Antenna TV Guide Schedule

Berkeley, CA 94709  

Change Date (now)   Register to Customize

                              10:30 pm               11:00 pm               11:30 pm               12:00 am               12:30 am               1:00 am               1:30 am               2:00 am               2:30 am               3:00 am               3:30 am               4:00 am               4:30 am               5:00 am               5:30 am               6:00 am               6:30 am               

KAXTD1
1.1
 Diya TV Classic Cinema
9:00 pm
Diya TV Classic Cinema
12:00 am
Diya TV Playlist
3:00 am
Echoes of India
6:00 am
Art of Living
6:30 am

KAXTD10
1.10
Estudiando las Escrituras
10:30 pm
En familia
11:00 pm
En familia
11:30 pm
Él puede hacerlo de nuevo
12:00 am
Estudiando las Escrituras
12:30 am
Vida Dura
1:00 am
Tiempo de meditación
1:30 am
Tiempo de meditación
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Videos musicales
5:00 am
Videos musicales
5:30 am
Buenas Nuevas
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

KAXTD11
1.11
  new    Moissanite Fire Jewelry
9:00 pm
  new   Jewelry Love
11:00 pm
  new   Silver Jewelry Showcase
3:00 am
  new   Jewel School - Jewelry Making
5:00 am

KAXTD12
1.12
  movie    Movie of the Week
10:00 pm
Wrap Up News
11:00 pm
Rerun Program
12:00 am
VN Anthem News
6:00 am

KAXTD13
1.13
 Brioso -- Classical Music
1:00 am
Local Programming

KAXTD14
1.14
 Spanish Radio
1:00 am
Local Programming

KAXTD15
1.15
 TBA Radio
1:00 am
Local Programming

KAXTD16
1.16
 TBA Radio
1:00 am
Local Programming

KAXTD17
1.17
 TBA Radio
1:00 am
Local Programming

KAXTD18
1.18
 Radio on TV
1:00 am
Local Programming

KAXTD19
1.19
 Radio on TV
1:00 am
Local Programming

KAXTD2
1.2
The Love Boat
The Expedition; Julie's Wedding; The Mongala; Julie's Replacement; The Three R's; The Professor's Wife10:30 pm
The Love Boat
The Expedition; Julie's Wedding; The Mongala; Julie's Replacement; The Three R's; The Professor's Wife11:30 pm
The Love Boat
Two Grapes on the Vine; Aunt Sylvia; Deductible Divorce12:30 am
The Love Boat
Farnsworth's Fling; Three in a Bed; I Remember Helen; Merrill, Melanie & Melanesia2:00 am
The Love Boat
Farnsworth's Fling; Three in a Bed; I Remember Helen; Merrill, Melanie & Melanesia3:00 am
The Love Boat
The Love Boat Follies: The Musical; My Ex-Mom; The Show Must Go On; The Pest; My Aunt, the Worrier4:00 am
The Love Boat
The Love Boat Follies: The Musical; My Ex-Mom; The Show Must Go On; The Pest; My Aunt, the Worrier5:00 am
The Love Boat
Pride of the Pacific; The Viking's Son; Separate Vacations; The Experiment; Getting to Know You6:00 am

KAXTD20
1.20
 Radio on TV
1:00 am
Local Programming

KAXTD3
1.3
 Josie Maran Argan Oil Cosmetics
10:00 pm
Shoes Around the World
11:00 pm
Serta
12:00 am
Serta
1:00 am
Serta
2:00 am
Serta
3:00 am
Skechers
4:00 am
Belle by Kim Gravel - Fashion
5:00 am
Sunday Mornings With Pat & Dan 
6:00 am

KAXTD4
1.4
Phim Truyen Nuoc Ngoai
10:30 pm
Ca Nhac Du Lich the Gloi
11:30 pm
Am Thuc Khoa Hoc
12:00 am
Khoa Hoc Magic
12:30 am
Yoga Hoat Hinh
1:00 am
Ca Nhac TL Cooking Chay
1:30 am
Phat Giao Do Day
3:00 am
Thuyet Phap Van Dap
3:30 am
Phim Truyen
4:00 am
Talk Show Shopping
5:00 am
Cai Luong
5:30 am
Phong Su CD
6:00 am
Hai Kich Am Thuc
6:30 am

KAXTD5
1.5
Chuyen LA
10:30 pm
Phim Truyen
11:00 pm
Tong Ket Tin Tuc
12:00 am
Giong Doi
12:30 am
60 Phut Am Nhac Voi Le Huy
1:00 am
60 Phut Am Nhac Voi Le Huy
1:30 am
Tin Tuc
3:00 am
Phong su Cong Dong
3:30 am
Vao Bep
4:00 am
Chuyen LA
4:30 am
Phim Truyen
5:00 am

KAXTD6
1.6
Weekend Movies
10:30 pm
Weekend News
11:00 pm
Cartoon
11:30 pm
Weekend News
12:00 am
Music
12:30 am
Talk to Your Kids Show
1:00 am
Talk to Your Kids Show
1:30 am
NetViet Show
3:00 am
Beauty Show
3:30 am
Weekend News
4:00 am
Talk Show
4:30 am
Teen Music
5:00 am
Law in Real Life
5:30 am
Weekend Movies
6:00 am
Weekend Movies
6:30 am

KAXTD7
1.7
Local Programming Rao Vat/Kich Vui
1:45 am
Local Programming

KAXTD8
1.8
Expedition VI : Genesis of Hong Kong
10:30 pm
Hearken! Our Voice
11:00 pm
A Revealing Journey Into Israel
11:30 pm
Stream of Praise Time
12:00 am
Life of Science and Christian Faith
1:00 am
Hundred Thousand Testimonies
2:00 am
Joyful Family
2:30 am
Liu's couple testimony and sermon
3:00 am
The Country Nearest to GOD Re-born
4:00 am
Expedition VI : Genesis of Hong Kong
4:30 am
Hearken! Our Voice
5:00 am
Stream of Praise Time
5:30 am
Stream of Praise Time 
6:30 am

KAXTD9
1.9
Night of True Love
10:30 pm
Taiwan Weekly News
11:00 pm
Taiwan Weekly News
11:30 pm
TW Outlook
12:00 am
TW Outlook
12:30 am
Healthy Food Revolution
1:00 am
Moment of Serenity
1:30 am
CWN World News
2:00 am
River of Notes
2:30 am
Seraph Plan
4:00 am
Seraph Plan
4:30 am
True Love Blog
5:00 am
True Love Blog
5:30 am
Healthy Food Revolution
6:00 am
Knock Knock Happiness
6:30 am

KTVUH
2.1
  new    The Ten O'Clock News on KTVU Fox 2
10:00 pm
Beat Shazam
Our Most Dominant Team Ever!11:00 pm
Modern Family
Bringing Up Baby12:00 am
Modern Family
Schooled12:30 am
Seinfeld
1:00 am
Seinfeld
1:30 am
Local Programming

LATV
2.2
Get It Girl
10:30 pm
The Hub on LATV
11:00 pm
Super 20
11:30 pm
The Zoo
12:00 am
  sports   Wold Class Boxing
1:00 am
Shop LC
3:00 am
Shop LC
4:00 am
Shop LC
5:00 am
Shop LC
6:00 am

Movie
2.3
  movie    Angels in the Outfield
9:15 pm
  movie   Black Beauty
11:25 pm
  movie   Miss Annie Rooney
1:05 am
Hopalong Cassidy
Silent Conflict3:00 am
  movie   Sherlock Holmes and the Scarlet Claw
4:20 am
Dog Tales
6:00 am
Dog Tales
6:30 am
Local Programming

BUZZR
2.4
Tattletales
10:30 pm
To Tell the Truth
11:00 pm
To Tell the Truth
11:30 pm
Password
12:00 am
Password
12:30 am
Now You See It
1:00 am
Now You See It
1:30 am
Card Sharks
2:00 am
Card Sharks
2:30 am
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Paid Program
5:00 am
Paid Program
5:30 am
Paid Program
6:00 am
Paid Program
6:30 am

KCRA-DT
3.1
 Saturday Night Live
10:00 pm
Local Programming Saturday Night Live
RuPaul;Justin Bieber11:29 pm
Your Move With Andy Stanley
1:02 am
Local Programming 1st Look
2:30 am
Open House NYC
3:00 am
Open House NYC
3:30 am
Local Programming   new   Sunday Today With Willie Geist
5:00 am
  new   Meet the Press
6:00 am
Local Programming

MeTV
3.2
 Star Trek
Day of the Dove10:00 pm
Buck Rogers in the 25th Century
Unchained Woman11:00 pm
The Invaders
Vikor12:00 am
Lost in Space
A Change of Space1:00 am
Voyage to the Bottom of the Sea
The Sky Is Falling2:00 am
Land of the Giants
Deadly Lodestone3:00 am
The Time Tunnel
One Way to the Moon4:00 am
Planet of the Apes
The Surgeon5:00 am
ALF
Gimme That Old-Time Religion6:00 am
ALF
Future's So Bright I Gotta Wear Shades6:30 am

KRONHD
4.1
  new    KRON 4 News at 10
10:00 pm
Local Programming Innovators with Jane King
6:00 am
Inside Bay Area Politics
6:30 am

KRON2
4.2
 Happy Camp
9:00 pm
Belle Show
11:00 pm
Paranormal Affairs
12:00 am
  sports   Sports News Today
12:30 am
News of China
1:00 am
Today's Asia
1:30 am
Happy Camp
2:00 am
Healthy and 100 Fun
4:00 am
The Story of Life
4:45 am
  sports   Sports News Today
5:30 am
Belle Show 
6:00 am

GETTV
4.3
Married...With Children
How Bleen Was My Kelly10:30 pm
Hot in Cleveland
Some Like It Hot11:00 pm
Hot in Cleveland
Storage Wars11:30 pm
'Til Death
Cold Case12:00 am
'Til Death
Pilot Episode12:30 am
'Til Death
Sex for Furniture1:00 am
'Til Death
The Ring1:30 am
All in the Family
Gloria, the Victim2:00 am
All in the Family
The Battle of the Month2:30 am
Local Programming Laredo
The Land Slickers3:30 am
The Outcasts
The Glory Wagon4:45 am
Life and Times of Grizzly Adams 
The Spoilers6:00 am

KRONDT4
4.4
  new    The FBI Files
Deadly Takeover10:00 pm
  new   The FBI Files
Radical Resistance11:00 pm
  new   The FBI Files
Forced Entry12:00 am
  new   The FBI Files
Operation Goldenrod1:00 am
  new   The FBI Files
Voice of Terror2:00 am
  new   Deep Undercover
Operation Drug Cartels3:00 am
  new   Deep Undercover
Operation Rollo Tomassi: Kaika Klan Outlaws3:30 am
  new   Murderous Affairs
Momma Knows Best4:00 am
  new   Murderous Affairs
Aim to Maim4:30 am
  new   Oj25
I Think You Know His Record5:00 am
  new   Oj25
A Plaintive Wail6:00 am

KPIXD
5.1
 48 Hours
10:00 pm
  new   KPIX 5 News at 11PM
11:00 pm
NCIS: New Orleans
Course Correction11:35 pm
Madam Secretary
Labor of Love12:35 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
1:35 am
Local Programming Mosaic
5:30 am
  new   KPIX 5 News Sun Morn Edition
6:00 am
Local Programming

KPIX2
5.2
 In Plain Sight
The Rolling Stones10:00 pm
The Good Wife
The Trial11:00 pm
Strong Medicine
Misdiagnosis: Murder12:00 am
Profiler
Jack Be Nimble, Jack Be Quick1:00 am
The Division
Baby the Rain Must Fall2:00 am
Family Law
Liar's Club3:00 am
Sue Thomas: F.B.Eye
Bombs Away4:00 am
Joan of Arcadia
Shadows & Light5:00 am
Dr. Quinn, Medicine Woman
Bone of Contention6:00 am

DABL
5.3
TBA
10:30 pm
Find & Design
Jeremy & Colin11:00 pm
Find & Design
Jason & Heather11:30 pm
Emeril's Table
Cocktails for Entertaining12:00 am
Emeril's Table
Turn Up the Heat12:30 am
Everyday Food
Easy Weekend Entertaining1:00 am
You Gotta Eat Here!
The Hogtown Vegan; The Dish Bistro; Motor Burger1:30 am
You Gotta Eat Here!
American Cheesesteak; Soulyve; Murray's Sandwich Emporium2:00 am
Paid Program
2:30 am
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Paid Program
5:00 am
Paid Program
5:30 am
Paid Program
6:00 am
Paid Program
6:30 am

KVIE
6.1
 Jamestown
10:00 pm
Austin City Limits
11:00 pm
American Epic
12:00 am
American Epic
1:00 am
American Epic
2:00 am
American Masters
3:30 am
Rob on the Road
5:30 am
Mister Rogers' Neighborhood
6:00 am
Splash and Bubbles
6:30 am

KVIE2
6.2
 TBA
9:30 pm
The Kate
11:00 pm
TBA
12:00 am
TBA
2:00 am
TBA
4:00 am
TBA
5:00 am
To the Contrary With Bonnie Erbé
5:30 am
Closer to Truth
6:00 am
Amanpour and Company 
6:30 am

KVIE3
6.3
 Soundbreaking: Stories From the Cutting Edge of Recorded Music
Painting With Sound10:00 pm
America ReFramed
Finding Kukan11:00 pm
  movie   Massacre River: The Woman Without a Country
12:00 am
American Masters
Lorraine Hansberry: Sighted Eyes/Feeling Heart1:00 am
On Story
Fargo & True Detective: Television Anthologies3:00 am
To the Contrary With Bonnie Erbé
3:30 am
Washington Week
4:00 am
The Open Mind
Episode 324:30 am
Focus on Europe
5:00 am
  new   Global 3000
5:30 am
America ReFramed
Finding Kukan6:00 am

KVIEK
6.4
Nature Cat
Breezy Rider; Swamp Thing10:30 pm
Arthur
Arthur Loses His Marbles; Friday the 13th11:00 pm
Arthur
When Carl Met George; D.W. Swims With the Fishes11:30 pm
Odd Squad
Train of Thoughts; Overdue!12:00 am
Odd Squad
Trading Places; Bad Lemonade12:30 am
Molly of Denali
Operation Sleepover; Beneath the Surface1:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Mary Shelley; I Am Harry Houdini1:30 am
Wild Kratts
Voyage of the Butterflier XT2:00 am
Wild Kratts
Aardvark Town2:30 am
Pinkalicious & Peterrific
A Birthday Party for Kendra; Norman Plans a Playdate3:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Aqualicious; Sing in the Spring3:30 am
Pinkalicious & Peterrific
Mr. Socko; A Pinkapurrfect Pet4:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Yodelahee Goat; Pink Mascot4:30 am
Pinkalicious & Peterrific
The Sparkle Kart; The Pinkville Merry-Go-Round5:00 am
WordGirl
Wham Up; Seed of Doubt5:30 am
Cyberchase
A Renewable Hope6:00 am
Cyberchase
Harriet Hippo and the Mean Green6:30 am

KGODT
7.1
 TBA
8:00 pm
  new   ABC7 News 11:00PM
11:00 pm
Wipeout
12:00 am
Castle
The Double Down1:00 am
Local Programming   new   ABC7 News 5:00AM
5:00 am
  new   ABC7 News 6:00AM
6:00 am

KGO35-DT2
7.2
Local Programming All Good
LHALL2000111:00 pm
Worth the Wait
LHWTW1900411:30 pm
Best of Localish
LHLSH1900112:00 am
More in Common
LHMIC1900112:30 am
Secretly Awesome
1:00 am
Stroke of Genius LCL
LHSOG200011:30 am
All Good
LHALL200012:00 am
Worth the Wait
LHWTW190042:30 am
Best of Localish
LHLSH190013:00 am
More in Common
LHMIC190013:30 am
Bite Size
LHBSZ190024:00 am
Bite Size
LHBSZ190034:30 am
Secretly Awesome
5:00 am
Stroke of Genius LCL
LHSOG200015:30 am
Best of Localish
LHLSH190026:00 am
Local-Ish: Houston
LHHOU190016:30 am

LAFF
7.3
Grace Under Fire
Riverboat Queen10:30 pm
Local Programming Grace Under Fire
Grace Under-Funded11:30 pm
Paid Program
12:00 am
Paid Program
12:30 am
Paid Program
1:00 am
Paid Program
1:30 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown
Living Large3:00 am
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown
Your Childhood Your Parents Hope You Won't Remember3:30 am
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown
Things They Just Don't Teach You in Clown College4:00 am
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown
It Was More Than Just a Scratch4:30 am
Night Court
The Eye of the Beholder5:00 am
Night Court
Death Threat5:30 am
Night Court
Once in Love with Harry6:00 am
Night Court
Quadrangle of Love6:30 am

KBTV-CD
8.1
 Shanghai TV Primetime News
10:00 pm
What's Up
11:00 pm
Healthy and Happy
11:30 pm
Liquidation Channel
12:00 am
Liquidation Channel
6:00 am

KBTV2
8.2
 ONTV4U Programming 
9:00 pm

KBTV3
8.3
 Jimmy Swaggart Broadcast
10:00 pm
FWC Music
12:00 am
Jimmy Swaggart Crusade Classics
1:00 am
FWC Music
3:00 am
Family Worship Center - Associate Pastor Broadcast
4:00 am
Message of the Cross
5:00 am
FWC Music
6:00 am

KBTV4
8.4
 HSN2 Tech Talk
10:00 pm
Suze Orman Financial Solutions for You
11:00 pm
Mine Finds by Jay King Jewelry
12:00 am
Keith Urban Guitar Collection
1:00 am
HSN2 Tech Talk
2:00 am
Suze Orman Financial Solutions for You
3:00 am
TBA
4:00 am
Summer Home
5:00 am
Suze Orman Financial Solutions for You
6:00 am

KBTV5
8.5
Buffalo Bill Jr.
10:30 pm
Bonanza
11:00 pm
  movie   Movie
12:00 am
This is Mesquite
2:00 am
Dusty's Trail
2:30 am
The Adventures of Kit Carson
3:00 am
The Range Rider
3:30 am
  movie   Movie
4:00 am
Cartoon Carnival
6:00 am
Clutch Cargo
6:30 am

KBTV6
8.6
Infomercials
10:30 pm
Infomercials
11:00 pm
Infomercials
11:30 pm
Infomercials
12:00 am
Infomercials
12:30 am
Infomercials
1:00 am
Infomercials
1:30 am
Infomercials
2:00 am
Infomercials
2:30 am
Infomercials
3:00 am
Infomercials
3:30 am
Infomercials
4:00 am
Infomercials
4:30 am
Infomercials
5:00 am
Infomercials
5:30 am
Infomercials
6:00 am
Infomercials
6:30 am

KQEDDT
9.1
 TBA
9:00 pm
Sun Studio Sessions
11:30 pm
TBA
12:00 am
TBA
1:30 am
TBA
3:00 am
Sun Studio Sessions
5:30 am
Let's Go Luna!
6:00 am
Nature Cat
6:30 am

KQED2
9.2
New Tricks
10:34 pm
Growing Bolder
11:30 pm
TBA
12:00 am
Songs at the Center
12:30 am
Penelope Keith's Coastal Villages
1:00 am
TBA
2:00 am
As Time Goes By
2:30 am
TBA
3:00 am
New Tricks
4:34 am
Growing Bolder
5:30 am
Yoga in Practice
Intention, Knowledge, and Action6:00 am
Classical Stretch by Essentrics
6:30 am

KQEDW
9.3
 Soundbreaking: Stories From the Cutting Edge of Recorded Music
Painting With Sound10:00 pm
America ReFramed
Finding Kukan11:00 pm
  movie   Massacre River: The Woman Without a Country
12:00 am
American Masters
Lorraine Hansberry: Sighted Eyes/Feeling Heart1:00 am
On Story
Fargo & True Detective: Television Anthologies3:00 am
To the Contrary With Bonnie Erbé
3:30 am
Washington Week
4:00 am
The Open Mind
Episode 324:30 am
Focus on Europe
5:00 am
  new   Global 3000
5:30 am
America ReFramed
Finding Kukan6:00 am

KQEDK
9.4
Nature Cat
Breezy Rider; Swamp Thing10:30 pm
Arthur
Arthur Loses His Marbles; Friday the 13th11:00 pm
Arthur
When Carl Met George; D.W. Swims With the Fishes11:30 pm
Odd Squad
Train of Thoughts; Overdue!12:00 am
Odd Squad
Trading Places; Bad Lemonade12:30 am
Molly of Denali
Operation Sleepover; Beneath the Surface1:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Mary Shelley; I Am Harry Houdini1:30 am
Wild Kratts
Voyage of the Butterflier XT2:00 am
Wild Kratts
Aardvark Town2:30 am
Pinkalicious & Peterrific
A Birthday Party for Kendra; Norman Plans a Playdate3:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Aqualicious; Sing in the Spring3:30 am
Pinkalicious & Peterrific
Mr. Socko; A Pinkapurrfect Pet4:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Yodelahee Goat; Pink Mascot4:30 am
Pinkalicious & Peterrific
The Sparkle Kart; The Pinkville Merry-Go-Round5:00 am
WordGirl
Wham Up; Seed of Doubt5:30 am
Cyberchase
A Renewable Hope6:00 am
Cyberchase
Harriet Hippo and the Mean Green6:30 am

KXTV
10.1
 TBA
8:00 pm
ABC10 Late News Tonight
11:30 pm
Wipeout
12:05 am
Wipeout
1:05 am
Castle
Deep in Death2:05 am
Local Programming ABC 10 News Mornings at 6:00AM
6:00 am
Local Programming

JN
10.2
 TBA
10:00 pm
Trace of Evil
The Murder of Beverly Ann Dyke11:00 pm
Cold Case Files
Officer Down; Secret Twin12:00 am
New Detectives
Broken Trust1:00 am
Fred Dinenage: Murder Casebook
Derek Bentley - Let Him Have It!2:00 am
I Survived...
Franklin; Jeff and Frank; Connie3:00 am
I Survived...
Jessyca/Derek/LaToya4:00 am
I Survived...
Brandy; Steve; James5:00 am
I Survived...
Alga; Blaine; Lincoya6:00 am

N10.3
10.3
Local Programming   movie   Virtuosity
12:00 am
Off the Chain
2:00 am
Off the Chain
Stand-up Comedy2:30 am
Oj25
I Heard A Thumping Noise3:00 am
Oj25
This Was A Great Witness4:00 am
One on One
Creepin'5:00 am
One on One
PTAmoré5:30 am
The Bernie Mac Show
SAVING SERGEANT TOMPKINS6:00 am
The Bernie Mac Show
It's Mac-ademic6:30 am

QUEST
10.4
Auction Kings
10:30 pm
Unsolved History
11:00 pm
Mega Builders
Hard Rock Park12:00 am
Mega Builders
Arctic Ice Crusher1:00 am
Mega Builders
Floating Bridge2:00 am
Most Daring
3:00 am
IRT Deadliest Roads
4:00 am
American Loggers
5:00 am
Auction Kings
6:00 am
Auction Kings
6:30 am

KNTVHD
11.1
 Saturday Night Live
10:00 pm
  new   NBC Bay Area News at 11
11:00 pm
Saturday Night Live
RuPaul;Justin Bieber11:29 pm
1st Look
1:02 am
Open House
11-23-20191:32 am
Local Programming 1st Look
3:00 am
Open House NYC
3:30 am
Open House NYC
4:00 am
Local Programming George to the Rescue
5:00 am
Asian Pacific America with Robert Handa
5:30 am
  new   Sunday Today With Willie Geist
6:00 am
Local Programming

COZI
11.2
 The Six Million Dollar Man
The Madonna Caper10:00 pm
The Six Million Dollar Man
Dead Ringer11:00 pm
The Bionic Woman
Biofeedback12:00 am
Local Programming Hart to Hart
The Raid2:00 am
Hart to Hart
Sixth Sense3:00 am
Murdoch Mysteries
The Devil Wears Whalebone4:00 am
Local Programming My Favorite Martian
Dreaming Can Make It So6:00 am
My Favorite Martian
The Memory Pill6:30 am

KNTVHD
11.3
 Saturday Night Live
10:00 pm
  new   NBC Bay Area News at 11
11:00 pm
Saturday Night Live
RuPaul;Justin Bieber11:29 pm
1st Look
1:02 am
Open House
11-23-20191:32 am
Local Programming 1st Look
3:00 am
Open House NYC
3:30 am
Open House NYC
4:00 am
Local Programming George to the Rescue
5:00 am
Asian Pacific America with Robert Handa
5:30 am
  new   Sunday Today With Willie Geist
6:00 am
Local Programming

KSTSDT4
11.4
 The Six Million Dollar Man
The Madonna Caper10:00 pm
The Six Million Dollar Man
Dead Ringer11:00 pm
The Bionic Woman
Biofeedback12:00 am
Local Programming Hart to Hart
The Raid2:00 am
Hart to Hart
Sixth Sense3:00 am
Murdoch Mysteries
The Devil Wears Whalebone4:00 am
Local Programming My Favorite Martian
Dreaming Can Make It So6:00 am
My Favorite Martian
The Memory Pill6:30 am

KOVR-HD
13.1
  new    CBS 13 News 10PM
10:00 pm
  new   CBS 13 News at 11
11:00 pm
The Issue Is
11:30 pm
NCIS: New Orleans
Course Correction12:00 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
1:00 am
Local Programming Made in Hollywood
03-30-20203:30 am
Murdoch Mysteries
Great Balls of Fire (Pt 1)4:00 am
Local Programming   new   TBA 
6:00 am

KOVR-HD2
13.2
 In Plain Sight
The Rolling Stones10:00 pm
The Good Wife
The Trial11:00 pm
Strong Medicine
Misdiagnosis: Murder12:00 am
Profiler
Jack Be Nimble, Jack Be Quick1:00 am
The Division
Baby the Rain Must Fall2:00 am
Family Law
Liar's Club3:00 am
Sue Thomas: F.B.Eye
Bombs Away4:00 am
Joan of Arcadia
Shadows & Light5:00 am
Dr. Quinn, Medicine Woman
Bone of Contention6:00 am

DABL
13.3
TBA
10:30 pm
Find & Design
Jeremy & Colin11:00 pm
Find & Design
Jason & Heather11:30 pm
Emeril's Table
Cocktails for Entertaining12:00 am
Emeril's Table
Turn Up the Heat12:30 am
Everyday Food
Easy Weekend Entertaining1:00 am
You Gotta Eat Here!
The Hogtown Vegan; The Dish Bistro; Motor Burger1:30 am
You Gotta Eat Here!
American Cheesesteak; Soulyve; Murray's Sandwich Emporium2:00 am
Paid Program
2:30 am
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Paid Program
5:00 am
Paid Program
5:30 am
Paid Program
6:00 am
Paid Program
6:30 am

KDTV-DT
14.1
Vecinos
10:30 pm
  new   Noticias 14 Fin de semana Edición nocturna
11:00 pm
  new   Noticiero Univisión: Fin de semana
11:30 pm
Más noche
12:00 am
Cómo dice el dicho
1:00 am
  sports   Contacto deportivo
2:00 am
Vecinos
3:00 am
Vecinos
3:30 am
Vecinos
4:00 am
Vecinos
4:30 am
María de todos los Ángeles
5:00 am
Noticiero Univisión: Fin de semana
5:30 am
Conexión California
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

KDTVDT
14.2
  movie    The Family
9:00 pm
  movie   Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
11:00 pm
  movie   Maze Runner 2: Scorch Trials
1:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

GetTV
14.3
Married...With Children
How Bleen Was My Kelly10:30 pm
Hot in Cleveland
Some Like It Hot11:00 pm
Hot in Cleveland
Storage Wars11:30 pm
'Til Death
Cold Case12:00 am
'Til Death
Pilot Episode12:30 am
'Til Death
Sex for Furniture1:00 am
'Til Death
The Ring1:30 am
All in the Family
Gloria, the Victim2:00 am
All in the Family
The Battle of the Month2:30 am
Local Programming Laredo
The Land Slickers3:30 am
The Outcasts
The Glory Wagon4:45 am
Life and Times of Grizzly Adams 
The Spoilers6:00 am

KDTVDT4
14.4
 The Killing Season
A Darkness on the Edge of Town10:00 pm
Crime Watch Daily With Chris Hansen
The Devil's Plan11:00 pm
Paid Program
12:00 am
Paid Program
12:30 am
Paid Program
1:00 am
Paid Program
1:30 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
Relentless
Pilot3:00 am
  movie   And Baby Will Fall
4:00 am
Crime Watch Daily with Chris Hansen
6:00 am

TJN
14.5
 TBA
10:00 pm
Trace of Evil
The Murder of Beverly Ann Dyke11:00 pm
Cold Case Files
Officer Down; Secret Twin12:00 am
New Detectives
Broken Trust1:00 am
Fred Dinenage: Murder Casebook
Derek Bentley - Let Him Have It!2:00 am
I Survived...
Franklin; Jeff and Frank; Connie3:00 am
I Survived...
Jessyca/Derek/LaToya4:00 am
I Survived...
Brandy; Steve; James5:00 am
I Survived...
Alga; Blaine; Lincoya6:00 am

KBSVDT
15.1
 AssyriaVision
6:00 pm
AssyriaVision
12:00 am
AssyriaVision 
6:00 am

3ABN
16.1
 Three Angels Broadcasting Network Programming 
10:00 pm

K16IW
16.10
Golden Garden
10:30 pm
  sports   Sports Magazine
11:05 pm
Human Documentary
11:55 pm
The King of Mask Singer
12:50 am
where is my home
2:25 am
MBC News Desk
4:00 am
Desired TV
5:00 am
Living Together
5:55 am
Local Programming

WALK
16.11
Public Defender
10:30 pm
  movie   Objects of Wrath
11:00 pm
Radiant TV
1:00 am
Awakening Hour
3:00 am
Time for Hope
3:30 am
In Touch with Dr. Charles Stanley
4:00 am
Evangelistic Outreach Ministries
5:00 am
Gospel of Christ
5:30 am
Dr. Robert Jeffress
6:00 am
Time for Hope
6:30 am

K16IW
16.13
 Audio BrokenFM
12:00 am
Local Programming

K16IW
16.14
 K16IW Audio
12:00 am
Local Programming

CMC-USA
16.2
 Prime Cuts
8:00 pm
Late Night Country
11:00 pm
CMC-USA Overnight
1:00 am
USA Weekend 
5:00 am

CMC-TV
16.3
 CMC Evening Sounds
6:00 pm
CMC Beat Lounge With Chuy Gomez
12:00 am
CMC Overnight
1:00 am
Golden Getaway Weekend 
5:00 am

K16IW-D4
16.4
Batallas de Fe
10:30 pm
Profecías Maravilhosas
12:00 am
Ciencia 360
1:30 am
Hechos "Libros Del Libro"
2:00 am
Local Programming Camino, Verdad y Vida
3:00 am
Viva mejor
3:30 am
Primicias
4:00 am
Cuerpo y Espíritu
4:30 am
Pilares de nuestra fe
5:00 am
Pilares de nuestra fe
5:30 am

GodTV
16.5
Israel Breaking News
10:30 pm
Israel Breaking News
11:00 pm
Israel Breaking News
11:30 pm
Israel Breaking News
12:00 am
Israel Breaking News
12:30 am
Israel Breaking News
1:00 am
Israel Breaking News
1:30 am
Israel Breaking News
2:00 am
Israel Breaking News
2:30 am
It's Supernatural
3:00 am
Israel Breaking News
3:30 am
Creflo Dollar Ministries
4:00 am
Jentzen Franklin
4:30 am
David Jeremiah
5:00 am
In Touch - Charles Stanley
5:30 am
The John Ankerberg Show
6:00 am
The Jewish Jesus With Rabbi Kirt Schneider
6:30 am

K16IW-D6
16.6
The Ramp With Karen Wheaton
10:30 pm
Ron Carpenter
11:00 pm
On the Road to Freedom
11:30 pm
In Touch with Dr. Charles Stanley
12:00 am
Reflections
1:00 am
Reflections
2:00 am
Gospel Music Showcase
3:00 am
Jerusalem Dateline
3:30 am
Jesse Duplantis
4:00 am
Creflo Dollar
4:30 am
PowerPoint With Jack Graham
5:00 am
Jentezen Franklin
5:30 am
John Hagee Ministries
6:00 am

K16IW-D8
16.8
 Creature Features
10:00 pm
  movie   Spider Baby
12:00 am
  movie   The Most Beautiful Day
1:30 am
Station Signoff
2:00 am
Test Pattern
2:30 am
Test Pattern
3:00 am
Test Pattern
3:30 am
Test Pattern
4:00 am
Test Pattern
4:30 am
Test Pattern
5:00 am
Sign On
5:30 am
Saturday Morning in the 70s
6:00 am
  movie   Arcadia Bay
6:30 am

K16IW-D9
16.9
 U Channel Programming 
10:00 pm

KQSL-LD
17.1
Pure Passion
10:30 pm
Life Is Best
11:00 pm
Jeni: Seeking the Extraordinary
11:30 pm
Give Me an Answer
12:00 am
Ignite TV
12:30 am
David Jeremiah (Turning Point)
1:00 am
Give Me an Answer
2:00 am
John Ankerberg
2:30 am
Joni and Friends
3:00 am
Ignite TV
3:30 am
Let My People Think With Ravi Zacharias
4:00 am
Life Is Best
4:30 am
Hillsong Television
5:00 am
Love Worth Finding with Adrian Rogers
5:30 am
Living on the Edge With Chip Ingram
6:00 am
Pathway to Victory
6:30 am

CMC-USA
17.2
 Prime Cuts
8:00 pm
Late Night Country
11:00 pm
CMC-USA Overnight
1:00 am
USA Weekend 
5:00 am

CMC
17.3
 CMC Evening Sounds
6:00 pm
CMC Beat Lounge With Chuy Gomez
12:00 am
CMC Overnight
1:00 am
Golden Getaway Weekend 
5:00 am

KQSL-LD4
17.4
Nueva De Gran Gozo w/ Pastor Hector Hernandez
10:30 pm
Nada Es Imposible Para Dios
11:00 pm
Way of the Master - Español
11:30 pm
Ron Carpenter
12:00 am
Promise Center Church Santa Rosa
12:30 am
Grace Community Church
1:00 am
Cornerstone Media
1:30 am
Cornerstone Media
2:00 am
Cornerstone Media
2:30 am
Cornerstone Media
3:00 am
Cornerstone Media
3:30 am
Cornerstone Media
4:00 am
Cornerstone Media
4:30 am
Cornerstone Media
5:00 am
Promise Center Church Santa Rosa
5:30 am
Connie Woods Women's Ministries
6:00 am
In Touch Ministries with Charles Stanley 
6:30 am

KQSL-LD5
17.5
 Belle by Kim Gravel - Fashion
10:00 pm
Vince Camuto Footwear - All Free Standard S&H
11:00 pm
Simple Home Solutions
12:00 am
H by Halston-Fashion & Accessories
1:00 am
Susan Graver Style
3:00 am
Simple Home Solutions
4:00 am
Sunday Morning Q 
5:00 am

KQSL-LD6
17.6
The Ramp With Karen Wheaton
10:30 pm
Ron Carpenter
11:00 pm
On the Road to Freedom
11:30 pm
In Touch with Dr. Charles Stanley
12:00 am
Reflections
1:00 am
Reflections
2:00 am
Gospel Music Showcase
3:00 am
Jerusalem Dateline
3:30 am
Jesse Duplantis
4:00 am
Creflo Dollar
4:30 am
PowerPoint With Jack Graham
5:00 am
Jentezen Franklin
5:30 am
John Hagee Ministries
6:00 am

KUVS-DT
19.1
Vecinos
10:30 pm
  new   Noticias 19 Edición Nocturna
11:00 pm
  new   Noticiero Univisión: Fin de semana
11:30 pm
Más noche
12:00 am
Cómo dice el dicho
1:00 am
  sports   Contacto deportivo
2:00 am
Vecinos
3:00 am
Vecinos
3:30 am
Vecinos
4:00 am
Vecinos
4:30 am
María de todos los Ángeles
5:00 am
Noticiero Univisión: Fin de semana
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

KUVS
19.2
Vecinos
10:30 pm
  new   Noticias 19 Edición Nocturna
11:00 pm
  new   Noticiero Univisión: Fin de semana
11:30 pm
Más noche
12:00 am
Cómo dice el dicho
1:00 am
  sports   Contacto deportivo
2:00 am
Vecinos
3:00 am
Vecinos
3:30 am
Vecinos
4:00 am
Vecinos
4:30 am
María de todos los Ángeles
5:00 am
Noticiero Univisión: Fin de semana
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

KUVSB
19.3
Local Programming   movie   Virtuosity
12:00 am
Off the Chain
2:00 am
Off the Chain
Stand-up Comedy2:30 am
Oj25
I Heard A Thumping Noise3:00 am
Oj25
This Was A Great Witness4:00 am
One on One
Creepin'5:00 am
One on One
PTAmoré5:30 am
The Bernie Mac Show
SAVING SERGEANT TOMPKINS6:00 am
The Bernie Mac Show
It's Mac-ademic6:30 am

KUVSDT4
19.4
 The Killing Season
A Darkness on the Edge of Town10:00 pm
Crime Watch Daily With Chris Hansen
The Devil's Plan11:00 pm
Paid Program
12:00 am
Paid Program
12:30 am
Paid Program
1:00 am
Paid Program
1:30 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
Relentless
Pilot3:00 am
  movie   And Baby Will Fall
4:00 am
Crime Watch Daily with Chris Hansen
6:00 am

KOFYD
20.1
 Creature Feature
10:00 pm
Market Place
12:00 am
Market Place
12:30 am
Market Place
1:00 am
Market Place
1:30 am
Market Place
2:00 am
Market Place
2:30 am
Market Place
3:00 am
Market Place
3:30 am
Market Place
4:00 am
Market Place
5:00 am
Market Place
5:30 am
Sunday Mass
6:00 am
Fellowship Church Worship Service
6:30 am

THIS TV
20.2
  movie    Agatha Christie's 'Ten Little Indians'
9:00 pm
In the Heat of the Night
Blessings11:00 pm
In the Heat of the Night
Shine On Sparta Moon12:00 am
In the Heat of the Night
Execution of Trust1:00 am
Local Programming

KOFY4
20.4
Get It Girl
10:30 pm
The Hub on LATV
11:00 pm
Super 20
11:30 pm
The Zoo
12:00 am
  sports   Wold Class Boxing
1:00 am
Shop LC
3:00 am
Shop LC
4:00 am
Shop LC
5:00 am
Shop LC
6:00 am

FUNROADS
20.8
Great Getaways
10:30 pm
Expedition Texas
11:00 pm
Quebec - La Belle Province
11:30 pm
Curiosity Quest
12:00 am
Travel Thru History
12:30 am
Distant Roads
1:00 am
Anglers & Appetites
1:30 am
A Taste of History
2:00 am
Tim Farmers Country Kitchen
2:30 am
  sports   Golf America
3:00 am
The Jet Set
3:30 am
RV Road Test
4:00 am
RV Road Test
4:30 am
RV Road Test
5:00 am
Great Getaways
5:30 am
Expedition Texas
6:00 am
Great Getaways
6:30 am

KAXT
22
 KAXT Programming
1:00 am
Local Programming

KRCBDT
22.1
 Front and Center
10:00 pm
Film-Maker
11:00 pm
Film-Maker
11:30 pm
GZERO World With Ian Bremmer
12:00 am
Local Programming Ask This Old House
1:00 am
This Old House
1:30 am
Austin City Limits
2:00 am
Local Programming Front and Center
4:00 am
Film-Maker
5:00 am
Film-Maker
5:30 am
Wai Lana Yoga
6:00 am
Wai Lana Yoga
6:30 am

CREATE
22.2
Ellie's Real Good Food
How to Fish10:30 pm
The Best of The Joy of Painting
11:00 pm
The Best of The Joy of Painting
Hint of Springtime11:30 pm
Confucius Was a Foodie
Huaiyang12:00 am
  movie   Real Rail Adventures: Switzerland
1:00 am
Ellie's Real Good Food
How to Fish2:00 am
Food Over 50
Clever Condiments2:30 am
Classical Stretch: The Esmonde Technique
Unlock Your Hips3:00 am
Happy Yoga With Sarah Starr
Sunflower Splendor3:30 am
It's Sew Easy
Seasonal Upcycle4:00 am
Art of a Cowboy
4:30 am
Classical Stretch by Essentrics
Plantar Fasciitis Release5:00 am
Classical Stretch: The Esmonde Technique
Unlock Your Hips5:30 am
Ellie's Real Good Food
Unboring Salads6:00 am
Jazzy Vegetarian
Burrito Night!6:30 am

KEZTCA
23
  movie    The Family
9:00 pm
  movie   Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
11:00 pm
  movie   Maze Runner 2: Scorch Trials
1:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Veredicto Final
5:00 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

KEZT-CDKEZ
23.1
Vecinos
10:30 pm
  new   Noticias 19 Edición Nocturna
11:00 pm
  new   Noticiero Univisión: Fin de semana
11:30 pm
Más noche
12:00 am
Cómo dice el dicho
1:00 am
  sports   Contacto deportivo
2:00 am
Vecinos
3:00 am
Vecinos
3:30 am
Vecinos
4:00 am
Vecinos
4:30 am
María de todos los Ángeles
5:00 am
Noticiero Univisión: Fin de semana
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

KEZT-CD2
23.2
  movie    The Family
9:00 pm
  movie   Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
11:00 pm
  movie   Maze Runner 2: Scorch Trials
1:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

KEZT-CD3
23.3
Local Programming   movie   Virtuosity
12:00 am
Off the Chain
2:00 am
Off the Chain
Stand-up Comedy2:30 am
Oj25
I Heard A Thumping Noise3:00 am
Oj25
This Was A Great Witness4:00 am
One on One
Creepin'5:00 am
One on One
PTAmoré5:30 am
The Bernie Mac Show
SAVING SERGEANT TOMPKINS6:00 am
The Bernie Mac Show
It's Mac-ademic6:30 am

KEZT-CD4
23.4
 The Killing Season
A Darkness on the Edge of Town10:00 pm
Crime Watch Daily With Chris Hansen
The Devil's Plan11:00 pm
Paid Program
12:00 am
Paid Program
12:30 am
Paid Program
1:00 am
Paid Program
1:30 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
Relentless
Pilot3:00 am
  movie   And Baby Will Fall
4:00 am
Crime Watch Daily with Chris Hansen
6:00 am

KQETH
25.1
 TBA
9:00 pm
Sun Studio Sessions
11:30 pm
TBA
12:00 am
TBA
1:30 am
TBA
3:00 am
Sun Studio Sessions
5:30 am
Let's Go Luna!
6:00 am
Nature Cat
6:30 am

KQET2
25.2
New Tricks
10:34 pm
Growing Bolder
11:30 pm
TBA
12:00 am
Songs at the Center
12:30 am
Penelope Keith's Coastal Villages
1:00 am
TBA
2:00 am
As Time Goes By
2:30 am
TBA
3:00 am
New Tricks
4:34 am
Growing Bolder
5:30 am
Yoga in Practice
Intention, Knowledge, and Action6:00 am
Classical Stretch by Essentrics
6:30 am

KQET3
25.3
 Soundbreaking: Stories From the Cutting Edge of Recorded Music
Painting With Sound10:00 pm
America ReFramed
Finding Kukan11:00 pm
  movie   Massacre River: The Woman Without a Country
12:00 am
American Masters
Lorraine Hansberry: Sighted Eyes/Feeling Heart1:00 am
On Story
Fargo & True Detective: Television Anthologies3:00 am
To the Contrary With Bonnie Erbé
3:30 am
Washington Week
4:00 am
The Open Mind
Episode 324:30 am
Focus on Europe
5:00 am
  new   Global 3000
5:30 am
America ReFramed
Finding Kukan6:00 am

KQET
25.4
Nature Cat
Breezy Rider; Swamp Thing10:30 pm
Arthur
Arthur Loses His Marbles; Friday the 13th11:00 pm
Arthur
When Carl Met George; D.W. Swims With the Fishes11:30 pm
Odd Squad
Train of Thoughts; Overdue!12:00 am
Odd Squad
Trading Places; Bad Lemonade12:30 am
Molly of Denali
Operation Sleepover; Beneath the Surface1:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Mary Shelley; I Am Harry Houdini1:30 am
Wild Kratts
Voyage of the Butterflier XT2:00 am
Wild Kratts
Aardvark Town2:30 am
Pinkalicious & Peterrific
A Birthday Party for Kendra; Norman Plans a Playdate3:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Aqualicious; Sing in the Spring3:30 am
Pinkalicious & Peterrific
Mr. Socko; A Pinkapurrfect Pet4:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Yodelahee Goat; Pink Mascot4:30 am
Pinkalicious & Peterrific
The Sparkle Kart; The Pinkville Merry-Go-Round5:00 am
WordGirl
Wham Up; Seed of Doubt5:30 am
Cyberchase
A Renewable Hope6:00 am
Cyberchase
Harriet Hippo and the Mean Green6:30 am

KTSF3
26.3
 My Little Television
10:10 pm
Desired TV
11:35 pm
Our Town Peter Pan
12:35 am
  movie   Radio Star
1:30 am
Good People
3:00 am
MBC News Desk
4:00 am
Golden Garden
5:00 am
Golden Garden
5:35 am
MBC Power Magazine
6:10 am

KTSF5
26.5
 10pm Weekend News
10:00 pm
Chay Tron Thanh Xuan
11:00 pm
Trai Tim Sam Hoi
12:00 am
Thay Loi Muon Noi 2019
1:00 am
Ky Su 54 Dan Toc Anh Em
2:00 am
Travel
2:30 am
Cooking Show
3:00 am
Home Shopping
3:30 am
6pm Weekend News
4:00 am
Nhac Hoi Que Huong
5:30 am
Vietnam Dat Nuoc Con Nguoi
6:00 am
Nhac Chon Loc 
6:30 am

KTSF
26.6
 Game Show
10:00 pm
Nhang co gai trong thanh pho
11:00 pm
Live TV
12:00 am
Live TV 
6:00 am

TTV
27.1
 News, Weather, Traffic
10:00 pm
TV Shopping
11:00 pm
TV Shopping
12:00 am
News, Weather, Traffic 
6:00 am

KFTL
28.1
A Brighter World
10:30 pm
Overnight Programming
12:00 am
Overnight Programming
6:00 am

SAB
28.10
  movie    TBA
10:00 pm
  movie   TBA
12:00 am
Local Programming

KFTL
28.15
 Video Jukebox
9:00 pm
Positively Country
4:00 am
Sunday's Kind of Country
6:00 am

HSN
28.2
 Andrew Lessman Your Vitamins
10:00 pm
Andrew Lessman Your Vitamins
11:00 pm
Andrew Lessman Your Vitamins
12:00 am
Andrew Lessman Your Vitamins
1:00 am
Andrew Lessman Your Vitamins
2:00 am
Andrew Lessman Your Vitamins
3:00 am
Clarks Footwear
4:00 am
Perlier Beauty
5:00 am
Home Sweet Home featuring South Street Loft
6:00 am

KFTL-CD3
28.3
Auction Kings
10:30 pm
Unsolved History
11:00 pm
Mega Builders
Hard Rock Park12:00 am
Mega Builders
Arctic Ice Crusher1:00 am
Mega Builders
Floating Bridge2:00 am
Most Daring
3:00 am
IRT Deadliest Roads
4:00 am
American Loggers
5:00 am
Auction Kings
6:00 am
Auction Kings
6:30 am

KFTL
28.4
Infomercials
10:30 pm
Infomercials
11:00 pm
Infomercials
11:30 pm
Infomercials
12:00 am
Infomercials
12:30 am
Infomercials
1:00 am
Infomercials
1:30 am
Infomercials
2:00 am
Infomercials
2:30 am
Infomercials
3:00 am
Infomercials
3:30 am
Infomercials
4:00 am
Infomercials
4:30 am
Infomercials
5:00 am
Infomercials
5:30 am
Infomercials
6:00 am
Infomercials
6:30 am

KFTL
28.5
  sports   NHRA Pro Mod Series
10:30 pm
Route 66
11:00 pm
Local Programming Dream Ridez
5:00 am
Sam's Garage
5:30 am
  sports   Boats N' Bike
6:00 am
World of Trucks
6:30 am

KFTL
28.6
 HSN2 Tech Talk
10:00 pm
Suze Orman Financial Solutions for You
11:00 pm
Mine Finds by Jay King Jewelry
12:00 am
Keith Urban Guitar Collection
1:00 am
HSN2 Tech Talk
2:00 am
Suze Orman Financial Solutions for You
3:00 am
TBA
4:00 am
Summer Home
5:00 am
Suze Orman Financial Solutions for You
6:00 am

KFTL
28.7
 Paid Program
12:00 am
Local Programming

ION HD
29.1
 Law & Order: Special Victims Unit
Legacy10:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Baby Killer11:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Noncompliance12:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Asunder1:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Taken2:00 am
Local Programming Inspiration Today Camp Meeting
5:00 am
Local Programming

ION Plus
29.3
 CSI: Miami
Going Ballistic10:00 pm
CSI: Miami
Resurrection11:00 pm
CSI: Miami
Won't Get Fueled Again12:00 am
Local Programming Inspiration Today Camp Meeting
4:00 am
Local Programming

QVC
29.5
 Josie Maran Argan Oil Cosmetics
10:00 pm
Shoes Around the World
11:00 pm
Serta
12:00 am
Serta
1:00 am
Serta
2:00 am
Serta
3:00 am
Skechers
4:00 am
Belle by Kim Gravel - Fashion
5:00 am
Sunday Mornings With Pat & Dan 
6:00 am

HSN
29.6
 Andrew Lessman Your Vitamins
10:00 pm
Andrew Lessman Your Vitamins
11:00 pm
Andrew Lessman Your Vitamins
12:00 am
Andrew Lessman Your Vitamins
1:00 am
Andrew Lessman Your Vitamins
2:00 am
Andrew Lessman Your Vitamins
3:00 am
Clarks Footwear
4:00 am
Perlier Beauty
5:00 am
Home Sweet Home featuring South Street Loft
6:00 am

KMAX-DT
31.1
Bob's Burgers
Two for Tina10:30 pm
Elementary
An Unnatural Arrangement11:00 pm
Major Crimes
Rules of Engagement12:00 am
Heartland
1:00 am
Pawn Stars
Tickets to Ride2:00 am
Forensic Files
News at 112:30 am
Forensic Files
Burning Desire3:00 am
Forensic Files
Cloak of Deceit3:30 am
Forensic Files
Bad Medicine4:00 am
Forensic Files
Stick 'Em Up4:30 am
Local Programming Hiring America
6:30 am

LAFFTV
31.2
Grace Under Fire
Riverboat Queen10:30 pm
Local Programming Grace Under Fire
Grace Under-Funded11:30 pm
Paid Program
12:00 am
Paid Program
12:30 am
Paid Program
1:00 am
Paid Program
1:30 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown
Living Large3:00 am
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown
Your Childhood Your Parents Hope You Won't Remember3:30 am
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown
Things They Just Don't Teach You in Clown College4:00 am
World's Funniest Videos: Top 10 Countdown
It Was More Than Just a Scratch4:30 am
Night Court
The Eye of the Beholder5:00 am
Night Court
Death Threat5:30 am
Night Court
Once in Love with Harry6:00 am
Night Court
Quadrangle of Love6:30 am

COMET
31.3
  movie    Amityville 3-D
10:00 pm
  movie   The Pit and the Pendulum
12:00 am
  movie   Warning From Space
2:00 am
Local Programming

Stadium
31.4
  sports    Emerge
10:00 pm
  sports   Emerge
11:00 pm
  sports   UFA
12:00 am
  sports   UFA
1:00 am
Local Programming   sports   Emerge
5:00 am
TBA
6:00 am

KMAXDT5
31.5
Local Programming Paid Program
11:00 pm
Paid Program
11:30 pm
Paid Program
12:00 am
Paid Program
12:30 am
Paid Program
1:00 am
Paid Program
1:30 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Paid Program
5:00 am
Paid Program
5:30 am
Paid Program
6:00 am
Paid Program
6:30 am

KSTV
32
Todos tenemos un precio
10:30 pm
Mentes retorcidas
11:00 pm
Ya Cayó Renovado
12:00 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Lo que callamos las mujeres
6:00 am

KMTPDT
32.1
  new   Drama-World Channel
10:30 pm
Journal
11:00 pm
In Focus
11:30 pm
Music Video
12:00 am
Music Video
12:30 am
Music Video
1:00 am
Music Video
1:30 am
Journal
2:00 am
Arts.21
2:30 am
Journal
3:00 am
Europe in Concert
3:30 am
Journal
4:00 am
Local Programming Journal
5:00 am
Faith Matters
5:30 am
Journal
6:00 am
Arts.21
6:30 am

KMTP2
32.2
 KMTP World Channel
1:00 am
Local Programming

KMTP4
32.4
 KMTP Wedding Channel
1:00 am
Local Programming

ARTS
32.5
Local Programming TBA
11:10 pm
Local Programming

KPOP
32.6
 KPOP Time
10:00 pm
KPOP Time
11:00 pm
KPOP Time
12:00 am
Simply KPOP
1:00 am
Pops in Seoul
2:00 am
Showbiz Korea
2:30 am
After School Club
3:00 am
KPOP Time
4:00 am
KPOP Time
5:00 am
KPOP Time
6:00 am

KCSOHD
33.1
  movie    Blood Father
9:00 pm
  sports   Zona Mixta
11:00 pm
Decisiones
11:30 pm
Latinx Now!
12:00 am
Decisiones
12:30 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
  movie   Rosas Blancas para mi Hermana Negra
2:00 am
  movie   Mujer de Fuego
3:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

KCSO
33.2
  movie    Blood Father
9:00 pm
  sports   Zona Mixta
11:00 pm
Decisiones
11:30 pm
Latinx Now!
12:00 am
Decisiones
12:30 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
  movie   Rosas Blancas para mi Hermana Negra
2:00 am
  movie   Mujer de Fuego
3:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

KCSO
33.3
Funniest Pets and People
10:30 pm
Funniest Pets and People
11:00 pm
Funniest Pets and People
11:30 pm
Ripley's Believe It or Not!
12:00 am
American Gladiators
1:00 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am

LightTV
33.4
  movie    TBA
10:00 pm
Flipper
12:30 am
Local Programming Flipper
4:00 am
Local Programming

KACA
34.1
The Ramp With Karen Wheaton
10:30 pm
Ron Carpenter
11:00 pm
On the Road to Freedom
11:30 pm
In Touch with Dr. Charles Stanley
12:00 am
Reflections
1:00 am
Reflections
2:00 am
Gospel Music Showcase
3:00 am
Jerusalem Dateline
3:30 am
Jesse Duplantis
4:00 am
Creflo Dollar
4:30 am
PowerPoint With Jack Graham
5:00 am
Jentezen Franklin
5:30 am
John Hagee Ministries
6:00 am

KICUH
36.1
Seinfeld
10:30 pm
  new   The Ten O'clock News on KTVU Plus
11:00 pm
TBA
12:00 am
TBA
1:00 am
Local Programming

KEMS
36.2
Sooro's Rovers
11:00 pm
Matching Survival 1+1
11:40 pm
Hello Counselor
1:00 am
Wild Childs at Rooftop
2:10 am
Korean Cuisine and Dining
3:20 am
TBA
4:10 am
KBS News 9
5:00 am
Local Programming Backpack Travels
6:10 am
Local Programming

CCTV
36.3
 Full Frame
10:00 pm
World Today
11:00 pm
Local Programming World Today
12:00 am
  sports   Sports Scene
12:30 am
World Today
1:00 am
The Agenda
1:30 am
World Today
2:00 am
Faces of Africa
2:30 am
Africa Live
3:00 am
Zoom in With Zou Yue
4:00 am
China 24
5:15 am
World Today
6:00 am
Closer to China with Robert Kuhn
6:30 am

DECADES
36.4
The Love Boat
The Expedition; Julie's Wedding; The Mongala; Julie's Replacement; The Three R's; The Professor's Wife10:30 pm
The Love Boat
The Expedition; Julie's Wedding; The Mongala; Julie's Replacement; The Three R's; The Professor's Wife11:30 pm
The Love Boat
Two Grapes on the Vine; Aunt Sylvia; Deductible Divorce12:30 am
The Love Boat
Farnsworth's Fling; Three in a Bed; I Remember Helen; Merrill, Melanie & Melanesia2:00 am
The Love Boat
Farnsworth's Fling; Three in a Bed; I Remember Helen; Merrill, Melanie & Melanesia3:00 am
The Love Boat
The Love Boat Follies: The Musical; My Ex-Mom; The Show Must Go On; The Pest; My Aunt, the Worrier4:00 am
The Love Boat
The Love Boat Follies: The Musical; My Ex-Mom; The Show Must Go On; The Pest; My Aunt, the Worrier5:00 am
The Love Boat
Pride of the Pacific; The Viking's Son; Separate Vacations; The Experiment; Getting to Know You6:00 am

KICU
36.5
  movie    TBA
10:00 pm
Flipper
12:30 am
Local Programming Flipper
4:00 am
Local Programming

SINO
38.2
Sound Of My Dream
10:30 pm
Chinese Dream Show
12:30 am
Sino Weekly
2:00 am
Warmless Around
2:30 am
Daily Health
3:00 am
Our Song
3:30 am
Sino's Nightly News
5:30 am
Sound Of My Dream 
6:00 am

KCNS
38.3
 Invicta Ocean Voyage Live
10:00 pm
Shop the Best of Evine
11:00 pm
Shop the Best of Evine
12:00 am
Shop the Best of Evine
1:00 am
Shop the Best of Evine
2:00 am
Shop the Best of Evine
3:00 am
Shop the Best of Evine
4:00 am
Invicta Ocean Voyage Live
5:00 am
Artisan Jewelry by Sam B. Ocean Voyage
6:00 am

ESTR
38.4
 Rica famosa latina
10:00 pm
Secretos
11:00 pm
Secretos
11:30 pm
Programación pagada
12:00 am
Programación pagada
12:30 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

NTDTV
38.5
Local Programming TBA
11:10 pm
Local Programming

CHARGE
38.6
  movie    No Man's Land
10:00 pm
  movie   Cutter's Way
12:00 am
  movie   The Star Packer
2:30 am
Local Programming

KTXLH
40.1
 FOX40 News at 10:00pm
10:00 pm
Beat Shazam
Our Most Dominant Team Ever!11:00 pm
Seinfeld
12:00 am
Seinfeld
12:30 am
  new   TMZ
1:00 am
Weekend Marketplace
2:00 am
Weekend Marketplace
2:30 am
Weekend Marketplace
3:00 am
Weekend Marketplace
3:30 am
Local Programming Sunday Mass
5:30 am
Local Programming

ANTEN
40.2
The George Burns and Gracie Allen Show
The English Playwright10:30 pm
Best of The Jack Benny Show
Carol Burnett11:00 pm
Best of The Jack Benny Show
Jack Fires Don11:30 pm
The Joey Bishop Show
Joey Goes to a Poker Party12:00 am
The Joey Bishop Show
The Perfect Girl12:30 am
Dennis the Menace
Mr. Wilson's Allergy1:00 am
Dennis the Menace
Baby Booties1:30 am
Three's a Crowd
James Steps Out2:00 am
The Ropers
Jenny's Date2:30 am
Soap
3:00 am
Soap
3:30 am
Soap
4:00 am
Soap
4:30 am
Maude
Arthur's Worry5:00 am
Maude
Mrs. Naugatuck's Wedding5:30 am
Archie Bunker's Place
Veronica and the Health Inspector6:00 am
Archie Bunker's Place
Murray's Wife6:30 am

KTXL3
40.3
  new    The FBI Files
Deadly Takeover10:00 pm
  new   The FBI Files
Radical Resistance11:00 pm
  new   The FBI Files
Forced Entry12:00 am
  new   The FBI Files
Operation Goldenrod1:00 am
  new   The FBI Files
Voice of Terror2:00 am
  new   Deep Undercover
Operation Drug Cartels3:00 am
  new   Deep Undercover
Operation Rollo Tomassi: Kaika Klan Outlaws3:30 am
  new   Murderous Affairs
Momma Knows Best4:00 am
  new   Murderous Affairs
Aim to Maim4:30 am
  new   Oj25
I Think You Know His Record5:00 am
  new   Oj25
A Plaintive Wail6:00 am

KTNC
42.1
 Jimmy Swaggart Broadcast
10:00 pm
FWC Music
12:00 am
Jimmy Swaggart Crusade Classics
1:00 am
FWC Music
3:00 am
Family Worship Center - Associate Pastor Broadcast
4:00 am
Message of the Cross
5:00 am
FWC Music
6:00 am

KTNC2
42.2
 Problemas y soluciones
10:00 pm
Palabra Amiga/Obispo Macedo
11:00 pm
Congreso de la Fe/ Hechos Reales
11:30 pm
Problemas y soluciones
12:00 am
Punto de luz
1:00 am
SOS Espiritual
2:00 am
Hora de Fe
3:00 am
Revelando Misterios
4:00 am
Problemas y soluciones
5:00 am
Palabra Amiga/Obispo Macedo
6:00 am
Piense con Fe
6:30 am

KBCWD
44.1
World's Funniest Weather
10:30 pm
Family Guy
Bill and Peter's Bogus Journey11:00 pm
Family Guy
No Meals on Wheels11:30 pm
Bob's Burgers
Two for Tina12:00 am
Bob's Burgers
It Snakes a Village12:30 am
B-Sides On-Air
1:00 am
MyDestination.TV
01-27-20201:30 am
  sports   American Athlete
Chase Outlaw; Mickie James; Danielle Collins2:00 am
Local Programming 1970s Soul Legends - LIVE
4:00 am
Joseph Prince
4:30 am
Local Programming Midnight Cry
6:00 am
Catholic Mass
6:30 am

Comet
44.2
  movie    Amityville 3-D
10:00 pm
  movie   The Pit and the Pendulum
12:00 am
  movie   Warning From Space
2:00 am
Local Programming

KBCWDT3
44.3
 Star Trek
Day of the Dove10:00 pm
Buck Rogers in the 25th Century
Unchained Woman11:00 pm
The Invaders
Vikor12:00 am
Lost in Space
A Change of Space1:00 am
Voyage to the Bottom of the Sea
The Sky Is Falling2:00 am
Land of the Giants
Deadly Lodestone3:00 am
The Time Tunnel
One Way to the Moon4:00 am
Planet of the Apes
The Surgeon5:00 am
ALF
Gimme That Old-Time Religion6:00 am
ALF
Future's So Bright I Gotta Wear Shades6:30 am

KBCWDT4
44.4
The Extreme World of Devin Super Tramp
10:30 pm
FailFactory
11:00 pm
FailFactory
11:30 pm
Best of the Week
12:00 am
Best of the Week
12:30 am
Best of the Week
1:00 am
Best of the Week
1:30 am
Pranks Network After Dark
2:00 am
Pranks Network After Dark
2:30 am
Dust
3:00 am
FBE: Try Again
4:00 am
FBE: Try Again
4:30 am
FBE: React
5:00 am
FBE: React
5:30 am
Local Programming

KBCWDT5
44.5
Local Programming Paid Program
11:00 pm
Paid Program
11:30 pm
Paid Program
12:00 am
Paid Program
12:30 am
Paid Program
1:00 am
Paid Program
1:30 am
Paid Program
2:00 am
Paid Program
2:30 am
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Paid Program
5:00 am
Paid Program
5:30 am
Paid Program
6:00 am
Paid Program
6:30 am

K02QX-D
45.1
 Three Angels Broadcasting Network Programming 
10:00 pm

K02QX-D2
45.2
Israel Breaking News
10:30 pm
Israel Breaking News
11:00 pm
Israel Breaking News
11:30 pm
Israel Breaking News
12:00 am
Israel Breaking News
12:30 am
Israel Breaking News
1:00 am
Israel Breaking News
1:30 am
Israel Breaking News
2:00 am
Israel Breaking News
2:30 am
It's Supernatural
3:00 am
Israel Breaking News
3:30 am
Creflo Dollar Ministries
4:00 am
Jentzen Franklin
4:30 am
David Jeremiah
5:00 am
In Touch - Charles Stanley
5:30 am
The John Ankerberg Show
6:00 am
The Jewish Jesus With Rabbi Kirt Schneider
6:30 am

K02QX-D3
45.3
The Ramp With Karen Wheaton
10:30 pm
Ron Carpenter
11:00 pm
On the Road to Freedom
11:30 pm
In Touch with Dr. Charles Stanley
12:00 am
Reflections
1:00 am
Reflections
2:00 am
Gospel Music Showcase
3:00 am
Jerusalem Dateline
3:30 am
Jesse Duplantis
4:00 am
Creflo Dollar
4:30 am
PowerPoint With Jack Graham
5:00 am
Jentezen Franklin
5:30 am
John Hagee Ministries
6:00 am

K02QX-D4
45.4
Batallas de Fe
10:30 pm
Profecías Maravilhosas
12:00 am
Ciencia 360
1:30 am
Hechos "Libros Del Libro"
2:00 am
Local Programming Camino, Verdad y Vida
3:00 am
Viva mejor
3:30 am
Primicias
4:00 am
Cuerpo y Espíritu
4:30 am
Pilares de nuestra fe
5:00 am
Pilares de nuestra fe
5:30 am

K02QX-D5
45.5
 Josie Maran Argan Oil Cosmetics
10:00 pm
Shoes Around the World
11:00 pm
Serta
12:00 am
Serta
1:00 am
Serta
2:00 am
Serta
3:00 am
Skechers
4:00 am
Belle by Kim Gravel - Fashion
5:00 am
Sunday Mornings With Pat & Dan 
6:00 am

K02QX-D6
45.6
The Ramp With Karen Wheaton
10:30 pm
Ron Carpenter
11:00 pm
On the Road to Freedom
11:30 pm
In Touch with Dr. Charles Stanley
12:00 am
Reflections
1:00 am
Reflections
2:00 am
Gospel Music Showcase
3:00 am
Jerusalem Dateline
3:30 am
Jesse Duplantis
4:00 am
Creflo Dollar
4:30 am
PowerPoint With Jack Graham
5:00 am
Jentezen Franklin
5:30 am
John Hagee Ministries
6:00 am

K02QX-D8
45.8
 Creature Features
10:00 pm
  movie   Spider Baby
12:00 am
  movie   The Most Beautiful Day
1:30 am
Station Signoff
2:00 am
Test Pattern
2:30 am
Test Pattern
3:00 am
Test Pattern
3:30 am
Test Pattern
4:00 am
Test Pattern
4:30 am
Test Pattern
5:00 am
Sign On
5:30 am
Saturday Morning in the 70s
6:00 am
  movie   Arcadia Bay
6:30 am

KSTS-DT
48.1
  movie    Blood Father
9:00 pm
  new   Noticiero Telemundo 48: Fin de Semana
11:00 pm
  sports   Zona mixta
11:30 pm
Latinx Now!
12:00 am
Decisiones
12:30 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Nuestra Santa Misa
5:00 am
  sports   La Liga Premier Extra
5:30 am
  sports   Fútbol: Premier League: Equipos por confirmar 
Equipos por confirmar6:00 am

KSTSE
48.2
  movie   Safe
10:30 pm
Funniest Pets and People
1:00 am
Funniest Pets and People
1:30 am
Funniest Pets and People
2:00 am
Funniest Pets and People
2:30 am
Ripley's Believe It or Not!
3:00 am
American Gladiators
4:00 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

KNTV3
48.3
  movie    Blood Father
9:00 pm
  new   Noticiero Telemundo 48: Fin de Semana
11:00 pm
  sports   Zona mixta
11:30 pm
Latinx Now!
12:00 am
Decisiones
12:30 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Nuestra Santa Misa
5:00 am
  sports   La Liga Premier Extra
5:30 am
  sports   Fútbol: Premier League: Equipos por confirmar 
Equipos por confirmar6:00 am

MMAX
49.1
Todos tenemos un precio
10:30 pm
Mentes retorcidas
11:00 pm
Ya Cayó Renovado
12:00 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Lo que callamos las mujeres
6:00 am

KSAO2
49.2
  movie    TBA
10:00 pm
  movie   TBA
12:00 am
Local Programming

KSAO
49.3
  sports   NHRA Pro Mod Series
10:30 pm
Route 66
11:00 pm
Local Programming Dream Ridez
5:00 am
Sam's Garage
5:30 am
  sports   Boats N' Bike
6:00 am
World of Trucks
6:30 am

KSAO
49.5
 Infomercials
12:00 am
Local Programming

KSAO
49.6
 Local Programming
1:00 am
Local Programming

KSAO
49.7
 Video Jukebox
9:00 pm
Positively Country
4:00 am
Sunday's Kind of Country
6:00 am

KEMODT
50.1
Todos tenemos un precio
10:30 pm
Mentes retorcidas
11:00 pm
Show de Pepe
12:00 am
Programación pagada
12:30 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am

KEMODT2
50.2
  sports    Fútbol: La Liga
9:00 pm
  sports   The Soccer Xtra
11:00 pm
Programación pagada
12:00 am
Programación pagada
12:30 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
4:00 am
Local Programming   sports   Fútbol: La Liga
4:50 am
Local Programming

EVINE
50.4
 Invicta Ocean Voyage Live
10:00 pm
Shop the Best of Evine
11:00 pm
Shop the Best of Evine
12:00 am
Shop the Best of Evine
1:00 am
Shop the Best of Evine
2:00 am
Shop the Best of Evine
3:00 am
Shop the Best of Evine
4:00 am
Invicta Ocean Voyage Live
5:00 am
Artisan Jewelry by Sam B. Ocean Voyage
6:00 am

KMSX
51.1
 New Year Service
10:00 pm
God Measures Our Faith
1:00 am
Spiritual Love
2:00 am
Words of Life
3:00 am
The Voice and Guidance of the Holy Spirit
4:00 am
Heaven
5:05 am
Lecture on Revelation
6:00 am

KMSX
51.4
 New Year Service
10:00 pm
God Measures Our Faith
1:00 am
Spiritual Love
2:00 am
Words of Life
3:00 am
The Voice and Guidance of the Holy Spirit
4:00 am
Heaven
5:05 am
Lecture on Revelation
6:00 am

KDTS
52.1
The Ramp With Karen Wheaton
10:30 pm
Ron Carpenter
11:00 pm
On the Road to Freedom
11:30 pm
In Touch with Dr. Charles Stanley
12:00 am
Reflections
1:00 am
Reflections
2:00 am
Gospel Music Showcase
3:00 am
Jerusalem Dateline
3:30 am
Jesse Duplantis
4:00 am
Creflo Dollar
4:30 am
PowerPoint With Jack Graham
5:00 am
Jentezen Franklin
5:30 am
John Hagee Ministries
6:00 am

KQED+
54.1
New Tricks
10:34 pm
Growing Bolder
11:30 pm
TBA
12:00 am
Songs at the Center
12:30 am
Penelope Keith's Coastal Villages
1:00 am
TBA
2:00 am
As Time Goes By
2:30 am
TBA
3:00 am
New Tricks
4:34 am
Growing Bolder
5:30 am
Yoga in Practice
Intention, Knowledge, and Action6:00 am
Classical Stretch by Essentrics
6:30 am

KQEH2
54.2
 TBA
9:00 pm
Sun Studio Sessions
11:30 pm
TBA
12:00 am
TBA
1:30 am
TBA
3:00 am
Sun Studio Sessions
5:30 am
Let's Go Luna!
6:00 am
Nature Cat
6:30 am

KQEHW
54.3
 Soundbreaking: Stories From the Cutting Edge of Recorded Music
Painting With Sound10:00 pm
America ReFramed
Finding Kukan11:00 pm
  movie   Massacre River: The Woman Without a Country
12:00 am
American Masters
Lorraine Hansberry: Sighted Eyes/Feeling Heart1:00 am
On Story
Fargo & True Detective: Television Anthologies3:00 am
To the Contrary With Bonnie Erbé
3:30 am
Washington Week
4:00 am
The Open Mind
Episode 324:30 am
Focus on Europe
5:00 am
  new   Global 3000
5:30 am
America ReFramed
Finding Kukan6:00 am

KQEHK
54.4
Nature Cat
Breezy Rider; Swamp Thing10:30 pm
Arthur
Arthur Loses His Marbles; Friday the 13th11:00 pm
Arthur
When Carl Met George; D.W. Swims With the Fishes11:30 pm
Odd Squad
Train of Thoughts; Overdue!12:00 am
Odd Squad
Trading Places; Bad Lemonade12:30 am
Molly of Denali
Operation Sleepover; Beneath the Surface1:00 am
Xavier Riddle and the Secret Museum
I Am Mary Shelley; I Am Harry Houdini1:30 am
Wild Kratts
Voyage of the Butterflier XT2:00 am
Wild Kratts
Aardvark Town2:30 am
Pinkalicious & Peterrific
A Birthday Party for Kendra; Norman Plans a Playdate3:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Aqualicious; Sing in the Spring3:30 am
Pinkalicious & Peterrific
Mr. Socko; A Pinkapurrfect Pet4:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Yodelahee Goat; Pink Mascot4:30 am
Pinkalicious & Peterrific
The Sparkle Kart; The Pinkville Merry-Go-Round5:00 am
WordGirl
Wham Up; Seed of Doubt5:30 am
Cyberchase
A Renewable Hope6:00 am
Cyberchase
Harriet Hippo and the Mean Green6:30 am

KQEHW
54.5
 Soundbreaking: Stories From the Cutting Edge of Recorded Music
Painting With Sound10:00 pm
America ReFramed
Finding Kukan11:00 pm
  movie   Massacre River: The Woman Without a Country
12:00 am
American Masters
Lorraine Hansberry: Sighted Eyes/Feeling Heart1:00 am
On Story
Fargo & True Detective: Television Anthologies3:00 am
To the Contrary With Bonnie Erbé
3:30 am
Washington Week
4:00 am
The Open Mind
Episode 324:30 am
Focus on Europe
5:00 am
  new   Global 3000
5:30 am
America ReFramed
Finding Kukan6:00 am

KQCAD
58.1
  new    KCRA 3 News at 10pm
10:00 pm
Friends
The One with the Lesbian Wedding11:00 pm
Local Programming How I Met Your Mother
Moving Day12:00 am
How I Met Your Mother
Bachelor Party12:30 am
Cheaters
1:00 am
  movie   Did You Hear About the Morgans?
2:00 am
Local Programming

KQCAD
58.2
The Rat Patrol
The One That Got Away Raid10:30 pm
12 O'clock High
Appointment at Liege11:00 pm
Hill Street Blues
What Are Friends For?12:00 am
Hill Street Blues
The Virgin and the Turkey1:00 am
Police Story
Breaking Point2:00 am
Police Story
Company Man3:00 am
Police Story
Spanish Class4:00 am
The Green Hornet
Ace in the Hole5:00 am
The Green Hornet
Bad Bet on a 459 Silent5:30 am
The Adventures of Superman
The Lucky Cat6:00 am
The Adventures of Superman
Superman Week6:30 am

ESTRL
58.3
 Rica famosa latina
10:00 pm
Secretos
11:00 pm
Secretos
11:30 pm
Programación pagada
12:00 am
Programación pagada
12:30 am
Programación pagada
1:00 am
Programación pagada
1:30 am
Programación pagada
2:00 am
Programación pagada
2:30 am
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

MCAET
59
Special: Wonderland 2015
10:30 pm
Colour In Your Life
12:00 am
Colour In Your Life
12:30 am
The Emperor's New Clothes
1:00 am
The Wood Whisperer
2:00 am
Teacher Tech
2:30 am
Special: the Birds Hartnell College Theatre Program
3:00 am
Special: Wonderland 2015
4:30 am
Colour In Your Life
6:00 am
Colour In Your Life
6:30 am

KPJKH
60.1
 TBA
9:00 pm
TBA
12:00 am
Jaynelle
3:00 am
Gringo Favelado
4:00 am
Looking Toward Home
5:00 am
Fish Out of Water
The Umatilla Band of Confederated Indians6:00 am
Wassaja
Family Legacy6:30 am

KPJK2
60.2
Local Programming

KPJKDT3
60.3
 No More Plastic:Part 2
10:10 pm
TBA
11:10 pm
Local Programming TBA
12:10 am
Biz Stream
1:10 am
Local Programming No More Plastic:Part 2
3:10 am
Local Programming TBA
5:10 am
Local Programming TBA
6:10 am

KPJKDT4
60.4
Documentaries and Reports
10:30 pm
Local Programming Euromaxx
11:30 pm
Local Programming Arts.21
12:30 am
Documentaries and Reports
1:15 am
In Good Shape
2:30 am
Local Programming REV: The Global Auto and Mobility Show
3:30 am
Local Programming Euromaxx
4:30 am
Documentaries and Reports
5:15 am
Arts.21
6:30 am
Local Programming

NHK World
60.5
  movie    Maina
9:00 pm
Jaynelle
11:00 pm
Osiyo, Voices of the Cherokee People
12:00 am
Dab Iyiyuu
Charlie Makes a Drum12:30 am
Wapos Bay
The Ways of the Quiet1:00 am
Vitality Gardening
Tomatoes Part 21:30 am
Mixed Blessings
Fruit of Another2:00 am
Indigenous Day Live 2018
2:30 am
Jaynelle
3:00 am
Gringo Favelado
4:00 am
Looking Toward Home
5:00 am
Fish Out of Water
The Umatilla Band of Confederated Indians6:00 am
Wassaja
Family Legacy6:30 am

KTFKD
64.1
  movie    The Family
9:00 pm
  movie   Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
11:00 pm
  movie   Maze Runner 2: Scorch Trials
1:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

KTFKD
64.2
  movie    The Family
9:00 pm
  movie   Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
11:00 pm
  movie   Maze Runner 2: Scorch Trials
1:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

getTV
64.3
Married...With Children
How Bleen Was My Kelly10:30 pm
Hot in Cleveland
Some Like It Hot11:00 pm
Hot in Cleveland
Storage Wars11:30 pm
'Til Death
Cold Case12:00 am
'Til Death
Pilot Episode12:30 am
'Til Death
Sex for Furniture1:00 am
'Til Death
The Ring1:30 am
All in the Family
Gloria, the Victim2:00 am
All in the Family
The Battle of the Month2:30 am
Local Programming Laredo
The Land Slickers3:30 am
The Outcasts
The Glory Wagon4:45 am
Life and Times of Grizzly Adams 
The Spoilers6:00 am

GRIT
64.4
  movie    The Searchers
10:00 pm
Local Programming   movie   Winds of the Wasteland
3:00 am
  movie   Fort Vengeance
4:30 am
  movie   Gunfight at Comanche Creek 
6:30 am

ION HD
65.1
 Law & Order: Special Victims Unit
Legacy10:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Baby Killer11:00 pm
Law & Order: Special Victims Unit
Noncompliance12:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Asunder1:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Taken2:00 am
Local Programming Inspiration Today Camp Meeting
5:00 am
Local Programming

ION Plus
65.3
 CSI: Miami
Going Ballistic10:00 pm
CSI: Miami
Resurrection11:00 pm
CSI: Miami
Won't Get Fueled Again12:00 am
Local Programming Inspiration Today Camp Meeting
4:00 am
Local Programming

HSN
65.5
 Andrew Lessman Your Vitamins
10:00 pm
Andrew Lessman Your Vitamins
11:00 pm
Andrew Lessman Your Vitamins
12:00 am
Andrew Lessman Your Vitamins
1:00 am
Andrew Lessman Your Vitamins
2:00 am
Andrew Lessman Your Vitamins
3:00 am
Clarks Footwear
4:00 am
Perlier Beauty
5:00 am
Home Sweet Home featuring South Street Loft
6:00 am

QVC
65.6
 Josie Maran Argan Oil Cosmetics
10:00 pm
Shoes Around the World
11:00 pm
Serta
12:00 am
Serta
1:00 am
Serta
2:00 am
Serta
3:00 am
Skechers
4:00 am
Belle by Kim Gravel - Fashion
5:00 am
Sunday Mornings With Pat & Dan 
6:00 am

KFSF-DT
66.1
  movie    The Family
9:00 pm
  movie   Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
11:00 pm
  movie   Maze Runner 2: Scorch Trials
1:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am

UNIV
66.2
Vecinos
10:30 pm
María de todos los Ángeles
11:00 pm
  new   Noticiero Univisión: Fin de semana
11:30 pm
Más noche
12:00 am
Cómo dice el dicho
1:00 am
  sports   Contacto deportivo
2:00 am
Vecinos
3:00 am
Vecinos
3:30 am
Vecinos
4:00 am
Vecinos
4:30 am
María de todos los Ángeles
5:00 am
Noticiero Univisión: Fin de semana
5:30 am
Los González
6:00 am
Los González
6:30 am

BOUNC
66.3
Local Programming   movie   Virtuosity
12:00 am
Off the Chain
2:00 am
Off the Chain
Stand-up Comedy2:30 am
Oj25
I Heard A Thumping Noise3:00 am
Oj25
This Was A Great Witness4:00 am
One on One
Creepin'5:00 am
One on One
PTAmoré5:30 am
The Bernie Mac Show
SAVING SERGEANT TOMPKINS6:00 am
The Bernie Mac Show
It's Mac-ademic6:30 am

GRIT
66.4
  movie    The Searchers
10:00 pm
Local Programming   movie   Winds of the Wasteland
3:00 am
  movie   Fort Vengeance
4:30 am
  movie   Gunfight at Comanche Creek 
6:30 am

KFSF
66.5
 TBA
10:00 pm
Trace of Evil
The Murder of Beverly Ann Dyke11:00 pm
Cold Case Files
Officer Down; Secret Twin12:00 am
New Detectives
Broken Trust1:00 am
Fred Dinenage: Murder Casebook
Derek Bentley - Let Him Have It!2:00 am
I Survived...
Franklin; Jeff and Frank; Connie3:00 am
I Survived...
Jessyca/Derek/LaToya4:00 am
I Survived...
Brandy; Steve; James5:00 am
I Survived...
Alga; Blaine; Lincoya6:00 am

KTLNDT
68.1
The Rat Patrol
The One That Got Away Raid10:30 pm
12 O'clock High
Appointment at Liege11:00 pm
Hill Street Blues
What Are Friends For?12:00 am
Hill Street Blues
The Virgin and the Turkey1:00 am
Police Story
Breaking Point2:00 am
Police Story
Company Man3:00 am
Police Story
Spanish Class4:00 am
The Green Hornet
Ace in the Hole5:00 am
The Green Hornet
Bad Bet on a 459 Silent5:30 am
The Adventures of Superman
The Lucky Cat6:00 am
The Adventures of Superman
Superman Week6:30 am

CoolTV
68.2
 Star Trek
Day of the Dove10:00 pm
Buck Rogers in the 25th Century
Unchained Woman11:00 pm
The Invaders
Vikor12:00 am
Lost in Space
A Change of Space1:00 am
Voyage to the Bottom of the Sea
The Sky Is Falling2:00 am
Land of the Giants
Deadly Lodestone3:00 am
The Time Tunnel
One Way to the Moon4:00 am
Planet of the Apes
The Surgeon5:00 am
ALF
Gimme That Old-Time Religion6:00 am
ALF
Future's So Bright I Gotta Wear Shades6:30 am

SBN
68.3
 Star Trek
Day of the Dove10:00 pm
Buck Rogers in the 25th Century
Unchained Woman11:00 pm
The Invaders
Vikor12:00 am
Lost in Space
A Change of Space1:00 am
Voyage to the Bottom of the Sea
The Sky Is Falling2:00 am
Land of the Giants
Deadly Lodestone3:00 am
The Time Tunnel
One Way to the Moon4:00 am
Planet of the Apes
The Surgeon5:00 am
ALF
Gimme That Old-Time Religion6:00 am
ALF
Future's So Bright I Gotta Wear Shades6:30 am

SBN
68.4
  new    Moissanite Fire Jewelry
9:00 pm
  new   Jewelry Love
11:00 pm
  new   Silver Jewelry Showcase
3:00 am
  new   Jewel School - Jewelry Making
5:00 am


Local Programming Pecola
Double Trouble; Detective Pecola3:00 am
Pecola
Constellation Pecola; Good Deeds3:30 am
Pecola
Fire Drill Frenzy; Hurricane Pecola4:00 am
Pecola
Robo-Rocket; Mayor Muddle4:30 am
Finding Stuff Out
Poison and Venom5:00 am
Finding Stuff Out
Extreme Cold5:30 am
Finding Stuff Out
Hot Stuff6:00 am
Finding Stuff Out
Creepy Critters6:30 am


Local Programming Time for Hope
4:30 am
TBA
5:00 am
Local Programming


Local Programming Pecola
Double Trouble; Detective Pecola3:00 am
Pecola
Constellation Pecola; Good Deeds3:30 am
Pecola
Fire Drill Frenzy; Hurricane Pecola4:00 am
Pecola
Robo-Rocket; Mayor Muddle4:30 am
Finding Stuff Out
Poison and Venom5:00 am
Finding Stuff Out
Extreme Cold5:30 am
Finding Stuff Out
Hot Stuff6:00 am
Finding Stuff Out
Creepy Critters6:30 am

  Printable TV Guide



America's leading cord cutting resource now shows TV guide listings for 94709! Easily watch what is on TV now and tonight in primetime with a TV antenna. In fact, every television series and TV show you see here can be watched absolutely free with a quality DTV antenna. Our TV schedule shows you what is on local broadcast TV over the next 8 hours and beyond. NoCable provides show details and times for every local channel within the San Fran/Sacramento Area Channels - Broadcast TV viewing area. We are not affiliated with TVGuide.com.