Antenna TV Guide Schedule

Forest Ranch, CA 95942  

Change Date (now)   Register to Customize

                              3:00 am               3:30 am               4:00 am               4:30 am               5:00 am               5:30 am               6:00 am               6:30 am               7:00 am               7:30 am               8:00 am               8:30 am               9:00 am               9:30 am               10:00 am               10:30 am               11:00 am               

KMCA
2
Local Programming   sports   Planet X
6:00 am
  sports   Sports Stars of Tomorrow
6:30 am
DragonflyTV
Engineering7:00 am
Animal Rescue
10-30-20177:30 am
Dog Tales
Helping retired racing greyhounds8:00 am
  sports   3 Wide Life
8:30 am
Wild About Animals
9:00 am
Biz Kid$
What Is a Biz Kid?9:30 am
Real Life 101
10:00 am
Local Programming Laura McKenzie's Traveler
11:00 am

CMC-TV
3.1
 CMC Overnight
1:00 am
Golden Getaway Weekend
5:00 am
This Week in AgriBusiness
7:00 am
Local Programming

CMC-USA
3.2
 CMC-USA Overnight
1:00 am
USA Weekend
5:00 am
This Week in AgriBusiness
7:00 am
Local Programming

3ABN
3.3
 Three Angels Broadcasting Network Programming 
10:00 pm

KURK-D4
3.4
Certeza y Convicción
3:00 am
A los pies de Jesús
3:30 am
Renacer en Jesús
4:00 am
Alabanzas infantiles
4:30 am
Estudiemos juntos
5:00 am
Local Programming 3ABN Hoy
6:00 am
Alabémosle por sus misericordias
7:00 am
Estudiemos juntos
7:30 am
Ofrenda Musical
9:00 am
Capilla de fe
9:30 am
Anclas de la Verdad
10:00 am
Orígenes
11:00 am

KURK-D5
3.5
TBA
3:00 am
AM Style with Leah Williams
4:00 am
Saturday Morning Q
7:00 am
Smart Home
10:00 am
Beekman Bath & Body 
11:00 am

KURK-D6
3.6
Reflections
3:00 am
TBA
4:00 am
Dr. Wonder's Workshop
5:30 am
Miss Charity's Diner
6:00 am
Gospel Time Square
6:30 am
Religious Programming
7:00 am
Maralee Dawn & Friends
7:30 am
Local Programming Religious Programming
8:30 am
Scaly Adventures
9:00 am
Love a Child
9:30 am
The Jim Bakker Show
10:00 am
Jerusalem Dateline
11:00 am

KURK-D8
3.8
Test Pattern
3:00 am
Test Pattern
3:30 am
Test Pattern
4:00 am
Test Pattern
4:30 am
Test Pattern
5:00 am
Sign On
5:30 am
The Great Santa Rosa Quake
6:00 am
Shopping Bag Lady
6:30 am
Galaxy Theater
7:00 am
Above & Beyond
8:00 am
Cinema Nova
9:00 am
Barkley 100
10:00 am
Saturday Morning in the 70s
10:30 am
Above & Beyond 
11:00 am

K22LE-D
5.1
Dishing with Julia Child
The Whole Fish Story3:00 am
Dishing with Julia Child
The Good Loaf3:30 am
Secrets of the Dead
Ben Franklin's Bones4:00 am
American Experience
The Polio Crusade5:00 am
Arthur
6:00 am
TBA
6:30 am
Local Programming The Great British Baking Show
9:00 am
TBA
10:00 am

K22LE-D2
5.2
Classical Stretch by Essentrics
Plantar Fasciitis Release3:00 am
Yoga in Practice
Our Breath Is Our Conversation With3:30 am
Fons & Porter's Love of Quilting
Diagonally Set Log Cabin Quilts4:00 am
Wyland's Art Studio
Sting Ray4:30 am
Ask This Old House
5:00 am
This Old House
Westerly; Seaside Transformation5:30 am
P. Allen Smith's Garden Home
All About the Bugs6:00 am
Growing a Greener World
The Green Bronx Machine: The Power of a Classroom Farm (Bronx, NY)6:30 am
America's Test Kitchen
Spring Dinner for Company7:00 am
America's Test Kitchen
Sous Vide for Everybody7:30 am
America's Test Kitchen
Brunch Favorites8:00 am
America's Test Kitchen
Vibrant Mediterranean Cooking8:30 am
America's Test Kitchen
Mexican Fare9:00 am
America's Test Kitchen
All Chocolate, All the Time9:30 am
America's Test Kitchen
Mediterranean Sweets10:00 am
America's Test Kitchen
Vegan for Everyone10:30 am
America's Test Kitchen
Brunch at Home11:00 am

K22LE-D3
5.3
Pinkalicious & Peterrific
A Birthday Party for Kendra; Norman Plans a Playdate3:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Aqualicious; Sing in the Spring3:30 am
Pinkalicious & Peterrific
Mr. Socko; A Pinkapurrfect Pet4:00 am
Pinkalicious & Peterrific
Yodelahee Goat; Pink Mascot4:30 am
Pinkalicious & Peterrific
The Sparkle Kart; The Pinkville Merry-Go-Round5:00 am
WordGirl
Two Brains Forgets; Banned on the Run5:30 am
Cyberchase
Creech's Creature Quandary6:00 am
Cyberchase
Parks and Recreation6:30 am
Ready Jet Go!
So Many Moons; Projects Pluto7:00 am
The Cat in the Hat Knows a Lot About That!
Night Lights; Go Snails Go!7:30 am
Splash and Bubbles
Puffy; The Big Shake8:00 am
Peg + Cat
The Big Dig Problem; The Crayon Problem8:30 am
Clifford the Big Red Dog
Things That Go Bump; Sherlock Bones9:00 am
Pinkalicious & Peterrific
A Birthday Party for Kendra; Norman Plans a Playdate9:30 am
  new   Sesame Street
Welcome to Sesame Hospital10:00 am
Esme & Roy
Ooga, Party of Six & How Hugo Got His Toots Back10:30 am
Super WHY!
The Beach Day Mystery11:00 am

KRCR-DT
7.1
 Off-Air
1:37 am
Today's Homeowner
Bathroom Renovation5:30 am
Oh Baby!
6:00 am
Local Programming   new   Good Morning America: Weekend Edition
7:00 am
  new   Good Morning America: Weekend Edition
8:00 am
  new   Jack Hanna's Wild Countdown
Record-Breaking Creatures9:00 am
  new   Ocean Treks With Jeff Corwin
Merci, Marseille9:30 am
  new   Hearts of Heroes
When Streets are Rivers10:00 am
  new   Rock the Park
Glacier: The Highline Trail10:30 am
TBA 
11:00 am

KRCRDT2
7.2
Cannon
Bitter Legion3:00 am
  new   TBA
4:00 am
Petticoat Junction
Bad Day at Shady Rest5:00 am
Petticoat Junction
Cannonball for Sale5:30 am
The Beverly Hillbillies
Soap Opera6:00 am
The Beverly Hillbillies
Dog Days6:30 am
Bat Masterson
Three Bullets for Bat7:00 am
Bat Masterson
The Reluctant Witness7:30 am
Trackdown
The Ferrand Story8:00 am
Trackdown
Right of Way8:30 am
Have Gun, Will Travel
The Prizefight Story9:00 am
Have Gun, Will Travel
Hey Boy's Revenge9:30 am
Maverick
Point Blank10:00 am
Wagon Train 
The Nancy Davis Story11:00 am

Movie
7.3
Short MOVIES!
3:00 am
Hopalong Cassidy
Hoppy's Holiday3:30 am
TBA
5:00 am
  movie   Blondie's Big Moment
6:30 am
  movie   Friday the 13th
8:30 am
  movie   Friday the 13th, Part II 
10:35 am

K24KX-D
8.1
Just for Laughs Gags
Puzzled Pranks3:00 am
Laura McKenzie's Traveler
Petra & Wadi Rum3:30 am
Small Town Big Deal
4:00 am
  sports   Mantracker
Luke and Mike4:30 am
P. Allen Smith Garden Style
Garden Design5:00 am
50PlusPrime
Carl & Rob Reiner: Hollywood Father & Son Royalty5:30 am
Jack Hanna's Wild Countdown
6:00 am
Local Programming   new   Good Morning America: Weekend Edition
7:00 am
  new   Good Morning America: Weekend Edition
8:00 am
Hearts of Heroes
9:00 am
Oh Baby!
9:30 am
Rock the Park
10:00 am
Oh Baby!
10:30 am
TBA 
11:00 am

K24KX-D2
8.2
Cannon
Bitter Legion3:00 am
  new   TBA
4:00 am
Petticoat Junction
Bad Day at Shady Rest5:00 am
Petticoat Junction
Cannonball for Sale5:30 am
The Beverly Hillbillies
Soap Opera6:00 am
The Beverly Hillbillies
Dog Days6:30 am
Bat Masterson
Three Bullets for Bat7:00 am
Bat Masterson
The Reluctant Witness7:30 am
Trackdown
The Ferrand Story8:00 am
Trackdown
Right of Way8:30 am
Have Gun, Will Travel
The Prizefight Story9:00 am
Have Gun, Will Travel
Hey Boy's Revenge9:30 am
Maverick
Point Blank10:00 am
Wagon Train 
The Nancy Davis Story11:00 am

KIXEHD
9.1
Secrets of the Dead
Ben Franklin's Bones3:00 am
American Experience
The Polio Crusade4:00 am
The This Old House Hour
Cape Ann Between a Rock and Hardwood; Custom Screen Door, Paint Trim5:00 am
TBA
6:00 am
Let's Go Luna!
What's the Big Idea?; Day of the Dead9:30 am
Nature Cat
Ice Is Nice; Bird's Eye View10:00 am
Wild Kratts
Race for the Hippo Disc10:30 am
Odd Squad
Mid-Day in the Garden of Good and Odd; Failure to Lunch11:00 am

KIXECR
9.2
Classical Stretch by Essentrics
Plantar Fasciitis Release3:00 am
Yoga in Practice
Our Breath Is Our Conversation With3:30 am
Fons & Porter's Love of Quilting
Diagonally Set Log Cabin Quilts4:00 am
Wyland's Art Studio
Sting Ray4:30 am
Ask This Old House
5:00 am
This Old House
Westerly; Seaside Transformation5:30 am
P. Allen Smith's Garden Home
All About the Bugs6:00 am
Growing a Greener World
The Green Bronx Machine: The Power of a Classroom Farm (Bronx, NY)6:30 am
America's Test Kitchen
Spring Dinner for Company7:00 am
America's Test Kitchen
Sous Vide for Everybody7:30 am
America's Test Kitchen
Brunch Favorites8:00 am
America's Test Kitchen
Vibrant Mediterranean Cooking8:30 am
America's Test Kitchen
Mexican Fare9:00 am
America's Test Kitchen
All Chocolate, All the Time9:30 am
America's Test Kitchen
Mediterranean Sweets10:00 am
America's Test Kitchen
Vegan for Everyone10:30 am
America's Test Kitchen
Brunch at Home11:00 am

KIXEW
9.3
Second Opinion
Addiction & Recovery3:00 am
  new   Consuelo Mack Wealthtrack
3:30 am
  new   To the Contrary With Bonnie Erbé
4:00 am
Washington Week
4:30 am
American Experience
The Polio Crusade5:00 am
Inheritance
6:00 am
Consuelo Mack Wealthtrack
8:00 am
Second Opinion
8:30 am
Frybread Flats
Episode 1059:02 am
Local Programming Coyote's Crazy Smart Science Show
TVY10:00 am
Cooking With the Wolfman
10:30 am
Cooking Hawaiian Style
Moms Chicken Wings11:00 am
Local Programming

KKRM-LD
11.1
 Three Angels Broadcasting Network Programming 
10:00 pm

KKRM-LD2
11.2
 CMC-USA Overnight
1:00 am
USA Weekend
5:00 am
This Week in AgriBusiness
7:00 am
Local Programming

KKRM-LD3
11.3
 CMC Overnight
1:00 am
Golden Getaway Weekend
5:00 am
This Week in AgriBusiness
7:00 am
Local Programming

KKRM-LD6
11.6
Reflections
3:00 am
TBA
4:00 am
Dr. Wonder's Workshop
5:30 am
Miss Charity's Diner
6:00 am
Gospel Time Square
6:30 am
Religious Programming
7:00 am
Maralee Dawn & Friends
7:30 am
Local Programming Religious Programming
8:30 am
Scaly Adventures
9:00 am
Love a Child
9:30 am
The Jim Bakker Show
10:00 am
Jerusalem Dateline
11:00 am

KKRM-LD9
11.9
 3rd Shift
1:00 am
Country Music Rewind
6:00 am
The Adventures of Dudley the Dragon
8:00 am
Mustard Pancakes
8:30 am
Real Life 101
9:00 am
Mouse in the House
9:30 am
Think Big
Comfort Counts10:00 am
America's Heartland
Crop Dusting; Green Houses; Shell Fishing10:30 am
Dog Tales
Helping retired racing greyhounds11:00 am

KHSLDT
12.1
Local Programming   new   TBA
5:00 am
  new   TBA
7:00 am
  new   TBA
7:30 am
  new   TBA
8:00 am
  new   TBA
8:30 am
  new   TBA
9:00 am
  new   TBA
9:30 am
Wild About Animals
10:00 am
  new   WTT Celebrity All-Star Special
10:30 am

NHSL
12.2
RightThisMinute
3:00 am
TBA
3:30 am
Local Programming Jack Hanna's Into the Wild
8:00 am
Jack Hanna's Into the Wild
8:30 am
Jack Hanna's Into the Wild
9:00 am
This Old House: Trade School
9:30 am
Chicken Soup for the Soul's Animal Tales
10:00 am
Did I Mention Invention?
10:30 am
Campmeeting Inspirational Ministries 
11:00 am

K42HL2
12.4
RightThisMinute
3:00 am
TBA
3:30 am
Local Programming Jack Hanna's Into the Wild
8:00 am
Jack Hanna's Into the Wild
8:30 am
Jack Hanna's Into the Wild
9:00 am
This Old House: Trade School
9:30 am
Chicken Soup for the Soul's Animal Tales
10:00 am
Did I Mention Invention?
10:30 am
Campmeeting Inspirational Ministries 
11:00 am

ION
12.5
Local Programming Inspiration Today Camp Meeting
5:00 am
Local Programming Law & Order: Special Victims Unit
Disrobed9:00 am
Law & Order: Special Victims Unit
Limitations10:00 am
Law & Order: Special Victims Unit 
Entitled11:00 am

K15HV-D
15.1
 Three Angels Broadcasting Network Programming 
10:00 pm

K15HV2
15.2
Es Tiempo
3:00 am
Hogar dulce hogar
4:00 am
Joven de hoy
4:30 am
Certeza y Convicción
5:00 am
A los pies de Jesús
5:30 am
Renacer en Jesús
6:00 am
Alabanzas infantiles
6:30 am
Estudiemos juntos
7:00 am
Local Programming 3ABN Hoy
8:00 am
Alabémosle por sus misericordias
9:00 am
Estudiemos juntos
9:30 am
Ofrenda Musical
11:00 am

K15HV3
15.3
Breath of Life
3:00 am
Reaching Your Heart
3:30 am
The Incomparable Jesus
4:00 am
Salvation in Symbols and Signs
4:30 am
Your Story Hour
5:00 am
3ABN Emphasis on God
5:45 am
Dynamics in the Science of Prayer
7:00 am
Discovery Mountain
7:30 am
Musical Meditations
8:00 am
Anchors of Truth
9:00 am
Bible In Living Sound
10:00 am
Local Programming World-Wide Evangelism Group B 
11:00 am

K15HV4
15.4
Local Programming Nocturne
3:30 am
Songs of Praise
4:00 am
Word of God: Bible Reading
4:35 am
Local Programming Amazing Facts With Joe Crews
6:00 am
Songs of Praise
6:30 am
Local Programming Word of God: Bible Reading
7:35 am
Amazing Facts With Doug Batchelor
8:00 am
Heartwise
9:00 am
White Horse Media
10:00 am
Word of God: Bible Reading
10:35 am
Songs of the Kingdom
11:00 am

3ABN
16.1
 Three Angels Broadcasting Network Programming 
10:00 pm

K16IW
16.10
 Reveal My Star's Life:The Manager
2:15 am
MBC News Desk
4:00 am
Exploring the World
5:00 am
Straight
5:55 am
MBC News Desk
7:00 am
Radio Star
7:40 am
Section TV
9:00 am
Music Core
10:00 am
Reel Talk 
11:15 am

K16IW
16.11
 Radiant TV
1:00 am
  sports   Christian Angler
3:30 am
  sports   Ultimate Outdoors With Eddie Brochin
4:00 am
  sports   Wingshooting USA
5:00 am
  sports   Spiritual Outdoor Adventures
6:00 am
  sports   Jimmy Houston Outdoors
6:30 am
  sports   Outdoors with Joey Mines
7:00 am
Kentucky Afield
7:30 am
  sports   Lindner's Angling Edge
8:00 am
Michigan out of Doors
8:30 am
Sporting Dog Adventures
9:00 am
  sports   Dynamic Outdoors
10:00 am
  sports   Lindner's Angling Edge
10:30 am
Products for Healthy Living 
11:00 am

K16IW
16.13
 Audio BrokenFM 
12:00 am

K16IW
16.14
 K16IW Audio 
12:00 am

CMC-USA
16.2
 CMC-USA Overnight
1:00 am
USA Weekend
5:00 am
This Week in AgriBusiness
7:00 am
Local Programming

CMC-TV
16.3
 CMC Overnight
1:00 am
Golden Getaway Weekend
5:00 am
This Week in AgriBusiness
7:00 am
Local Programming

K16IW-D4
16.4
Certeza y Convicción
3:00 am
A los pies de Jesús
3:30 am
Renacer en Jesús
4:00 am
Alabanzas infantiles
4:30 am
Estudiemos juntos
5:00 am
Local Programming 3ABN Hoy
6:00 am
Alabémosle por sus misericordias
7:00 am
Estudiemos juntos
7:30 am
Ofrenda Musical
9:00 am
Capilla de fe
9:30 am
Anclas de la Verdad
10:00 am
Orígenes
11:00 am

GodTV
16.5
Israel Breaking News
3:00 am
Israel Breaking News
3:30 am
Local Programming Israel Breaking News
4:30 am
Walking By Faith
5:00 am
Israel Breaking News
5:30 am
The Supernatural Now
6:00 am
Glorious Hour with Pastor Jerome
6:30 am
High Praise Today – Robert Gay
7:00 am
Israel Breaking News
7:30 am
Israel Breaking News
8:00 am
Local Programming Israel Breaking News
9:30 am
Israel Breaking News
10:00 am
Israel Breaking News
10:30 am
Israel Breaking News
11:00 am

K16IW-D6
16.6
Reflections
3:00 am
TBA
4:00 am
Dr. Wonder's Workshop
5:30 am
Miss Charity's Diner
6:00 am
Gospel Time Square
6:30 am
Religious Programming
7:00 am
Maralee Dawn & Friends
7:30 am
Local Programming Religious Programming
8:30 am
Scaly Adventures
9:00 am
Love a Child
9:30 am
The Jim Bakker Show
10:00 am
Jerusalem Dateline
11:00 am

K16IW-D8
16.8
Test Pattern
3:00 am
Test Pattern
3:30 am
Test Pattern
4:00 am
Test Pattern
4:30 am
Test Pattern
5:00 am
Sign On
5:30 am
The Great Santa Rosa Quake
6:00 am
Shopping Bag Lady
6:30 am
Galaxy Theater
7:00 am
Above & Beyond
8:00 am
Cinema Nova
9:00 am
Barkley 100
10:00 am
Saturday Morning in the 70s
10:30 am
Above & Beyond 
11:00 am

K16IW-D9
16.9
 U Channel Programming 
10:00 pm

KXVU-LP
17
Bewitched
Mona Sammy3:00 am
Bewitched
Turn On the Old Charm3:30 am
Mork & Mindy
Midas Mork4:00 am
Mork & Mindy
Cheerleaders in Chains4:30 am
Sabrina, the Teenage Witch
As Westbridge Turns5:00 am
Sabrina, the Teenage Witch
The Great Mistake5:30 am
Journey with Dylan Dreyer
Space Junk6:00 am
The Wildlife Docs
The Super Order of Xenarthrans6:30 am
Ocean Mysteries With Jeff Corwin
Animals in Human Care7:00 am
Ocean Mysteries With Jeff Corwin
Bear Necessities7:30 am
Outback Adventures With Tim Faulkner
Western Australia Lizard Expedition8:00 am
Did I Mention Invention?
Digital Camera Inventor8:30 am
Diff'rent Strokes
The Accident9:00 am
Diff'rent Strokes
The Accident9:30 am
The Facts of Life
Ain't Miss Beholden10:00 am
The Facts of Life
The Source10:30 am
Gimme a Break!
Parents Week11:00 am

ANTENNA
17.1
Bewitched
Mona Sammy3:00 am
Bewitched
Turn On the Old Charm3:30 am
Mork & Mindy
Midas Mork4:00 am
Mork & Mindy
Cheerleaders in Chains4:30 am
Sabrina, the Teenage Witch
As Westbridge Turns5:00 am
Sabrina, the Teenage Witch
The Great Mistake5:30 am
Journey with Dylan Dreyer
Space Junk6:00 am
The Wildlife Docs
The Super Order of Xenarthrans6:30 am
Ocean Mysteries With Jeff Corwin
Animals in Human Care7:00 am
Ocean Mysteries With Jeff Corwin
Bear Necessities7:30 am
Outback Adventures With Tim Faulkner
Western Australia Lizard Expedition8:00 am
Did I Mention Invention?
Digital Camera Inventor8:30 am
Diff'rent Strokes
The Accident9:00 am
Diff'rent Strokes
The Accident9:30 am
The Facts of Life
Ain't Miss Beholden10:00 am
The Facts of Life
The Source10:30 am
Gimme a Break!
Parents Week11:00 am

KCVUD
20.1
  new   TMZ
3:00 am
  new   Extra
3:30 am
Murdoch Mysteries
Great Balls of Fire (Pt 1)4:00 am
This Week in AgriBusiness
5:00 am
Ocean Mysteries With Jeff Corwin
The Snakes of Okavango6:00 am
Ocean Mysteries With Jeff Corwin
6:30 am
The Great Dr. Scott
Cheeky Chipmunks7:00 am
The Great Dr. Scott
Aging Gracefully7:30 am
Rock the Park
Deschutes National Park8:00 am
Jack Hanna's Into the Wild
Anti-Poaching Patrol8:30 am
  sports   American Athlete
Chase Outlaw; Mickie James; Danielle Collins9:00 am
TBA 
9:30 am

COMET
20.2
  movie    The Vampire Bat
2:30 am
Local Programming   movie   Reptilicus 
10:00 am

KCVUDT3
20.3
La Femme Nikita
Before I Sleep3:00 am
Local Programming

KCVUDT4
20.4
Local Programming   sports   Inside Military Pigskin
5:00 am
  sports   Campus Insiders
5:30 am
  sports   Sports Woman
6:00 am
  sports   The Truth About
6:30 am
  sports   The Truth About
7:00 am
  sports   Dream Teams
7:30 am
  sports   The Immortals
8:00 am
  sports   The Immortals
8:30 am
  sports   WCC All-Access
9:00 am
  sports   Sauce & Shram Extra
9:30 am
  sports   MLL Lacrosse 
10:00 am

DABL
20.5
Paid Program
3:00 am
Paid Program
3:30 am
Paid Program
4:00 am
Paid Program
4:30 am
Paid Program
5:00 am
Paid Program
5:30 am
Paid Program
6:00 am
Paid Program
6:30 am
Paid Program
7:00 am
Paid Program
7:30 am
Paid Program
8:00 am
Pet Project
8:30 am
Wild Times At The San Diego Zoo
New-Born Giraffe and African Penguins9:00 am
Wild Stories At The San Diego Zoo
Klipspringers and Kavai Forest Birds9:30 am
Animal Rescue
Rescuing Animals After a Major Hurricane; Saving Wild Parrots; Saluting Animal Rescue Heroes; Helping Animals in Distress10:00 am
Amazing Dog Tales
Dog Fire Investigation10:30 am
Find & Design
Jeremy & Colin11:00 am

KRVU
21
 Dateline
After the Party2:30 am
Justice for All With Cristina Perez
Mannequin Held Hostage & Contraband Car Door3:30 am
Pawn Stars
Fiesta Loco4:00 am
Pawn Stars
All In4:30 am
Designing Spaces
Oscar Mike Foundation, Part 35:00 am
On the Money
5:30 am
Local Programming Laura McKenzie's Traveler
Petra & Wadi Rum6:30 am
Ron Hazelton's HouseCalls
7:00 am
Small Town Big Deal
7:30 am
Nashville Insider
03-30-20208:00 am
Texas Music Scene
8:30 am
More Than the Music
High Water Fest - Part 29:00 am
The World's Funniest Weather
9:30 am
Local Programming Open House
11-23-201910:30 am
Pawn Stars
Tickets to Ride11:00 am

KZVU
22
 Dateline
After the Party2:30 am
Justice for All With Cristina Perez
Mannequin Held Hostage & Contraband Car Door3:30 am
Pawn Stars
Fiesta Loco4:00 am
Pawn Stars
All In4:30 am
Designing Spaces
Oscar Mike Foundation, Part 35:00 am
On the Money
5:30 am
Local Programming Laura McKenzie's Traveler
Petra & Wadi Rum6:30 am
Ron Hazelton's HouseCalls
7:00 am
Small Town Big Deal
7:30 am
Nashville Insider
03-30-20208:00 am
Texas Music Scene
8:30 am
More Than the Music
High Water Fest - Part 29:00 am
The World's Funniest Weather
9:30 am
Local Programming Open House
11-23-201910:30 am
Pawn Stars
Tickets to Ride11:00 am

MNT
22.1
 Dateline
After the Party2:30 am
Justice for All With Cristina Perez
Mannequin Held Hostage & Contraband Car Door3:30 am
Pawn Stars
Fiesta Loco4:00 am
Pawn Stars
All In4:30 am
Designing Spaces
Oscar Mike Foundation, Part 35:00 am
On the Money
5:30 am
Local Programming Laura McKenzie's Traveler
Petra & Wadi Rum6:30 am
Ron Hazelton's HouseCalls
7:00 am
Small Town Big Deal
7:30 am
Nashville Insider
03-30-20208:00 am
Texas Music Scene
8:30 am
More Than the Music
High Water Fest - Part 29:00 am
The World's Funniest Weather
9:30 am
Local Programming Open House
11-23-201910:30 am
Pawn Stars
Tickets to Ride11:00 am

KRDT-CD
23.1
 Three Angels Broadcasting Network Programming 
10:00 pm

CMC-USA
23.2
 CMC-USA Overnight
1:00 am
USA Weekend
5:00 am
This Week in AgriBusiness
7:00 am
Local Programming

CMC-TV
23.3
 CMC Overnight
1:00 am
Golden Getaway Weekend
5:00 am
This Week in AgriBusiness
7:00 am
Local Programming

KRDT-CD4
23.4
Certeza y Convicción
3:00 am
A los pies de Jesús
3:30 am
Renacer en Jesús
4:00 am
Alabanzas infantiles
4:30 am
Estudiemos juntos
5:00 am
Local Programming 3ABN Hoy
6:00 am
Alabémosle por sus misericordias
7:00 am
Estudiemos juntos
7:30 am
Ofrenda Musical
9:00 am
Capilla de fe
9:30 am
Anclas de la Verdad
10:00 am
Orígenes
11:00 am

KRDT-CD5
23.5
Israel Breaking News
3:00 am
Israel Breaking News
3:30 am
Local Programming Israel Breaking News
4:30 am
Walking By Faith
5:00 am
Israel Breaking News
5:30 am
The Supernatural Now
6:00 am
Glorious Hour with Pastor Jerome
6:30 am
High Praise Today – Robert Gay
7:00 am
Israel Breaking News
7:30 am
Israel Breaking News
8:00 am
Local Programming Israel Breaking News
9:30 am
Israel Breaking News
10:00 am
Israel Breaking News
10:30 am
Israel Breaking News
11:00 am

KRDT-CD6
23.6
Reflections
3:00 am
TBA
4:00 am
Dr. Wonder's Workshop
5:30 am
Miss Charity's Diner
6:00 am
Gospel Time Square
6:30 am
Religious Programming
7:00 am
Maralee Dawn & Friends
7:30 am
Local Programming Religious Programming
8:30 am
Scaly Adventures
9:00 am
Love a Child
9:30 am
The Jim Bakker Show
10:00 am
Jerusalem Dateline
11:00 am

KRDT-CD8
23.8
Local Programming Cantonese Journal
5:30 am
Local Programming Life Wisdom
6:30 am
Local Programming Namaste America
9:00 am
Showbiz India
10:00 am
Local Programming

KNVNDT
24.1
1st Look
3:00 am
1st Look
3:30 am
1st Look
4:00 am
  sports   Whacked Out Sports
08-22-20194:30 am
  sports   Whacked Out Sports
5:00 am
Local Programming Today
6:00 am
TBA
7:00 am
TBA
7:30 am
  new   TBA
8:00 am
  new   TBA
8:30 am
  new   TBA
9:00 am
TBA
9:30 am
TBA 
10:00 am

KNVN
24.2
  movie   La Cárcel de Laredo
3:00 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am
Programación pagada
7:00 am
Programación pagada
7:30 am
  new   El campeón en ti
8:00 am
  new   Vivir al natural: Danny Seo
8:30 am
  new   Exploración planeta Tierra con Dylan Dreyer
9:00 am
  new   El viajero con Josh García
9:30 am
  new   El viajero con Josh García
10:00 am
  new   Taller del consumidor
10:30 am
Programación pagada
11:00 am

K42HL3
24.3
1st Look
3:00 am
1st Look
3:30 am
1st Look
4:00 am
  sports   Whacked Out Sports
08-22-20194:30 am
  sports   Whacked Out Sports
5:00 am
Local Programming Today
6:00 am
TBA
7:00 am
TBA
7:30 am
  new   TBA
8:00 am
  new   TBA
8:30 am
  new   TBA
9:00 am
TBA
9:30 am
TBA 
10:00 am

K42HL4
24.4
  movie   La Cárcel de Laredo
3:00 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am
Programación pagada
7:00 am
Programación pagada
7:30 am
  new   El campeón en ti
8:00 am
  new   Vivir al natural: Danny Seo
8:30 am
  new   Exploración planeta Tierra con Dylan Dreyer
9:00 am
  new   El viajero con Josh García
9:30 am
  new   El viajero con Josh García
10:00 am
  new   Taller del consumidor
10:30 am
Programación pagada
11:00 am

KNVND5
24.5
 AccuWeather TV 
12:00 am

K42HL5
24.6
 AccuWeather TV 
12:00 am

KKPM5
25.5
Israel Breaking News
3:00 am
Israel Breaking News
3:30 am
Local Programming Israel Breaking News
4:30 am
Walking By Faith
5:00 am
Israel Breaking News
5:30 am
The Supernatural Now
6:00 am
Glorious Hour with Pastor Jerome
6:30 am
High Praise Today – Robert Gay
7:00 am
Israel Breaking News
7:30 am
Israel Breaking News
8:00 am
Local Programming Israel Breaking News
9:30 am
Israel Breaking News
10:00 am
Israel Breaking News
10:30 am
Israel Breaking News
11:00 am

KKPM6
25.6
Reflections
3:00 am
TBA
4:00 am
Dr. Wonder's Workshop
5:30 am
Miss Charity's Diner
6:00 am
Gospel Time Square
6:30 am
Religious Programming
7:00 am
Maralee Dawn & Friends
7:30 am
Local Programming Religious Programming
8:30 am
Scaly Adventures
9:00 am
Love a Child
9:30 am
The Jim Bakker Show
10:00 am
Jerusalem Dateline
11:00 am

KGECLD2
26.2
Local Programming Coffee With America
5:00 am
Wild Wonders
5:30 am
  sports   Reelin in the Keys
6:00 am
  sports   Fishful Thinking
6:30 am
  sports   Fishin' 4 Fun
7:00 am
  sports   Complete Angler
7:30 am
  sports   American Shooter
8:00 am
  sports   Golf America
8:30 am
  sports   Alpha Life Outdoors
9:00 am
  sports   Beach Sports Network
9:30 am
  sports   Larysa Unleashed
10:00 am
  sports   Safari Hunters Journal
10:30 am
Bidding Wars
11:00 am

KGECLD3
26.3
The Next Step
Convention Tension3:00 am
The Next Step
Sweet and Salty3:30 am
Backstage
Obvious3:55 am
Backstage
Comfort Zone4:20 am
Lost & Found Music Studios
Callin' Callin' Part 14:50 am
Just Like Mom and Dad
5:20 am
Local Programming Rainbow Butterfly Unicorn Kitty
Rudy Awakening; Bound to Be Friends7:30 am
Miraculous: Tales of Ladybug and Cat Noir
Glaciator8:10 am
Boss Baby: Back in Business
Spirit Day8:40 am
Local Programming Lego: Jurassic World - Legend of Isla Nublar
The Power and the Peril!9:30 am
Local Programming Rainbow Butterfly Unicorn Kitty
Rudy Awakening; Bound to Be Friends10:20 am
Just Add Magic
Just Add Tomorrow11:00 am
Local Programming

KGECLD4
26.4
This Week @ NASA
3:00 am
Earth Views
3:30 am
Spacecast weekly
4:00 am
NASA X
5:00 am
NASA X
5:30 am
StationLife
6:00 am
This Week @ NASA
7:00 am
ISS in-Flight Event
7:30 am
Earth Views
8:00 am
Earth Views
9:00 am
NASA TV Programming 
10:00 am

KUCO-LP
27
Vecinos
3:00 am
Familia P. Luche
3:30 am
El gordo y la flaca
4:00 am
Nosotros los guapos
5:00 am
Noticiero Univisión: Edición nocturna
5:35 am
Los González
6:00 am
Los González
6:30 am
Programación pagada
7:00 am
Programación pagada
7:30 am
Planeta de Niños
8:00 am
Planeta de Niños
8:30 am
Local Programming Naturaleza Humana
10:00 am
Naturaleza Humana
10:30 am
Programación pagada
11:00 am

K46HID
27.1
Vecinos
3:00 am
Familia P. Luche
3:30 am
El gordo y la flaca
4:00 am
Nosotros los guapos
5:00 am
Noticiero Univisión: Edición nocturna
5:35 am
Los González
6:00 am
Los González
6:30 am
Programación pagada
7:00 am
Programación pagada
7:30 am
Planeta de Niños
8:00 am
Planeta de Niños
8:30 am
Local Programming Naturaleza Humana
10:00 am
Naturaleza Humana
10:30 am
Programación pagada
11:00 am

3ABN
28.1
 Three Angels Broadcasting Network Programming 
10:00 pm

CMC
28.10
 CMC Overnight
1:00 am
Golden Getaway Weekend
5:00 am
This Week in AgriBusiness
7:00 am
Local Programming

CMC-USA
28.2
 CMC-USA Overnight
1:00 am
USA Weekend
5:00 am
This Week in AgriBusiness
7:00 am
Local Programming

CMC-TV
28.3
 CMC Overnight
1:00 am
Golden Getaway Weekend
5:00 am
This Week in AgriBusiness
7:00 am
Local Programming

KKPM4
28.4
Certeza y Convicción
3:00 am
A los pies de Jesús
3:30 am
Renacer en Jesús
4:00 am
Alabanzas infantiles
4:30 am
Estudiemos juntos
5:00 am
Local Programming 3ABN Hoy
6:00 am
Alabémosle por sus misericordias
7:00 am
Estudiemos juntos
7:30 am
Ofrenda Musical
9:00 am
Capilla de fe
9:30 am
Anclas de la Verdad
10:00 am
Orígenes
11:00 am

KKPM5
28.5
Israel Breaking News
3:00 am
Israel Breaking News
3:30 am
Local Programming Israel Breaking News
4:30 am
Walking By Faith
5:00 am
Israel Breaking News
5:30 am
The Supernatural Now
6:00 am
Glorious Hour with Pastor Jerome
6:30 am
High Praise Today – Robert Gay
7:00 am
Israel Breaking News
7:30 am
Israel Breaking News
8:00 am
Local Programming Israel Breaking News
9:30 am
Israel Breaking News
10:00 am
Israel Breaking News
10:30 am
Israel Breaking News
11:00 am

KKPM6
28.6
Reflections
3:00 am
TBA
4:00 am
Dr. Wonder's Workshop
5:30 am
Miss Charity's Diner
6:00 am
Gospel Time Square
6:30 am
Religious Programming
7:00 am
Maralee Dawn & Friends
7:30 am
Local Programming Religious Programming
8:30 am
Scaly Adventures
9:00 am
Love a Child
9:30 am
The Jim Bakker Show
10:00 am
Jerusalem Dateline
11:00 am

KKPM8
28.8
Test Pattern
3:00 am
Test Pattern
3:30 am
Test Pattern
4:00 am
Test Pattern
4:30 am
Test Pattern
5:00 am
Sign On
5:30 am
The Great Santa Rosa Quake
6:00 am
Shopping Bag Lady
6:30 am
Galaxy Theater
7:00 am
Above & Beyond
8:00 am
Cinema Nova
9:00 am
Barkley 100
10:00 am
Saturday Morning in the 70s
10:30 am
Above & Beyond 
11:00 am

WALK
28.9
 Radiant TV
1:00 am
  sports   Christian Angler
3:30 am
  sports   Ultimate Outdoors With Eddie Brochin
4:00 am
  sports   Wingshooting USA
5:00 am
  sports   Spiritual Outdoor Adventures
6:00 am
  sports   Jimmy Houston Outdoors
6:30 am
  sports   Outdoors with Joey Mines
7:00 am
Kentucky Afield
7:30 am
  sports   Lindner's Angling Edge
8:00 am
Michigan out of Doors
8:30 am
Sporting Dog Adventures
9:00 am
  sports   Dynamic Outdoors
10:00 am
  sports   Lindner's Angling Edge
10:30 am
Products for Healthy Living 
11:00 am

KKTF
35.1
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Veredicto Final
5:00 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am
Programación pagada
7:00 am
Programación pagada
7:30 am
El Chapulín Colorado
8:00 am
El Chapulín Colorado
8:30 am
Vecinos
9:00 am
Vecinos
9:30 am
Mita y Mita
10:00 am
Mita y Mita
10:30 am
Programación pagada
11:00 am

K19FY
40.1
Local Programming TBA
3:30 am
Joel Osteen
4:00 am
Joseph Prince
4:30 am
The Storykeepers
5:00 am
Pahappahooey Island
5:30 am
RocKids TV
6:00 am
Hermie and Friends
6:30 am
Joel Osteen
7:00 am
Joseph Prince
7:30 am
VeggieTales
8:00 am
VeggieTales
8:30 am
VeggieTales
9:00 am
VeggieTales
9:30 am
Drive Thru History Ends of the Earth
10:00 am
Creation in the 21st Century
10:30 am
Access 360
11:00 am

KRHT
41
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am
Super Libro
7:00 am
Super Libro
7:30 am
Super Libro
8:00 am
Mejorando Tu Salud
8:30 am
Local Programming Historia Detrás del Mito: Fin de Semana
10:00 am
Lo mejor de "Venga la alegría" 
11:00 am

KRHT
41.1
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Programación pagada
6:30 am
Super Libro
7:00 am
Super Libro
7:30 am
Super Libro
8:00 am
Mejorando Tu Salud
8:30 am
Local Programming Historia Detrás del Mito: Fin de Semana
10:00 am
Lo mejor de "Venga la alegría" 
11:00 am

KRHT2
41.2
FWC Music
3:00 am
Family Worship Center - Associate Pastor Broadcast
4:00 am
Message of the Cross
5:00 am
FWC Music
6:00 am
The Story Behind the Song
6:30 am
Frances and Friends
7:00 am
Generation of The Cross
9:00 am
Jimmy Swaggart Broadcast 
10:00 am

K02QP
45.1
 Three Angels Broadcasting Network Programming 
10:00 pm

K02QP2
45.2
Israel Breaking News
3:00 am
Israel Breaking News
3:30 am
Local Programming Israel Breaking News
4:30 am
Walking By Faith
5:00 am
Israel Breaking News
5:30 am
The Supernatural Now
6:00 am
Glorious Hour with Pastor Jerome
6:30 am
High Praise Today – Robert Gay
7:00 am
Israel Breaking News
7:30 am
Israel Breaking News
8:00 am
Local Programming Israel Breaking News
9:30 am
Israel Breaking News
10:00 am
Israel Breaking News
10:30 am
Israel Breaking News
11:00 am

K02QP3
45.3
Reflections
3:00 am
TBA
4:00 am
Dr. Wonder's Workshop
5:30 am
Miss Charity's Diner
6:00 am
Gospel Time Square
6:30 am
Religious Programming
7:00 am
Maralee Dawn & Friends
7:30 am
Local Programming Religious Programming
8:30 am
Scaly Adventures
9:00 am
Love a Child
9:30 am
The Jim Bakker Show
10:00 am
Jerusalem Dateline
11:00 am

K02QP4
45.4
Certeza y Convicción
3:00 am
A los pies de Jesús
3:30 am
Renacer en Jesús
4:00 am
Alabanzas infantiles
4:30 am
Estudiemos juntos
5:00 am
Local Programming 3ABN Hoy
6:00 am
Alabémosle por sus misericordias
7:00 am
Estudiemos juntos
7:30 am
Ofrenda Musical
9:00 am
Capilla de fe
9:30 am
Anclas de la Verdad
10:00 am
Orígenes
11:00 am

K02QP5
45.5
TBA
3:00 am
AM Style with Leah Williams
4:00 am
Saturday Morning Q
7:00 am
Smart Home
10:00 am
Beekman Bath & Body 
11:00 am

K02QP6
45.6
Reflections
3:00 am
TBA
4:00 am
Dr. Wonder's Workshop
5:30 am
Miss Charity's Diner
6:00 am
Gospel Time Square
6:30 am
Religious Programming
7:00 am
Maralee Dawn & Friends
7:30 am
Local Programming Religious Programming
8:30 am
Scaly Adventures
9:00 am
Love a Child
9:30 am
The Jim Bakker Show
10:00 am
Jerusalem Dateline
11:00 am

K02QP8
45.8
Test Pattern
3:00 am
Test Pattern
3:30 am
Test Pattern
4:00 am
Test Pattern
4:30 am
Test Pattern
5:00 am
Sign On
5:30 am
The Great Santa Rosa Quake
6:00 am
Shopping Bag Lady
6:30 am
Galaxy Theater
7:00 am
Above & Beyond
8:00 am
Cinema Nova
9:00 am
Barkley 100
10:00 am
Saturday Morning in the 70s
10:30 am
Above & Beyond 
11:00 am

K46HI
46
Vecinos
3:00 am
Familia P. Luche
3:30 am
El gordo y la flaca
4:00 am
Nosotros los guapos
5:00 am
Noticiero Univisión: Edición nocturna
5:35 am
Los González
6:00 am
Los González
6:30 am
Programación pagada
7:00 am
Programación pagada
7:30 am
Planeta de Niños
8:00 am
Planeta de Niños
8:30 am
Local Programming Naturaleza Humana
10:00 am
Naturaleza Humana
10:30 am
Programación pagada
11:00 am

MMAX
50.1
 Local Programming
12:00 am
MUNDOMAX
6:00 am
Local Programming

KBIT2
50.2
Programación pagada
3:00 am
Programación pagada
3:30 am
Programación pagada
4:00 am
Programación pagada
4:30 am
Programación pagada
5:00 am
Programación pagada
5:30 am
Programación pagada
6:00 am
Reino Animal
6:30 am
Programación pagada
7:00 am
Programación pagada
7:30 am
Programación pagada
8:00 am
Programación pagada
8:30 am
Programación pagada
9:00 am
Programación pagada
9:30 am
Programación pagada
10:00 am
Programación pagada
10:30 am
Programación pagada
11:00 am

KBIT3
50.3
Shop LC
3:00 am
Shop LC
4:00 am
Shop LC
5:00 am
Programa Pagado
6:00 am
Programa Pagado
6:30 am
Programa Pagado
7:00 am
Programa Pagado
7:30 am
Programa Pagado
8:00 am
Programa Pagado
8:30 am
Programa Pagado
9:00 am
Programa Pagado
9:30 am
Programa Pagado
10:00 am
Local Programming Videos2Go 
11:00 am

KBIT4
50.4
Diya TV Playlist
3:00 am
Laughter Yoga
6:00 am
Pushpanjali
7:00 am
Yuva Bharati
7:30 am
India's World
8:00 am
Policy Watch
8:30 am
Showbiz India
9:00 am
Diya TV Spotlight
10:00 am
Ink Talks
10:30 am
Sai Baba 
11:00 am

KBIT5
50.5
Short MOVIES!
3:00 am
Hopalong Cassidy
Hoppy's Holiday3:30 am
TBA
5:00 am
  movie   Blondie's Big Moment
6:30 am
  movie   Friday the 13th
8:30 am
  movie   Friday the 13th, Part II 
10:35 am

KBIT6
50.6
CornerStore
3:00 am
CornerStore
3:30 am
CornerStore
4:00 am
CornerStore
4:30 am
CornerStore
5:00 am
CornerStore
5:30 am
CornerStore
6:00 am
CornerStore
6:30 am
CornerStore
7:00 am
CornerStore
7:30 am
CornerStore
8:00 am
CornerStore
8:30 am
CornerStore
9:00 am
CornerStore
9:30 am
CornerStore
10:00 am
CornerStore
10:30 am
CornerStore
11:00 am


Local Programming The Droogles
8:00 am
The Mooh Brothers
8:30 am
The Houndcats
The Ruckus on the Rails Mission9:00 am
The Barkleys
Match Breaker9:30 am
The Lone Ranger
Legion of Old Timers10:00 am
Legacy Of The Silver Shadow
Frankenscience10:30 am
Local Programming


Local Programming The Droogles
8:00 am
The Mooh Brothers
8:30 am
The Houndcats
The Ruckus on the Rails Mission9:00 am
The Barkleys
Match Breaker9:30 am
The Lone Ranger
Legion of Old Timers10:00 am
Legacy Of The Silver Shadow
Frankenscience10:30 am
Local Programming

  Printable TV Guide



America's leading cord cutting resource now shows TV guide listings for 95942! Easily watch what is on TV now and tonight in primetime with a TV antenna. In fact, every television series and TV show you see here can be watched absolutely free with a quality DTV antenna. Our TV schedule shows you what is on local broadcast TV over the next 8 hours and beyond. NoCable provides show details and times for every local channel within the Chico-Redding Area Channels - Broadcast TV viewing area. We are not affiliated with TVGuide.com.