye Around the World
3:30 am
Oven Side Book Club
4:00 am
Let’s Talk English
4:30 am
Moment of Serenity
5:00 am
Studio Classroom
5:30 am
Healthy Food Revolution
6:00 am
Taiwan News Connection
6:30 am
Taiwan News Connection
7:00 am
Knock Knock Happiness
7:30 am
Knock Knock Happiness
8:00 am
Eye Around the World
8:30 am
Eye Around the World
9:00 am
Chinese News
9:30 am

KTVUH
2.1
sports Whacked Out Sports
12-26-20191:30 am
Local Programming new TMZ
3:30 am
new KTVU Mornings on 2 at 4am
4:00 am
new KTVU Mornings on 2 at 4:30am
4:30 am
new KTVU Mornings on 2 at 5am
5:00 am
new KTVU Mornings on 2 at 6am
6:00 am
new KTVU Mornings on 2 at 7am
7:00 am
new KTVU Mornings on 2 at 9am
9:00 am

LATV
2.2
 LATV Programming
12:00 am

Movie
2.3
Local Programming movie Phantom Ranger
1:50 am
movie Pal Joey
3:00 am
movie Pretty Boy Floyd
5:20 am
movie Dillinger
7:35 am
movie Dark Victory
9:15 am

BUZZR
2.4
Blockbusters
1:30 am
Press Your Luck
2:00 am
Press Your Luck
2:30 am
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
To Tell the Truth
5:00 am
What’s My Line?
5:30 am
Sale of the Century
6:00 am
Supermarket Sweep
6:30 am
Split Second
7:00 am
Blockbusters
7:30 am
Match Game Hollywood Squares Hour
8:00 am
Match Game
9:00 am
Match Game
9:30 am

KCRA-DT
3.1
 Dateline
Rear Window1:00 am
Meet the Press
2:00 am
new Early Today
3:00 am
new Early Today
3:30 am
KCRA 3 Reports @ 4 AM
4:00 am
new KCRA 3 Reports @ 4:30 AM
4:30 am
new KCRA 3 Reports @ 5 AM
5:00 am
new KCRA 3 Reports @ 5:30 AM
5:30 am
new KCRA 3 Reports @ 6 AM
6:00 am
new Today
7:00 am
new Live With Kelly and Ryan
Liza Koshy; Julie Chen9:00 am

MeTV
3.2
 The Alfred Hitchcock Hour
Bed of Roses1:00 am
The Fugitive
World’s End2:00 am
Mission: Impossible
The Bank3:00 am
Peter Gunn
Semi-Private Eye4:00 am
Peter Gunn
Letter of the Law4:30 am
Highway Patrol
Insulin5:00 am
Dragnet
The Big High5:30 am
Dragnet
The Big Ad6:00 am
I Love Lucy
Visitor from Italy6:30 am
The Beverly Hillbillies
Clampetts Entertain7:00 am
My Three Sons
Steve and the Viking7:30 am
Leave It to Beaver
Beaver’s Crush8:00 am
Leave It to Beaver
The Clubhouse8:30 am
Perry Mason
The Case of the Howling Dog9:00 am

KRONHD
4.1
Local Programming The Doctors
03-24-20203:00 am
new KRON 4 News at 4am
4:00 am
KRON 4 News at 4:30am
4:30 am
new KRON 4 News at 5am
5:00 am
new KRON 4 News at 6am
6:00 am
new KRON 4 News at 7am
7:00 am
new KRON 4 News at 8am
8:00 am
new KRON 4 News at 9am
9:00 am

KRON2
4.2
Today’s Asia
1:30 am
Listen Up
2:00 am
Healthy and 100 Fun
4:00 am
The Story of Life
4:45 am
The Collector
5:30 am
Banquet of Canton
6:00 am
Competition
6:30 am
News of China
7:00 am
Today’s Asia
7:30 am
Headlines Today
8:00 am
Cross Strait Affairs
8:30 am
News Eyes
9:00 am

GETTV
4.3
‘Til Death
Second Marriage Guy1:30 am
All in the Family
Stephanie and the Crime Wave2:00 am
All in the Family
Barney the Gold Digger2:30 am
Amen
To Catch a Thief3:00 am
Amen
The Widow3:30 am
The Steve Harvey Show
Educating Piggy4:00 am
The Steve Harvey Show
Welcome to Bernie’s4:30 am
Good Times
The Evans Get Involved5:00 am
Sanford and Son
Sgt. Gork5:30 am
Amen
Child’s Play6:00 am
Local Programming The Steve Harvey Show
Here Comes the Judge7:00 am
The Steve Harvey Show
Addicted to Love and Whatnot7:30 am
Good Times
The Gang8:00 am
Sanford and Son
Camping Trip8:30 am
Walker, Texas Ranger
Justice Delayed9:00 am

KRONDT4
4.4
new  The FBI Files
Without Remorse1:00 am
new The FBI Files
Betrayed2:00 am
new The FBI Files
When Seconds Count3:00 am
new The FBI Files
Held for Ransom4:00 am
Local Programming new Corrupt Crimes
The Notorious Lobbyist5:30 am
Court TV Live
6:00 am
new Deep Undercover
Operation Chokehold: Busting Boston’s Mob9:00 am
new Murderous Affairs
Secrets and Lies9:30 am

KPIXD
5.1
 Madam Secretary
1:00 am
Local Programming new CBS Overnight News
3:00 am
new CBS Weekend News
4:00 am
KPIX 5 News at 4:30AM
4:30 am
KPIX 5 News at 5AM
5:00 am
KPIX 5 News at 6AM
6:00 am
new CBS This Morning
7:00 am
Let’s Make a Deal
9:00 am

KPIX2
5.2
 Profiler
Victims of Victims1:00 am
The Division
Remembrance2:00 am
Family Law
Telling Lies3:00 am
Sue Thomas: F.B.Eye
He Said, She Said4:00 am
Joan of Arcadia
No Future5:00 am
Dr. Quinn, Medicine Woman
6:00 am
Dr. Quinn, Medicine Woman
7:00 am
Local Programming

DABL
5.3
Ice Cold Cash
Melon Cutter1:30 am
Ice Cold Cash
Fish and Chips2:00 am
Paid Program
2:30 am
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Paid Program
5:00 am
Paid Program
5:30 am
Paid Program
6:00 am
Paid Program
6:30 am
Paid Program
7:00 am
Paid Program
7:30 am
Paid Program
8:00 am
Jamie’s 15 Minute Meals
Crispy Pork and Grilled Mushroom Sub8:30 am
The Martha Stewart Show
Weekend Entertaining9:00 am

KVIE
6.1
new  Leo Buscaglia: Born for Love
1:00 am
new Food Fix With Mark Hyman, MD
2:30 am
new Rick Steves Special: The Story of Fascism in Europe
4:30 am
new Classical Stretch by Essentrics
Balance6:00 am
Arthur
Arthur Makes a Movie; Go to Your Room, D.W.6:30 am
Curious George
George’s Super Subway Adventure; Well Done, George7:00 am
Wild Kratts
Back in Creature Time: Day of the Dodo7:30 am
new Hero Elementary
Episode 1178:00 am
new Molly of Denali
Wild Moose Chase / Where the Bison Roam8:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Kate Warne; I am Sir Arthur Conan Doyle9:00 am
new Let’s Go Luna!
The Mystery of the Mask / Movie Monday9:30 am

KVIE2
6.2
California’s Golden Parks
Yosemite Falls Trail1:30 am
Sunday Stories
2:00 am
Antiques Roadshow
Vintage Boston3:00 am
movie Oregon Revealed, Coastal Wonder
4:00 am
Sit and Be Fit
Brain Booster5:00 am
Classical Stretch by Essentrics
Spine Strengthening5:30 am
Peg + Cat
The Package Problem; the Train Problem6:00 am
Odd Squad
Odd Beginnings, Part 16:30 am
Cyberchase
A Renewable Hope7:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Kate Warne; I am Sir Arthur Conan Doyle7:30 am
Let’s Go Luna!
The Mystery of the Mask / Movie Monday8:00 am
Arthur
Arthur Makes a Movie; Go to Your Room, D.W.8:30 am
Molly of Denali
Wild Moose Chase / Where the Bison Roam9:00 am
Nature Cat
The Treasure of Bad Dog Bart; Pet Sounds9:30 am

KVIE3
6.3
 Great Conversations
Charles Graeber and Dr. Thomas Gajewski1:00 am
Skindigenous
Taiwan2:00 am
Skindigenous
Lebret2:30 am
BBC World News
3:00 am
Overheard With Evan Smith
Bari Weiss, New York Times Writer3:30 am
Global 3000
4:00 am
Focus on Europe
4:30 am
Animals with Cameras, A Nature Miniseries
Episode 35:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
First Steps6:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
Testing Limits7:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
New Frontiers8:00 am
Ken Burns Presents The Gene: An Intimate History
Episode One9:00 am

KVIEK
6.4
Molly of Denali
The Night Manager; Not So Permafrost1:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Mary Shelley; I Am Harry Houdini2:00 am
Wild Kratts
Stars of the Tides2:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Nikola Tesla; I am Nellie Bly3:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Maya Angelou; I am Frederick Douglass3:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Louis Pasteur; I Am Rachel Carson4:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Kate Warne; I am Sir Arthur Conan Doyle4:30 am
Xavier Riddle and the Secret Movie: I Am Madam President
5:00 am
Splash and Bubbles
Partner Pals; Ultimate Hide and Seek6:00 am
Clifford the Big Red Dog
Come Back, Mac; Boo!6:30 am
Peg + Cat
The Package Problem; the Train Problem7:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Drawing Noses; Pinkalicious on Ice7:30 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
The Family Campout; A Game Night for Everyone8:00 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
Daniel Learns About Lizards; Daniel Wonders About Trolley8:30 am
new Sesame Street
Sesame Friendship9:00 am
Esme & Roy
A Rock Business & Bedtime for Hugo9:30 am

KGODT
7.1
 Castle
Knockdown1:00 am
Local Programming new World News Now
2:30 am
new America This Morning
4:00 am
new ABC7 News 4:30AM
4:30 am
new ABC7 News 5:00AM
5:00 am
new ABC7 News 6:00AM
6:00 am
new Good Morning America
7:00 am
new Live With Kelly and Ryan
Liza Koshy; Julie Chen9:00 am

LIVWELL
7.2
More in Common
1:30 am
Best of Localish
LHLSH200022:00 am
Bite Size
LHBSZ190142:30 am
Pet Project
LHPET190033:00 am
Localish LA
3:30 am
Bite Size
4:00 am
Bite Size
4:30 am
More in Common
5:00 am
Best of Localish
5:30 am
Bite Size
6:00 am
Stroke of Genius LCL
6:30 am
Local Programming TBA
9:00 am

LAFF
7.3
Paid Program
1:30 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
Local Programming World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
The Time of Your Life3:30 am
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
Trampoline Day Wasn’t All That Great4:00 am
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
You Should Have Just Walked Away4:30 am
Grace Under Fire
Grace and Sailor Bob5:00 am
Grace Under Fire
Dating Buddies5:30 am
Grace Under Fire
The Ghost and Mrs. Kelly6:00 am
Grace Under Fire
Road to Nowhere6:30 am
Grace Under Fire
Redeeming Jimmy7:00 am
Grace Under Fire
The Show-Me State7:30 am
Night Court
Auntie Maim8:00 am
Night Court
Attack of the Mac Snacks8:30 am
Night Court
Branded9:00 am
Night Court
Branded9:30 am

KBTV-CD
8.1
 Liquidation Channel
12:00 am
Liquidation Channel
6:00 am
The Hmong Entertainment Hour
7:00 am
Club Friday: Love Test to be Continued
8:00 am
Sakkath Spice
9:00 am
Big News
9:30 am

KBTV2
8.2
 ONTV4U Programming
9:00 pm

KBTV3
8.3
 Jimmy Swaggart Crusade Classics
1:00 am
FWC Music
3:00 am
Study in the Word
4:00 am
FWC Music
4:30 am
Message of the Cross
5:00 am
FWC Music
6:00 am
Insight
6:30 am
Frances and Friends
7:00 am
FWC Music
9:00 am
Study in the Word
9:30 am

KBTV4
8.4
 Home Solutions Featuring Professor Amos
1:00 am
Electronic Favorites
2:00 am
Best of HSN2 – Smart Deals
3:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
4:00 am
The Download On Electronics with Adam
5:00 am
Best of Beekman 1802 Anniversary
6:00 am
Electronic Favorites
7:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
8:00 am
Best of HSN2 – Smart Deals
9:00 am

KBTV5
8.5
movie  Movie
12:00 am
This is Mesquite
2:00 am
Dusty’s Trail
2:30 am
The Adventures of Kit Carson
3:00 am
The Range Rider
3:30 am
movie Movie
4:00 am
The Invisible Man
6:00 am
Mr. and Mrs. North
6:30 am
Aqua Kids
7:00 am
Biz Kid$
The Global Economy7:30 am
movie Movie
8:00 am

KBTV6
8.6
Infomercials
1:30 am
Infomercials
2:00 am
Infomercials
2:30 am
Infomercials
3:00 am
Infomercials
3:30 am
Infomercials
4:00 am
Infomercials
4:30 am
Infomercials
5:00 am
Infomercials
5:30 am
Infomercials
6:00 am
Infomercials
6:30 am
Infomercials
7:00 am
Infomercials
7:30 am
Infomercials
8:00 am
Infomercials
8:30 am
Infomercials
9:00 am
Infomercials
9:30 am

KQEDDT
9.1
 Better Brain Solution With Steven Masley, M.D.
12:00 am
Secrets of the Six Wives
Divorced, Beheaded, Survived2:00 am
Endeavour on Masterpiece
Oracle3:00 am
Before We Die
Ep. 95:00 am
Ready Jet Go!
Water, Water Everywhere; Commander Cressida Story Contest6:00 am
Arthur
Arthur Makes a Movie; Go to Your Room, D.W.6:30 am
Curious George
George’s Super Subway Adventure; Well Done, George7:00 am
Wild Kratts
Back in Creature Time: Day of the Dodo7:30 am
Hero Elementary
Episode 1178:00 am
Molly of Denali
Wild Moose Chase / Where the Bison Roam8:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Kate Warne; I Am Sir Arthur Conan Doyle9:00 am
Let’s Go Luna
The Mystery of the Mask / Movie Monday9:30 am

KQED2
9.2
 The Bee Gees One for All Tour – Live in Australia 1989
12:00 am
movie Fleetwood Mac: The Dance
2:00 am
3 Steps to Pain-Free Living
4:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Kate Warne; I Am Sir Arthur Conan Doyle6:00 am
Let’s Go Luna
The Mystery of the Mask / Movie Monday6:30 am
Local Programming Yoga in Practice
Cultivate Self-Respect7:30 am
Best of Sewing With Nancy
Sew Simple with Rectangles & Squares, Part 28:00 am
Rick Steves’ Europe
Southeast England8:30 am
Neven’s Spanish Food Trails
Granada9:00 am
Taste of Malaysia With Martin Yan
Cultural Confluence of Peranakan9:30 am

KQEDW
9.3
 Great Conversations
Charles Graeber and Dr. Thomas Gajewski1:00 am
Skindigenous
Taiwan2:00 am
Skindigenous
Lebret2:30 am
BBC World News
3:00 am
Overheard With Evan Smith
3:30 am
Global 3000
4:00 am
Focus on Europe
4:30 am
Animals with Cameras, A Nature Miniseries
Episode 35:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
First Steps6:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
Testing Limits7:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
New Frontiers8:00 am
Ken Burns Presents The Gene: An Intimate History
Episode One9:00 am

KQEDK
9.4
Molly of Denali
The Night Manager; Not So Permafrost1:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Mary Shelley; I Am Harry Houdini2:00 am
Wild Kratts
Stars of the Tides2:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Nikola Tesla; I am Nellie Bly3:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Maya Angelou; I am Frederick Douglass3:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Louis Pasteur; I Am Rachel Carson4:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Kate Warne; I am Sir Arthur Conan Doyle4:30 am
Xavier Riddle and the Secret Movie: I Am Madam President
5:00 am
Splash and Bubbles
Partner Pals; Ultimate Hide and Seek6:00 am
Clifford the Big Red Dog
Come Back, Mac; Boo!6:30 am
Peg + Cat
The Package Problem; the Train Problem7:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Drawing Noses; Pinkalicious on Ice7:30 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
The Family Campout; A Game Night for Everyone8:00 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
Daniel Learns About Lizards; Daniel Wonders About Trolley8:30 am
new Sesame Street
Sesame Friendship9:00 am
Esme & Roy
A Rock Business & Bedtime for Hugo9:30 am

KXTV
10.1
 American Ninja Warrior
Kansas City Qualifying Hour 11:05 am
Local Programming new World News Now
2:35 am
new World News Now
3:00 am
new America This Morning
4:30 am
new ABC10 Morning Blend 5:00AM
5:00 am
ABC10 Morning Blend 6:00AM
6:00 am
new Good Morning America
7:00 am
Your California Life
9:00 am

JN
10.2
Local Programming Drugs Inc.
2:00 am
Rescue 911
3:00 am
Rescue 911
3:30 am
The Investigators
4:00 am
Dog the Bounty Hunter
5:00 am
Dog the Bounty Hunter
5:30 am
Crime Stories
6:00 am
Crime Stories
7:00 am
Crime Stories
8:00 am
Crime Stories
9:00 am

N10.3
10.3
 Without a Trace
The Damage Done1:00 am
The Wendy Williams Show
Lena Waithe2:00 am
The Real
3:00 am
Judge Faith
Shady Sublet4:00 am
Judge Faith
While You Were Sleeping4:30 am
Judge Faith
The Bad Pet Parent; Two More Weeks5:00 am
Judge Faith
Lawn and Order; Mutual Mistake5:30 am
Judge Joe Brown
6:00 am
Judge Joe Brown
6:30 am
Judge Joe Brown
7:00 am
Judge Joe Brown
7:30 am
Local Programming Law & Order
Wannabe9:00 am

QUEST
10.4
 Modern Marvels
1:00 am
Local Programming Most Daring
3:00 am
IRT Deadliest Roads
4:00 am
American Loggers
5:00 am
Auction Kings
6:00 am
Auction Kings
6:30 am
Unsolved History
7:00 am
Modern Marvels
8:00 am
Modern Marvels
9:00 am

KNTVHD
11.1
 NBC Bay Area News at 11
1:00 am
Meet the Press
2:00 am
new Early Today
3:00 am
new Early Today
3:30 am
new Early Today
4:00 am
new Today in the Bay
4:30 am
new Today in the Bay
5:00 am
new Today in the Bay
6:00 am
new Today
7:00 am
new Today 3rd Hour
9:00 am

COZI
11.2
The Nanny
Smoke Gets in Your Lies1:30 am
The Nanny
My Fair Nanny2:00 am
The Nanny
The Nuchslep2:30 am
Here’s Lucy
The Carters Meet Frankie Avalon3:00 am
Here’s Lucy
Harry Catches Gold Fever3:30 am
Murdoch Mysteries
Unlucky in Love4:00 am
Cindy Crawford’s Skincare Secrets
5:00 am
Make Room for Daddy
Double Dinner6:00 am
Make Room for Daddy
Danny’s Big Fan6:30 am
Did Talcum Powder Cause Your Cancer?
7:00 am
Murder, She Wrote
Night of the Headless Horseman8:00 am
Charlie’s Angels
Little Angels of the Nite9:00 am

KNTVHD
11.3
 NBC Bay Area News at 11
1:00 am
Meet the Press
2:00 am
new Early Today
3:00 am
new Early Today
3:30 am
new Early Today
4:00 am
new Today in the Bay
4:30 am
new Today in the Bay
5:00 am
new Today in the Bay
6:00 am
new Today
7:00 am
new Today 3rd Hour
9:00 am

KSTSDT4
11.4
The Nanny
Smoke Gets in Your Lies1:30 am
The Nanny
My Fair Nanny2:00 am
The Nanny
The Nuchslep2:30 am
Here’s Lucy
The Carters Meet Frankie Avalon3:00 am
Here’s Lucy
Harry Catches Gold Fever3:30 am
Murdoch Mysteries
Unlucky in Love4:00 am
Cindy Crawford’s Skincare Secrets
5:00 am
Make Room for Daddy
Double Dinner6:00 am
Make Room for Daddy
Danny’s Big Fan6:30 am
Did Talcum Powder Cause Your Cancer?
7:00 am
Murder, She Wrote
Night of the Headless Horseman8:00 am
Charlie’s Angels
Little Angels of the Nite9:00 am

KOVR-HD
13.1
new  ET Entertainment Tonight
1:00 am
Local Programming new CBS Overnight News
3:30 am
new CBS Overnight News
4:00 am
CBS13 News at 4:30am
4:30 am
new CBS13 News at 5am
5:00 am
new CBS13 News at 6am
6:00 am
new CBS This Morning
7:00 am
Let’s Make a Deal
9:00 am

KOVR-HD2
13.2
 Profiler
Victims of Victims1:00 am
The Division
Remembrance2:00 am
Family Law
Telling Lies3:00 am
Sue Thomas: F.B.Eye
He Said, She Said4:00 am
Joan of Arcadia
No Future5:00 am
Dr. Quinn, Medicine Woman
6:00 am
Dr. Quinn, Medicine Woman
7:00 am
Local Programming

DABL
13.3
Ice Cold Cash
Melon Cutter1:30 am
Ice Cold Cash
Fish and Chips2:00 am
Paid Program
2:30 am
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Paid Program
5:00 am
Paid Program
5:30 am
Paid Program
6:00 am
Paid Program
6:30 am
Paid Program
7:00 am
Paid Program
7:30 am
Paid Program
8:00 am
Jamie’s 15 Minute Meals
Crispy Pork and Grilled Mushroom Sub8:30 am
The Martha Stewart Show
Weekend Entertaining9:00 am

KDTV-DT
14.1
Renta congelada
1:30 am
Al punto
2:00 am
Como dice el dicho
A palabras necias, oídos sordos3:00 am
sports La Jugada
4:00 am
María de todos los Ángeles
El sueño angélico (Piloto)5:00 am
Noticiero Univisión: Fin de semana
5:30 am
new Despierta Area de la Bahia
6:00 am
Despierta América
7:00 am

KDTVDT
14.2
movie  Blood Diamond
11:00 pm
Vallejo
2:00 am
Vallejo
3:00 am
Vallejo
4:00 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
La C.Q.
6:00 am
Retrato Hispano
7:00 am
Programación pagada
7:30 am
El chavo
8:00 am
Mujer, Casos de la Vida Real
9:00 am

GetTV
14.3
‘Til Death
Second Marriage Guy1:30 am
All in the Family
Stephanie and the Crime Wave2:00 am
All in the Family
Barney the Gold Digger2:30 am
Amen
To Catch a Thief3:00 am
Amen
The Widow3:30 am
The Steve Harvey Show
Educating Piggy4:00 am
The Steve Harvey Show
Welcome to Bernie’s4:30 am
Good Times
The Evans Get Involved5:00 am
Sanford and Son
Sgt. Gork5:30 am
Amen
Child’s Play6:00 am
Local Programming The Steve Harvey Show
Here Comes the Judge7:00 am
The Steve Harvey Show
Addicted to Love and Whatnot7:30 am
Good Times
The Gang8:00 am
Sanford and Son
Camping Trip8:30 am
Walker, Texas Ranger
Justice Delayed9:00 am

KDTVDT4
14.4
Paid Program
1:30 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
Scandal
Any Questions?3:00 am
American Greed
Reed Slatkin4:00 am
American Greed
Boy Band Bandit5:00 am
Crime Watch Daily With Chris Hansen
6:00 am
Corrupt Crimes
Anchorwoman Murder7:00 am
Corrupt Crimes
Murder by Teacup7:30 am
It Takes a Killer
A Treacherous Triangle8:00 am
It Takes a Killer
If the Walls Could Talk8:30 am
It Takes a Killer
A Preference for Poison9:00 am
It Takes a Killer
The Informant9:30 am

TJN
14.5
Local Programming Drugs Inc.
2:00 am
Rescue 911
3:00 am
Rescue 911
3:30 am
The Investigators
4:00 am
Dog the Bounty Hunter
5:00 am
Dog the Bounty Hunter
5:30 am
Crime Stories
6:00 am
Crime Stories
7:00 am
Crime Stories
8:00 am
Crime Stories
9:00 am

KBSVDT
15.1
 AssyriaVision
12:00 am
AssyriaVision
6:00 am

3ABN
16.1
 3ABN Homecoming
Persisting for His Presence1:00 am
Table Talk
Righteousness by Faith: The Jesus of the Gospels -part 22:00 am
Local Programming Cook 30
Mega Stir Fry3:30 am
Body & Spirit
Eating Disorders4:00 am
Pressing In To His Presence
Two-way Communication4:30 am
Tiny Tots for Jesus
5:00 am
Local Programming 3ABN Today
Place Holder6:00 am
House Calls
Aspects Of Prayer, Pt. 27:00 am
Free Indeed
I Give Myself Away8:00 am
Books of the Book
Mistreated for Doing What’s Right,8:30 am
3ABN Sabbath School Panel
9:00 am

K16IW
16.10
How Do You Play?
1:45 am
Desired TV
3:05 am
Local Programming Eve’s Love
5:00 am
Victory Tomorrow
5:30 am
This Morning
6:00 am
MBC News Desk
7:00 am
Local Programming Hospital Ship
8:35 am
Hospital Ship
9:10 am
Reel Talk
9:45 am
Local Programming

WALK
16.11
 Club 36
1:00 am
Today With God
3:00 am
Oasis Ministries
3:30 am
CrossTalk With Dr. Randy Weiss
4:00 am
Paula Today
4:30 am
The blessed life with Pastor and Robert Morris
5:00 am
Through the Bible with Les Feldick
5:30 am
The 700 Club
6:00 am
Bible Discovery
7:00 am
Dr. Ward Bond Show
7:30 am
Your Health With Dr. Richard and Cindy Becker
8:00 am
Know the Cause With Doug Kaufmann
9:00 am

K16IW
16.13
 Audio BrokenFM
12:00 am

K16IW
16.14
 K16IW Audio
12:00 am

CMC-USA
16.2
 CMC-USA Overnight
1:00 am
Country Day Break
5:00 am
All Day with CMC-USA
7:00 am

CMC-TV
16.3
 CMC Overnight
1:00 am
CMC Morning Drive with Arianne
5:00 am
CMC Is At Work
9:00 am

K16IW-D4
16.4
 Adoptados por su espíritu
1:00 am
Melodías del corazón
2:00 am
Capilla de fe
2:30 am
Conexiones bíblicas
3:00 am
Viva en abundacia
3:30 am
Buenos días Señor Jesús
4:00 am
Vida en acción
4:30 am
Estrellitas de Jesús
5:00 am
Sí podemos
5:30 am
Afirmaciones de fe
6:00 am
Local Programming Respuestas Bíblicas
7:00 am
GYC en Español
8:00 am
Diálogos en familia
9:00 am

GodTV
16.5
The Prayer Room
1:30 am
Rick Renner – Christmas Special
2:30 am
Local Programming Creflo Dollar Ministries
3:30 am
Believer’s Walk of Faith
4:00 am
Gospel Truth – Andrew Wommack
4:30 am
Enjoying Everyday Life
5:00 am
Joseph Prince
5:30 am
It’s Supernatural
6:00 am
Living Stone Ministries
6:30 am
The Supernatural Now
7:00 am
Israel Breaking News
7:30 am
Rick Renner
8:00 am
700 Club Interactive
8:30 am
Hour of Salvation
9:00 am
Local Programming

K16IW-D6
16.6
Reflections
1:30 am
Joseph Prince
2:30 am
Marriage Today
3:00 am
Rod Parsley
3:30 am
Joni Table Talk
4:00 am
TD Jakes
4:30 am
Life Today
5:00 am
Andrew Wommack
5:30 am
Larry & Tiz Huch
6:00 am
Today With Marilyn and Sarah
6:30 am
Kenneth Copeland
7:00 am
Local Programming Sid Roth It’s Supernatural
8:00 am
Enjoying Everyday Life with Joyce Meyer
8:30 am
Ministry Now!
9:00 am

K16IW-D8
16.8
movie  Silent Night, Bloody Night
12:00 am
Station Signoff
2:00 am
Test Pattern
2:30 am
Test Pattern
3:00 am
Test Pattern
3:30 am
Test Pattern
4:00 am
Test Pattern
5:00 am
Sign On
5:30 am
Stanley Kubrick
6:00 am
movie The Portable Phonograph
6:30 am
Galaxy Theater
7:00 am
Above & Beyond
8:00 am
Cinema Nova
9:00 am

K16IW-D9
16.9
 U Channel Programming
10:00 pm

KQSL-LD
17.1
The John Ankerberg Show
1:30 am
Answers With Bayless Conley
2:00 am
Pathway to Victory
2:30 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
3:00 am
David Jeremiah (Turning Point)
4:00 am
Let My People Think With Ravi Zacharias
5:00 am
Christian World News
5:30 am
Mornings on the Dove
6:00 am
Local Programming Mornings on the Dove
9:00 am

CMC-USA
17.2
 CMC-USA Overnight
1:00 am
Country Day Break
5:00 am
All Day with CMC-USA
7:00 am

CMC
17.3
 CMC Overnight
1:00 am
CMC Morning Drive with Arianne
5:00 am
CMC Is At Work
9:00 am

KQSL-LD4
17.4
Cornerstone Media
1:30 am
Cornerstone Media
2:00 am
Cornerstone Media
2:30 am
Cornerstone Media
3:00 am
Cornerstone Media
3:30 am
Cornerstone Media
4:00 am
Cornerstone Media
4:30 am
Cornerstone Media
5:00 am
Local Programming Christian Fitness TV
6:00 am
Gospel Truth With Andrew Wommack
6:30 am
Enjoying Everyday Life with Joyce Meyer
7:00 am
Joseph Prince
7:30 am
Life Today with James Robison and Betty Robison
8:00 am
Essential Wellness
8:30 am
700 Club
9:00 am

KQSL-LD5
17.5
 Isaac Mizrahi Live!
1:00 am
Brooke Shields Timeless – Fashion & Accessories
3:00 am
AM Style with Leah Williams
4:00 am
Slatkin & Co. Home Fragrance
6:00 am
Local Programming Clarks Footwear
8:00 am

KQSL-LD6
17.6
Reflections
1:30 am
Joseph Prince
2:30 am
Marriage Today
3:00 am
Rod Parsley
3:30 am
Joni Table Talk
4:00 am
TD Jakes
4:30 am
Life Today
5:00 am
Andrew Wommack
5:30 am
Larry & Tiz Huch
6:00 am
Today With Marilyn and Sarah
6:30 am
Kenneth Copeland
7:00 am
Local Programming Sid Roth It’s Supernatural
8:00 am
Enjoying Everyday Life with Joyce Meyer
8:30 am
Ministry Now!
9:00 am

KQSL-LD8
17.8
Mandarin Journal
1:30 am
Business and Lifestyle
2:00 am
Bay Area Focus With Lily Chou
2:30 am
movie If You Are the One
3:00 am
The Great Family
4:30 am
Shepherd’s Chapel
5:00 am
Chinese News at 7
6:00 am
Chinese News at 10
6:30 am
Chinese News at 7
7:00 am
Chinese News at 10
7:30 am
China News
8:00 am
Fruity Pie
8:30 am
Local Programming

KUVS-DT
19.1
Renta congelada
1:30 am
Al punto
2:00 am
Como dice el dicho
A palabras necias, oídos sordos3:00 am
sports La Jugada
4:00 am
María de todos los Ángeles
El sueño angélico (Piloto)5:00 am
Noticiero Univisión: Fin de semana
5:30 am
new A Primera Hora
6:00 am
Despierta América
7:00 am

KUVS
19.2
Renta congelada
1:30 am
Al punto
2:00 am
Como dice el dicho
A palabras necias, oídos sordos3:00 am
sports La Jugada
4:00 am
María de todos los Ángeles
El sueño angélico (Piloto)5:00 am
Noticiero Univisión: Fin de semana
5:30 am
new A Primera Hora
6:00 am
Despierta América
7:00 am

KUVSB
19.3
 Without a Trace
The Damage Done1:00 am
The Wendy Williams Show
Lena Waithe2:00 am
The Real
3:00 am
Judge Faith
Shady Sublet4:00 am
Judge Faith
While You Were Sleeping4:30 am
Judge Faith
The Bad Pet Parent; Two More Weeks5:00 am
Judge Faith
Lawn and Order; Mutual Mistake5:30 am
Judge Joe Brown
6:00 am
Judge Joe Brown
6:30 am
Judge Joe Brown
7:00 am
Judge Joe Brown
7:30 am
Local Programming Law & Order
Wannabe9:00 am

KUVSDT4
19.4
Paid Program
1:30 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
Scandal
Any Questions?3:00 am
American Greed
Reed Slatkin4:00 am
American Greed
Boy Band Bandit5:00 am
Crime Watch Daily With Chris Hansen
6:00 am
Corrupt Crimes
Anchorwoman Murder7:00 am
Corrupt Crimes
Murder by Teacup7:30 am
It Takes a Killer
A Treacherous Triangle8:00 am
It Takes a Killer
If the Walls Could Talk8:30 am
It Takes a Killer
A Preference for Poison9:00 am
It Takes a Killer
The Informant9:30 am

KOFYD
20.1
Market Place
1:30 am
Market Place
2:00 am
Market Place
2:30 am
Market Place
3:00 am
Market Place
3:30 am
Market Place
4:00 am
Market Place
5:00 am
Market Place
5:30 am
Wild About Animals
6:00 am
Market Place
6:30 am
Market Place
7:00 am
Market Place
7:30 am
Market Place
8:00 am
Market Place
8:30 am
The Steve Wilkos Show
The Truth Will Be Revealed Today9:00 am

THIS TV
20.2
 In the Heat of the Night
A Correct Settling1:00 am
Local Programming In the Heat of the Night
A Love Lost6:00 am
movie The Octagon
7:00 am
movie Braddock: Missing in Action III
9:30 am

KOFY4
20.4
 LATV Programming
12:00 am

FUNROADS
20.8
At Your Leisure
1:30 am
Road Trip Masters
2:00 am
A Taste of History
2:30 am
Tim Farmers Country Kitchen
3:00 am
sports Traveling Golfer
3:30 am
sports Golf America
4:00 am
Our California
4:30 am
The Jet Set
5:00 am
RV Road Test
5:30 am
The RVers
6:00 am
Travel Thru History
6:30 am
Expedition Texas
7:00 am
sports Boondock Nation
7:30 am
Local Programming sports The Excursion
8:30 am
Into The Outdoors
9:00 am
At Your Leisure
9:30 am

KAXT
22
 KAXT Programming
1:00 am

KRCBDT
22.1
 Off-Air
12:00 am
Classical Stretch by Essentrics
Plantar Fasciitis Release6:00 am
Ready Jet Go!
Water, Water Everywhere; Commander Cressida Story Contest6:30 am
Hero Elementary
A Leg up; Sneezitis Solution7:00 am
Let’s Go Luna!
The Mystery of the Mask / Movie Monday7:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Kate Warne; I am Sir Arthur Conan Doyle8:00 am
Curious George
George’s Super Subway Adventure; Well Done, George8:30 am
Molly of Denali
Wild Moose Chase / Where the Bison Roam9:00 am
Fons & Porter’s Love of Quilting
Martha Washington’s Star9:30 am

CREATE
22.2
 Legacy List With Matt Paxton
Day Family; Llewellyn Park, Nj1:00 am
Christina Cooks: Back to the Cutting Board
The Italian Table2:00 am
Jazzy Vegetarian
Appetizing Appetizers2:30 am
Legacy List With Matt Paxton
Lambert Family/Mechanicsville, Va.3:00 am
Best of Sewing With Nancy
30 Minute Doll Clothes, Part 24:00 am
Paint This With Jerry Yarnell
Bison Valley, Part 34:30 am
This Old House
5:00 am
Ask This Old House
5:30 am
Dining With the Chef
Clear Soup and Limushi Steamed Rice6:00 am
Savor Dakota
Episode 86:30 am
Hometown Georgia
Episode 117:00 am
Fly Brother With Ernest White II
Sao Paulo: Don’t Sleep7:30 am
Rick Steves’ Europe
Naples and Pompeii8:00 am
The Best of The Joy of Painting
Mountain Hide-Away8:30 am
Flavor of Poland
Warszawa9:00 am
To Dine For With Kate Sullivan
Kevin Kwan, Author of Crazy Rich Asian9:30 am

KEZTCA
23
movie  Blood Diamond
11:00 pm
movie Next
2:00 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Veredicto Final
5:00 am
La C.Q.
6:00 am
Veredicto Final
7:00 am
El chavo
8:00 am
Mujer, Casos de la Vida Real
9:00 am

KEZT-CDKEZ
23.1
Renta congelada
1:30 am
Al punto
2:00 am
Como dice el dicho
A palabras necias, oídos sordos3:00 am
sports La Jugada
4:00 am
María de todos los Ángeles
El sueño angélico (Piloto)5:00 am
Noticiero Univisión: Fin de semana
5:30 am
new A Primera Hora
6:00 am
Despierta América
7:00 am

KEZT-CD2
23.2
movie  Blood Diamond
11:00 pm
movie Next
2:00 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
La C.Q.
6:00 am
Programación pagada
7:00 am
Programación pagada
7:30 am
El chavo
8:00 am
Mujer, Casos de la Vida Real
9:00 am

KEZT-CD3
23.3
 Without a Trace
The Damage Done1:00 am
The Wendy Williams Show
Lena Waithe2:00 am
The Real
3:00 am
Judge Faith
Shady Sublet4:00 am
Judge Faith
While You Were Sleeping4:30 am
Judge Faith
The Bad Pet Parent; Two More Weeks5:00 am
Judge Faith
Lawn and Order; Mutual Mistake5:30 am
Judge Joe Brown
6:00 am
Judge Joe Brown
6:30 am
Judge Joe Brown
7:00 am
Judge Joe Brown
7:30 am
Local Programming Law & Order
Wannabe9:00 am

KEZT-CD4
23.4
Paid Program
1:30 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
Scandal
Any Questions?3:00 am
American Greed
Reed Slatkin4:00 am
American Greed
Boy Band Bandit5:00 am
Crime Watch Daily With Chris Hansen
6:00 am
Corrupt Crimes
Anchorwoman Murder7:00 am
Corrupt Crimes
Murder by Teacup7:30 am
It Takes a Killer
A Treacherous Triangle8:00 am
It Takes a Killer
If the Walls Could Talk8:30 am
It Takes a Killer
A Preference for Poison9:00 am
It Takes a Killer
The Informant9:30 am

KQETH
25.1
 Better Brain Solution With Steven Masley, M.D.
12:00 am
Secrets of the Six Wives
Divorced, Beheaded, Survived2:00 am
Endeavour on Masterpiece
Oracle3:00 am
Before We Die
Ep. 95:00 am
Ready Jet Go!
Water, Water Everywhere; Commander Cressida Story Contest6:00 am
Arthur
Arthur Makes a Movie; Go to Your Room, D.W.6:30 am
Curious George
George’s Super Subway Adventure; Well Done, George7:00 am
Wild Kratts
Back in Creature Time: Day of the Dodo7:30 am
Hero Elementary
Episode 1178:00 am
Molly of Denali
Wild Moose Chase / Where the Bison Roam8:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Kate Warne; I Am Sir Arthur Conan Doyle9:00 am
Let’s Go Luna
The Mystery of the Mask / Movie Monday9:30 am

KQET2
25.2
 The Bee Gees One for All Tour – Live in Australia 1989
12:00 am
movie Fleetwood Mac: The Dance
2:00 am
3 Steps to Pain-Free Living
4:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Kate Warne; I Am Sir Arthur Conan Doyle6:00 am
Let’s Go Luna
The Mystery of the Mask / Movie Monday6:30 am
Local Programming Yoga in Practice
Cultivate Self-Respect7:30 am
Best of Sewing With Nancy
Sew Simple with Rectangles & Squares, Part 28:00 am
Rick Steves’ Europe
Southeast England8:30 am
Neven’s Spanish Food Trails
Granada9:00 am
Taste of Malaysia With Martin Yan
Cultural Confluence of Peranakan9:30 am

KQET3
25.3
 Great Conversations
Charles Graeber and Dr. Thomas Gajewski1:00 am
Skindigenous
Taiwan2:00 am
Skindigenous
Lebret2:30 am
BBC World News
3:00 am
Overheard With Evan Smith
3:30 am
Global 3000
4:00 am
Focus on Europe
4:30 am
Animals with Cameras, A Nature Miniseries
Episode 35:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
First Steps6:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
Testing Limits7:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
New Frontiers8:00 am
Ken Burns Presents The Gene: An Intimate History
Episode One9:00 am

KQET
25.4
Molly of Denali
The Night Manager; Not So Permafrost1:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Mary Shelley; I Am Harry Houdini2:00 am
Wild Kratts
Stars of the Tides2:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Nikola Tesla; I am Nellie Bly3:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Maya Angelou; I am Frederick Douglass3:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Louis Pasteur; I Am Rachel Carson4:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Kate Warne; I am Sir Arthur Conan Doyle4:30 am
Xavier Riddle and the Secret Movie: I Am Madam President
5:00 am
Splash and Bubbles
Partner Pals; Ultimate Hide and Seek6:00 am
Clifford the Big Red Dog
Come Back, Mac; Boo!6:30 am
Peg + Cat
The Package Problem; the Train Problem7:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Drawing Noses; Pinkalicious on Ice7:30 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
The Family Campout; A Game Night for Everyone8:00 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
Daniel Learns About Lizards; Daniel Wonders About Trolley8:30 am
new Sesame Street
Sesame Friendship9:00 am
Esme & Roy
A Rock Business & Bedtime for Hugo9:30 am

KTSF-DT
26.1
Mandarin Journal
1:30 am
Business and Lifestyle
2:00 am
Bay Area Focus With Lily Chou
2:30 am
movie If You Are the One
3:00 am
The Great Family
4:30 am
Shepherd’s Chapel
5:00 am
Chinese News at 7
6:00 am
Chinese News at 10
6:30 am
Chinese News at 7
7:00 am
Chinese News at 10
7:30 am
China News
8:00 am
Fruity Pie
8:30 am
Local Programming

KTSF3
26.3
Surprise Mystery TV
1:45 am
Local Programming The Real Exploration Team
4:10 am
Backflow
5:00 am
This Morning
5:45 am
MBC News Desk
6:50 am
MBC News Desk
8:00 am
Backflow
9:05 am
Local Programming

KTSF5
26.5
Talkshow Mass Mutual
1:30 am
San Khau Viet
2:00 am
Travel
3:00 am
Local Programming 6pm News
4:00 am
Than Tuong Bolero
5:30 am
Vietnam Dat Nuoc Con Nguoi
6:00 am
Nhac Chon Loc
6:30 am
7:30 AM News
7:30 am
Vietnam Dat Nuoc Con Nguoi
8:30 am
Ke Doi Tra Chan Tinh
9:00 am

KTSF
26.6
 Live TV
12:00 am
Live TV
6:00 am

TTV
27.1
 TV Shopping
12:00 am
News, Weather, Traffic
6:00 am
News, Weather, Traffic
7:00 am
News, Weather, Traffic
8:00 am
TV Shopping
9:00 am

KFTL
28.1
 Overnight Programming
12:00 am
Overnight Programming
6:00 am
Little Chestnut’s World
7:00 am
Phoenix News
7:30 am
Shanghai TV Primetime News
8:00 am
Magandang Buhay
9:00 am
TV Patrol World
9:30 am

SAB
28.10
 Intelligence
Things Change1:00 am
Local Programming Daytime
8:00 am
Merv Griffin’s Crosswords
9:00 am
The Adventures of Ozzie & Harriet
Halloween Party9:30 am

KFTL
28.15
 Video Jukebox
8:30 pm
TCN Mornings
4:00 am
Top 20
8:00 am

HSN
28.2
 Sleep Solutions featuring South Street Loft
1:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
2:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
3:00 am
Fashion & Accessories Clearance
4:00 am
Fashion & Accessories Clearance
5:00 am
Home Sweet Home featuring Beautyrest Mattresses
6:00 am
Gabor Wigs
7:00 am
Healthy Living featuring FitQuest
8:00 am
Home Sweet Home featuring Beautyrest Mattresses
9:00 am

KFTL-CD3
28.3
 Modern Marvels
1:00 am
Local Programming Most Daring
3:00 am
IRT Deadliest Roads
4:00 am
American Loggers
5:00 am
Auction Kings
6:00 am
Auction Kings
6:30 am
Unsolved History
7:00 am
Modern Marvels
8:00 am
Modern Marvels
9:00 am

KFTL
28.4
Infomercials
1:30 am
Infomercials
2:00 am
Infomercials
2:30 am
Infomercials
3:00 am
Infomercials
3:30 am
Infomercials
4:00 am
Infomercials
4:30 am
Infomercials
5:00 am
Infomercials
5:30 am
Infomercials
6:00 am
Infomercials
6:30 am
Infomercials
7:00 am
Infomercials
7:30 am
Infomercials
8:00 am
Infomercials
8:30 am
Infomercials
9:00 am
Infomercials
9:30 am

KFTL
28.5
Local Programming sports Superlift Off-Road Adventures
5:00 am
sports Personal Watercraft TV
5:30 am
World of Collector Cars
6:00 am
My Classic Car
6:30 am
Curator’s Vault
7:00 am
Reality Rides
7:30 am
Sport Compact TV
8:00 am
World of Collector Cars
8:30 am
My Classic Car
9:00 am
Dream Car Garage
9:30 am

KFTL
28.6
 Home Solutions Featuring Professor Amos
1:00 am
Electronic Favorites
2:00 am
Best of HSN2 – Smart Deals
3:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
4:00 am
The Download On Electronics with Adam
5:00 am
Best of Beekman 1802 Anniversary
6:00 am
Electronic Favorites
7:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
8:00 am
Best of HSN2 – Smart Deals
9:00 am

KFTL
28.7
 Paid Program
12:00 am

ION HD
29.1
 Chicago P.D.
You Wish1:00 am
The Listener
Jericho2:00 am
Local Programming Through the Bible with Les Feldick
6:30 am
The Listener
Desperate Hours7:00 am
The Listener
To Die For8:00 am
The Listener
Eye of the Storm9:00 am

qubo
29.2
Local Programming Jerry and the Raiders
Hair-Em Scare-Em3:00 am
Vivi
Hawaii; Atacama Desert3:30 am
Doki
North to Doki-Land; Runway Runaround4:00 am
Rainbow Ruby
Farm Fun; Tummy Trouble4:30 am
Monkey See, Monkey Do
Swan5:00 am
Monkey See, Monkey Do
Ostrich5:30 am
Mike the Knight
Golden Arrow; Triple Loop6:00 am
Mike the Knight
Mike the Knight and the Bad Weather Box; Mike the Knight and Great Wizard Comet6:30 am
Chirp
Ghost Town7:00 am
Chirp
Foiled Again7:30 am
Harry and His Bucket Full of Dinosaurs
What’s Thunder; Once Upon a Time8:00 am
Harry and His Bucket Full of Dinosaurs
Superheroes Don’t Dance; I Love Strawberries8:30 am
Fishtronaut
The Case of Dr. Green; The Case of the Missing Tooth9:00 am
Fishtronaut
The Case of Extreme Speed; The Case of SuperZeek9:30 am

QVC
29.5
 DERMAPORE by DERMAFLASH
1:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
2:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
3:00 am
AM Style with Leah Williams
4:00 am
LOGO by Lori Goldstein
6:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
7:00 am
Zuda – Athleisure
8:00 am
Your Inspo Spot – Daily Deals
9:00 am

HSN
29.6
 Sleep Solutions featuring South Street Loft
1:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
2:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
3:00 am
Fashion & Accessories Clearance
4:00 am
Fashion & Accessories Clearance
5:00 am
Home Sweet Home featuring Beautyrest Mattresses
6:00 am
Gabor Wigs
7:00 am
Healthy Living featuring FitQuest
8:00 am
Home Sweet Home featuring Beautyrest Mattresses
9:00 am

KMAX-DT
31.1
Impractical Jokers
The Great Escape1:30 am
Impractical Jokers
Field of Screams2:00 am
Impractical Jokers
Impractical Jokers: Bonus Footage2:30 am
Impractical Jokers
Nationals Disaster3:00 am
Impractical Jokers
Toasted3:30 am
Supreme Justice With Judge Karen
Deconstruction; Blatant Disregard4:00 am
new Good Day
4:30 am
new Good Day
5:00 am
new Good Day
6:00 am
new Good Day
7:00 am
new Good Day
8:00 am
new Good Day
9:00 am

LAFFTV
31.2
Paid Program
1:30 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
Local Programming World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
The Time of Your Life3:30 am
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
Trampoline Day Wasn’t All That Great4:00 am
World’s Funniest Videos: Top 10 Countdown
You Should Have Just Walked Away4:30 am
Grace Under Fire
Grace and Sailor Bob5:00 am
Grace Under Fire
Dating Buddies5:30 am
Grace Under Fire
The Ghost and Mrs. Kelly6:00 am
Grace Under Fire
Road to Nowhere6:30 am
Grace Under Fire
Redeeming Jimmy7:00 am
Grace Under Fire
The Show-Me State7:30 am
Night Court
Auntie Maim8:00 am
Night Court
Attack of the Mac Snacks8:30 am
Night Court
Branded9:00 am
Night Court
Branded9:30 am

COMET
31.3
 Stargate SG-1
The Warrior1:00 am
Stargate SG-1
Menace2:00 am
Stargate SG-1
The Sentinel3:00 am
Local Programming

Stadium
31.4
sports Tape Don’t Lie
1:30 am
Local Programming sports Classic MLB Baseball: 2004: Houston Astros at St. Louis Cardinals
2004: Houston Astros at St. Louis Cardinals5:00 am
sports Strongman Champions League
2017 Canada8:00 am
sports Strongman Champions League
2017 Canada9:00 am

KSTV
32
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Ya Cayó Renovado
6:00 am
Hechos AM: Primera Línea
7:00 am
new Hechos AM
8:00 am
Hechos: Aquí entre nos
9:00 am

KMTPDT
32.1
K-Pop
1:30 am
K-Pop
2:00 am
K-Pop
2:30 am
K-Pop
3:00 am
K-Pop
3:30 am
K-Pop
4:00 am
K-Pop
4:30 am
Classic Arts Showcase
5:00 am
Classic Arts Showcase
5:30 am
Classic Arts Showcase
6:00 am
Classic Arts Showcase
6:30 am
Classic Arts Showcase
7:00 am
Classic Arts Showcase
7:30 am
Classic Arts Showcase
8:00 am
Classic Arts Showcase
8:30 am
Learning Continues Elementary
9:00 am
Learning Continues Elementary
9:30 am

KMTP2
32.2
 KMTP World Channel
1:00 am

KMTP4
32.4
 KMTP Wedding Channel
1:00 am

ARTS
32.5
 New Tang Dynasty TV
12:00 am

KPOP
32.6
 Simply KPOP
1:00 am
KPOP Time
2:00 am
Pops in Seoul
3:00 am
Showbiz Korea
3:30 am
Pops in Seoul
4:00 am
Showbiz Korea
4:30 am
KPOP Time
5:00 am
Pops in Seoul
6:00 am
Showbiz Korea
6:30 am
Simply KPOP
7:00 am
KPOP Time
8:00 am
Pops in Seoul
9:00 am
Showbiz Korea
9:30 am

KCSOHD
33.1
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
movie Película
3:00 am
Noticias Telemundo fin de semana
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
sports Zona Mixta
6:00 am
Noticias Telemundo fin de semana
6:30 am
new Un nuevo día
7:00 am

KCSO
33.2
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
movie Película
3:00 am
Noticias Telemundo fin de semana
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
sports Zona Mixta
6:00 am
Noticias Telemundo fin de semana
6:30 am
new Un nuevo día
7:00 am

KCSO
33.3
 Ripley’s Believe It or Not!
1:00 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
movie Pelicula
5:30 am
Caso cerrado
8:00 am
The A-Team
9:00 am

LightTV
33.4
movie  The Pink Panther 2
12:00 am
movie The Pink Panther
2:00 am
Flipper
A Job for Sandy4:30 am
Local Programming Flipper
8:00 am
Green Acres
9:00 am
Green Acres
9:30 am

KACA
34.1
Reflections
1:30 am
Joseph Prince
2:30 am
Marriage Today
3:00 am
Rod Parsley
3:30 am
Joni Table Talk
4:00 am
TD Jakes
4:30 am
Life Today
5:00 am
Andrew Wommack
5:30 am
Larry & Tiz Huch
6:00 am
Today With Marilyn and Sarah
6:30 am
Kenneth Copeland
7:00 am
Local Programming Sid Roth It’s Supernatural
8:00 am
Enjoying Everyday Life with Joyce Meyer
8:30 am
Ministry Now!
9:00 am

KICUH
36.1
How I Met Your Mother
The Over-Correction1:30 am
Local Programming How I Met Your Mother
Bagpipes8:00 am
How I Met Your Mother
Something Borrowed8:30 am
Chicago P.D.
A Little Devil Complex9:00 am

KEMS
36.2
Local Programming Senior Talk Show – Golden Pond
1:50 am
Morning Forum
2:50 am
KBS News 9
4:00 am
Hometown Report
5:00 am
Local Programming Screening Humanity
6:20 am
KBS News 9
7:00 am
Local Programming Home For Summer
8:20 am
Morning Forum
9:00 am
Local Programming

CCTV
36.3
Local Programming World Today
2:00 am
Culture Express
2:30 am
Africa Live
3:00 am
Asia Today
4:00 am
Dialogue With Yang Rui
4:30 am
China 24
5:15 am
Global Business
6:00 am
The Point With Liu Xin
6:30 am
World Insight With Tian Wei
7:15 am
The Link
8:00 am
Global Business
9:00 am

DECADES
36.4
Rhoda
Ida Alone1:30 am
Local Programming Rhoda
Happy Anniversary2:30 am
Rhoda
The Jack Story3:00 am
Rhoda
Rhoda Cheats3:30 am
The Best of the Ed Sullivan Show
4:00 am
The Best of the Ed Sullivan Show
4:30 am
new Through the Decades
5:00 am
I Love Lucy
6:00 am
I Love Lucy
6:30 am
The Lucy Show
7:00 am
The Lucy Show
7:30 am
The Donna Reed Show
8:00 am
The Donna Reed Show
8:30 am
Family Affair
9:00 am
Family Affair
9:30 am

KICU
36.5
movie  The Pink Panther 2
12:00 am
movie The Pink Panther
2:00 am
Flipper
A Job for Sandy4:30 am
Local Programming Flipper
8:00 am
Green Acres
9:00 am
Green Acres
9:30 am

SINO
38.2
 The Same Class
1:00 am
Chinese World
2:00 am
Warmless Around
2:30 am
Daily Health
3:00 am
Our Song
3:30 am
Sino’s Nightly News
5:30 am
What And What A Cool Summer
6:00 am
Phone In – Talk of the Town
7:00 am
Local Programming News from Taiwan
8:30 am
World Through the Lens
9:30 am

KCNS
38.3
 Naturally Beautiful W/ Danny Seo
1:00 am
Medic Therapeutics
2:00 am
Local Programming Naturally Beautiful W/ Danny Seo
4:00 am
Medic Therapeutics
5:00 am
Fashion Talk With Fatima & Kathy
6:00 am
Fashion Talk With Fatima & Kathy
7:00 am
Fashion Talk With Fatima & Kathy
8:00 am
Naturally Beautiful W/ Danny Seo
9:00 am

ESTR
38.4
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Reino Animal
6:30 am
Noticias en la mañana
7:00 am
movie Película
9:00 am

NTDTV
38.5
 New Tang Dynasty TV
12:00 am

CHARGE
38.6
 Classic Retro TV Programming
12:00 am

KTXLH
40.1
Sheriffs…El Dorado County
1:30 am
Local Programming new TMZ
4:00 am
new FOX40 News at 4:30am
4:30 am
new FOX40 News at 5am
5:00 am
new FOX40 News at 6am
6:00 am
new FOX40 News at 7am
7:00 am
new FOX40 News at 8am
8:00 am
new FOX40 News at 9am
9:00 am

ANTEN
40.2
Barney Miller
Chase1:30 am
Growing Pains
2:00 am
Growing Pains
2:30 am
The Partridge Family
3:00 am
The Partridge Family
3:30 am
The Joey Bishop Show
4:00 am
The Joey Bishop Show
4:30 am
The George Burns and Gracie Allen Show
5:00 am
The George Burns and Gracie Allen Show
5:30 am
Father Knows Best
6:00 am
Father Knows Best
6:30 am
Dennis the Menace
7:00 am
Dennis the Menace
7:30 am
Hazel
8:00 am
Hazel
8:30 am
That Girl
9:00 am
That Girl
9:30 am

KTXL3
40.3
new  The FBI Files
Without Remorse1:00 am
new The FBI Files
Betrayed2:00 am
new The FBI Files
When Seconds Count3:00 am
new The FBI Files
Held for Ransom4:00 am
Local Programming new Corrupt Crimes
The Notorious Lobbyist5:30 am
Court TV Live
6:00 am
new Deep Undercover
Operation Chokehold: Busting Boston’s Mob9:00 am
new Murderous Affairs
Secrets and Lies9:30 am

KTNC
42.1
 Jimmy Swaggart Crusade Classics
1:00 am
FWC Music
3:00 am
Study in the Word
4:00 am
FWC Music
4:30 am
Message of the Cross
5:00 am
FWC Music
6:00 am
Insight
6:30 am
Frances and Friends
7:00 am
FWC Music
9:00 am
Study in the Word
9:30 am

CRTV
42.2
 Punto de luz
1:00 am
SOS Espiritual
2:00 am
Hora de Fe
3:00 am
Revelando Misterios
4:00 am
Problemas y soluciones
5:00 am
Palabra Amiga/Obispo Macedo
6:00 am
Piense con Fe
6:30 am
Revelando Misterios
7:00 am
Problemas y soluciones
8:00 am
Congreso de la Fe/ Hechos Reales
9:00 am

KBCWD
44.1
 Comedy.TV
1:00 am
Made in Hollywood
2:00 am
Career Day
2:30 am
Best Knife Ever!
3:00 am
Local Programming KPIX 5 News at 4:30AM
4:30 am
KPIX 5 News at 5AM
5:00 am
KPIX 5 News at 6AM
6:00 am
Andrew Wommack
7:00 am
Joseph Prince
7:30 am
Funny You Should Ask
04-27-20208:00 am
The King of Queens
8:30 am
Lauren Lake’s Paternity Court
Reynolds v Fleetion9:00 am
Couples Court
Noor v Anwar9:30 am

Comet
44.2
 Stargate SG-1
The Warrior1:00 am
Stargate SG-1
Menace2:00 am
Stargate SG-1
The Sentinel3:00 am
Local Programming

KBCWDT3
44.3
 The Alfred Hitchcock Hour
Bed of Roses1:00 am
The Fugitive
World’s End2:00 am
Mission: Impossible
The Bank3:00 am
Peter Gunn
Semi-Private Eye4:00 am
Peter Gunn
Letter of the Law4:30 am
Highway Patrol
Insulin5:00 am
Dragnet
The Big High5:30 am
Dragnet
The Big Ad6:00 am
I Love Lucy
Visitor from Italy6:30 am
The Beverly Hillbillies
Clampetts Entertain7:00 am
My Three Sons
Steve and the Viking7:30 am
Leave It to Beaver
Beaver’s Crush8:00 am
Leave It to Beaver
The Clubhouse8:30 am
Perry Mason
The Case of the Howling Dog9:00 am

KBCWDT4
44.4
Pranks Network After Dark
1:30 am
Pranks Network After Dark
2:00 am
Pranks Network After Dark
2:30 am
FBE: People vs. Food
3:00 am
FBE: People vs. Food
3:30 am
FBE: Try Again
4:00 am
FBE: Try Again
4:30 am
FBE: React
5:00 am
FBE: React
5:30 am
Cooking with Trust
6:07 am
Local Programming Brain & Memory Boost!
7:30 am
Local Programming movie Banking on Bitcoin
9:00 am

K02QX-D
45.1
 3ABN Homecoming
Persisting for His Presence1:00 am
Table Talk
Righteousness by Faith: The Jesus of the Gospels -part 22:00 am
Local Programming Cook 30
Mega Stir Fry3:30 am
Body & Spirit
Eating Disorders4:00 am
Pressing In To His Presence
Two-way Communication4:30 am
Tiny Tots for Jesus
5:00 am
Local Programming 3ABN Today
Place Holder6:00 am
House Calls
Aspects Of Prayer, Pt. 27:00 am
Free Indeed
I Give Myself Away8:00 am
Books of the Book
Mistreated for Doing What’s Right,8:30 am
3ABN Sabbath School Panel
9:00 am

K02QX-D2
45.2
The Prayer Room
1:30 am
Rick Renner – Christmas Special
2:30 am
Local Programming Creflo Dollar Ministries
3:30 am
Believer’s Walk of Faith
4:00 am
Gospel Truth – Andrew Wommack
4:30 am
Enjoying Everyday Life
5:00 am
Joseph Prince
5:30 am
It’s Supernatural
6:00 am
Living Stone Ministries
6:30 am
The Supernatural Now
7:00 am
Israel Breaking News
7:30 am
Rick Renner
8:00 am
700 Club Interactive
8:30 am
Hour of Salvation
9:00 am
Local Programming

K02QX-D3
45.3
Reflections
1:30 am
Joseph Prince
2:30 am
Marriage Today
3:00 am
Rod Parsley
3:30 am
Joni Table Talk
4:00 am
TD Jakes
4:30 am
Life Today
5:00 am
Andrew Wommack
5:30 am
Larry & Tiz Huch
6:00 am
Today With Marilyn and Sarah
6:30 am
Kenneth Copeland
7:00 am
Local Programming Sid Roth It’s Supernatural
8:00 am
Enjoying Everyday Life with Joyce Meyer
8:30 am
Ministry Now!
9:00 am

K02QX-D4
45.4
 Adoptados por su espíritu
1:00 am
Melodías del corazón
2:00 am
Capilla de fe
2:30 am
Conexiones bíblicas
3:00 am
Viva en abundacia
3:30 am
Buenos días Señor Jesús
4:00 am
Vida en acción
4:30 am
Estrellitas de Jesús
5:00 am
Sí podemos
5:30 am
Afirmaciones de fe
6:00 am
Local Programming Respuestas Bíblicas
7:00 am
GYC en Español
8:00 am
Diálogos en familia
9:00 am

K02QX-D5
45.5
 DERMAPORE by DERMAFLASH
1:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
2:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
3:00 am
AM Style with Leah Williams
4:00 am
LOGO by Lori Goldstein
6:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
7:00 am
Zuda – Athleisure
8:00 am
Your Inspo Spot – Daily Deals
9:00 am

K02QX-D6
45.6
Reflections
1:30 am
Joseph Prince
2:30 am
Marriage Today
3:00 am
Rod Parsley
3:30 am
Joni Table Talk
4:00 am
TD Jakes
4:30 am
Life Today
5:00 am
Andrew Wommack
5:30 am
Larry & Tiz Huch
6:00 am
Today With Marilyn and Sarah
6:30 am
Kenneth Copeland
7:00 am
Local Programming Sid Roth It’s Supernatural
8:00 am
Enjoying Everyday Life with Joyce Meyer
8:30 am
Ministry Now!
9:00 am

K02QX-D8
45.8
movie  Silent Night, Bloody Night
12:00 am
Station Signoff
2:00 am
Test Pattern
2:30 am
Test Pattern
3:00 am
Test Pattern
3:30 am
Test Pattern
4:00 am
Test Pattern
5:00 am
Sign On
5:30 am
Stanley Kubrick
6:00 am
movie The Portable Phonograph
6:30 am
Galaxy Theater
7:00 am
Above & Beyond
8:00 am
Cinema Nova
9:00 am

KSTS-DT
48.1
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
sports Zona Mixta
6:00 am
Noticias Telemundo fin de semana
6:30 am
Un nuevo día
7:00 am

KSTSE
48.2
Funniest Pets and People
1:30 am
Tarzan
2:00 am
Tarzan
2:30 am
BeastMaster
3:00 am
Ripley’s Believe It or Not!
4:00 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am
Programación pagada
7:00 am
Programación pagada
7:30 am
Programación pagada
8:00 am
movie Pelicula
8:30 am

KNTV3
48.3
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
sports Zona Mixta
6:00 am
Noticias Telemundo fin de semana
6:30 am
Un nuevo día
7:00 am

MMAX
49.1
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Ya Cayó Renovado
6:00 am
Hechos AM: Primera Línea
7:00 am
new Hechos AM
8:00 am
Hechos: Aquí entre nos
9:00 am

KSAO2
49.2
 Intelligence
Things Change1:00 am
Local Programming Daytime
8:00 am
Merv Griffin’s Crosswords
9:00 am
The Adventures of Ozzie & Harriet
Halloween Party9:30 am

KSAO
49.3
Local Programming sports Superlift Off-Road Adventures
5:00 am
sports Personal Watercraft TV
5:30 am
World of Collector Cars
6:00 am
My Classic Car
6:30 am
Curator’s Vault
7:00 am
Reality Rides
7:30 am
Sport Compact TV
8:00 am
World of Collector Cars
8:30 am
My Classic Car
9:00 am
Dream Car Garage
9:30 am

KSAO
49.5
 Infomercials
12:00 am

KSAO
49.6
 Local Programming
1:00 am

KSAO
49.7
 Video Jukebox
8:30 pm
TCN Mornings
4:00 am
Top 20
8:00 am

KEMODT
50.1
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Ya Cayó Renovado
6:00 am
Hechos AM: Primera Línea
7:00 am
new Hechos AM
8:00 am
Hechos: Aquí entre nos
9:00 am

KEMODT2
50.2
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
sports The Locker Room
4:00 am
sports 90 in 30
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
sports Fútbol turco: Süper Lig
5:30 am
Programación pagada
7:30 am
sports Fútbol: La Liga 2
8:00 am

EVINE
50.4
 Naturally Beautiful W/ Danny Seo
1:00 am
Medic Therapeutics
2:00 am
Local Programming Naturally Beautiful W/ Danny Seo
4:00 am
Medic Therapeutics
5:00 am
Fashion Talk With Fatima & Kathy
6:00 am
Fashion Talk With Fatima & Kathy
7:00 am
Fashion Talk With Fatima & Kathy
8:00 am
Naturally Beautiful W/ Danny Seo
9:00 am

KMSX
51.1
 Goodness
1:00 am
2020 Words of Life
2:00 am
Lecture on Revelation
3:00 am
Local Programming Heaven
5:00 am
Local Programming Words of Life
6:20 am
Biblical View on Marriage
7:20 am
Testimony Today
7:50 am
The Voice and Guidance of the Holy Spirit
8:20 am
Lecture on Revelation
9:05 am
Local Programming

KMSX
51.4
 Goodness
1:00 am
2020 Words of Life
2:00 am
Lecture on Revelation
3:00 am
Local Programming Heaven
5:00 am
Local Programming Words of Life
6:20 am
Biblical View on Marriage
7:20 am
Testimony Today
7:50 am
The Voice and Guidance of the Holy Spirit
8:20 am
Lecture on Revelation
9:05 am
Local Programming

KDTS
52.1
Reflections
1:30 am
Joseph Prince
2:30 am
Marriage Today
3:00 am
Rod Parsley
3:30 am
Joni Table Talk
4:00 am
TD Jakes
4:30 am
Life Today
5:00 am
Andrew Wommack
5:30 am
Larry & Tiz Huch
6:00 am
Today With Marilyn and Sarah
6:30 am
Kenneth Copeland
7:00 am
Local Programming Sid Roth It’s Supernatural
8:00 am
Enjoying Everyday Life with Joyce Meyer
8:30 am
Ministry Now!
9:00 am

KQED+
54.1
 The Bee Gees One for All Tour – Live in Australia 1989
12:00 am
movie Fleetwood Mac: The Dance
2:00 am
3 Steps to Pain-Free Living
4:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Kate Warne; I Am Sir Arthur Conan Doyle6:00 am
Let’s Go Luna
The Mystery of the Mask / Movie Monday6:30 am
Local Programming Yoga in Practice
Cultivate Self-Respect7:30 am
Best of Sewing With Nancy
Sew Simple with Rectangles & Squares, Part 28:00 am
Rick Steves’ Europe
Southeast England8:30 am
Neven’s Spanish Food Trails
Granada9:00 am
Taste of Malaysia With Martin Yan
Cultural Confluence of Peranakan9:30 am

KQEH2
54.2
 Better Brain Solution With Steven Masley, M.D.
12:00 am
Secrets of the Six Wives
Divorced, Beheaded, Survived2:00 am
Endeavour on Masterpiece
Oracle3:00 am
Before We Die
Ep. 95:00 am
Ready Jet Go!
Water, Water Everywhere; Commander Cressida Story Contest6:00 am
Arthur
Arthur Makes a Movie; Go to Your Room, D.W.6:30 am
Curious George
George’s Super Subway Adventure; Well Done, George7:00 am
Wild Kratts
Back in Creature Time: Day of the Dodo7:30 am
Hero Elementary
Episode 1178:00 am
Molly of Denali
Wild Moose Chase / Where the Bison Roam8:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Kate Warne; I Am Sir Arthur Conan Doyle9:00 am
Let’s Go Luna
The Mystery of the Mask / Movie Monday9:30 am

KQEHW
54.3
 Great Conversations
Charles Graeber and Dr. Thomas Gajewski1:00 am
Skindigenous
Taiwan2:00 am
Skindigenous
Lebret2:30 am
BBC World News
3:00 am
Overheard With Evan Smith
3:30 am
Global 3000
4:00 am
Focus on Europe
4:30 am
Animals with Cameras, A Nature Miniseries
Episode 35:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
First Steps6:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
Testing Limits7:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
New Frontiers8:00 am
Ken Burns Presents The Gene: An Intimate History
Episode One9:00 am

KQEHK
54.4
Molly of Denali
The Night Manager; Not So Permafrost1:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Mary Shelley; I Am Harry Houdini2:00 am
Wild Kratts
Stars of the Tides2:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Nikola Tesla; I am Nellie Bly3:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Maya Angelou; I am Frederick Douglass3:30 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Louis Pasteur; I Am Rachel Carson4:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I am Kate Warne; I am Sir Arthur Conan Doyle4:30 am
Xavier Riddle and the Secret Movie: I Am Madam President
5:00 am
Splash and Bubbles
Partner Pals; Ultimate Hide and Seek6:00 am
Clifford the Big Red Dog
Come Back, Mac; Boo!6:30 am
Peg + Cat
The Package Problem; the Train Problem7:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Drawing Noses; Pinkalicious on Ice7:30 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
The Family Campout; A Game Night for Everyone8:00 am
Daniel Tiger’s Neighborhood
Daniel Learns About Lizards; Daniel Wonders About Trolley8:30 am
new Sesame Street
Sesame Friendship9:00 am
Esme & Roy
A Rock Business & Bedtime for Hugo9:30 am

KQEHW
54.5
 Great Conversations
Charles Graeber and Dr. Thomas Gajewski1:00 am
Skindigenous
Taiwan2:00 am
Skindigenous
Lebret2:30 am
BBC World News
3:00 am
Overheard With Evan Smith
3:30 am
Global 3000
4:00 am
Focus on Europe
4:30 am
Animals with Cameras, A Nature Miniseries
Episode 35:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
First Steps6:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
Testing Limits7:00 am
Animal Babies: First Year on Earth
New Frontiers8:00 am
Ken Burns Presents The Gene: An Intimate History
Episode One9:00 am

KQCAD
58.1
 F2: Forensic Factor
Million Dollar Murder1:00 am
movie Like Father Like Son
2:00 am
Dateline
Secrets in the Snow4:00 am
new RightThisMinute
5:00 am
new RightThisMinute
5:30 am
KCRA News 6AM
6:00 am
Local Programming new KCRA News 8-9 AM
8:00 am
Judge Jerry
9:00 am
Judge Jerry
01-16-20209:30 am

KQCAD
58.2
 The Dead Zone
Saved1:00 am
The Dead Zone
2:00 am
Mutant X
Russian Roulette3:00 am
Mutant X
Fool for Love4:00 am
Cheyenne
5:00 am
Maverick
6:00 am
Wanted: Dead or Alive
7:00 am
Wanted: Dead or Alive
7:30 am
Have Gun, Will Travel
8:00 am
Have Gun, Will Travel
8:30 am
Rawhide
9:00 am

ESTRL
58.3
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Reino Animal
6:30 am
Noticias en la mañana
7:00 am
movie Película
9:00 am

MCAET
59
La Jolla Symphony
1:30 am
Vidcode Coding Club
2:00 am
Macbeth Interview Special
2:30 am
Learning From Home
4:30 am
The Emperor’s New Clothes
5:00 am
Monterey Bay Aquarium
6:00 am
Explore Documentary
7:00 am
La Jolla Symphony
7:30 am
Vidcode Coding Club
8:00 am
Macbeth Interview Special
8:30 am

KPJKH
60.1
Sharing Circle
Toxic Homes1:30 am
The AUX
2:00 am
Sousa on the Rez: Marching to the Beat of a Different Drum
3:00 am
California Pow Wow
1013:30 am
Songcatchers: The Gathering
4:00 am
movie Kaha:wi – The Cycle of Life
5:05 am
Fish Out of Water
Nik’Mip Desert Cultural Center6:00 am
sports Hit the Ice
Tightrope6:30 am
Waabiny Time
7:00 am
Local Programming Tiga Talk!
Trees8:00 am
Yoga in Practice
Honor Your Inner Beauty8:30 am
Classical Stretch by Essentrics
Spinal Fascia with Miranda Esmonde-White9:00 am
Sit and Be Fit
Kinesthetic Awareness9:30 am

KPJK2
60.2
Local Programming France 24 International News
4:00 am
France 24 International News
5:00 am
Local Programming News
7:00 am
Talking Europe
7:30 am
Local Programming France 24 International News
9:00 am

KPJKDT3
60.3
 NHK World Premium Programming
1:00 pm
Local Programming Inside Lens
3:30 am
Newsroom Tokyo
4:00 am
Local Programming Seasoning the Seasons
5:30 am
Local Programming J-Trip Plan
7:30 am
Local Programming Medical Frontiers
8:30 am
Local Programming The Mark of Beauty
9:30 am

KPJKDT4
60.4
Local Programming Docfilm
2:15 am
DW News
3:00 am
Local Programming DW News
4:00 am
Global 3000
4:30 am
DW News
5:00 am
Eco India
5:30 am
DW News
6:00 am
Local Programming DW News
7:00 am
Local Programming DW News
8:00 am
Tomorrow Today
8:30 am
DW News
9:00 am
Local Programming

NHK World
60.5
Sharing Circle
Toxic Homes1:30 am
The AUX
2:00 am
Sousa on the Rez: Marching to the Beat of a Different Drum
3:00 am
California Pow Wow
1013:30 am
Songcatchers: The Gathering
4:00 am
movie Kaha:wi – The Cycle of Life
5:05 am
Fish Out of Water
Nik’Mip Desert Cultural Center6:00 am
sports Hit the Ice
Tightrope6:30 am
Waabiny Time
7:00 am
Local Programming Tiga Talk!
Trees8:00 am
Tansi Nehiyawetan
Weather8:30 am
Wapos Bay
Catch the Spirit9:00 am
Art Zone
9:30 am

KTFKD
64.1
movie  Blood Diamond
11:00 pm
movie Next
2:00 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
La C.Q.
6:00 am
Programación pagada
7:00 am
Programación pagada
7:30 am
El chavo
8:00 am
Mujer, Casos de la Vida Real
9:00 am

KTFKD
64.2
movie  Blood Diamond
11:00 pm
movie Next
2:00 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
La C.Q.
6:00 am
Programación pagada
7:00 am
Programación pagada
7:30 am
El chavo
8:00 am
Mujer, Casos de la Vida Real
9:00 am

getTV
64.3
‘Til Death
Second Marriage Guy1:30 am
All in the Family
Stephanie and the Crime Wave2:00 am
All in the Family
Barney the Gold Digger2:30 am
Amen
To Catch a Thief3:00 am
Amen
The Widow3:30 am
The Steve Harvey Show
Educating Piggy4:00 am
The Steve Harvey Show
Welcome to Bernie’s4:30 am
Good Times
The Evans Get Involved5:00 am
Sanford and Son
Sgt. Gork5:30 am
Amen
Child’s Play6:00 am
Local Programming The Steve Harvey Show
Here Comes the Judge7:00 am
The Steve Harvey Show
Addicted to Love and Whatnot7:30 am
Good Times
The Gang8:00 am
Sanford and Son
Camping Trip8:30 am
Walker, Texas Ranger
Justice Delayed9:00 am

GRIT
64.4
Local Programming Zane Grey Theatre
A Time to Live3:00 am
Zane Grey Theatre
Decision at Wilson’s Creek3:30 am
Death Valley Days
Gates Ajar Morgan4:00 am
Death Valley Days
The Grand Duke4:30 am
movie Hangman’s Knot
5:00 am
The Virginian
Hideout7:00 am
The Virginian
Six Graves at Cripple Creek9:00 am

ION HD
65.1
 Chicago P.D.
You Wish1:00 am
The Listener
Jericho2:00 am
Local Programming Through the Bible with Les Feldick
6:30 am
The Listener
Desperate Hours7:00 am
The Listener
To Die For8:00 am
The Listener
Eye of the Storm9:00 am

qubo
65.2
Local Programming Jerry and the Raiders
Hair-Em Scare-Em3:00 am
Vivi
Hawaii; Atacama Desert3:30 am
Doki
North to Doki-Land; Runway Runaround4:00 am
Rainbow Ruby
Farm Fun; Tummy Trouble4:30 am
Monkey See, Monkey Do
Swan5:00 am
Monkey See, Monkey Do
Ostrich5:30 am
Mike the Knight
Golden Arrow; Triple Loop6:00 am
Mike the Knight
Mike the Knight and the Bad Weather Box; Mike the Knight and Great Wizard Comet6:30 am
Chirp
Ghost Town7:00 am
Chirp
Foiled Again7:30 am
Harry and His Bucket Full of Dinosaurs
What’s Thunder; Once Upon a Time8:00 am
Harry and His Bucket Full of Dinosaurs
Superheroes Don’t Dance; I Love Strawberries8:30 am
Fishtronaut
The Case of Dr. Green; The Case of the Missing Tooth9:00 am
Fishtronaut
The Case of Extreme Speed; The Case of SuperZeek9:30 am

HSN
65.5
 Sleep Solutions featuring South Street Loft
1:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
2:00 am
Sleep Solutions featuring South Street Loft
3:00 am
Fashion & Accessories Clearance
4:00 am
Fashion & Accessories Clearance
5:00 am
Home Sweet Home featuring Beautyrest Mattresses
6:00 am
Gabor Wigs
7:00 am
Healthy Living featuring FitQuest
8:00 am
Home Sweet Home featuring Beautyrest Mattresses
9:00 am

QVC
65.6
 DERMAPORE by DERMAFLASH
1:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
2:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
3:00 am
AM Style with Leah Williams
4:00 am
LOGO by Lori Goldstein
6:00 am
DERMAPORE by DERMAFLASH
7:00 am
Zuda – Athleisure
8:00 am
Your Inspo Spot – Daily Deals
9:00 am

KFSF-DT
66.1
movie  Blood Diamond
11:00 pm
Vallejo
2:00 am
Vallejo
3:00 am
Vallejo
4:00 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
La C.Q.
6:00 am
Retrato Hispano
7:00 am
Programación pagada
7:30 am
El chavo
8:00 am
Mujer, Casos de la Vida Real
9:00 am

UNIV
66.2
Renta congelada
1:30 am
Al punto
2:00 am
Como dice el dicho
A palabras necias, oídos sordos3:00 am
sports La Jugada
4:00 am
María de todos los Ángeles
El sueño angélico (Piloto)5:00 am
Noticiero Univisión: Fin de semana
5:30 am
Como dice el dicho
6:00 am
Despierta América
7:00 am

BOUNC
66.3
 Without a Trace
The Damage Done1:00 am
The Wendy Williams Show
Lena Waithe2:00 am
The Real
3:00 am
Judge Faith
Shady Sublet4:00 am
Judge Faith
While You Were Sleeping4:30 am
Judge Faith
The Bad Pet Parent; Two More Weeks5:00 am
Judge Faith
Lawn and Order; Mutual Mistake5:30 am
Judge Joe Brown
6:00 am
Judge Joe Brown
6:30 am
Judge Joe Brown
7:00 am
Judge Joe Brown
7:30 am
Local Programming Law & Order
Wannabe9:00 am

GRIT
66.4
Local Programming Zane Grey Theatre
A Time to Live3:00 am
Zane Grey Theatre
Decision at Wilson’s Creek3:30 am
Death Valley Days
Gates Ajar Morgan4:00 am
Death Valley Days
The Grand Duke4:30 am
movie Hangman’s Knot
5:00 am
The Virginian
Hideout7:00 am
The Virginian
Six Graves at Cripple Creek9:00 am

KFSF
66.5
Local Programming Drugs Inc.
2:00 am
Rescue 911
3:00 am
Rescue 911
3:30 am
The Investigators
4:00 am
Dog the Bounty Hunter
5:00 am
Dog the Bounty Hunter
5:30 am
Crime Stories
6:00 am
Crime Stories
7:00 am
Crime Stories
8:00 am
Crime Stories
9:00 am

KTLNDT
68.1
 The Dead Zone
Saved1:00 am
The Dead Zone
2:00 am
Mutant X
Russian Roulette3:00 am
Mutant X
Fool for Love4:00 am
Cheyenne
5:00 am
Maverick
6:00 am
Wanted: Dead or Alive
7:00 am
Wanted: Dead or Alive
7:30 am
Have Gun, Will Travel
8:00 am
Have Gun, Will Travel
8:30 am
Rawhide
9:00 am

CoolTV
68.2
 The Alfred Hitchcock Hour
Bed of Roses1:00 am
The Fugitive
World’s End2:00 am
Mission: Impossible
The Bank3:00 am
Peter Gunn
Semi-Private Eye4:00 am
Peter Gunn
Letter of the Law4:30 am
Highway Patrol
Insulin5:00 am
Dragnet
The Big High5:30 am
Dragnet
The Big Ad6:00 am
I Love Lucy
Visitor from Italy6:30 am
The Beverly Hillbillies
Clampetts Entertain7:00 am
My Three Sons
Steve and the Viking7:30 am
Leave It to Beaver
Beaver’s Crush8:00 am
Leave It to Beaver
The Clubhouse8:30 am
Perry Mason
The Case of the Howling Dog9:00 am

SBN
68.3
 The Alfred Hitchcock Hour
Bed of Roses1:00 am
The Fugitive
World’s End2:00 am
Mission: Impossible
The Bank3:00 am
Peter Gunn
Semi-Private Eye4:00 am
Peter Gunn
Letter of the Law4:30 am
Highway Patrol
Insulin5:00 am
Dragnet
The Big High5:30 am
Dragnet
The Big Ad6:00 am
I Love Lucy
Visitor from Italy6:30 am
The Beverly Hillbillies
Clampetts Entertain7:00 am
My Three Sons
Steve and the Viking7:30 am
Leave It to Beaver
Beaver’s Crush8:00 am
Leave It to Beaver
The Clubhouse8:30 am
Perry Mason
The Case of the Howling Dog9:00 am

SBN
68.4
new  Gold Jewelry Showcase
1:00 am
new Sparkle in Silver Jewelry
3:00 am
new Bella Luce Jewelry
5:00 am
Jewel School – Jewelry Making
7:00 am
new Exclusively Gold Jewelry
9:00 am


Local Programming Animal Rescue
Helping an Abandoned Spider Monkey; Saving Orphaned Wolves; Saluting Animal Rescue Heroes; Tip: Bird Emergencies6:00 am
Local Programming

  Printable TV Guide

America’s leading cord cutting resource now shows TV guide listings for ! Easily watch what is on TV now and tonight in primetime with a TV antenna. In fact, every television series and TV show you see here can be watched absolutely free with a quality DTV antenna. Our TV schedule shows you what is on local broadcast TV over the next 8 hours and beyond. NoCable provides show details and times for every local channel within the Area Channels – Broadcast TV viewing area. We are not affiliated with TVGuide.com.